Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Audi 80 B3/B4 quattro, Buda pod mody
siwak15
post Tue, 19 Apr 2011 - 08:48
Post #21


User
Dołączył: Sun, 21 February 2010
Skąd: Lublin/Radymno





A macie panowie jakies ciekawe propozycje ?? jakies sprawdzone auta??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 19 Apr 2011 - 08:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Z0_RS2
post Tue, 19 Apr 2011 - 10:34
Post #22


Super User
Dołączył: Fri, 18 March 2011
Skąd: Sz-n





Ciekawe propozycje hmmm jak szukasz budy pod mody to nie ma się co rozczulać patrzysz czy nie nie ma przyjaciela w postaci rdzy (zdrowa buda) najlepiej szukać żeby pod maską była jakaś V i żeby było w quattro a reszta to już drobiazgi cool.gif Jak by co to mogę dać namiar na priv kto ma takie auto w bardzo dobrym stanie i za dobre pieniądze.
pozdr


--------------------
Pozdrawiam
Piotrek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darekwawa
post Tue, 19 Apr 2011 - 10:46
Post #23


Frequent User
Dołączył: Fri, 13 June 2008
Skąd: Warszawa





Dokładnie: auto ma być proste, bez rdzy i z quattro. Ośkę nie tak łatwo przerobić na czteronapędowca, poza tym jest to całkowicie nieopłacalne (chyba, że zabieg miałby dotyczyć wersji Cabrio wink.gif ) Skoro auto ma być do swapa to chyba nawet nie musi być V6, aczkolwiek właśnie takie najszybciej w quattro znajdziesz. O rozstawie 5x112 zapomnij, prędzej kupisz potrzebne elementy od jakiejś S2 i przełożysz, niż znajdziesz taką "na gotowo".

Przy okazji - akurat do Coupe są na rynku dostępne lekkie elementy nadwozia, więc jak chcesz iść po bandzie z obniżaniem masy to rozważ i tą wersję. Albert w swojej zszedł chyba do okolic 1200kg, więc już naprawdę nieźle.


--------------------
1991 S2 Coupe - było
2001 IS200 - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Z0_RS2
post Tue, 19 Apr 2011 - 10:53
Post #24


Super User
Dołączył: Fri, 18 March 2011
Skąd: Sz-n





CYTAT
Przy okazji - akurat do Coupe są na rynku dostępne lekkie elementy nadwozia, więc jak chcesz iść po bandzie z obniżaniem masy to rozważ i tą wersję. Albert w swojej zszedł chyba do okolic 1200kg, więc już naprawdę nieźle.


Tak ale u alberta było też bardzo dużo rzeczy takich co do normalnego upalania zabawy nie są ci potrzebne a zarazem bardzo dużo ważyły wiec ta waga jest jeszcze do zejścia o naprawdę sporo kilogramów (do czego to ma służyć możesz to bardziej sprecyzować niż buda pod mody )
pozdr


--------------------
Pozdrawiam
Piotrek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwak15
post Tue, 19 Apr 2011 - 11:59
Post #25


User
Dołączył: Sun, 21 February 2010
Skąd: Lublin/Radymno





CYTAT(piotrekrs @ Tue, 19 Apr 2011 - 10:53) *
Tak ale u alberta było też bardzo dużo rzeczy takich co do normalnego upalania zabawy nie są ci potrzebne a zarazem bardzo dużo ważyły wiec ta waga jest jeszcze do zejścia o naprawdę sporo kilogramów (do czego to ma służyć możesz to bardziej sprecyzować niż buda pod mody )
pozdr


Wiec tak auto nie bedzie na co dzien tylko na wypady aby poszaleć czasem skoczyć na 1/4 po prostu takie auto do zabawy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Z0_RS2
post Tue, 19 Apr 2011 - 14:16
Post #26


Super User
Dołączył: Fri, 18 March 2011
Skąd: Sz-n





Ja i tak będę obstawał za kombiakiem wiesz jednym podoba się coupe innym sedan, ale awant moim zdaniem ma to coś nawet jak to będzie zwykłe b4 + body z rs2 to w jakiś sposób urzeknie nie jedną osobę. cool.gif cool.gif
pozdr


--------------------
Pozdrawiam
Piotrek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andy_czarny
post Tue, 19 Apr 2011 - 21:50
Post #27


Frequent User
Dołączył: Mon, 06 August 2007
Skąd: Bydgoszcz





a dla mnie idealem byl sedan z body rs2 i silnikiem z s4b5 wink.gif hehe marzenia tongue.gif


--------------------
_Obrazek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siwak15
post Fri, 22 Apr 2011 - 01:12
Post #28


User
Dołączył: Sun, 21 February 2010
Skąd: Lublin/Radymno





mam jeszcze pytanko jak jest z wytrzymałością podzespołów tzn chodzi mi o dyfer itp i jaki silnik warto pakować do takiej budy 2.7bt czy lepiej dorwac 2.2t i kręcić go ?? i jeszcze jedno ile taki seryjny silnik 2.2t wytrzyma /?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chmiel25
post Fri, 22 Apr 2011 - 09:05
Post #29


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 September 2008
Skąd: łódź





Napędy są pancerne zreszta do B4 pasuje skrzynia od A4 bez problemów. Da się wsadzić 2.7 bit tylko troche zabawy z turbinami jest. W polsce jeszcze nikt go nie włożył do B4 w Czechach bądź Słowacji jest taki projekt na bazie Coupe.
Co do 2.2 20v T na forum jest cała masa tematów na temat tego silnika.
pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek_GTX
post Tue, 26 Apr 2011 - 08:39
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Fri, 26 January 2007
Skąd: Marki - kiedyś W-Wa Wawer





Ja chociaż mam coupe B4 to polecam sedana i jeżeli sam robisz całą mechanikę to rób swap na 4.2V8 ABZ - chyba najbardziej ekonomiczny pod kątem zakupu i jest ich w brud ;-)
Motor 2.2T 20V to trudny temat do znalezienia, o ich stanie już nie wspomnę one maja swoje lata a co do cen remontów to poczytaj w innych postach ;-)
Poza tym sedana najtaniej kupisz bo za coupe i avanta sobie więcej liczą więc więcej kasy zostaje na mody ;-)


--------------------
Jak to na forach bywa na początku pomagają a później się wymądrzają ...

Teraz Pług-407SW 2.2HDI Twin-Turbo, Mercedes W201 E230 Youngtimer w poszukiwaniu Supry MK3 7MGTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kremat0r
post Tue, 26 Apr 2011 - 08:49
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 March 2009
Skąd: Czechy





Poza tym sedana najbardziej odchudzisz i gratów jest więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek_GTX
post Tue, 26 Apr 2011 - 09:24
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Fri, 26 January 2007
Skąd: Marki - kiedyś W-Wa Wawer





CYTAT(kremat0r @ Tue, 26 Apr 2011 - 08:49) *
Poza tym sedana najbardziej odchudzisz i gratów jest więcej.


Dokładnie


--------------------
Jak to na forach bywa na początku pomagają a później się wymądrzają ...

Teraz Pług-407SW 2.2HDI Twin-Turbo, Mercedes W201 E230 Youngtimer w poszukiwaniu Supry MK3 7MGTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Z0_RS2
post Tue, 26 Apr 2011 - 09:40
Post #33


Super User
Dołączył: Fri, 18 March 2011
Skąd: Sz-n





CYTAT(kremat0r @ Tue, 26 Apr 2011 - 08:49) *
Poza tym sedana najbardziej odchudzisz i gratów jest więcej.


Nie zgodzę się z tym a dlaczego to mogę komuś na priva napisać chodzi mi o odchudzanie laugh.gif


--------------------
Pozdrawiam
Piotrek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zakopianin
post Tue, 26 Apr 2011 - 10:28
Post #34


User
Dołączył: Mon, 11 April 2011





Napisz Piotrku tutaj , będzie dla potomnych. Sedan jest bardziej wyważony ze względu na rozkład masy, ale różnica między coupe np. B3 i sedan B3 bo one są raczej najlżejsze będzie pewnie coś około 20 kg. Natomiast B4 pewnie cięższe od B3 z 50kg ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Z0_RS2
post Tue, 26 Apr 2011 - 10:42
Post #35


Super User
Dołączył: Fri, 18 March 2011
Skąd: Sz-n





Mi chodziło o porównanie sedana a avanta w odchudzaniu w budzie b4 a rozpiszę się na ten temat niedługo a tak z ciekawości zapytam tu czy komuś udało się zbliżyć do 1000kg w tej budzie ???(coupe,sedan,avant b4)

pozdr


--------------------
Pozdrawiam
Piotrek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chmiel25
post Tue, 26 Apr 2011 - 10:44
Post #36


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 September 2008
Skąd: łódź





Najlepiej wyważony jest Avant a w sprawie odchudzania jestem za Piotrekrs. I Avanty są tańsze od sedanów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek_GTX
post Tue, 26 Apr 2011 - 10:56
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Fri, 26 January 2007
Skąd: Marki - kiedyś W-Wa Wawer





oczywiscie jezeli chodzi ci o puszke B4, bo sedana niedawno znajoek w niezlym stanie tylko b3 z motorem 2.3r5 zakupil za 3 tys z quattro


--------------------
Jak to na forach bywa na początku pomagają a później się wymądrzają ...

Teraz Pług-407SW 2.2HDI Twin-Turbo, Mercedes W201 E230 Youngtimer w poszukiwaniu Supry MK3 7MGTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zakopianin
post Tue, 26 Apr 2011 - 11:07
Post #38


User
Dołączył: Mon, 11 April 2011





Avant jest bardziej wyważony bo jest cięższy z tyłu. Ale sądze , że ten sam efekt można osiągnąć sedanem montując mu 20kg obciążenia pod tylnym zderzakiem, a i tak masa będzie niższa niż avanta i do tego nisko umieszczona.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Z0_RS2
post Tue, 26 Apr 2011 - 13:28
Post #39


Super User
Dołączył: Fri, 18 March 2011
Skąd: Sz-n





nie uzyskasz tego samego efektu w taki sposób jak mówisz że dołożysz 20kg obciążenia i jeszcze będzie lżejszy cool.gif jeżeli mowa jeszcze o odchudzonych autach na maxa zupełnie inna bajka taka ciekawostka wiesz jaka jest różnica miedzy s2 limo a s2 avant w wadzę tylko bierz pod uwagę realia a nie to co piszą w jakiś informatorach internetowych niecałe dwadzieścia kilo wystarczy pozbyć się szyb których jest więcej w kombi i masz wagę taką sama.


pozdr


--------------------
Pozdrawiam
Piotrek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtek_GTX
post Tue, 26 Apr 2011 - 13:43
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Fri, 26 January 2007
Skąd: Marki - kiedyś W-Wa Wawer





Nie ma się co spinać:
- moje zdanie jest takie, żeby kupić budę B3 w sedanie oczywista sprawa że w quattro - tanie rozwiązanie w zakupie
- drugim pomysłem jest avant też w quatrówce troszkę drożej ale bardziej wyważony

Co do odchudzania to każdą budę można odchudzić jak się chce - są firmy które dorobią ci plastikowe podzespoły nadwozia, możesz wywalić wszystkie szyby i zastąpić je poliwęglanami, wypruć dużą ilość nie potrzebnej instalacji elektrycznej, zerwać wszystkie wyciszenia itp.

Jeżeli projekt był by długo terminowy można tak się bawić ale np. ja u siebie mam motor 4.2V8 wywaliłem to co zbędne i nie bawiłem się póki co w rozdrapywanie wozu a i tak na razie bardzo fajnie jedzie ( i z tego się cieszę )


--------------------
Jak to na forach bywa na początku pomagają a później się wymądrzają ...

Teraz Pług-407SW 2.2HDI Twin-Turbo, Mercedes W201 E230 Youngtimer w poszukiwaniu Supry MK3 7MGTE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 09:19