Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Rajdowanie dla ubogich
skrzatbz
post Wed, 26 Jun 2019 - 11:19
Post #141


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





240 stopni obrotu wystarcza?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 26 Jun 2019 - 11:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 26 Jun 2019 - 11:21
Post #142


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja się kierowałem tym przeglądem :

http://simracing.pl/forum/f197/jaka-kierownice-wybrac-16582/

i kupiłem używkę G27 - musem było sprzęgło i drążek H, a te G27 w pewnym momencie miały wysyp używek , bo nie pasowały do kolejnej wersji konsoli PS .

Z jej minusów - połamałem uchwyty mocujące i dość głośna jest .

Porównania z innymi nie mam, ale wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak realnie ten feedback się zachowuje i w ogóle nad rozwojem "gier" (wcześniej grałem w czasach ich boomu u nas na 8 bitowcach spectrum, atari, commodore więc nic dziwnego że pod wrażeniem jestem smile.gif ale mimo wszystko )

Kilka minusów dostrzegam oczywiście - poza oczywistym braku sił na ciele, masy bodźce jakie są w realu, to pedał hamulca jest "tępy" - np ABS czuć na kierownicy nie na nim, modulacja hamowania bez ABSu też inna niż w realu, o i takie tam, Ale generalnie plusów znacznie więcej niż minusów. Podstawowy -jest zawsze w wolnej chwili pod nosem, bez lawet, logistyki, umawiania kto się w dzień TD dziećmi zajmie, noszenia ton narzędzi, kół, śledzenia prognozy, wyścigów do wulkanizatora bo se zmieniła, wstawania o 4-5 rano itd żeby .... zrobić jedno kółko i trach coś się rozleci i skończona "realna nauka" . Tania , dostępna nauka masy elementów jazdy (mój zestaw wraz z asseto i jakimiś dodatkami do niego, no bez komputera, to koszt wpisowego na TD i pary używanych slicków które na 1-2 trackdaye dłuższe raptem wystarczą.

Co do nauki odruchów z symulatora : RWD jeździłem wcześniej ze 20 (hmm czy 30 ? smile.gif ) lat temu maluch i Fiat 125p.. smile.gif później RAZ jedno czy dwa kółka w MR2 na Kielcach - ostrożnie , a i tak każde wyjście z zakrętu to męka była. Później tak się złożyło że trochę na tym Asseto pojeździłem. W tym roku kolejne podejście do RWD na Kielcach i - radość a nie męka ! smile.gif . jestem przekonany że masa odruchów z aut RWD z symulatora miała znaczenie tutaj, bo na początku na symulatorze tak samo jak w tej MR2 co rusz mnie chciało obracać na początku i w trawie lądowałem, ale stopniowo po jakimś czasie już nie .
Skoro tzw "mental training" uczy, to i symulator uczy.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 26 Jun 2019 - 11:44
Post #143


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(jackkpl @ Wed, 26 Jun 2019 - 11:16) *
J...jeżdżę na łopatkach i...


A nie no, to oszukujesz ! smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
variatto
post Wed, 26 Jun 2019 - 12:51
Post #144


User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: CZ





Wskocze w temat, bo mnie również interesuje ściganie po wirtualnych obiektach smile.gif Powinienem mieć kierownice na dniach i z tego co czytalem to Logitech G... ( w moim przypadku 920) jest naprawde solidna i wytrzymała.

Wcześniej używałem Logitech Driving Force GT i moge polecić z czystym sumieniem.

W jakie gry gracie?


--------------------
Co jest dobrego w FWD? Jak cofasz to masz RWD :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobson
post Wed, 26 Jun 2019 - 13:37
Post #145


Frequent User
Dołączył: Sun, 11 January 2009





Logitechy może i są dobrze wykonane ale Thustmastery przykładowo mają lepsze mechanizmy i system FF. Logitech jest pod tym względem przestarzały.


--------------------
Fiesta XR2i ITB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 26 Jun 2019 - 14:14
Post #146


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 26 Jun 2019 - 11:21) *
i kupiłem używkę G27 - musem było sprzęgło i drążek H, a te G27 w pewnym momencie miały wysyp używek , bo nie pasowały do kolejnej wersji konsoli PS .

Z jej minusów - połamałem uchwyty mocujące i dość głośna jest .


To ty Logitecha Formula Foce EX nie słyszałeś - to dopiero było głośne cholerstwo wink.gif G27 przy nim to cichutkie jest zupełnie.

G27 ogólnie fajne jest - nic lepszego w tej kasie się nie kupi smile.gif. Thrustmastery maja zaś jakieś debilnie rozrośnięte mocowanie do biurka i zajmują od cholery miejsca. Logitech ma to moim zdaniem dużo lepiej rozwiązane. Szkoda tylko, że nie da się shiftera przestawić w tryb sekwencyjny. Ale da się ponoć łatwo dopasować shifter od G25 zamieniając w nim dwa kabelki. Planowałem to sprawdzić, ale nie mogę znaleźć nigdzie samego shiftera od G25. Kumpel zaś zrobił coś takiego po taniości i w swoim G27 naczepił do dźwigni zmiany biegów gumek-recepturek by mu po wrzuceniu 3 lub 4 odskakiwał do pozycji neutralnej. I w ten sposób zachowuje się to jak drążek sekwencyjnej skrzyni wink.gif

W jakie Wy Assetto Corsa chcecie grać? Zwykłe czy Competizione? Bo nie grałem w nic z tej serii i się zastanawiam czy nie kupić smile.gif

Ostatnio zaś odkurzyłem GTR2 -fizyka przestarzała już nieco, ale ile to frajdy daje: wyścigi 24h, zmienne warunki pogodowe, kilkadziesiąt aut w różnych klasach jednocześnie na torze. Jak ktoś gdzieś dorwie na wyprzedaży to polecam smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
variatto
post Wed, 26 Jun 2019 - 14:14
Post #147


User
Dołączył: Fri, 01 July 2005
Skąd: CZ





CYTAT(bobson @ Wed, 26 Jun 2019 - 13:37) *
Logitechy może i są dobrze wykonane ale Thustmastery przykładowo mają lepsze mechanizmy i system FF. Logitech jest pod tym względem przestarzały.


Problem z Thrustmasterem jest taki, ze po kilku latach użytkowania się łamią ( Najczęściej zaraz po gwarancji) Nie jest to moja opinia, a opinia która znalazłem na wielu forach.

Ale podobno faktycznie TM jest lepszy, cichszy. Ja wole jednak wytrzymałość, bo nie planuje zmieniać kiery co 2 lata.


--------------------
Co jest dobrego w FWD? Jak cofasz to masz RWD :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 26 Jun 2019 - 22:49
Post #148


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Mocowanie w Thrustmasterze może nieco kłopotliwe, jeśli ktoś ma małą przestrzeń między blatem, a wysuwaną klawiaturą. Natomiast sam system jest dużo bardziej solidny w mojej opinii, te śmieszne plastikowe pokrętełka i "L"ka którą ją trzyma, to jakiś żart. wink.gif
Co do wykonania - zobaczymy, moja ma jakieś pół roku. Na razie nic szczególnego się nie dzieje, czasem może wydawać się delikatna na łączeniu wieńca kierownicy z bazą. Sam FF to inna liga niż Logitech
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 27 Jun 2019 - 06:36
Post #149


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Tych śmiesznych plastikowych pokrętełek nigdy mi się nie udało rozwalić, a miałem już trzy kierownice Logitecha. Trzymają solidnie


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 27 Jun 2019 - 09:58
Post #150


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja połamałem w Logitechu właśnie owe uchwyty w kształcie L . Nie bez powodu w sieci pełno poradników jak to naprawiać, czy zamiennych na sprzedaż smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Thu, 27 Jun 2019 - 10:38
Post #151


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Każdy ma swoje doświadczenia. Też miałem 3 Logi (2 modele) i nie raz zdarzało mi się poprawiać to mocowanie w trakcie OS, szczególnie na czeskich Pribramach w RBR. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 27 Jun 2019 - 10:44
Post #152


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(error. @ Thu, 27 Jun 2019 - 10:38) *
Każdy ma swoje doświadczenia. Też miałem 3 Logi (2 modele) i nie raz zdarzało mi się poprawiać to mocowanie w trakcie OS, szczególnie na czeskich Pribramach w RBR. tongue.gif


Najlepiej podlozyc gume, bo jak sie mocuje do sliskiego blatu, to i 100kg nacisku nie zabezpieczy przed przesunieciem smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Fri, 28 Jun 2019 - 07:18
Post #153


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Odpowiadając na wcześniejsze pytania, ja mam podstawkę AC plus w sumie z czasem doszły wszystkie dostępne paczki. Teraz na steam widzę jest promocja i można mieć AC Ultimate Edition za coś koło 70zł, więc to bardzo dobra cena. wink.gif
Szczególnie paczki z Prosiakami warte uwagi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Fri, 28 Jun 2019 - 08:35
Post #154


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





Dobra przecena, i ta Ultimate Edition rozumiem że ma wszystkie dodatki do AC?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobson
post Fri, 28 Jun 2019 - 10:40
Post #155


Frequent User
Dołączył: Sun, 11 January 2009





Jeździmy coś w weekend?


--------------------
Fiesta XR2i ITB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 28 Jun 2019 - 10:49
Post #156


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(bobson @ Fri, 28 Jun 2019 - 10:40) *
Jeździmy coś w weekend?

Tak, RCP w Toruniu tongue.gif
A na powaznie, to mozna w niedziele o 20 sie jakos zebrac. Ustalcie tylko , jaka trase i jakie auta chcecie. Mysle, ze 5 osob bedzie.
Mozna jechac oklepany poznan, mozna jechac silesie. Nurb wydaje mi sie za dlugi na poczatek i moze byc malo frajdy, malo wyprzedzania, malo spychania wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Fri, 28 Jun 2019 - 13:46
Post #157


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Ktoś ma ochotę mnie przygarnąć w wawie??? Płace piwkiem smile.gif


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sun, 30 Jun 2019 - 00:22
Post #158


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





no w niedzielę to mam wyścig leonem TCR na Red Bullu po 20-tej to nie wpadnę wink.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
telewizoor
post Sun, 30 Jun 2019 - 11:40
Post #159


User
Dołączył: Tue, 23 February 2016





Może zróbmy temat w odpowiednim dziale gdzie będziemy się umawiać na jakieś wspólne jeżdżenie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sun, 30 Jun 2019 - 20:24
Post #160


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





A był nawet taki temacik! biggrin.gif

http://www.racingforum.pl/Maa-miganka-w-LF...rpl-t41351.html


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 23:40