Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: N75- który najlepszy?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Audi Sport
Stron: 1, 2
pavel
Padł mi zaworek regulacji ciśnienia doładowania (N75). Mam w moich zapasach 3 różne modele N75:

1) 058 906 283 C (taki jak w większości 1.8T 180-225KM)
2) 701 906 283 (USA Pat.nr.... z 2.5TDI)
3) 026 906 283 H (z 1.9TDI)

Wszystkie maja taką samą kostkę. Króćce tych od TDI są cieńsze.

Który z nich będzie najlepszy do średnio wysilonego 1.8T (ok. 250-260KM), doładowanie ok 1.2 bara?. Chodzi mi głównie o niezawodność i trwałość. I przy okazji pytanko czy jest sens podać nadcisnienie do N75 zza IC- zamiast jak jest w serii- sprzed IC? Byc może gorące powietrze tak szybko niszczy N75?

Pozdr
simpson
Bierz ten od TT 225KM
pavel
CYTAT("simpson":2bs4qbrf)
Bierz ten od TT 225KM


Właśnie ten mi padł i z tego co sie orientuję nie mi pierwszemu
Sai
034 906 283 J - możesz spróbowac jak chcesz eksperymentować z overboostem.
Podobno dodaje jakieś 0,2bara w peaku.
[url:278fcply]http://www.audi-sport.net/vb/showthread.php?t=4578[/url:278fcply]
dżordżyk
Jeśli to 1.8T to tylko N75 do 1.8T a nie z diesla.Najlepiej z TT 225.No cóż każda część ma swoją wytrzymałość i kiedyś się wysypuje.Jak wsadzisz nową to pewnie pojezdzisz.
Elberoth
Jak chcesz ta mam N75 K z RS2.
Stf1
CYTAT("pavel":2mxw536u)
... czy jest sens podać nadcisnienie do N75 zza IC- zamiast jak jest w serii- sprzed IC? Byc może gorące powietrze tak szybko niszczy N75?


wyjąłeś mi to z ust... ostatnio właśnie mieliśmy podobny pomysł...
dżordżyk
Ja mam na sprzedaż N75 do 1.8T - 058906283F -nówencja.Jeśli jesteś zainteresowany to konkretne oferty na priv.Mam również przepływomierz oryginał Bosch- używka: 0 280 218 063 ;06A 906 461L.
Adriano_4G
Ośmieliłem się odkurzyć temat nie chcąc zakładać nowego, może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica między n75 ze zwyklego 1.8T 150 KM a n75 z S4,RS4,itp?
Kwestia większej wytrzymałości, obsługi wyższego doładowania, może obu?
Chcę to wpakować do auta, które jeździ na 1.2 bara, turbo nie nadmucha więcej niz powiedzmy 1.5, warto dopłacać do tego "lepszego"?
Rozumiem, ze zawory z TDI dla których 1,5 bara to norma pod ecumasterem det II w ogole nie funkcjonuja?
lightman
Montuj MAC'a i masz na zawsze problem z głowy http://www.racingforum.pl/index.php?showto...2932&hl=n75
Te zawory naprawdę dużo znoszą
Leo
CYTAT(lightman @ Mon, 22 Mar 2010 - 19:16) *
Montuj MAC'a i masz na zawsze problem z głowy http://www.racingforum.pl/index.php?showto...2932&hl=n75
Te zawory naprawdę dużo znoszą


polecam, mam w 2.2T i skończył mi się problem z upuszczaniem ciśnienia przy wysokich obrotach. Trzyma jak ta lala.
lightman
Który masz z 3 krućcami czy z 4?
Leo
z trzema. zamienny z n75 bezpośrednio. A po co 4 króćce ?
lightman
Do innego podłączenia WG pod ten wolny kruciec
Leo
a, w ten sposób- widziałem te przeróbki wg żeby szybciej się otwierał. Ale chyba do tego trzeba program zmienić ....
eomaciu
CYTAT(Adriano_4G @ Mon, 22 Mar 2010 - 19:02) *
Ośmieliłem się odkurzyć temat nie chcąc zakładać nowego, może mi ktoś powiedzieć jaka jest różnica między n75 ze zwyklego 1.8T 150 KM a n75 z S4,RS4,itp?
Kwestia większej wytrzymałości, obsługi wyższego doładowania, może obu?


artykuł porównawczy

dżordżyk
Witam!
Chciałem właśnie założyć temat p.t. "N75, a 1,5Bar-1.8T" laugh.gif Ale natrafiłem na tą ciekawą dla mnie dyskusję. Otóż mam problem z overboostami. Problem polega na tym, że nie można sukcesywnie wyregulować doładowania, nawet regulując WG bo turbo ładuje jak chce, jak mu się podoba. Raz załaduje 1,2Bar a raz załaduje 2,0Bar dry.gif Nie ma żadnej regularności. Powinno ładować 1,5Bar. Zdarza się też że kilka razy załaduje prawidłowo równiutko 1,5Bar i trzyma ciśnienie fajnie. Wykluczam przycinający się WG bo zostało to sprawdzone.
Do dyspozycji mam 3 zawory N75 Vag-owskie z silnika 1.8T. Wszystkie 3 sprawne elektrycznie otwierają się po podaniu napięcia i zamykają po jego odjęciu. Jeden z zaworków jest nowy prosto z ASO. Na każdym z tych zaworków turbo ładuje trochę inaczej. Takie nieprzygody dają do myślenia nad sprawnością N75 przy wyższych ciśnieniach. Wydaje mi się, że te zaworki nie radzą sobie z doładowaniem 1,5Bar i raz się szybciej otworzą, a raz przytną stąd raz niebezpieczne przeładowanie nawet pod 2Bar-y, a raz niedoładowanie. Sytuacje te mają również miejsce na nowym zaworku.
Czy N75 z S2/RS2 są wytrzymalsze ??
Co to jest MAC ??
Czy MAC można podłączyć pod ECU tak samo jak seryjne N75, czy może MAC potrzebuje Stand Alone ??

Doregulowanie we własnym zakresie WG do przepustowości tego MAC-a nie byłoby problemem.
mr_exclusive
A na pewno masz dobrze napisany soft?
Ja u siebie mam n75J z audi s2 o numerze 034 906 283 J i ładuje mi równe 1,5 bar, nie mam żadnych pików ani niedoładowań.
Sprawdź czy przypadkiem nie masz jakiejś nieszczelności oraz czy w 100% otwiera Ci się przepustnica.
Rafalek114
CYTAT(mr_exclusive @ Fri, 16 Apr 2010 - 15:26) *
A na pewno masz dobrze napisany soft?
Ja u siebie mam n75J z audi s2 o numerze 034 906 283 J i ładuje mi równe 1,5 bar, nie mam żadnych pików ani niedoładowań.
Sprawdź czy przypadkiem nie masz jakiejś nieszczelności oraz czy w 100% otwiera Ci się przepustnica.



pewnie tak bo auto stroil Krzysiek wiec raczej co do programu mysle ze jest wszystko ok .... i mysle ze wina lezy po stronie seryjnego n75 tzn ze on daje dupy bo nie rodzi sobie z taki wysokim boostem
the.wolf
zmien sprezyne w akutatorze, albo caly akutator.
dżordżyk
Soft jest ok, bo wcześniej ładowało tak jak powinno czyli 1,5 . Problem pojawił się po czasie i tak jak napisałem jakby np. cały czas przeładowywało równo, cały czas tak samo, ale turbo dmucha co dzień to inaczej. WG już jest 7PSI, taki jak przy K03, czyli ze słabą sprężyną i może się spokojnie już otworzyć przy 0,5Bar.

No i o takie opinie mi chodziło, że ktoś jeździ na ori N75 z S2 i trzyma doładowanie 1,5Bar bez większych problemów. Może wypróbuje ten z S2, ale to będzie kolejny czyli 4 już jakiego mam dry.gif
DeS
Ori RS2 ma w standardzie wytrzymać 1.6bara więc musi być OK, po programie nawet 1.9b. Ja mam RSowy N75 i trzyma bez problemu 1.5 i pewnie też więcej, ale zegara mi nie starcza. Tak czy inaczej jak tylko zacznie coś wariować to przechodzę na polecany tutaj MAC.
Pozdro
FranoF1
Czy ten N75 z S2 pasuje P&P do 1,8T?
mr_exclusive
CYTAT(FranoF1 @ Sun, 18 Apr 2010 - 19:06) *
Czy ten N75 z S2 pasuje P&P do 1,8T?



tak, tylko trzeba pamiętać że należy go podłączyć odwrotnie w porównaniu do ori.
FranoF1
CYTAT(mr_exclusive @ Sun, 18 Apr 2010 - 19:09) *
tak, tylko trzeba pamiętać że należy po podłączyć odwrotnie w porównaniu do ori.



Dzięki wielkie za odpowiedz.
PatLove
Czy ktoś orientuje, który króciec wychodzący z N75 idzie do westgate, jeden z tych poprzecznych(drugi idzie do odmy), czy ten na dole? Chodzi mi o N75 w Audi S4 B5. Z góry dzięki za pomoc.
GTO
przeładowanie przy N75 to nie że zaworek utrzymuje ciśnienie tylko że nie utrzymuje , bo przecież gdy utrzyma, to ciśnienie idzie na aktuator i uchyla WG , jak zaworek popusci 80% czy tam będzie otwarty na full to całe ciśnienie lub większość z tego układu poleci w atmo lub do dolotu, nie otworzy WG i będzie przeładowanie.

GTO
co do AEB/AGU to naprawdę ciężko ustawić by doładowanie w tych sterach dobrze działało przy big turbo
silnik ma zadane obciążenie a nie ciśnienie, poza tym nie ma sprzężenia zwrotnego w układzie i tak naprawdę ECU nie wie ile turbo pompuje.
pullmann
czy jak ten zaworek jest "nieszczelny" to wyskoczy błąd na kompie? poprostu nierówne mam doładowanie jak wcisne gaz do dechy to chwile zastanowienia i auto przyspiesza ale poszarpowuje
dżordżyk
Dokładnie tak jest. Jeśli zaworek się rozszczelni mechanicznie czyli jeśli w pozycji zamkniętej popuszcza już ciśnienie w dolot to regulacja doładowania jest kulawa, bo tak na prawdę ECU nie jest w stanie sukcesywnie sterować tym doładowaniem. To to o czym pisałem wyżej, że przy wyższych ciśnieniach może się zdarzyć, że N75 czasami nie jest 100% szczelny w pozycji zamkniętej. Raz się fajnie domknie, a raz nie całkiem i turbo ładuje jak chce.
mario-kasta
czyli nieszczelnosc moze tez byc wina takiej przypadlosci jaka ja mam? tzn jadac np na 2ce ok 3500obr przez powiedzmy 15sekund,a potem but to zbiera sie jak szalony,a jesli zrobie to przy normalniej zmianie biegu z 1/2 to niema tego pier...a angry.gif (DV Forga sprawny-zero bledow na komp)
pullmann
a czy DV powinna 'tykać' na wolnych
pullmann
jak sprawdzić czy turbo pompuje ciśnienie czy jest ku końcowi słyszałem o zapchaniu jednej z rurek zaworku n75 tylko który?
Kryśka_a4
Panowie odświeżę temat w sprawie N75 z S2 do 1.8T. Kolega wyżej napisał, że normalnie pasuje ale pozostaje kwestia odwrotnego połączenia czyli? Zamienić wężyk od WG z tym co łączy się z TIPem?
R6
ja mam zapiety J i laduje 0,8 na podpieciu blizniaczym co seria
wowo
Jako że w moim 1.8T niebawem zawita GT2871R przy okazji wymieniłbym jeszcze ori N75. Wsadzić więc:
- 034 906 283 J z S2 (początkowe lata produkcji)
- 034 906 283 K z RS2, S2 (z końca produkcji)
- czy może pokusić się o MAC ?? Tylko czy wpina się go P&P i czy zadziała z ECU ??
GTO
ori N75 Ci wystarczy
pajak100
Wytrzymuje dokładnie 10 mięsięcy przy doładowaniu 1,7 bara i przebiegu 4- 5k, a pożniej znowu człowiek nagle się wkur..a , co jest nie tak. Szuka, ponetruje dolot , waguje , myśli o świecach , o dv i innych pierdołach , a to tylko głupi N75 znowu dał ciała.
R6
to warto brac pod uwage n75 "J" przy docelowych 230 ps na k03s czy nie ?
kuku1985
Odkopię temat bo mam pytanie związane co do urządzeń tutaj wymienionych...

Mod jaki planuje to 1.8T AEB k04-15 (chinczyk) i dlatego pewnie z czasem będzie zmiana na GT28 Eliminatora

- N75J czy MAC?
- jak MAC to czy taki może być http://allegro.pl/solenoid-doladowania-ebc...4053919071.html - dodam tylko że jest tańszy o 120zł niż N75J heh
- jak to podłączyć?

No i taki mały off top mam wtryski 380cc na regulatorze 4bar czy to wysarczy pod te GT28, czy będzie potrzeba wymiany na większe?
quli
jak juz ktos odkopał to sie podłącze.
ma to sens w 1.8t ????
http://allegro.pl/solenoid-ebc-mac-zawor-z...4050220192.html
podpinam to i działa?
trzeba cos stroić po zmianie czy wszystko bedzie działać jak nalezy?
mihas66
Tak czytam i zapytam się jaką rezystancje ma cewka n75? nie myślał ktoś założyć wtryskiwacz od LPG zamiast n75?? Wtryski od gazu bez problemu przyjmują ponad 2 bary i cykają dosyć szybko....
GrzesiekK.
CYTAT(mihas66 @ Wed, 09 Apr 2014 - 17:39) *
Tak czytam i zapytam się jaką rezystancje ma cewka n75? nie myślał ktoś założyć wtryskiwacz od LPG zamiast n75?? Wtryski od gazu bez problemu przyjmują ponad 2 bary i cykają dosyć szybko....



Nie bardzo Ci to zadziała smile.gif Zaworek EBC w momencie jak się zamknie musi zbudowane ciśnienie w gruszce WG puścić w atmosferę aby ta się cofnęła ...
lwampir
Co ty Chłopie planujesz boost powyżej 2bar ze zmieniasz seryjny N75? Lepiej nie kombinuj
kuku1985
A czy ktoś odpowie na moje pytania?
quli
no właśnie czy jest ktoś w stanie odpowiedziec czy ten MAC który tak naprawde tańszy jest od rs-owego n75 bedzie od niego lepszy?
po zmianie z n75 na tego MAC-a trzeba cos stroic?
lightman
nie będzie lepszy bo np. nie lubi oleju jak dostanie pod ciśnieniem a w przypadku turbo to pewne
kuku1985
Widzę temat jedna wielka niewiadoma... Niby lepszy bo równo trzyma doładowanie, ale z drugiej strony później wstaje (podobno), bo po montażu auto nie było ponownie strojone co niby by miało temu zapobiec (ale nikt tego nie potwierdzi), a teraz się dowiaduję że nie lubi oleju a na bank dostanie. W takim razie dlaczego go ludzie polecają? rozumiem ze nie ma jednoznacznego zdania na daną część jedni ją chwalą inni nie no ale zawsze są za i przeciw a tutaj cisza hmm

- dodatkowo zapytałem jak to podłączyć i też cisz (sam znalazłem na tym forum), i tak przyznam że z tamtego opisu nic nie rozumiem a tym bardziej że mam wzdłużny a większość tutaj posiada poprzeczniaka.
Michałł
Jak tak to sobie czytam to myślę tylko ile samochodów zostało uszkodzonych przez 'internetowych' mechaników... Nie mam pytań ludzie jak nie wiedzą nic o tym a potem samochody są uszkodzone itd. Już lepiej jechać do mechanika zapłacić trochę i mieć pewność że coś jest dobrze zrobione a nie ładować kasę w części narzędzia itd. a potem płakać że coś się nie działa.
---------------------------
Urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników transportowych
kuku1985
Co to ma do różnicy po między N75J a MAC? W zasadzie to nic, i po raz kolejny barak konkretnych odpowiedzi na pytania....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.