Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Closed TopicStart new topic
> Wyścigi aut z Polski zakończyły się wypadkiem i śmiercią niewinnego człowieka na Słowacji
prnit
post Mon, 01 Oct 2018 - 17:51
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Inna sprawa że dzisiaj wiele osób ma dostęp do zabawek które potrafią zrobić niesamowitą krzywdę i ludzie sobie z tego nie zdają sprawy. Udało się finansowo i z bmw 320d przesiadają się do ferrari czy do innego auta które przyspiesza do 100 w 3 sekundy. Ludzie nie mają pojęcia jak tym jezdzić, wierzą że elektronika czuwa i nic złego się nie stanie. Dzisiaj na pradze trafiłem na 20 latka w bmw m2, jechał tak jakby był na torze wyścigowym, wyprzedzał kolumnę aut prawie w centrum, zajężdzał drogę itd. Tak szybkie auta to potencjalne półtora tonowe noże, najgorzej jak ktoś nie ma pojęcia o tym jak takie auto potrafi przyspieszyć, jak potrafi wyhamować, jak zachowa się na mokrym itd itd itd. To tak jak z motocyklami, powinno zacząć się od 125 i pozniej dopiero 600-1000 itd. Tak powinno być też z autami bo często przesiadka ze 100km do 500km tak się właśnie kończy. A ogólnie polacy zwariowali na punkcie supersamochodów, byłem 3 dni w berlinie i nie widziałem tylu "fur" jak po jednej przejażdzce po centrum Warszawy w sobotę wieczorem....


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 01 Oct 2018 - 17:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
As_
post Mon, 01 Oct 2018 - 18:33
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





właśnie z tymi superfurami to chyba nie do końca tak jest.
Kiedyś identyczne teksty padały pod adresem kadetów GSI czyt. potwor, 9 sekund do setki, trzeba mieć doświadczenie żeby tym jeździć.
Dzisiaj większość nowych samochodów ma poniżej 9 do setki i nikt nie jeździ na szkolenia torowe zanim w nie wsiądzie.

To samo można było zrobić Volkswagenem Caddy 1,6 TDI. To kwestia głupoty a nie Cayenna V8 czy co tam było pod maską.
Pewnie też jakby to było Caddy albo Fiat Combo to nie trafiło by do wyborczej.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 01 Oct 2018 - 18:33
Post #43


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





U nas ludzie sa jeszcze zbyt glupi zeby wzniesc sie ponadto co daja duze pieniadze. A jak widac korelacja miedzy ich posiadaniem a posiadaniem mozgu jest zadna. W tym przypadku. Mam nadzieje, ze sprawca(y) zostana przykladnie ukarani, ale jak znam zycie to nie. Szkoda tylko niewinnego czlowieka, ktory zginal, to jest prawdziwa tragedia.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 01 Oct 2018 - 18:35
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





tak. i tu by należało w zasadzie zakończyć dyskurs.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 01 Oct 2018 - 18:37
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Ja się jednak nie zgodze, autem który ma bardzo dużo mocy wyprzedza się rewelacyjnie, mówie tutaj o autach 500+, chwila i bach 180, od 80 do 160 3-4 sekundy, to są bardzo szybkie zabawki i nie jest to porównywalne z kadetami gsi, takie auta tylko zachęcają i wydaje się że zawsze się zmieszczę albo..jeszcze dwa auta spokojnie wyprzedze, sam mając o wiele słabsze auto niż supersamochody często się na tym łapie że robi się niebezpiecznie własnie przez to poczucie że linia przerywana jeszcze dwa auta wyprzedze zanim ten mi dojedzie z naprzeciwka. Ci co jechali na tej słowacji też mieli takie wrażenie, dlatego wyprzedzali na ciągłej itd. Niestety idiotyzm i za mocne zabawki plus brak doświadczenia i wyobrażni i tak to wyglądało.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prekursor
post Mon, 01 Oct 2018 - 18:44
Post #46


User
Dołączył: Tue, 29 November 2011





CYTAT(prnit @ Mon, 01 Oct 2018 - 18:37) *
Ja się jednak nie zgodze, autem który ma bardzo dużo mocy wyprzedza się rewelacyjnie, mówie tutaj o autach 500+, chwila i bach 180, od 80 do 160 3-4 sekundy, to są bardzo szybkie zabawki i nie jest to porównywalne z kadetami gsi, takie auta tylko zachęcają i wydaje się że zawsze się zmieszczę albo..jeszcze dwa auta spokojnie wyprzedze, sam mając o wiele słabsze auto niż supersamochody często się na tym łapie że robi się niebezpiecznie własnie przez to poczucie że linia przerywana jeszcze dwa auta wyprzedze zanim ten mi dojedzie z naprzeciwka. Ci co jechali na tej słowacji też mieli takie wrażenie, dlatego wyprzedzali na ciągłej itd. Niestety idiotyzm i za mocne zabawki plus brak doświadczenia i wyobrażni i tak to wyglądało.

Zapominasz o jednym.
Supersamochody posiadają na swoim pokładzie superasystenty wspomagające kierowcę.
A niestety kierowca ze Skody ich nie miał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 01 Oct 2018 - 19:15
Post #47


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa









https://www.topky.sk/gl/539227/2264741/Zbes...-FOTO-po-nehode


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Mon, 01 Oct 2018 - 19:26
Post #48


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





https://www.youtube.com/watch?v=aKPCPyKIQ28

A tu gdyby był dzwon, to czyja wina?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Mon, 01 Oct 2018 - 19:51
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Typ z ferrari zjebal niewiele gorzej od goscia z porsche(ewidentnie jego wina )
Po kiego grzyba zaczal hamować jak byl na.rowno.z gosciem poprzedajacym go w bialym aucie ,tym bardziej ze ten mu zjechal i.mial miejsce "przeleciec"
Powinien chowac sie za biale auto albo isc ogniem dalej
Gosciu w porszaku widząc z góry cala sytuacje pewnie myslal ze przeleca ,docisnał i sie zdziwił bo typ zaczął hamowac w najmniej odpowiednim momencie


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Mon, 01 Oct 2018 - 20:13
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Wygląda tak jakby porsze ratowalo sie przed wjechaniem w ferrari. Odbil lekko zachaczyl ferrari, odbilo go mocniej w lewo i prosto w niewinnych ludzi. Szkoda ze to nie byla zupelnie przypadkowo tatra. Szkoda, że ludzie cierpia za bledy idiotow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BARANEK
post Mon, 01 Oct 2018 - 20:19
Post #51


User
Dołączył: Sun, 31 December 2006
Skąd: Jasło





Od rana coraz glosniej o tym w kazdych mediach
https://wiadomosci.wp.pl/slowackie-media-po...01321965192833a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 01 Oct 2018 - 20:26
Post #52


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Z tego co czytam to kierowca Porsche od 4 do 10 lat a pozostała dwójka do 4 lat.

Jak by jechali Dacią Duster, Fiatem Tipo i czymś tam jeszcze to by tak nie zapierdalali na złamanie karku.
Niestety szybkie samochody, głupota i chęć udowodnienia jeden drugiemu swojej mega zajebistości skończyło się tragicznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek78
post Mon, 01 Oct 2018 - 21:20
Post #53


User
Dołączył: Mon, 07 February 2011





CYTAT(16vg60 @ Mon, 01 Oct 2018 - 19:51) *
Typ z ferrari zjebal niewiele gorzej od goscia z porsche(ewidentnie jego wina )
Po kiego grzyba zaczal hamować jak byl na.rowno.z gosciem poprzedajacym go w bialym aucie ,tym bardziej ze ten mu zjechal i.mial miejsce "przeleciec"
Powinien chowac sie za biale auto albo isc ogniem dalej
Gosciu w porszaku widząc z góry cala sytuacje pewnie myslal ze przeleca ,docisnał i sie zdziwił bo typ zaczął hamowac w najmniej odpowiednim momencie

Dokładnie, wystarczyło iść pełnym ogniem Ferrari a na pewno przeszli by przez ten zakręt wszyscy cali.
Oczywiście nie pochwalam takiej jazdy,ale jak już ich "natchnęło" to moim zdaniem w tym wyścigu głównym winowajcą jest kierownik Ferrari(zabrakło mu jaj) a padło na Porshe.
Wygląda na to jakby kierowca Ferrari nie patrzył w lusterko, bo miał jeszcze czas by przyspieszyć.Wiem że były to sekundy,ale ja nawet jak dojeżdżam do świateł to odruchowo patrze w lusterko czy nikt czasem się nie zagapi.


--------------------
A6 Avant Competition 15r. 416KM/806Nm
Rodzinny odrzutowiec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 01 Oct 2018 - 21:31
Post #54


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(Pietrek78 @ Mon, 01 Oct 2018 - 21:20) *
Dokładnie, wystarczyło iść pełnym ogniem Ferrari a na pewno przeszli by przez ten zakręt wszyscy cali.


kolejna trafna diagnoza
za wolno jechali, nie szli pełnym ogniem

ludzie apeluje o rozsądek i przeczytanie tego co sie napisało


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 01 Oct 2018 - 21:32
Post #55


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Pietrek78 @ Mon, 01 Oct 2018 - 21:20) *
Dokładnie, wystarczyło iść pełnym ogniem Ferrari a na pewno przeszli by przez ten zakręt wszyscy cali.
Oczywiście nie pochwalam takiej jazdy,ale jak już ich "natchnęło" to moim zdaniem w tym wyścigu głównym winowajcą jest kierownik Ferrari(zabrakło mu jaj) a padło na Porshe.
Wygląda na to jakby kierowca Ferrari nie patrzył w lusterko, bo miał jeszcze czas by przyspieszyć.Wiem że były to sekundy,ale ja nawet jak dojeżdżam do świateł to odruchowo patrze w lusterko czy nikt czasem się nie zagapi.


Nie wierzę... wacko.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 01 Oct 2018 - 21:39
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





za wolno jechali ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 01 Oct 2018 - 21:41
Post #57


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Tommo @ Mon, 01 Oct 2018 - 21:32) *
Nie wierzę... wacko.gif


Ja też ohmy.gif

Pietrek...a może ten z Ferrari właśnie patrzył w lusterko i wiedział, że jak da po heblach żeby wrócić na pas to przyjebie w niego Cayenne?

Jak można jechać na dupie w takich warunkach jak tym Porsche i liczyć, że wszystko pójdzie gładko na łuku bez widoczności? Ten z Ferrari to łoś, ale winny jest kurwa w Porsche bo się w taki sposób nie wyprzedza w kolumnie, to nie ekspresówka czy autostrada...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 01 Oct 2018 - 21:46
Post #58


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





kierowcy mercedesa i ferrari 26,27 lat
w tym wieku to tez wiekszość z nas była glupia, ja tez
ale kierownik cayenne 42 lata z rodziną i sie scigał 2 tonowym klockiem ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek78
post Mon, 01 Oct 2018 - 21:50
Post #59


User
Dołączył: Mon, 07 February 2011





Przecież napisałem,ze nie pochwalam takiej jazdy.


--------------------
A6 Avant Competition 15r. 416KM/806Nm
Rodzinny odrzutowiec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 01 Oct 2018 - 21:58
Post #60


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Pietrek78 @ Mon, 01 Oct 2018 - 21:50) *
Przecież napisałem,ze nie pochwalam takiej jazdy.


Napisałeś dużo więcej:

CYTAT(Pietrek78 @ Mon, 01 Oct 2018 - 21:20) *
to moim zdaniem w tym wyścigu głównym winowajcą jest kierownik Ferrari(zabrakło mu jaj) a padło na Porshe.


To ja Ci przedstawię inną perspektywę - poszkodowany to małolat z Ferrari.

Otóż:

Mercedes przeleciał i zdążył. Ferrari leciało z dystansem do Merca i przed łukiem zobaczył, że coś jedzie z naprzeciwka - skoro nie był pewien, że się zmieści, albo (hipotetycznie) nie chciał nikogo narażać bo zadziałał rozsądek to chciał zahamować i wrócić na swój pas. I weź wróć, jak za Tobą jest kiosk z tą samą predkością co Ty smile.gif chłopak z Ferrari podjął próbę wyprzedzania, która nie wyszła/nie chciał jej zakończyć niebezpiecznie - ALE NIE MIAŁ JAK WRÓCIĆ przez idiotę z Porsche smile.gif

Więc to na Ferrari padło, a nie zabrakło jaj tylko mózgu w Porsche.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 14:29