Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Samochód elektryczny
Tommo
post Wed, 04 Sep 2019 - 09:08
Post #81


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Obecnie na rynku chyba Kona Electric jest najciekawszym pojazdem tego typu.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 04 Sep 2019 - 09:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Wed, 04 Sep 2019 - 09:22
Post #82


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Ciekawie jeszcze zapowiada się Corsa-e. Na jednym ładowaniu zrobi 330 km w trybie Normal. W trybie ECO ma być więcej. tylko ładowanie w domu z gniazdka "na raz" odpada bo trwa 28 godzin. trzeba doładowywać codziennie, albo kupić Wallboxa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Wed, 04 Sep 2019 - 15:32
Post #83


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Trzeba też wziąć pod uwagę parametr lenistwo i parametr cebula. Dla jasności - piszę o sobie i moim podejściu.
Jestem już po próbie zfromalizowania ścieżki montażu własnego podlicznika w moim apartamentowcu na prąd, instalacji wszystkiego w garażu i własnej ładowarki na ścianie, zgody Wspólnoty, procedurach odbioru, wyłonienia wykonawcy... itd - w skrócie: poległem. 1000 problemów.

Wiec tak sobie już wirtualnie sprawę dalej rozważałem. Są takie pojęcia jak naturalny upływ prądu z baterii oraz pojęcie "vampire drain" czyli rozładowanie przez pobór prądu na postoju. Dane są rózne dla róznych elektryków ale to jest od 0,3 do 2+% dziennie.
Ponieważ samochodem jeżdżę w lato sporadycznie to głównie stoi (w zimę stoi ciut mniej) a jak już jeżdżę to najczęściej po warszawie i to jest 60-120km dziennie. A nawet jak sie trafi wylot na 250km w trasie to też by dał rade. A takie "strzały" trafiają sie nagle i ich nie mogę przewidzieć.
Wiec z tej perspektywy patrząc elektryk o deklarowanym zasięgu 250-300km by mnie urządzał. ALE tylko jeżeli byłby zawsze naładowany na full - czyli permanentnie podpięty w garażu. No i tu cebula - dlaczego mam dzień w dzień płacić za doładowanie o 2% skoro nie korzystam - a z drugiej strony jak sobie postoi 10 dni to bedzie już 1/5 pojemności mniej a wypadnie dłuższy szlak i bede w czarnej... wiec lepiej ładować - ale wewnętrzna cebula protestuje. No i to nie eko bo leci energia na samo stanie.

Owszem. Moge sobie zrobić nowe Hobby z wycieczek do garażu co np 3 dni na podpięcie a potem na odpięcie. Ustawił bym sobie przypomienie w telefonie... tylko tu sie leń budzi i mówi że to szkoda życia na takie pierdoły. Planowanie wszystkiego pod kątem " a gdzie dojade a gdzie nie i czy starczy na powrót albo gdzie sie bede mógł ładować i ile to zajmie"... w życiu. Jeszcze jakby tego zasięgu było z 500 i spadał do 350-400km to w mojej sytuacji by było do przyjęcia. Oczywiście dla kogoś innego to 400 jest granicznym dystansem i nie może sobie pozwolić na spadek o 20% z 500km bo traci "komfot eksploatacji".

No i tu sie wraca do punktu wyjścia. Spalinówka jak stoi 10-20 dni to dramatu żadnego nie ma - nawet jak stoi na rezerwie, nic to nie kosztuje jak stoi a zasięg o 500 czy 700km przedłużę jej w 10 minut. Bez wydatku na elektryka, stacje ładowania i dopasowania rytmu dnia do możliwości elektryka (zakładając że byłby to jedyny/podstawowy samochód "daily).


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 04 Sep 2019 - 15:57
Post #84


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Jak dla mnie elektryk ma jeszcze sens, jak masz własny dom i stację ładowania z "inteligentną ładowarką", która doładuje jak będzie potrzeba, a jak nie to się wyłączy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Wed, 04 Sep 2019 - 19:30
Post #85


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





ale potrzeba jest zawsze kiedy samochod nie jest doładowany. wiec w sumie każda jest inteligentna. to elektronika baterii decyduje o tym jaki prąd pobrać i czy pobrać


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Wed, 04 Sep 2019 - 21:23
Post #86


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





CYTAT(Tommo @ Wed, 04 Sep 2019 - 09:08) *
Obecnie na rynku chyba Kona Electric jest najciekawszym pojazdem tego typu.

Zasięg jest ok, ale cała reszta to pomyłka, poczynając na cenie, a kończąc na nazwie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Wed, 04 Sep 2019 - 21:24
Post #87


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





W takim przypadku jak Wombata ładuje się codziennie do 80% i auto zawsze jest gotowe. Jak jest podpięte to z aplikacji można uruchomić ładowanie, nie trzeba schodzić do garażu. Takie problemy są dość teoretyczne, mi się jeszcze nie zdażyło.


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 04 Sep 2019 - 21:40
Post #88


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Trzeba jeszcze ciutke poczekać. Ale idzie w dobrą stronę, głównie obniżenie ceny zakupu, może dotacja i będzie można myśleć na serio.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 04 Sep 2019 - 21:45
Post #89


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Spokojnie, zanim będzie globalna elektryfikacja, ceny prądu będą tak wysokie i pewnie do ładowania prądu nałożą wyższe opodatkowanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 05 Sep 2019 - 09:55
Post #90


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





czy da się kupić uzywany 4 drzwiowy samochód elektryczny za 25 tys PLN niee będący rozjebem?
zasieg dzienny wystarczy 100km, przebiegi roczne 3 tys km


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 05 Sep 2019 - 10:11
Post #91


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Może być ciężko. To jeszcze drogie zabawki.
Wchodzi nowość na rynek, do tego bardzo ładny. 8 sec do setki.

https://media.peugeot.pl/image/68/7/peugeot....jpg?autocrop=1


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_fear
post Thu, 05 Sep 2019 - 11:58
Post #92


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 January 2006





CYTAT(cowboy @ Thu, 05 Sep 2019 - 09:55) *
czy da się kupić uzywany 4 drzwiowy samochód elektryczny za 25 tys PLN niee będący rozjebem?
zasieg dzienny wystarczy 100km, przebiegi roczne 3 tys km

trojaczki - i-MiEV, iOn i C-Zero - da się kupić do 30k pln wink.gif


--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Thu, 05 Sep 2019 - 13:06
Post #93


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





ostatnio i3s w 3 dni zrobiłem 1000km da się? DA! zasięg jest ok 200km, aczkolwiek bardzo mocno zalezny od klimki i predkosci


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Thu, 05 Sep 2019 - 14:16
Post #94


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Honada @ Wed, 04 Sep 2019 - 09:22) *
Ciekawie jeszcze zapowiada się Corsa-e. Na jednym ładowaniu zrobi 330 km w trybie Normal. W trybie ECO ma być więcej. tylko ładowanie w domu z gniazdka "na raz" odpada bo trwa 28 godzin. trzeba doładowywać codziennie, albo kupić Wallboxa.


Ładowarka 32A to niecałe 3000pln obecnie. Nie wyobrażam sobię ładować auta bez niej. Ale trzeba mieć do niej przygotowaną instalację. Ja mam akurat zabezpieczenia na 64A wiec wszystko idzie bez problemu. Ale jak próbowałem tak ładować Fiata u znajomych w warsztacie gdzie mają hamownie, do niej wentylator i inne kompresory, to już był problem mimo że nic innego poza moją ładowarką nie było włączone.

Mieszkając 5km od miasteczka 17 tyś mieszkańców, Fiat 500e to idealne rozwiązanie dla mnie. Nie spodziewałem się że jazda tym tak mi się spodoba. Trzeba co prawda nauczyć się troche innej techniki jazdy ale spokojnie po odczytach wychodzi 7pln/100km i zasięg 150km.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 05 Sep 2019 - 14:29
Post #95


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





330 km na dzień...szaleństwo biggrin.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Thu, 05 Sep 2019 - 14:32
Post #96


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(no_fear @ Thu, 05 Sep 2019 - 11:58) *
trojaczki - i-MiEV, iOn i C-Zero - da się kupić do 30k pln wink.gif

od 30k pln też zaczynają się oferty na leafy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 05 Sep 2019 - 17:17
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Nie ma infrastruktury w PL pod takie zabawki. I po drugie poki co to zwykla fanaberia. Nie przecze jednak, ze do miasta kupilbym sobie ponizsze:

https://spidersweb.pl/autoblog/honda-e-dane-techniczne/

Do produkcji wchodzi w tym roku.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Thu, 05 Sep 2019 - 20:34
Post #98


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Wygląda obrzydliwie fuj smile.gif, jak nowoczesna adaptacja fiata 126p smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Fri, 06 Sep 2019 - 07:53
Post #99


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Poczytałem trochę i taki jeden z trójki z początku produkcji z przebiegiem pod 100kkm ma już realny zasięg w granicach 60-70km z deklarowanych 150km więc na dzień dobry regeneracja baterii plus sterownika to mus. Dodatkowo użytkownicy polecają zmodyfikowane modele po 2013 więc zaraz się okaże, że do 30kpln będzie ciężko kupić coś sprawnego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Fri, 06 Sep 2019 - 08:02
Post #100


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





mi by pasował ten elektryk dla żony ale czemu to jest takie wszystko brzydkie ?!
nawet jakby kosztował tylke co normlne auto to jeszcze kwestia tego ze auto sie ma podobac


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 21:41