Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Czy jest coś konkurencyjnego co Skoda OCT RS?, ...do 140k brutto?
hexx #2
post Wed, 23 May 2018 - 20:07
Post #101


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Założenie nie było "lepszego odpychania" ale taniego, komfortowego i bezawaryjnego codziennego pokonywania odległości.
RS jest fajny ale w środku materiały i komfort.. no niestety.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 23 May 2018 - 20:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Łukasik
post Wed, 23 May 2018 - 20:19
Post #102


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





Żona ma Octavie III 1.4TSI... mało nią jeżdżę ale dla mnie to fajne auto mimo belki z tyłu... Człowiek będzie jeździł 200 km dziennie po prostym odcinku drogi... Octavia bez problemu da rade... Ja mam z tego co pamiętam wersję elegance dobajerzoną... To auto waży 1160 kg i pewnie to też wpływa na prowadzenie przy wyższych prędkościach... Ja uwielbiam hothatche i te 140 km w tak lekkim aucie się spisuje... Spalanie śmiesznie male, przy 180 załadowana po sufit 8,9l wg kompa, po mieście 7l pali zonie... I co fajne, to auto jest uszyte na miarę, jak już wcześniej pisali dużo ma takich przydatnych gówienek które tworzą fajną całość... Do 160 spokojnie się prowadzi... Ponad 160 też nie trzeba być torreadorem w przeciwieństwie do tego co piszą koledzy... Szum w środku jest... i to najbardziej wkurwia...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Wed, 23 May 2018 - 21:37
Post #103


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





O3 1.4 TSI jeździ nadspodziewanie dobrze dzięki niskiej masie. Czuć to jednak przy bocznych podmuchach wiatru na autostradzie. I ten szum ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Wed, 23 May 2018 - 22:37
Post #104


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(Krisss @ Wed, 23 May 2018 - 16:58) *
I które z tych aut jest wg Ciebie zdecydowanie lepszym dla autora wyborem na codzienne 200 km autostrady w porównaniu do Octavii vRS?


Rozumiem, że kwestia hamulców, układu kierowniczego, foteli i setki innych rzeczy, to dla Ciebie pierdy, o których nie warto wspominać???
W przeciwieństwie do niektórych userów ja mam centralnie w dupie czy ktoś kupi Skodę, Alfę czy BMW i nie będę toczył krucjaty, żeby kogoś przekonywać do takiego czy innego wyboru. A niektórzy mają wręcz jakąś paranoiczną potrzebę hejtowania lub wynoszenia pod niebiosa danych modeli. Opisałem swoje spostrzeżenia jako właściciela i użytkownika takiego samochodu od prawie 3 lat. Nie bajdurzę, że jechałem np. 328i i jakoś mnie nie zachwyciło, więc M3 to też na pewno szmelc, bo ma tylko mocniejszy motor, lepszą skrzynię, szpojlery i duże koła. Widzisz tę subtelną różnicę?
Nie neguję Talismana jako wyboru dla autora, bo być może z punktu widzenia jego potrzeb będzie lepszym samochodemm. Natomiast Twoje przykłady robienia "wiatraków" są kompletnie z dupy, bo jak wskazuje nawet Twój link vRS TDI w kombi jest w realu szybszy od najszybszego Talismana. A TDI w vRS-ach to najsłabszy motor. TUTAJ masz diesle z obu modeli. I to jest wiatrak.


Dla mnie to na przykład zaleta, że auto nie potrzebuje mieć ponad 5 metrów długości i 2 m szerokości żeby cztery osoby jechały w rozsądnych warunkach. Mniejsze i lżejsze auta są z natury "żywsze", lepiej się prowadzą, mniej energii potrzebują do rozpędzenia się i mniej grzeją hamulce przy hamowaniu. Ale to moje zdanie i zdaję sobie sprawę, że na autostradzie te atuty mają mniejsze znaczenie (poza hamowaniem), szczególnie gdy ktoś jeździ spokojnie.

Jeszcze kwestie finansowe. Za autora 140 brutto można kupić vRS za cennikowe min. 155 brutto (10 oczek "na firmę" pewnie dostanie z marszu). A to będzie już pewnie blisko zamówienia wszystkiego co się da zamówić (opieram się na cenach z czasów kiedy ja kupowałem samochód). Polecanie w tej cenie szybkiej klasy średniej ustawia autora na starcie cennika i to już po mocnych rabatach. O wyższej nie ma sensu nawet wspominać przy takim budżecie.


Widze, że jesteś z Rzeszowa, w dni powszednie stacjonuję w Tarnowie/Dębicy wink.gif wink.gif wink.gif PW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisss
post Wed, 23 May 2018 - 23:26
Post #105


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 June 2005
Skąd: Rzeszów





Zapraszam cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 24 May 2018 - 08:43
Post #106


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Łukasik @ Wed, 23 May 2018 - 20:19) *
Żona ma Octavie III 1.4TSI... mało nią jeżdżę ale dla mnie to fajne auto mimo belki z tyłu... Człowiek będzie jeździł 200 km dziennie po prostym odcinku drogi... Octavia bez problemu da rade... Ja mam z tego co pamiętam wersję elegance dobajerzoną... To auto waży 1160 kg i pewnie to też wpływa na prowadzenie przy wyższych prędkościach... Ja uwielbiam hothatche i te 140 km w tak lekkim aucie się spisuje... Spalanie śmiesznie male, przy 180 załadowana po sufit 8,9l wg kompa, po mieście 7l pali zonie... I co fajne, to auto jest uszyte na miarę, jak już wcześniej pisali dużo ma takich przydatnych gówienek które tworzą fajną całość... Do 160 spokojnie się prowadzi... Ponad 160 też nie trzeba być torreadorem w przeciwieństwie do tego co piszą koledzy... Szum w środku jest... i to najbardziej wkurwia...


1160 kg ;O Jak oni to zrobili że golf V GTI waży ponad 1300kg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 24 May 2018 - 10:23
Post #107


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Krisss @ Wed, 23 May 2018 - 17:58) *
I które z tych aut jest wg Ciebie zdecydowanie lepszym dla autora wyborem na codzienne 200 km autostrady w porównaniu do Octavii vRS?

Octavia RS, Focus ST, Megane GT, 308 GT - to wszystko jedna klasa, jeździ tak samo. Co kto wybierze, zależy od indywidualnych preferencji (wiara, subiektywne wrażenia, wrażenia estetyczne, uprzedzenia etc). Jednak to wciąż jest klasa kompaktowa. Tak samo jak np. Renault Clio RS, czy 208 GTI zawsze będzie autem miejskim, bez względu jak mocny będzie silnik pod maską i jak wielkie da się felgi.

dodajmy, że Clio RS Trophy robi z Octavii RS dosłownie wiatrak
http://www.zeperfs.com/en/duel5673-6772.htm

tylko, czy lepiej się nadaje na autostradę?


CYTAT(Krisss @ Wed, 23 May 2018 - 17:58) *
Jeszcze kwestie finansowe. Za autora 140 brutto można kupić vRS za cennikowe min. 155 brutto (10 oczek "na firmę" pewnie dostanie z marszu). A to będzie już pewnie blisko zamówienia wszystkiego co się da zamówić (opieram się na cenach z czasów kiedy ja kupowałem samochód). Polecanie w tej cenie szybkiej klasy średniej ustawia autora na starcie cennika i to już po mocnych rabatach. O wyższej nie ma sensu nawet wspominać przy takim budżecie.
i tu jest sedno sprawy. Za Octavię RS TDI płaci się maksymalnie 110-120k brutto - z tą kwotą nie ma co startować do klasy D, bo się dostaje biedę. Ale gdy mowa o kwocie 140k, to już pojawiają się np.:
Ford Mondeo Vigniale TDCI 210KM
Passat Highline TSI 220KM
Passat Highline TDI 190KM
Alfa Gulia 200KM
Renault Talisman Initiale Paris dCI 160KM
Renault Talisman Initiale Paris TCE 200KM

każde z tych aut jest znacznie lepsze od Octavii, gdy mowa o dłuższej jeździe.

To naprawdę fajnie, że masz Octavię RS i jesteś z niej zadowolony, ale na Octavii świat się nie kończy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 24 May 2018 - 14:27
Post #108


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 24 May 2018 - 08:43) *
1160 kg ;O Jak oni to zrobili że golf V GTI waży ponad 1300kg.

lepszej jakości materiały...
taka szynka z zawartością więcej niż 50% mięsa wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Thu, 24 May 2018 - 14:34
Post #109


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Skody to wydmuszki, niektóre wersje Golfa mk7 ważą więcej niż niektóre nowe Superby wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Thu, 24 May 2018 - 14:39
Post #110


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





Może zamiast przekrzykiwać się jak przekupki na targu to lepiej byłoby doradzić co będzie lepsze od wspomnianej Octavi RS w autmacie z czterobutem za 140k maks?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Thu, 24 May 2018 - 14:57
Post #111


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(Biniu @ Thu, 24 May 2018 - 14:39) *
Może zamiast przekrzykiwać się jak przekupki na targu to lepiej byłoby doradzić co będzie lepsze od wspomnianej Octavi RS w autmacie z czterobutem za 140k maks?


Już nie przesadzajmy z czterema butami. Na moje potrzeby wystarczy ośka w automacie. Zdziwiło mnie, że automat jest 6 gang huh.gif huh.gif huh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 24 May 2018 - 15:14
Post #112


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Biniu @ Thu, 24 May 2018 - 15:39) *
Może zamiast przekrzykiwać się jak przekupki na targu to lepiej byłoby doradzić co będzie lepsze od wspomnianej Octavi RS w autmacie z czterobutem za 140k maks?

przynajmniej 20 alternatyw już padło (łącznie z linkami do konkretnych aut) - rynek motoryzacyjny jest duży, ale nie nieograniczony. Kolejne alternatywy pewnie padną, gdy ktoś zasugeruje żwawego SUVa laugh.gif

Co wy z tą masą Octavii - okolice 1200 kg to typowa masa dla auta kompaktowego z silnikiem 1.0-1.4 - Cee'd, i40, 308, Megane, Focus, Astra i inne kompakty tyle ważą w wersjach standardowych.

Kiedyś prasa motoryzacyjna przeprowadzała kampanię, w której Octavię wkładano do segmentu D (razem z Mondeo, Passatem, Insignią), a Superba do segmentu E (razem z A6, E-klase, 5er), a ludzie w to uwierzyli. Teraz mamy efekt taki, że ludziom ciężko jest uwierzyć, że Octavia waży tyle co Kia Cee`d, a jakość prowadzenia jest na poziomie dolnej strefy aut kompaktowych...


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Thu, 24 May 2018 - 15:29
Post #113


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Gdyby nie diesel powiedziałbym Lexus IS200t / aktualnie 300 smile.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 24 May 2018 - 17:17
Post #114


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nie ważne jaki znaczek na masce... podstawa to wygodny fotel, z dużym siedziskiem, pełną regulacją (również długości siedziska) oraz podgrzewaniem i wentylacją.
Dzisiaj musiałem trochę pojeździć Mondeo (wcale nie w bieda wersji - Titanium) i niestety, siedzisko jest małe, za małe.. i jak dla mnie niewygodne. Po 400km trasy zaczynasz to czuć.
Zwróć na to uwagę.. bo po kilku dniach, kiedy opadnie zachwyt nad nowym nabytkiem... zacznie to wkoorwiać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Thu, 24 May 2018 - 20:44
Post #115


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





CYTAT(MisioLBN @ Thu, 24 May 2018 - 08:43) *
1160 kg ;O Jak oni to zrobili że golf V GTI waży ponad 1300kg.


tak zrobili ze jak otworzysz maske to widzisz wielka dziure miedzy blotnikiem a drzwiami... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisss
post Fri, 25 May 2018 - 01:23
Post #116


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 June 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 24 May 2018 - 10:23) *
Octavia RS, Focus ST, Megane GT, 308 GT - to wszystko jedna klasa, jeździ tak samo. Co kto wybierze, zależy od indywidualnych preferencji (wiara, subiektywne wrażenia, wrażenia estetyczne, uprzedzenia etc). Jednak to wciąż jest klasa kompaktowa. Tak samo jak np. Renault Clio RS, czy 208 GTI zawsze będzie autem miejskim, bez względu jak mocny będzie silnik pod maską i jak wielkie da się felgi.


dodajmy, że Clio RS Trophy robi z Octavii RS dosłownie wiatrak
http://www.zeperfs.com/en/duel5673-6772.htm

tylko, czy lepiej się nadaje na autostradę?

Sądzisz, że autor tego tematu nie wie o tym, że Octavia to kompakt? Myślisz, że tylko Ty zdemaskowałeś "spisek" motoryzacyjnych szmatławców?
A jednak z jakiegoś powodu jako model do porównania podstawił RS-a. Może zostało mu jeszcze trochę "jaj" z czasów kiedy na tym forum rejestrowali się ludzie, którzy lubili czasem zaświrować na drodze, a nie rozsiąść się w gablocie dla niemieckiego emeryta, które polecasz (poza Alfą)? Oczywiście kupionej za tzw. ostatni grosz, po półrocznych negocjacjach z zaszczutym sprzedawcą w poliestrowym wyrobie garnituropodobnym.

Sam zacząłeś od wiatraków mój drogi Don Kichocie, więc nie zaczynaj pożerać własnego ogonka. Jak Skoda ma być wolniejsza od Talismana (pomijając fakt, że nie jest) to argument jest dobry, ale jak porównywalny Talisman dostaje faktyczne lanie, to zaczynamy odwracać kota ogonem.

CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 24 May 2018 - 10:23) *
To naprawdę fajnie, że masz Octavię RS i jesteś z niej zadowolony, ale na Octavii świat się nie kończy.

Widzę, że masz problem ze zrozumieniem tego co napisałem. Może tekst był zbyt długi? Napiszę więc w skrócie: Wcale nie polecam autorowi RS-a na autostrady. Z powodów, które szczerze opisałem na podstawie własnych doświadczeń a nie tak jak Ty, na podstawie przejażdżki autem podobnie wyglądającym. Dotarło?

Dodam tylko, że wcale bym się nie odzywał gdyby autor napisał, że codziennie wali po 500 km autostrady jednym ciągiem, bo do tego ani RS, ani żaden inny szybki kompakt, faktycznie się nie nadają. Ale przy 100 km (czyli ok. 40 minut jazdy) można na pewne rzeczy przymknąć oko po to, żeby mieć na inne okoliczności auto w którym chce się żyć, a nie umierać, jak w Talismanie z potężnym 1.6 w gnoju pod maską.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 25 May 2018 - 05:31
Post #117


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Z tym "auto w którym chce się żyć" to nie odpływaj wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisss
post Fri, 25 May 2018 - 08:49
Post #118


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 June 2005
Skąd: Rzeszów





Ty też czytasz selektywnie? rolleyes.gif
Napisałem to zdanie w odniesieniu do wszystkich hothaczopodobnych, czyli takich z "mocniejszym motorem, szpojlerem i za dużą felgą". Większość je lubi i dobrze im się nimi jeździ. Kia też ma coś takiego w ofercie, więc nie czuj się obrażony tongue.gif wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 25 May 2018 - 10:15
Post #119


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(hexx #2 @ Fri, 25 May 2018 - 06:31) *
Z tym "auto w którym chce się żyć" to nie odpływaj wink.gif

to dobrze, że Kriss tak pisze o swoim aucie - znaczy, że dobrze wybrał.

Moje zdanie jest klarowne - jak kupować za 110-120k to Octavia RS, czy inny usportowiony kompakt w zależności od gustu, jak budżet jest 140k, to dobrze wyposażona klasa średnia ze średnim silnikiem.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mikoangelo
post Fri, 25 May 2018 - 11:54
Post #120


Rookie
Dołączył: Mon, 22 August 2011
Skąd: Poznań





Jeśli Octavia to dlaczego by nie Leon Cupra ST? Pod poznaniem w salonie mają jeszcze roczniki 2017 więc mógłbyś dorwać w zakładanym budżecie Leona ST z napędem na 4 koła i 300KM.

Aczkolwiek osobiście dysponując takim budżetem celowałbym w Giulie, tym bardziej, że teraz są chore rabaty na te samochody.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 21:20