Shoutbox 0 nowych PW 

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Opel Omega Swap na T5 Volvo
xxMAXIMxx
post Wczoraj, 18:08
Post #21

Super User

Zrobiłem o tym film: https://youtu.be/oIguXLF7rZ8
Łącznie wydasz grubo ponad 10k.
Pozdro.
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Wczoraj, 18:08
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
lincoln_88
post Dzisiaj, 18:40
Post #22

Rookie

W pierwszej kolejności szacun za film. Pokazane z bliska, bez zbędnego gadania. Efekt finalny zawsze ładnie wygląda, a tu pokazałeś to od kuchni cool.gif Z kosztów zdaję sobie sprawę, ale nieco się pomyliłem laugh.gif Liczyłem wstępnie 8-10k, ale jak podliczyłem całość (przy jedynie samej mapie) to daje okolice 12-15k + 5k na dłubanie tego pod większe moce. Sama rewizja silnika po zakupie, regeneracja turbiny, strojenie, IC + rury, pompa paliwa itd w teorii są tanie, ale po podliczeniu na papierze zrobiły całkiem sporą sumę laugh.gif Ale do czego zmierzam. Pierwszy raz z bliska widziałem swap na T5 i powiem Ci, jest ciekawie. Nie, że się nie da, ale zacznijmy od samej komory. W Omedze jest ona węższa między podłużnicami, ale szersza na górze. Daje to problem co do kolektora, bo wzbraniałem się robić od 0, ale... Chyba będę musiał, a to jednak spory koszt dry.gif Idąc dalej - miskę liczę całkowicie od 0, bo to nie będzie P&P z jednym spawem, jak w Volvo sad.gif Kolejny temat to aparat zapłonowy. Na 90% wpadłyby cewki, bo... Silnik mam bardzo blisko grodzi - kolejna przeróbka + koszta. Wycieraczki są w podszybiu, a nie na wierzchu i niezależnie jaką skrzynie zaadaptuję, będę miał sporą rzeźbę, aby to udeptać. A jak już jesteśmy w temacie skrzyń. M90 mnie zniechęca swoją ceną i hmm. No bałbym się, jak by siadła, a opinie są różne. Te skrzynie jak ktoś napisał - mają 30 lat i kierunek skrzyni od BMW jest całkiem rozsądny, tylko tam prócz dzwona, trzeba pasować wał i biegi. Oczywiście w M90 też trzeba, ale ten, kto centrował silnik ze skrzynią - wie ile jest z tym roboty. Fakt faktów średnio mi się podoba bardzo krótki pierwszy bieg w BMW, ale po przejrzeniu paru przypadków zmielenia ori skrzyni Oplowskiej przy 550 NM (gdzie 480 zrobić idzie dobrą mapą w Volvo) - temat jej modyfikacji i spawania dzwona w ogóle porzuciłem. Ciekawą opcję zarzucili chłopaki na grupie - tworzą flanszę pod T5 i skrzynie z RX8. One nie są może pancerne, ale bardziej wytrzymałe, niż Oplowskie. No i też kosztują grosze. Ogólnie żeby nie było - projekt powstanie, tylko nie wiem czy to będą 2 miesiące czy pół roku tongue.gif Tylko... Posiedziałem z kartką i długopisem, skontaktowałem się z paroma osobami, co swapowały różne cuda do Omegi, pomierzyłem sobie... I coraz mocniej zacząłem rozważać sprowadzenie dawcy z za wielkiej wody, aby wsadzić tam coś, co powinno siedzieć od początku. Oczywiście rozwlec to w czasie, ale zwiększyć satysfakcję tongue.gif Nie ze względu na moc, ale z zasady... Teoretycznie za 15-18k jestem w stanie zorganizować sobie dawce po dzwonie. I mam z niego silnik z osprzętem, skrzynie, dyfer, pompę paliwa, nie muszę wciskać Intercoolera, wiem, że skrzynia wytrzyma... Teoretycznie większy koszt "na start", a finalnie w zasadzie wyszłoby zapewne podobnie, jak dłubanie tego wszystkiego na T5. Dawca o jakim mówię - Pontiac GTO 6.0 V8 (LS2) z manualem.

+Quote Post
pszczelaszkov
post Dzisiaj, 19:24
Post #23

Frequent User

Kawał kotwicy, inna klasa wagowa niż T5 tongue.gif

+Quote Post
lincoln_88
post Dzisiaj, 20:05
Post #24

Rookie

Siądzie akurat mi ładnie przód bez żadnego -30 i gwintów laugh.gif Ale podobno... Pasuje do komory i nie trzeba nic ciąć w co ciężko aż mi uwierzyć... Jedynie ponoć wspomaganie elektryczne z Astry zarzucić rolleyes.gif

+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 23 November 2020 - 23:37