Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Braid - uwaga na tę firmę
komancz
post Mon, 07 Jan 2019 - 17:10
Post #121


Super User
Dołączył: Tue, 15 July 2003
Skąd: Katowice





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 07 Jan 2019 - 16:30) *
Dokładnie. Nie można wykluczyć kątówki, zważywszy, że ślad nie jest świeży więc felga w dniu pęknięcia raczej o zwrotnicę nie tarła.


A dopuszczasz hipotetycznie, ze felge najpierw uszkodzila zwrotnica, a pozniej zostala „dostosowana” do parametrow felgi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 07 Jan 2019 - 17:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 07 Jan 2019 - 17:14
Post #122


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Tak, dopuszczam. A czy Ty dopuszczasz, że felga popękała po korekcie zwrotnicy? Że do czasu korekty była cała? Jest sporo szamaństwa w tej sprawie. Żeby to rozstrzygnąć rzeczywiście należałoby wykonać eksperyment. Z jednej strony próbować uszkodzić obracającą się felgę napierając na rant wewnętrzny, z drugiej sprawdzić felgi w boju w warunkach pewnego braku kontaktu. Wszystkie inne metody wnioskowania w tym przypadku są obarczone takim błędem, że nie doprowadzą nikogo do jednoznacznych wniosków. Dlatego uważam ekspertyzy pisane w warunkach tylu zmiennych za mało poważne.

P.S. Dla mnie, być może dla Ciebie wykonanie takiego eksperymentu byłoby może kłopotliwe. Chociaż mam dużą mocną tokarkę i mógłbym bez problemu zniszczyć felgę. W sumie nie wiem czy bez problemu, zakładam, że jednak nie byłoby łatwo bo felga to nie papier. Natomiast dla firmy BRAID po takich przypadkach zrobienie rzetelnego badania i sporządzenie rzetelnej opinii nie powinno być problemem. Niszczą jedną felgę z partii, mierzą siły, dokumentują uszkodzenia, etc. Idą na ugodę z chłopakami, wysyłają nowe felgi po kosztach i niech montują bez kontaktu i testują. Jak felgi wytrzymają to zapominamy o temacie, a jak się posypią bez kontaktu to myślimy co dalej. Ja nadal uważam, że felgi zniknęły z powodu splotu kilku negatywnych czynników gdzie temperatura może być wiodącym. To wszystko można bez problemu sprawdzić, ale to producent dysponuje możliwościami w tej materii największymi z nas.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
primox
post Mon, 07 Jan 2019 - 17:16
Post #123


User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





My kupiliśmy łącznie 12 felg, 10 ma pęknięcia (aktualnie dosyłamy Braidowi pozostałe - na ich prośbę, w tym te, które nie miały żadnego kontaktu na rancie - kontakt na rancie na 2 moich felgach wynikał z faktu, iż zostały początkowo założone bez dystansów i po dosłownie przejechanym metrze zdjęte bo było jasne że trą; Adriana felga, która rozsypała się podobnie w drobny mak na bednarach, nie miała nigdy kontaktu na rancie), 2 moje mają turbo śladowy przebieg i na moment obecny nie mają pęknięć

Ja ze swojej strony apelowałbym o kulturalną dyskusję aby spierać się możliwie grzecznie. Uważam, że nawet najlepsza firma może mieć słabszy produkt, ważniejsze jest to jak na taką sytuację zareaguje. Panowie z Hiszpanii ostatecznie potraktowali sprawę poważnie i w związku z tym liczę na pozytywny morał całej sprawy.


--------------------
_https://www.facebook.com/szybciejnizrynek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 07 Jan 2019 - 17:25
Post #124


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No widzisz komancz. Chłopaki piszą, że nie wszystkie felgi uszkodzone miały kontakt ze zwrotnicą, a Ty trzymasz się mimo tego 'ekspertyzy'. Dla mnie fakt, że BRAID nie bierze pod uwagę czynników termicznych świadczy o nich średnio ponieważ zawsze w każdym przypadku nieprzewidzianego uszkodzenia należy wziąć pod uwagę każdy możliwy przyczyniający się czynnik, a temperatura w tym przypadku może okazać się kluczowa, a jeśli nie kluczowa to może być jednym z czynników istotnych.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
komancz
post Mon, 07 Jan 2019 - 18:43
Post #125


Super User
Dołączył: Tue, 15 July 2003
Skąd: Katowice





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 07 Jan 2019 - 17:14) *
Tak, dopuszczam. A czy Ty dopuszczasz, że felga popękała po korekcie zwrotnicy? Że do czasu korekty była cała? Jest sporo szamaństwa w tej sprawie. Żeby to rozstrzygnąć rzeczywiście należałoby wykonać eksperyment. Z jednej strony próbować uszkodzić obracającą się felgę napierając na rant wewnętrzny, z drugiej sprawdzić felgi w boju w warunkach pewnego braku kontaktu. Wszystkie inne metody wnioskowania w tym przypadku są obarczone takim błędem, że nie doprowadzą nikogo do jednoznacznych wniosków. Dlatego uważam ekspertyzy pisane w warunkach tylu zmiennych za mało poważne.


Jakiego szamanstwa? Braid otrzymal felgi do badan, dysponuja nie tokarka ale profesjonalnym testem drogowym gdzie moga przetestowac dowolna felge w warunkach drogowych. Nie ma opcji zeby felgi rozpadly sie od krecenia, nawet gdyby mialy "set stopni", bo czepiasz sie tej temperatury od poczatku. Przeciez felga ktora bylaby przegrzana mialaby slady od przegrzania/wysokiej temperatury, a tutaj uszkodzenia sa strikte mechaniczne i pojawiajace sie od srodka, dokladnie od tej strony od ktorej uszkodzony jest rant felgi.

Ta ekspertyza jest kompleksowa z pomiarem owalizacji i trzymania fabrycznych wymiarow wzgledem wzorcowej felgi. Braid zrobil wszystko co mogl aby to bylo rzetelne, bo przeciez nie dysponowal samochodem zeby wszystko pokazac czarno na bialym.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
komancz
post Mon, 07 Jan 2019 - 18:52
Post #126


Super User
Dołączył: Tue, 15 July 2003
Skąd: Katowice





CYTAT(primox @ Mon, 07 Jan 2019 - 17:16) *
My kupiliśmy łącznie 12 felg, 10 ma pęknięcia (aktualnie dosyłamy Braidowi pozostałe - na ich prośbę, w tym te, które nie miały żadnego kontaktu na rancie - kontakt na rancie na 2 moich felgach wynikał z faktu, iż zostały początkowo założone bez dystansów i po dosłownie przejechanym metrze zdjęte bo było jasne że trą; Adriana felga, która rozsypała się podobnie w drobny mak na bednarach, nie miała nigdy kontaktu na rancie), 2 moje mają turbo śladowy przebieg i na moment obecny nie mają pęknięć

Ja ze swojej strony apelowałbym o kulturalną dyskusję aby spierać się możliwie grzecznie. Uważam, że nawet najlepsza firma może mieć słabszy produkt, ważniejsze jest to jak na taką sytuację zareaguje. Panowie z Hiszpanii ostatecznie potraktowali sprawę poważnie i w związku z tym liczę na pozytywny morał całej sprawy.


Wszystkie felgi, ktore Braid otrzymał do badan od Was zostaly poddane ekspertyzie, poprate przykladami - zdjeciami, pomiarami etc, byla tez felga ktora jest "czysta" bez sladow uszkodzen mechanicznych na rancie i ta felga ma nieuszkodzone ramiona, nie ma nawet mikropekniec.

Byc moze kolejne felgi ktore doslecie, zostana poddane ekspertyzie i ukaza jakies nowej fakty, nie wiem, zobaczymy. Mysle, ze w 1 kolejnosci firmie Braid zalezy na doglebnym sprawdzeniu problemu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 07 Jan 2019 - 19:05
Post #127


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





@komancz
Na prawdę jesteś przedstawicielem Braid? Każda firma ma prawo do błędu i Braid się do niego przyznał. Może wiedzą więcej ponad to co Ci przekazali, a całe wcześniejsze tłumaczenie było grubymi nićmi szyte. Skoro tak postawili sprawę to jednoznacznie przyznali się do błędu. Poszli na ugodę, dali dobre felgi i takie załatwienie sprawy jest satysfakcjonujące dla obu stron.
Z drugiej strony nawet jeśli winny był klient i jakikolwiek rocket science jest w stanie to udowodnić to może ktoś mądrzejszy doszedł do wniosku, że dalsze przepychanie z klientem w temacie (co właśnie kontynuujesz) bardziej zaszkodzi niż pomoże.
Prosże Cię: Posypali głowę popiołem i wzięli winę na siebie, a tymczasem jakiś przedstawiciel jest na własnej krucjacie i na siłę próbuje wygrać walkę w sprawie która powinna zakończyć się na poście @primox...
Jakbym sprzedawał magnetyzery albo sprzęty chroniące przez chemtrailsami to jeszcze byś się nadał, ale tutaj przydałoby Ci się porządne przeszkolenie...


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 07 Jan 2019 - 19:06
Post #128


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Mamy sprzeczne dane. komancz twierdzi, że wszystkie popękane mają tarte ranty, primox i kolega, że nie. Mamy wklejone przez komancza fotki gdzie felga popękana nie ma tartych rantów. Dogadajcie się w końcu czy wszystkie mają tarte ranty czy nie. Ciekaw jestem ekspertyzy BRAID w odniesieniu do felg, które nie mają tartych rantów.
Ja się nie czepiam temperatury, Ty się uczepiłeś tartych rantów i męczysz je wbrew temu co chłopaki piszą. Nie patrz na świat przez swój pryzmat. Ja podaje temperaturę jako istotny czynnik, a Ty twierdzisz, że to tylko tarcie, które chłopaki zresztą negują i KONIEC dyskusji, żaden argument do Ciebie jakby nie trafiał nawet fakt, że chłopaki piszą, że ranty nie wszędzie były tarte. Takie wnioski jaka ekspertyza, każdy widzi jej jakość. Mnie tylko dziwi, że BRAID sobie pozwala na takie numery.

P.S. Powtarzam, że wg gościa, który od 40 lat bawi się w analizy uszkodzeń te uszkodzenia ramion nie są stricte mechaniczne, ale stricte termiczne. Pisałem już o tym. I nie nie musi być ślad przegrzania i felga nie musi złapać 200 stopni czy więcej, aby takie uszkodzenia zostały wywołane.
Ale poczekajmy na ekspertyzę BRAID w odniesieniu do felg, które nie były ścierane, chociaż na foto zaprezentowanym przez Ciebie widać, że felga z popękanymi ramionami nie tarła o zwrotnicę, a zbliżenie na rant dotyczy się innej felgi z innej ekspertyzy jak to określiłeś. Ciekawe, że w jednej ekspertyzie czy w jednym wątku BRAID wkleja inne felgi z innych ekspertyz i pytanie o co tu chodzi?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
komancz
post Mon, 07 Jan 2019 - 19:40
Post #129


Super User
Dołączył: Tue, 15 July 2003
Skąd: Katowice





CYTAT(Rezor @ Mon, 07 Jan 2019 - 19:05) *
Z drugiej strony nawet jeśli winny był klient i jakikolwiek rocket science jest w stanie to udowodnić to może ktoś mądrzejszy doszedł do wniosku, że dalsze przepychanie z klientem w temacie (co właśnie kontynuujesz) bardziej zaszkodzi niż pomoże.


Kropka smile.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 07 Jan 2019 - 20:22
Post #130


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Dla wyciągnięcia jakichś wniosków, kropka wcale nie jest dobra. Nas - użytkowników felg często możliwie lekkich, małych itd, nie interesuje "politycznie poprawne" zachowanie się importera/producenta, ale potencjalnie przyczyny takich jak te pęknięcia zdarzeń. Aby wiedzieć jak ich unikać .
To że dla świętego spokoju producent rzuci kilka felg na wymianę dla zachowania ciszy nad tematem, wcale nie jest dobre, bo wciąż nie wiemy co naprawdę było przyczyną pęknięć. Czy wada felg, czy użytkowanie (i co w zasadzie w nim - przegrzewanie? luzy i uderzanie o zwrotnicę?) I się nie dowiemy, każdy ze swoimi przypuszczeniami pozostanie i będą takie w świat szły dalej, bo ten światek lubi uproszczenia.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
komancz
post Mon, 07 Jan 2019 - 20:46
Post #131


Super User
Dołączył: Tue, 15 July 2003
Skąd: Katowice





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 07 Jan 2019 - 20:22) *
Dla wyciągnięcia jakichś wniosków, kropka wcale nie jest dobra. Nas - użytkowników felg często możliwie lekkich, małych itd, nie interesuje "politycznie poprawne" zachowanie się importera/producenta, ale potencjalnie przyczyny takich jak te pęknięcia zdarzeń. Aby wiedzieć jak ich unikać .
To że dla świętego spokoju producent rzuci kilka felg na wymianę dla zachowania ciszy nad tematem, wcale nie jest dobre, bo wciąż nie wiemy co naprawdę było przyczyną pęknięć. Czy wada felg, czy użytkowanie (i co w zasadzie w nim - przegrzewanie? luzy i uderzanie o zwrotnicę?) I się nie dowiemy, każdy ze swoimi przypuszczeniami pozostanie i będą takie w świat szły dalej, bo ten światek lubi uproszczenia.


Problem polega na tym ze czego nie zrobisz to zawsze znajda sie tacy, ktorym to nie wystarczy. Napisalem ze w ekspertyzie sa zdjecia felg z „przetoczonymi” rantami, jak juz zdjecia sie pojawily to dla niektorych to byly zbyt male slady aby uszkodzily felge, jak wkleje ekspertyzy to znajda sie tacy dla ktorych to bedzie niewystarczajace. Coz... zycie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 07 Jan 2019 - 20:58
Post #132


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





A co myślałeś, że każdy łyknie każdą ekspertyzę? Spory w takich tematach to oczywista sprawa. Zawsze jak są jakieś uszkodzenia czy rozpadliny i przepycha się ubezpieczyciel z zainteresowanymi co do wypłaty odszkodowania to zawsze każda strona prezentuje inną ekspertyzę podpartą innymi autorytetami. Tylko względnie wiarygodne doświadczenie może zweryfikować przyczyny uszkodzenia, ale skoro BRAID ma takie super maszyny i pisze, że felgi pękają od tarcia rantami, a chłopaki piszą, że nie każda felga, która się rozpadła tarła to sytuacja ta nie powoduje, że ekspertyza BRAID jest uważana za wiarygodną.
Może Ci się to podobać, a może nie, ale tak się sprawy mają.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 07 Jan 2019 - 22:35
Post #133


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 07 Jan 2019 - 20:22) *
I się nie dowiemy, każdy ze swoimi przypuszczeniami pozostanie i będą takie w świat szły dalej, bo ten światek lubi uproszczenia.

Czego się spodziewasz? Obie strony poszły na ugodę. Braid dał felgi, @primox nie musi bujać się po sądach. Co dalej w takim wypadku? Jakakolwiek ekspertyza ze strony Braida, @primox cy innego poszkodowanego będzie stronnicza i broniła interesów jednej ze stron. Pytanie też kto za to zapłaci? Producent "wykosztował się" na darmowe próbki felg, klient ma zapewne jeszcze inne straty spowodowane swawolną obręczą. Skoro obie strony są ukontentowane to po co drążyć? Dla obserwatora z boku? Jeżeli ktoś rzeczywiście jest dociekliwy i ta sprawa nie da mu spokoju to pozostaje pozyskać próbki do analizy od jednej ze stron i zrobić to na własną rękę.
Nie spodziewam się też, że przepychanki między @komancz i resztą w tym wątku wniosą cokolwiek. @komancz ma swoje teorie i reprezentuje jedną ze stron, @CZUCZU wspominał coś o własnej ekspertyzie i może być bezstronną osobą w tym temacie ale wątpię żeby którakolwiek ze stron chciała rozdrapywać coś co pokryło się ładnym strupem i na dniach powinno się zabliźnić...


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 07 Jan 2019 - 23:30
Post #134


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Ja mogę sprawdzić parametry mechaniczne i chemiczne i tyle. Pracuje w największej odlewni Aluminium w Polsce. Niestety nie odlewamy felg, ale mamy próbki felg Ats, które czasami obrabiamy ( hartowanie itp). Natomiast po rozmowie z Doktorem Technik Odlewniczych chciałem napisać że należy zrobić ekspertyzę felg z całym rantem. Bo jeżeli będą wadliwe, a felgi bez widocznych uszkodzeń to mówimy o poważnej wadzie. Nasze detale wsadzamy do rentgena, nie wszystkie tylko ustalony procent. Skoro wadliwych jest 10 felg to działy kontrola jakości, oraz działy badań niszczących i dział badań nieniszczących zawaliły temat. Każda partia produktu ma pewnie znakowanie matrix niewidocznym miejscu i da się sprawdzić co zawaliło i z jakiej partii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adanus
post Tue, 08 Jan 2019 - 08:24
Post #135


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 June 2004
Skąd: wodzisław





moje felgi które zostały wysłane nie mają kontaktu z rantem... (jedna rozwalona druga cała)
kolejne dwie których fotki wstawiłem wcześniej również nie mają śladów kontaktu a ramiona są popękane...

tyle w temacie ode mnie...

Braid nie musiał nam rekompensować strat... zrobił to.... i Brawa dla nich że chcą temat dogłębnie zbadać

...ale generalnie nie życzę nikomu odpadnięcia koła w szybkim łuku (ok 130km/h lub nawet więcej)


--------------------
civic only for track
www.facebook.com/EVORART
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Tue, 08 Jan 2019 - 09:02
Post #136


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





OT
Z góry zaznaczam że stronie od wydawania opinii czy to wina felg czy nie bo totalnie tutaj brak wystarczających danych.

Niemniej jednak chciałem zauważyć że niniejszy wątek to jedna wielka parodia która nie ma niewiele jeśli nie zero wspólnego z jakimikolwiek merytorycznym podejściem do tematu analiz przyczynowo skutkowych. Wszystkie wypowiedzi jedynie łączy wspólny mianownik w postaci koła(felgi) + "NIE ZNAM SIE TO SIĘ WYPOWIEM".
Niektórzy do tego stopnia odpłyneli że porównują swoje zdarzenia drogowe typu - "ja też kiedyś uderzyłem w krawężnik i felga nie pękła" do tej opisanej przez autora. Już nawet nie wspominam o podawaniu wartości fizycznych jako "za duzych" albo "za małych" bez jakichkolwiek wartości i wmawianie wszystkim że moja teoria jest bardziej mojsza bo to już totalnie odjechane.
Teorie o termice też są ciekawe, zero jakichkolwiek wartości tylko od razu postawiona teza że to przez temperature. Brak wiedzy jaki to materiał, jaki jest faktycznie dla niego wskaźnik spadku wytrzymałości względem temperatury, a dodatkowo brak jakiejkolwiek informacji jaka była faktyczna temperatura ale oczywiście to na pewno temperatura.

W świecie tym bardziej normalnym zwłaszcza analiz technicznych najpierw określa się warunki (te parametry mierzalne) jakie były podczas zdarzenia a następnie dopiero analizuje sytuacje i podejmuje decyzje.
Warunki te istotniejsze to
- geometryczne (srednica obręczy, szerokosc, ilość srub, PCD, konstrukcja zawieszenia, rozkłąd sił tych normalnych jak i wynikających z uderzenia) i wiele wiele innych
- wielkość sił, wynikajacych z masy pojazdu, sił przy hamowaniu, etc
- założenia konstrukcyjne co do wartości sił jakie dana konstrukcja ma przenieść w tym właśnie układzie sił - nie w innym tylko właśnie takim.
- założone dopuszczalne odkształcenia, owal na feldze, max bicie promieniowe wynikające z luzu w łożysku, max bicie promieniowe wynikające z odkształceń w czasie obciążeń itd.
Wszystkie te parametry są wartościami mierzalnymi i na ich wartościach wydaje się opinie.

A tutaj widzę że większość założyła idealny świat w ktorym nic sie nie odkształca, nic nie pracuje wszystko jest na sztywno niezależnie od warunków pracy.

Wątek mi osobiście przypomina wszelakie kłótnie o jednym z głośniejszych zdarzeń lotniczym ostatnich lat (to z Tu-154) po którym powstały setki jeśli nie tysiące ekspertów specjalistów którzy znają wytrzymałość brzóz a jeszcze bardziej wytrzymałość poszyć samolotów czy wyczuwają zapach trotylu w domu za biurkiem. wink.gif

EOT

Życze poszkodowanym żeby wraz z producentem bezpośrednio lub pośrednio doszli do faktycznej przyczyny aby błąd nie powtórzył się ponownie. wink.gif


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 08 Jan 2019 - 09:13
Post #137


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No widzisz. BRAID nie zna tych danych, ale formułuje ekspertyzy. Wszyscy głupi tylko Ty mądry, niby nie masz danych, ale pozwala Ci to odrzucić pewne HIPOTEZY, przeczysz sam sobie. Dokładnie tak, jak ktoś z góry odrzucił hipotezę o zamachu samolotu. Jak się czepiasz mojej HIPOTEZY o temperaturze to czytaj uważnie co napisałem, gdzie twierdzę, że bez odpowiednich badań/eksperymentu NIE DA się określić przyczyny uszkodzenia i dlatego właśnie dziwi mnie 'ekspertyza' BRAID zważywszy, że nie wszystkie popękane felgi tarły. Czytaj uważnie i staraj się zrozumieć.
Mamy wiedzę jaki to materiał, to aluminium. Wytrzymałość alu spada wraz temperaturą dla każdego stopu aluminium, oczywiście możesz negować ten oczywisty fakt, bo pewnie wiesz lepiej.
Pisałem o tym wyżej, że do takiego uszkodzenia nie trzeba grzać wysoko materiału, wystarczy odpowiedni gradient w przekroju ramiona, ale po co czytać i starać się zrozumieć jak wiesz wszystko super lepiej smile.gif
Nikt nie zna stopu, ale Ty znasz, nikt nie zna temperatur, ale Ty znasz więc sobie wykluczasz co Ci pasuje. Temperatura, że była wysoka i być może wystarczająca do wywołania takiego uszkodzenia to fakt oczywisty, ale wg Ciebie pewnie felga nie łapała ponad temperaturę pokojową.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Tue, 08 Jan 2019 - 09:23
Post #138


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





A na koniec dodam że intry z renault twingo kosztują używane 150 zł za sztukę i upala na nich połowa hond i dzięki Bogu wytrzymują.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Tue, 08 Jan 2019 - 10:16
Post #139


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





MIP przeczytaj raz jeszcze co napisałem w pierwszym zdaniu.
W żadnym momencie nie poprałem a ni nie wykluczałem żadnej tezy jako definitywnie złą bo do każdej brakuje danych. Wiadomo można sobie gdybać, domniemywać itd ale to wtedy nie luźna gadka a nie poważna analiza.
Tym bardziej nie określałem nikogo jako głupiego - także z takimi docinkami sobie daj na wstrzymanie.

Ale ciekawe jest jak bardzo dokładnie Ty wiesz jakie dane posiada BRAID, jak dokładnie wiesz jakie były temp warunki itd, to serio jest ciekawe.

ps. dla mnie bardzo wysoka temperatura to 39,5 °C wink.gif i nie wiem ile wtedy miała felga, tak jak Ty.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 08 Jan 2019 - 10:28
Post #140


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





To w luźnej gadce na jakiej podstawie odrzucasz hipotezę, którą mi gość co na takie tematy całe życie poświęcił jak zadzwoniłem i mu powiedziałem, że wysuwam przypuszczenie, że temperatura urosła i spadła wytrzymałość stopu, a on mi na to, że nie, że takie uszkodzenie jest bardziej prawdopodobnie wywołane przez gradient temperatury na ramieniu, które z jednej strony jest intensywnie chłodzone, a z drugiej intensywnie grzane i on niejednokrotnie pisał analizy o takich uszkodzeniach po stronie grzanej i na to mu to po fotach wygląda w pierwszej kolejności?
Każdy kto spawa aluminium zna ten mechanizm pękania aluminium.
Do uszkodzenia w tym mechanizmie nie trzeba grzać felgi do temperatury, w której stop alu traci znacznie wytrzymałość.
No więc na jakiej podstawie odrzucasz jego hipotezę? Ja miałem początkowo swoją o spadku wytrzymałości stopu, ale gość mi powiedział jak to wg niego wygląda i być może ma rację, nie wiem, ale dla Ciebie gość się pewnie nie zna smile.gif (bo tak napisałeś) Z całym szacunkiem nie wiem ile masz lat i jakie doświadczenia w temacie analiz uszkodzeń, ale ten gość całe życie się tym zajmował, jest obecnie emerytem i wiedzy, a przede wszystkim doświadczenia w temacie mu nie brakuje.
Gość wrócił na emeryturę z emigracji z USA, jeździ na zjazdy na AGH tam doradza swoim dawnym kolegom ze studiów, którzy są tam decyzyjni w kwestiach finansowych i naukowych i chcesz mi powiedzieć, że 'ekspertyza' BRAID o uszkodzeniu felg przez tarcie, gdzie chłopaki piszą, że część felg nie tarła jest wg Ciebie OK?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 12:26