Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Audi S8 D2 FL Turbo
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
Stron: 1, 2
guzior
MODEL: S8 D2 FL

Modyfikacje


Silnik:
swap silnika na ABZ, podyktowany w sumie zmiana skrzyni biegów

Modyfikacje głowicy:
nowe uszczelniacze, regulowane kółka, MLS, nowe sruby głowicy


Modyfikacje bloku:
seria korba, seria tłok, nowe panewki, odprezony na 8:1

Układ dolotowy:
FMIC 300x600x76, układ dolotowy 65mm do coolera, 3" przechodzace w 3,5" do przepustnicy, 2x dv ProPerfekt, przepustnica elektroniczna od 40v, przerobiony kolektor ssacy


Układ wydechowy:
turbosprezarka T76 od K64, lewy kolektor custom, wastegate 50mm od K64, downpipe 3" od turbiny, downpipe od wastegatea 2", zejscie 3" + 2" w 2x 2,5", 2,5" do konca, 1 tłumik przelotowy od M-tech


Układ wtryskowy:
swirllpot z mtuning, bosch 044 (montowany u Cieplaka jeszcze), wtryski Siemens Deka 530cc

Elektronika:
układ biECU, seria sterownik ME 7.1, EMU, czujniki EGT, cisnienia i temp. oleju w silniku i temp w skrzyni wpiete w EMU

Układ chłodzenia:
chlodnica seria, termostat 80', 2 chłodnice oleju zamontowane z tyłu auta, pod dyfrem i pod zderzakiem, elektryczna obiegowa pompa oleju do silnika, elektrowentylator na chlodnicy skrzyni

Układ napędowy:
poduszki dyfra, skrzyni i silnika od DeSa, swap skrzyni z RS6 C5, wzmocnionej w TEO Motors, tylny dyfer z radiatorem rs6, polosie przod S8 z przegubami wewnetrznymi B8.

Zawieszenie: , aluminiowe tuleje w saniach przod i tył, sanie malowane proszkowo, gwint HR

Hamulce:
przod tarcze 365mm "kwiatki" z S5, zaciski 8pot z RS6 C5, tył tarcze 330mm + zaciski RS4


Samochod dzisiaj rano pojechal na strojenie do CP Tuning.

o postepach bede informowal na bierzaco.





Krótka próbka dzwieku jak odjezdza na strojenie:
simpson
Rewelka, coś takiego mi sie marzy, tylko z manualem.
Czekam na kreski!
guzior
Spoko, bedzie i Manual. Czeka aż mu zapodam motorownie smile.gif
peter22
grubo , auto będzie jeździło na gazie czy tylko benzyna ??? Ile kucy prognozujecie na tym setupie ??? Pieknie rozkminiasz te silniki
siewcu
odprężony przekładką? dlaczego dwa ecu?
drag_op
Ori pewno steruje skrzynią i komfortem.
pioootr
Czemu 2 chłodnice oleju zamontowane z tyłu auta ?
Linarr
jedna do silnika druga do skrzyni

całkiem przyjemne to auto jest smile.gif mógłbym takim jeździć
k64
o zesz ty. a myslalem ze skonczyly ci sie roboty z abz tongue.gif jaka to byla muszla w tej t76 ? tak zebym wiedzial tongue.gif .80 ?
Witek88
Dla identyfikacji mógłbyś dawać zaciski z logo BR zamiast RS wink.gif
guzior
Kamil - ,68

Jeździło na gazie. Juz nie będzie.

Odprężone moim sposobem co raczej go nie zdradzę.
Jak bedzie 550 to styknie. Moze 600, zalezy jak da sie opanować moment obrotowy. Skrzynia wzmocniona ale więcej jak 750nm nie chcialbym na nią kłaść..
Wojtek
Chlodnica za kolem to glupota, raz ze zaraz ja rozwali a dwa ze zabita syfem i tak nie będzie dzialac. Poza tym, mega kot.
guzior
Nie ma innych miejsc w tym aucie na chlodnice. Jak wróci ze strojenia dorobi sie jakiś fartuch.
Zreszta jak dokladnie zerkniesz to to jest obok kola a nie centralnie za kolem smile.gif
jackkpl
A co daje ten pofalowany rant na tarczy hamulcowej? W mocniejszych autach czesto sie to widuje.
ddziaduch
Wydaje mi sie ze chodzi o chłodzenie ale nie mam pewności
cowboy
mniejsza masa tarczy - podobno
K@rol
Ideal, czarna D2 v8 z turbo wub.gif

Hebel niezly, felgi 20'?
Przemo21
Tak tarcze na wzór kwiatka jest po to żeby zmniejszyć masę obrotową
jackkpl
CYTAT(Przemo21 @ Thu, 25 Feb 2016 - 12:02) *
Tak tarcze na wzór kwiatka jest po to żeby zmniejszyć masę obrotową


Rozumiem, ze hamuje to nadal lepiej , niz na tarczy o troche mniejszej srednicy i porownywalnej masie?
Przemo21
Tak felgi to 20
Przemo21
Podobno lepiej
Leo
MNIAM!
odcinka
Co do kółek rozrządu to tymi kółkami nie da się przedstawić "wspolotwarcia zaworów"? Tylko wszystkie wałki na raz. Ma to sens?
odcinka
Co do kółek rozrządu to tymi kółkami nie da się przedstawić "wspolotwarcia zaworów"? Tylko wszystkie wałki na raz. Ma to sens?
guzior
Jak najbardziej ma
peter22
jakies wieści z hamowni ???
guzior
U Krzysztofa to jest dlugotrwaly proces.
mihas66
Jaka masa?
Przemo21
Masa auto to 1750 kg ,ale samochód jest dociążony dodatkowym wygłuszeniem i sporym car audio także stawiam 2000kg
guzior
Jak wroci z podkarpacia to podjade na zaprzyjazniony sklad wegla i zwaze. Bo sam jestem mocno ciekaw.
Synek
Podjedź do mnie ja mam wagę do kartofli ;p
guzior
Ja mam zaprzyjaźniony skład węgla 1000m od warsztatu smile.gif A do ciebie pewnie i tak zajadę tongue.gif
Wojtek
O proszę to gdzie ono na tym podkarpaciu ? może mam nie daleko smile.gif
Linarr
w CP tuning wink.gif
odcinka
CYTAT(guzior @ Sun, 28 Feb 2016 - 11:07) *
Ja mam zaprzyjaźniony skład węgla 1000m od warsztatu smile.gif A do ciebie pewnie i tak zajadę tongue.gif

Ale to trzeba na skład z węglem potem na skup złomu i srednià z tych dwóch różnych liczb wyliczyć wink.gif mierzyliście jakiegoś abz-turbo 100-200 ?
Linarr
na składzie węgla jest nowa, skalibrowana waga a na złomie to kto wie smile.gif
w temacie o b6 były jakieś czasy ale jeszcze przed korektą
odcinka
Trochę inne s4 ? Ten temat?
guzior
Tak. Miedzy 5.8 a 6,4 zalezy jak biegi bije. Ale to 1820kg Manual.
odcinka
mierzone racelogic-em ?? czy stoperem?? każdy co mierzył na racelogic tak jak ja, podaje konkretni zazwyczaj najlepszy czas. ja tam widze 0-100 4s 100-160 4s
guzior
Racelogiciem. Podaje ile jestem w stanie zrobic autem. 5,8 zrobilem raz. Jest to wykonalne jak sie zepniesz. Potem robiłem jeszcze 4 pomiary z czasami 6-6,4.

Jakos nie widzę żebyś mierzyl racelogiciem w twoim temacie.
0-100 3,7 ale bez predkosciomierza gps nie jestem w stanie sie wstrzelić z biegiem zeby dwója od razu szla na zapalonym laczu. Raz sie uda raz nie.
odcinka
CYTAT(guzior @ Mon, 29 Feb 2016 - 19:37) *
Racelogiciem. Podaje ile jestem w stanie zrobic autem. 5,8 zrobilem raz. Jest to wykonalne jak sie zepniesz. Potem robiłem jeszcze 4 pomiary z czasami 6-6,4.

Jakos nie widzę żebyś mierzyl racelogiciem w twoim temacie.
0-100 3,7 ale bez predkosciomierza gps nie jestem w stanie sie wstrzelić z biegiem zeby dwója od razu szla na zapalonym laczu. Raz sie uda raz nie.


teraz rozumiem wszystko smile.gif u siebie nic nie pisze bo niewidze zainteresowania , w sumie niedziwie się, to zwykłe a8 z dołożonym holsetem .
guzior
A jest się czym chwalić?
odcinka
za niedługo zaktualizuje niusy .
guzior

marcindlug
no i pieknie! jaki jest limit Nm skrzyni?
guzior
750-800
wtryski finito tongue.gif
Joker
Będą jakieś pomiary RL po tej hamowni ? 100-200 ? smile.gif Czy te poprzednie to właśnie do tego setupu się odnoszą?

Jaka masa auta obecnie?

EDIT: Masę doczytałem - 1820 kg ?
guzior
nie. B6 wazy 1820. to wjedzie na wage jak bedzie okazja
Dziku
To jest FWD?
kiwi
Zmienili skrzynie na fwd do pomiaru....już o takich patentach się słyszało
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.