Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Najtańsze upalanie
kalion
post Tue, 22 Jun 2010 - 15:11
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 April 2005
Skąd: 52° 25' 12'', 16° 48' 23'





Jakiś czas temu szukałem małego zapierdalacza i dość długo na allegr wisiał CC z silnikiem 1.2 chyba z Bydgoszczy, były dwa rodzaje zawiasu asfalt/szuter elementy z tworzywa-błotniki/maska ,ori silnik itd. cena była na poziomie 5tyś. Jak miał bym wybrać tanie latanie skusił bym się na CC/SC szlak przetarty, części kosztują śrubki i dużo używanych części do sportu kupisz (płyty pod silnik,zawias itd.)

np http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13617348 zawsze jakaś baza jest a przełożyć silnik to pestka

Pzdr


--------------------
--Testy wytrzymałościowe aut--

--Doskonalenie techniki jazdy "na araba"--
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 22 Jun 2010 - 15:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pinin
post Tue, 22 Jun 2010 - 15:28
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Tak, zdecydowanie colty czy inne starlety to super pomysł. Części typu heble, zawias i inne szpeje do sportu to spory problem - a jak nie, to cena zaporowa.

Za 5 koła do amatorskiego upalania masz seja. I raczej nic więcej.
Jak chcesz bawić się w RWD, to zwiększ budżet co najmniej 3 krotnie. Japońce i inne JDM to pomyłka przy tych finansach.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Tue, 22 Jun 2010 - 16:26
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





CYTAT(pinin @ Tue, 22 Jun 2010 - 15:28) *
Tak, zdecydowanie colty czy inne starlety to super pomysł. Części typu heble, zawias i inne szpeje do sportu to spory problem - a jak nie, to cena zaporowa.

Za 5 koła do amatorskiego upalania masz seja. I raczej nic więcej.
Jak chcesz bawić się w RWD, to zwiększ budżet co najmniej 3 krotnie. Japońce i inne JDM to pomyłka przy tych finansach.

Analogicznie jak 20 letnie hothatche w styli 205GTI czy Kadett. Nawet jeśli komuś uda się coś wyrwać do 5 tys (205 GTI za 2.5 tys. to długofalowa propozycja doprowadzania auta do użytku, 106 xsi nie chodzi w tej cenie) to i tak utrzymanie będzie kosztowniejsze niż CC/SC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_k-meal_*
post Tue, 22 Jun 2010 - 17:16
Post #24









CYTAT(pinin @ Tue, 22 Jun 2010 - 15:28) *
Japońce i inne JDM to pomyłka przy tych finansach.

ktore to te "inne JDM"? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 22 Jun 2010 - 18:57
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Inne JDM - ostatnio na cargo spotkałem się z opinią ( jakich drecho z lachonem przechodził obok i głośno wyrażał swe jakże głębokie myśli ), że JDM to hondy, a wszystkie inne auta z Japonii to po prostu Japońce.

Pomijam, że 3/4 z rzeczy "JDM" ma metkę "Made in China", ale jest dżejzi i trendi, bo wygląda "prawie jak" wink.gif

Wracając do tematu:
Jeśli mowa o bazie za 5 koła, to jest cento, e30, jakieś sierry i inne auta tego typu. Jeśli chcesz mieć dobre, w miarę przygotowane dla amatora auto, to tylko pozostaje Ci szukać grzebniętego seja/cc. W tej kwocie spokojnie kupisz coś z 1.2 pod maską, na pucharowym zawiasie i jakimiś kubłami i innymi pierdołami. Koszty utrzymania też będą skromne, bo pali to stosunkowo mało, części tanie jak barszcz.

Ostatnio gdzieś mi się rzuciło w oczy ogłoszenie ccs'a z klatką, 1.2 75km z punto, pzm'y i kubły za niecałe 4kpln. Reszta na rozrządy i inne pierdoły i latasz.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hater
post Tue, 22 Jun 2010 - 20:11
Post #26


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 August 2009
Skąd: Sobótka





Wiesz z tymi cenami do np starlety bym nie dramatyzowal bo w sumie zeby sprawnie jezdzila wystarczy zrobic zawias i wywalic wszystko ze srodka-na poczatek wystarczy- zawieszenie dostaniesz bez wiekszych problemow czy to b6 czy koni sport i w 5 sie zmiescisz, hamulce tez sie znajda bo sa przeciez corolle,paseo itp. wiadomo ze nie jest to sc czy cc pod wzgledem tanich czesci, i dostepnosci czesci do upalania. Pytanie tylko jak dlugo autor ma sie zamiar uczyc? bo ja pisalem swojego posta z mysla o eksploatacji takowego auta max 2 latka do nauki, a pozniej zakupienia czegos gdzie kierowca bedzie sie mogl dalej rozwijac. Na pierwszym miejscu postawilbym sobie bezawaryjnosc (szczegolnie jednostki napedowej i przeniesienia napedu).
Co do propozycji colta to jest to propozycja do klasy do 1600 i tu na pewno nie powiesz mi ze jest wiele aut o podobnych mocach i w podobnej masie za tak niewygorowane pieniadze (jezdzi ich coraz wiecej w roznych imprezach amatorskich i jakos sobie ludzie radza z przystosowywaniem ich do upalania).

Wybór pozostawiam autorowi, ale nie lubie obiegowej opini na wielu forach zwiazanych z rajdami amatorskimi, ze tanio to tylko sc/cc. Pragne tez przypomniec autorowi ze zakup auta to tylko poczatek wydatkow, ale to zapewne wie.
pozdrawiam


--------------------
e36 318Ti zabawka -było
E36 325 sedan - nowa zabawka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Tue, 22 Jun 2010 - 21:17
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





E30 2.5 w 20litrach się mieści podczas bardzo agresywnej jeździe a do tego R6 wydłużenie jeśli usłyszysz to już nie pomyślisz o żadnych brzdącach typu 1.3gti... SC lub CC aby w miarę przyśpieszało musi mieć swapa a żeby dawało frajdę taką jak e30 to tylko zaturbione ale tak czy siak nadal FWD... Jeśli nadal ostro optujecie nad SC/CC to może warto dołozyć 2 tys i szukać punto GT-auto wściekłe jak cholera a seryjny silnik wytrzymuje nawet 2bary czyli potencjał jest...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arek-lin
post Tue, 22 Jun 2010 - 21:38
Post #28


Super User
Dołączył: Sat, 03 February 2007
Skąd: Grudziądz/Gdańsk





Ja bym szedł w stronę e30, ale nie od razu z m20b25 pod maską. Poszukaj jakiejś zdrowej budy, najlepiej z 318is, a jak nie to zwykłą 1.8, wybebesz to i lataj. Po jakimś czasie stwierdzisz, że auto jest za wolne, a Ty masz trochę gotówki to swapujesz- od taniego M30 po już droższe M50, M52, M60 czy S50. Hamulce to też nie problem, zawias to samo. Według mnie nie ma lepszej opcji, zważywszy, że jest to RWD i to auto jest najlepszym wyborem patrząc perspektywicznie
Potencjał tego auta jest duży, w zeszłym roku na SOSach Jacek objeżdżał taką e30is duuuużo mocniejsze i szybsze auta- z tego co pamiętam to wygrał generalkę


--------------------
Było M52TUB28
Jest OM 642, M62B44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gapa
post Tue, 22 Jun 2010 - 21:43
Post #29


User
Dołączył: Tue, 21 February 2006





ja bym brał cc/sc, ktore sam mam 1.2 8v, koszty utrzymania są minmalne, częsci tak samo, awaryjność zależy od traktowania, przy katach poduszki skrzyni i silnika szybko sie niszcza, poza tym polecam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Wed, 23 Jun 2010 - 08:57
Post #30


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





To ja podtrzymuję swoje zdanie: http://www.racingforum.pl/index.php?showto...st&p=815744 i proponuję zejść na ziemię: CC/SC.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Wed, 23 Jun 2010 - 13:57
Post #31


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





a ja zgodzę się z Arkiem-linem i propozycją jego e30

to że będzie to droższe od sc nie znaczy że bedzie drogie, niewiemy jaki budżet pozniej autor zaklada, a zawsze RWD

tanie japońce też nie sa zle.
takie auta dadzą napewno większa frajde z jazdy niż cento, i dadzą później większe mozliwości rowoju


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Wed, 23 Jun 2010 - 14:40
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Weź pod uwagę np. KJS'y. Klasa sejów jest mega obsadzona w zasadzie na większości takich imprez. RWD jest zazwyczaj kilka. Jeśli chodzi o poprawę umiejętności, bo przy bazie za 5kpln na kręcenie mega czasów nie ma co liczyć, to brał bym cento. Jest rozpoznane na każdą okoliczność, bardzo dużo ludzi nimi jeździ, więc jest kogo podpytać, poprosić o rady itd.

Fakt, e30 jeździ sporo, ale po ulicach i w drifcie. W kajtkach czy innym imprezach dużo tego nie ma. Autor chce sam dłubać, więc moim zdaniem powinien brać jak najświeższe auto, z najmniej zmęczoną budą. Mechanika jest banalna w obu tych autach, a w seju swap na coś mocniejszego kosztuje tyle co komplet dobrych hebli w e30.
Ze swojej strony jeszcze powiem, że uczył bym się jeździć szybko na słabym aucie. W nim błędów nie nadrobisz potworem pod maską, a i o wypadnięcie z trasy stosunkowo trudniej niż w mocnym RWD. Jak już bym ogarnął się dosyć dobrze, wtedy bym pomyślał nad mocniejszym autem.
Dlaczego? Z uwagi na koszty: buda do seja w razie jakiegoś kuku kosztuje ok. 700-1200zł. I to buda nie bita, bez problemu znajdzie się bez korozji, w miarę świeża. A jak jest ze starszymi autami? No zdecydowanie gorzej. Szukałem e30 przed tym jak kupiłem seja ( październik '09 ) i po podliczeniu kosztów e30 przegrywa w przedbiegach. Niestety ja nie uznaję używanego zawiasu, używanych opon i innych takich rzeczy. Tak samo szelek nie kupię używanych. Na Sobie oszczędzać nie będę. No i choćby koszty sensownego zawiasu ( w seju pzm1 + springi, wszystko nowe, to ok. 1000-1200zł ) też są odpowiednio wyższe w BMW.

Generalnie plusy i minusy zostały podane w nadmiarze. Teraz autor musi siąść, wziąć kartkę papieru, polatać po necie i wyliczyć ile wyjdzie mu podstawowe przygotowanie auta. Pomnożyć to przez 1.5 i skonfrontować ze swoim budżetem. Potem kupić, zrobić, pochwalić się i upalać wink.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crazychild
post Wed, 23 Jun 2010 - 15:53
Post #33


User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





CYTAT(pinin @ Wed, 23 Jun 2010 - 14:40) *
Weź pod uwagę np. KJS'y. Klasa sejów jest mega obsadzona w zasadzie na większości takich imprez. RWD jest zazwyczaj kilka. Jeśli chodzi o poprawę umiejętności, bo przy bazie za 5kpln na kręcenie mega czasów nie ma co liczyć, to brał bym cento. Jest rozpoznane na każdą okoliczność, bardzo dużo ludzi nimi jeździ, więc jest kogo podpytać, poprosić o rady itd.

Fakt, e30 jeździ sporo, ale po ulicach i w drifcie. W kajtkach czy innym imprezach dużo tego nie ma. Autor chce sam dłubać, więc moim zdaniem powinien brać jak najświeższe auto, z najmniej zmęczoną budą. Mechanika jest banalna w obu tych autach, a w seju swap na coś mocniejszego kosztuje tyle co komplet dobrych hebli w e30.
Ze swojej strony jeszcze powiem, że uczył bym się jeździć szybko na słabym aucie. W nim błędów nie nadrobisz potworem pod maską, a i o wypadnięcie z trasy stosunkowo trudniej niż w mocnym RWD. Jak już bym ogarnął się dosyć dobrze, wtedy bym pomyślał nad mocniejszym autem.
Dlaczego? Z uwagi na koszty: buda do seja w razie jakiegoś kuku kosztuje ok. 700-1200zł. I to buda nie bita, bez problemu znajdzie się bez korozji, w miarę świeża. A jak jest ze starszymi autami? No zdecydowanie gorzej. Szukałem e30 przed tym jak kupiłem seja ( październik '09 ) i po podliczeniu kosztów e30 przegrywa w przedbiegach. Niestety ja nie uznaję używanego zawiasu, używanych opon i innych takich rzeczy. Tak samo szelek nie kupię używanych. Na Sobie oszczędzać nie będę. No i choćby koszty sensownego zawiasu ( w seju pzm1 + springi, wszystko nowe, to ok. 1000-1200zł ) też są odpowiednio wyższe w BMW.

Generalnie plusy i minusy zostały podane w nadmiarze. Teraz autor musi siąść, wziąć kartkę papieru, polatać po necie i wyliczyć ile wyjdzie mu podstawowe przygotowanie auta. Pomnożyć to przez 1.5 i skonfrontować ze swoim budżetem. Potem kupić, zrobić, pochwalić się i upalać wink.gif



Jako fan i użytkownik BMW zgadzam się z przedmówcą. Na początek cc lub sc to bardzo fajne auto przy ograniczonym budżecie. Kupowanie używanych części do E30 to głupota i duże ryzyko a nowe porządne podzespoły kosztują. Może mniej porównując z Japonią ale autor wyraźnie zaznacza ograniczone fundusze. Ja wolę RWD ale to już kwestia gustu. A podstawowych nawyków w FWD też się kolega nauczy.


--------------------
Audi A5 3.0 TDI - DD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Wed, 23 Jun 2010 - 17:04
Post #34


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





pod warunkiem że autor ma bardzo małe doświadczenie w ogólnie pojętej szybkiej jezdzie i potrzebuje zaczynać od takich aut jak sc....


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
far77
post Wed, 23 Jun 2010 - 17:18
Post #35


User
Dołączył: Sat, 17 January 2009
Skąd: Wawa





Wtrące swoje 5 groszy i tak jak pisali wczesniej CC/SC lub starletka.Wiadomo że rynek czesci do CC/SC jest ogromny za małe pieniądze ale do starletki tez bez problemu są czesci dostępne w dobrych cenach lub allegro,sporo czesci pasuje z corolki.Pozostaje stan nadwożia/korozji bo auto troszke latek juz ma.W przypadku CC/SC sprawa wyglada troszke lepiej bo auto sporo młodsze.Odnośnie awaryjnosci to wszystko zależy od stanu auta i użytkownika jak je bedzie traktował wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_toivias_*
post Thu, 24 Jun 2010 - 08:11
Post #36









a ja bym ci zaproponowal swifta gti. silniki sa nie do zarzniecia, natomiast uwage trzeba zwrocic na stan blacharski auta smile.gif jest to dobra alternatywa dla cc/sc oraz astry gsi. no i pojemnosciowo sie miesci miedzy nimi. czesci sa raczej dostepne i nie sa jakies kosmicznie drogie. a auto w dodatku bedzie palic znosna ilosc paliwa.
ten egzemplarz wydaje sie byc ok. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13594840 wiecej pytaj na zlosniku na swift klubie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dori.kin
post Thu, 24 Jun 2010 - 15:48
Post #37


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





Przemyślałem sobie temat i raczej pójdę w jakieś FWD, CC lub trabant z 1.3. Ewentualnie jeszcze trochę poczekam odłożę trochę kaski i wejdę w crx'a lub swifta.
BTW 190cm nie będzie przeszkodą w rexie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Thu, 24 Jun 2010 - 16:10
Post #38


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(dori.kin @ Thu, 24 Jun 2010 - 15:48) *
wejdę w crx'a lub swifta.
BTW 190cm nie będzie przeszkodą w rexie?


Będzie.
W obu propozycjach nadwozia do wymiany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ictus
post Thu, 24 Jun 2010 - 17:44
Post #39


FotoPstryk
Dołączył: Wed, 02 March 2005
Skąd: Olsztyn





skoro do upalania to i tak pojdzie kubel wiec nie widze problemu nawet z maluchem


--------------------
www.slubfotki.pl - Najszybszy fotograf ślubny
www.ictus.cba.pl - fajne fotki motoryzacyjne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydło
post Thu, 24 Jun 2010 - 18:40
Post #40


Frequent User
Dołączył: Wed, 02 September 2009
Skąd: WWY





Chciałbym podpiąć się pod temat i zapytać co uważacie o Corsie A bądź B, pojemność 1.6 jako tanie auto na kjs ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 11:09