Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Toyota MR2 ZW30 (Spyder) 1ZZ+
piwo
post Wed, 28 Dec 2022 - 13:17
Post #21


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





o kurde. trzeba miec samozaparcie by w najfajniejszym momencie czyli w srodku zakretu jechac wolniej. ja po prostu tak bym nie potrafil. albo jedziesz ogniem ile cialo potrafi albo wogole.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 28 Dec 2022 - 13:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
KarolMR2
post Wed, 28 Dec 2022 - 13:33
Post #22


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





CYTAT(hubi91 @ Wed, 28 Dec 2022 - 11:46) *
Niestety w najgorszy możliwy sposób, czyli wjeżdżam w zakręt, jadę pełnym ogniem a na wyjściu puk puk. Przy 4-tym silniku już po prostu odpuszczam lekko gaz przy długim/szybkim zakręcie w prawo....


hmm to dziwne.. ja nie zauważyłem, ale w sumie nie jeździłem jeszcze na tak szybkich torach. Miski w 1ZZ uchodzą za niezłe, bo mają przegrodę, czego nie miały 2ZZ, dlatego popularnym modem do 2ZZ jest miska z 1ZZ własnie i dłuższy smok. W takim razie miska Moroso może rozwiązałaby problem?

https://www.monkeywrenchracing.com/product/...toyota-1zz-2zz/

a jeszcze jedno pytanie... na jakim poziomie oleju jeździsz? u mnie zawsze 1-2cm ponad max na bagnecie. To jest wytyczna service book Toyoty z któregoś tam roku. No i tylko pełen syntetyk (prawdziwy syntetyk) 5w40 Liqui Moly Synthoil High Tech.


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Wed, 28 Dec 2022 - 13:39
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





takim podstawowym modem jest montaż późniejszego bagnetu pokazującego wyższy wymagany poziom oleju - albo po prostu wlewanie powyżej max.
w sumie też zajechałem na Krzywej 1zz - trochę przez własne lenistwo...


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 28 Dec 2022 - 14:11
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Cos jest z tymi silnikami widac bo tez udalo mi sie zabic 3zz w leci na potenzach i luku prawym zjeżdżając z autostrady. Poziom oleju pewnie nie pomogl.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Wed, 28 Dec 2022 - 14:17
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Ja zajechałem na Modlinie jak miałem ok połowę stanu na bagnecie... teraz dbam, żeby było grubo ponad maks.. u mnie pomaga fakt, że silnik oleju nie bierze, więc nie ubywa go w niekontrolowany sposób, ale i tak sprawdzam często


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 29 Dec 2022 - 22:59
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Na paliwo to chyba swirl pot zostaje, ale jak masz ubijać silniki przez odpływanie oleju - a np takie K20 tego problemu nie ma - to chyba dmuchanie nie ma sensu. Silnik jakiś super drogi nie jest z tego co widzę na allegro, ale zrzucić to, przezbroić, posprawdzać... Koszty dodatkowe, a uwzględnij też w tym jeszcze czas na to poświęcony(jeśli robisz sam).

A kasę pompować możesz w każdy silnik wink.gif To nie sztuka akurat. Sztuką jest zrobienie auta, którym na tor pojedziesz i wrócisz bez awarii...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 29 Dec 2022 - 23:05
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Tylko te ZZ to są ultralekki. k20 przy nim to ciężki kloc. Z drugiej strony sam wał k20 waży z 5kg więcej, ale za to można k20 kręcić 9k i nie trzeba wymieniać panewek wraz z olejem.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Fri, 30 Dec 2022 - 08:16
Post #28


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 29 Dec 2022 - 23:05) *
Tylko te ZZ to są ultralekki. k20 przy nim to ciężki kloc. Z drugiej strony sam wał k20 waży z 5kg więcej, ale za to można k20 kręcić 9k i nie trzeba wymieniać panewek wraz z olejem.


Różnica to bagatela 10-15kg. Dołóż osprzęt przy montażu turbo i waga się wyrównuje.
Też uważam, że turbo w 1ZZ na Tor to nie jest dobry pomysł. Miałem w 1ZZ i wiem, że to długo w warunkach typowo bojowych nie będzie działać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 30 Dec 2022 - 08:48
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ale k20 turbo wchodzi w mase lekkich widlakow wielocylindrowych, ktore sa pancerne i nie pojada wcale gorzej od turbopapierowego r4


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Fri, 30 Dec 2022 - 10:02
Post #30


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





CYTAT(siewcu @ Thu, 29 Dec 2022 - 22:59) *
Na paliwo to chyba swirl pot zostaje, ale jak masz ubijać silniki przez odpływanie oleju - a np takie K20 tego problemu nie ma - to chyba dmuchanie nie ma sensu. Silnik jakiś super drogi nie jest z tego co widzę na allegro, ale zrzucić to, przezbroić, posprawdzać... Koszty dodatkowe, a uwzględnij też w tym jeszcze czas na to poświęcony(jeśli robisz sam).

A kasę pompować możesz w każdy silnik wink.gif To nie sztuka akurat. Sztuką jest zrobienie auta, którym na tor pojedziesz i wrócisz bez awarii...


Taki jest cel. Budowa z głową, bez zbliżania się do limitu. Tak jak pisałem wyżej, trzymać odpowiednio wysoki poziom oleju i to powinno wystarczyć, ewentualnie wymiana miski i po temacie.

No i mowa o kompresorze, a nie turbo. Czas pokaże jak sprawdzi się ta droga. Z cenami silników ogólnie rynek oszalał, a ceny drukuje dosłownie kilku ludzi w PL. 4500 za 1ZZ, pół roku temu za tyle 2ZZ można było kupić, a teraz 2ZZ 10000pln (który jest bardziej ryzykowny, awaryjny i kosztowny w naprawie niż 1ZZ) - to rozbój za silniki, które trzeba wyremontować gruntowanie przed włożeniem. K20Z4 ZA 18700pln jest wystawiony biggrin.gif to nie ma logicznego uzasadniania. Jak tak dalej będzie to skończy się era taniego amatorskiego ścigania, a przynajmniej wyścigu zbrojeń smile.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommi01
post Fri, 30 Dec 2022 - 11:41
Post #31


User
Dołączył: Thu, 20 June 2019





CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 29 Dec 2022 - 23:05) *
Tylko te ZZ to są ultralekki. k20 przy nim to ciężki kloc. Z drugiej strony sam wał k20 waży z 5kg więcej, ale za to można k20 kręcić 9k i nie trzeba wymieniać panewek wraz z olejem.



a ile waży taki 2zz ? ma ktoś dokładne info



CYTAT(KarolMR2 @ Fri, 30 Dec 2022 - 10:02) *
K20Z4 ZA 18700pln jest wystawiony biggrin.gif to nie ma logicznego uzasadniania. Jak tak dalej będzie to skończy się era taniego amatorskiego ścigania, a przynajmniej wyścigu zbrojeń smile.gif


za 19 k to chyba cale ep3 laugh.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Fri, 30 Dec 2022 - 12:35
Post #32


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





CYTAT(tommi01 @ Fri, 30 Dec 2022 - 11:41) *
za 19 k to chyba cale ep3 laugh.gif


Dlatego mówię... ceny tych silników to już czysta spekulacja. Dlatego tak korci mnie ten 2AR.. silniki nowe i tanie, tylko skrzyń EB6x brak w PL


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 30 Dec 2022 - 12:53
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(tommi01 @ Fri, 30 Dec 2022 - 11:41) *
za 19 k to chyba cale ep3 laugh.gif


Hondziarzy ostatnio poj**ało totalnie i ubzdurali sobie, ze to wszystko klasyki JDMu. I mówię to jako Hondziarz wink.gif. Ostatnio jeden dzban wystawiał krzywe i podrapane wałki od B18C6 za 3000. Gdzie nowy aftermarket idzie za 2800 biggrin.gif

Co do tego silnika toyoty - tam nie da się jakichś przegród narobić w misce czy coś? No chyba, ze iść od razu na grubo i wymodzić tzw. suchą miskę. Ale to koszt pewno będzie poteżny.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Fri, 30 Dec 2022 - 15:01
Post #34


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





CYTAT(MadeInPoland @ Fri, 30 Dec 2022 - 08:48) *
Ale k20 turbo wchodzi w mase lekkich widlakow wielocylindrowych, ktore sa pancerne i nie pojada wcale gorzej od turbopapierowego r4


No ale nikt tu nie mówi o uturbianiu K. K20 z dobrymi kolektorami zrobi taką samą moc co 1ZZ na 0,4-0,5b. A o awaryjności nawet nie wspomnę.
W 1ZZ doładowanym, problemem będzie termika a nie odpływanie oleju. W k20 z przegrodami tez trzeba mocno przelewać a i tak lekko odpływa.
Ja bym porzucił pomysł 1zz+ kompresor, sprzedał co jest trochę dołożył i wsadzać K20. Wiem, że to kupe siana (swap można wyrwać za okolice 10k) ale jak zostaniesz z autem na dłużej to i tak i tak kiedyś to zrobisz smile.gif
Miałem 1ZZ Turbo 225KM, teraz mam k20 koło 240KM i wiem co mówię smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Fri, 30 Dec 2022 - 16:30
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





tylko swap na K serię to pewnie wyjdzie ponad 40k a skoro już 1zz wyremontowany...
do tego jeżeli auto zachowuje jeszcze cywilny charakter to taki ori silnik wydaje się spoko, oczywiście pytanie na ile to będzie działać bo to pioniereskie jest (tak są już turba i kompresor na 2zz ale tak jak chce Karol to robienie od początku)


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 30 Dec 2022 - 18:47
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Faktem jest, że ZZ przynajmniej w wersji 3ZZ to smażalnia tłoków. Absurdalnie grube tuleje cylindrowe. Żeby tym jeździć bez stresu rozwierciłem w korbach otwory natryskowe oraz otwory spływowe w tłokach. Nie widzę tego silnika w wersji z doładowaniem


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Fri, 30 Dec 2022 - 19:09
Post #37


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Tak wiem... wszyscy tylko o K20, to bez wątpienia lepsza opcja i nie trochę, ale o wiele droższa. Zobaczymy co będzie.. czas pokaże. Na pewno nie będzie to wieczny setup. Podczas remontu również wywierciliśmy dodatkowe kanały olejowe w tłokach. W korbach nie. Może jednak trochę pożyje. Jak padnie to będzie dobra baza z kompresorem pod 2ZZ biggrin.gif W zasadzie wszystko będzie gotowe biggrin.gif albo jakiś pancerny 1ZZ build zrobić. Jest dostępne wszystko, tuleje w różnych rozmiarach, kute tłoki i korby, wałki, sprężynki... można budować mocne 1ZZ jak OEM nie podoła. Myślę, że kiedyś to nastąpi.. ale na ten moment decyzja zapadła. Zresztą, silnik będzie strojony na EMU, będzie oczywiście zintegrowany czujnik ciśnienia i temp. oleju, w razie przekroczenia wartości granicznych EMU odetnie zapłon, więc jakieś zabezpieczenie dla silnika będzie. Czas pokaże ile wytrzyma smile.gif

póki co mały update smile.gif ulep wyszedł klasyczny smile.gif









--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sat, 31 Dec 2022 - 12:36
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





Jak padnie to będzie dobra baza z kompresorem pod 2ZZ biggrin.gif

nawet o tym nie myśł..... o ile można toczyć dyskusje nad zasadnością swapu 2zz to w przypadku doładowania mija się to zupełnie z celem

zresztą jak brzmiał ulubiony cytat: uwierz nie chcesz tego silnika biggrin.gif


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 31 Dec 2022 - 14:50
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





No ja bym mimo wszystko pchał się w K serię. Masz sprawdzony, pancerny silnik, który zrobi tyle co 1ZZ z kompresorem, a droga na mody jest rozklepana chyba w każdym możliwym kierunku. Owszem, kasa, tylko mimo wszystko policz ile kasy wyjdzie na podmianę 1ZZ na drugi, rzeźbienie w nim czy swapa na 2ZZ - to też nie są małe pieniądze... A że i tak rzeźba z kompresorem będzie okrutna, to może się okazać, że K20 wcale nie będzie mega droższe... Za 20k stoi na otomoto CTR cały, coś na pewno utargujesz, wyjmiesz silnik, masz graty do sprzedania... A pewnie z dojczlandu idzie coś taniej ogarnąć. Po prostu policz to na dłuższą metę, w perspektywie kilku lat. Plus wszystkie zawody, gdzie zostajesz w klasie do 2l - ile pucharków możesz wyjąć wink.gif Jak by nie patrzył, to powyżej już nie ma za bardzo z kim walczyć.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sat, 31 Dec 2022 - 15:41
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





wydaje się że Karol ma to już poukładane i raczej się nie przekona do zejścia z obranej drogi...
pozostaje więc trzymać kciuki za bezawaryjność, za w sumie szybką i sprawną a do tego w miarę ekonomiczną przebudowę


ciekawi mnie czy to ekonomicznie wyjdzie taniej niż ten nasz swap na K20 (wiadomo że 1zz po remoncie można sprzedać a i skrzynia ze szperą ładne ceny osiąga)


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 22:34