Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Polonez 1.6T, Czyli uturbione OHV.
Kroplówa
post Wed, 25 Dec 2013 - 00:50
Post #21


User
Dołączył: Mon, 10 June 2013
Skąd: Mrowino





Jestem pełen podziwu,że kolega nie poszedł na łatwizne.Powiedz mi jak ten sprzet stoi z awaryjnością
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 25 Dec 2013 - 00:50
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MrVspec
post Wed, 25 Dec 2013 - 09:24
Post #22


User
Dołączył: Thu, 19 December 2013
Skąd: Włoszczowa





Awaryjność tego motoru praktycznie nie występuje, raz padła mi świeca na którymś cylindrze, a na ogólnopolskim zlocie FSO poluzował się przewód od podciśnienia od serwa i jałowy był na poziomie 1500 obr. Co do wytrzymałości pewnie 300 kkm nie zrobi ale stówkę powinien znieść.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KFAS
post Wed, 25 Dec 2013 - 09:36
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sun, 06 June 2004
Skąd: JAWORZNO





CYTAT(MArcin91 @ Tue, 24 Dec 2013 - 13:19) *
To fakt, ale są też silniki gdzie już moment obrotowy przy zaledwie 0.5-0.7bar potrafi zrobić kuku seryjnym korbowodom i super strojenie za wiele nie pomoże. Jeśli się nie mylę to takim silnikiem jest hondowkie D15.

Ten mit z 3 podporami to nie wiem skąd się wziął. Były silniki fabrycznie doładowane z 3 podporami np. subaru EA81/82T, Lancia Y10, Austin Metro czy grubo modyfikowane garbusy



Bzdura straszna 1,2 bara d15 znosił na co dzień i nawet 2 turbiny padły i nadal żyje więc jak zazwyczaj Mity jak z 3 podporami wału w polonezie smile.gif Choć wspominając swoje przygody z tymi silnikami jestem pełen podziwu bo 15 lat temu wpakowałem mnóstwo kasy w silnik z poloneza wydusiłem z niego nieco ponad 120 ps i padł po 18 tyś smile.gif Potem był 2 i 3 silnik i też długo nie pożyły.

Tyle, że zawsze dewastacja w silniku zaczynała się nie od panewek na wale tylko na wałku rozrządu smile.gif

Powodzenia i bezawaryjności !


--------------------
Civic 1,6 125ps@142 Nm / 329ps@445Nm
Lepiej zrobić coś czego będziesz chwilę żałował niż żałować , że tego nie zrobiłeś !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menzuramenzura
post Wed, 25 Dec 2013 - 13:18
Post #24


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 June 2010
Skąd: Łódź





CYTAT(Marlon @ Tue, 24 Dec 2013 - 14:16) *
Projekt poloneza absolutnie czaderski!
Dobry do nauki, bo nie ma wielkiego żalu, kiedy coś wybuchnie smile.gif Zostawiaj polonezowy silnik, a nie jakieśtam dwa litry biggrin.gif



Ja wiem, czy nie będzie wielkiego żalu. Seryjne części są dostępne i tanie ale ich jakość....
Sam miałem w łapkach kilka silników ohv gdzie np fabrycznie były założone tłoki +0,1mm żeby jakieśtam resztki pasowania zachować, taki był rozrzut w średnicach cylindrów.
Chodzi mi o to że przy każdej awarii trzeba poświęcić ileś tam czasu na wybranie z gąszczu części tych które się do czegokolwiek nadadzą plus i tak konieczna obróbka.


Szacun za dłubanie przy tych niewdzięcznych silnikach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Wed, 25 Dec 2013 - 23:59
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





CYTAT(menzuramenzura @ Wed, 25 Dec 2013 - 13:18) *
Sam miałem w łapkach kilka silników ohv gdzie np fabrycznie były założone tłoki +0,1mm żeby jakieśtam resztki pasowania zachować, taki był rozrzut w średnicach cylindrów.

no w takie historie to już mi naprawdę ciężko uwierzyć. Jaka by to fabryka nie była ale na pewno dysponowała maszynami nie gorszymi (zapewne dużo lepszymi ) niż 99% dzisiejszych zakładów obróbki. IMO z takiego gadania powstają mity i ktoś zaraz napisze że pod pokrywą zaworów w fabrycznym silniku fso znalazł podgrzybka a ktoś inny w to uwierzy. Nie przesadzajmy. Podejrzewam że silniki które rozbierałeś były po prostu po generalce i tyle.

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Thu, 26 Dec 2013 - 11:13
Post #26


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





No wreszcie się zdecydowałeś pokazać swój ciekawy projekt na tym forum smile.gif Kiedyś muszę w końcu to zobaczyć, usłyszeć i przejechać się tym na żywo.


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kaniq
post Thu, 26 Dec 2013 - 12:42
Post #27


Rookie
Dołączył: Mon, 22 February 2010





Zajebisty projekt
170KM na FSO to dobra moc
Lubie TO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrVspec
post Fri, 27 Dec 2013 - 18:40
Post #28


User
Dołączył: Thu, 19 December 2013
Skąd: Włoszczowa





CYTAT(swiety93 @ Thu, 26 Dec 2013 - 13:13) *
No wreszcie się zdecydowałeś pokazać swój ciekawy projekt na tym forum smile.gif Kiedyś muszę w końcu to zobaczyć, usłyszeć i przejechać się tym na żywo.


Jak obiecałem to słowa dotrzymam i kolega posłucha i przetestuje osobiście. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrVspec
post Fri, 27 Dec 2013 - 18:45
Post #29


User
Dołączył: Thu, 19 December 2013
Skąd: Włoszczowa





CYTAT(Kaniq @ Thu, 26 Dec 2013 - 14:42) *
Zajebisty projekt
170KM na FSO to dobra moc


A na wiosnę moc podskoczy na 2XX hp. tongue.gif
A tutaj parę fotek z nowymi gratkami.



Pold nareszcie doczekał się nowego sterownika. tongue.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
duct tape
post Fri, 27 Dec 2013 - 23:06
Post #30


Frequent User
Dołączył: Thu, 07 March 2013





Fajnie! Silnik poloneza i krajowy standalone! Tylko szkoda że nie ma kontrolera szerokopasmówki dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_pioootr_*
post Sat, 28 Dec 2013 - 17:52
Post #31









Czemu zdecydowałeś się na taki sterownik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arekaudia6
post Sun, 29 Dec 2013 - 12:01
Post #32


Super User
Dołączył: Mon, 30 June 2008
Skąd: OSTROLEKA





Kumpel miał kiedyś poloneza 1.6 MPI na wielopunkcie 500 tys zrobil i dalej chulal
MPI miały trochę wzmocniony układ korbowo-tłokowy
Projekt super smile.gif


--------------------
Corsa A c20let ET 12.26
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sat, 04 Jan 2014 - 21:25
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





CYTAT(mihas66 @ Tue, 24 Dec 2013 - 13:54) *
Oglądając to forum coraz bardziej odnoszę wrażenie że każdy silnik przyjmie 1 bar doładowania jednak cały wic polega na odpowiednim strojeniu aby silnika nie zabiło egt lub stukowe.... Jeszcze kilka lat temu uturbianie silników BMW było czarna magia skazana na porażkę dopiero kiedy k64 pokazał na co je stać m50 uturbiony zaczyna być ich więcej niż zdrowych s50... Swego czasu kolega prezentował tu nubirę turbo na okrzykniętym złą sława oplowskim 2 litrom ekokiblu... guzior z v8 audi tez dobre testy przeprowadził... Teraz ten poldek jednym słowem trzeba mieć sporo oleju w głowie a wszystko da rade... zapominałem jeszcze o ładzie spiacego czy katungach nad saabami coobcia...

To akurat nie jest wymysł k64.. kolego, uturbione m50 jeździł już kilkanaście lat temu, zejdz na ziemie smile.gif pierwszy m50 jaki ja znam akurat( a to na bank nie był pierwszy) zrobiła nowo powstała firma VTG moc 300 koni 400nm. Srebny sedan i był szybszy od m3 do tego włściciel uwielbiał latać bokiem czyli driftować hehe. Odległe czasy nie było wtedy jeszcze żadnych zawodów na ćwiartkę itd..

Mit z 3 podporami nie jest mitem koledzy, fizyki nie oszukasz. Kwestia rodzaju turbiny i sterowania to rzeczy kluczowe. Długo nie pożyje niema co się łudzić. Wynik jest bardzo, bardzo gruby ! Gratulacje


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
snafu
post Sat, 04 Jan 2014 - 22:13
Post #34


Frequent User
Dołączył: Tue, 09 December 2008
Skąd: OSTRZESZÓW





sam jestem ciekawy jak ten sterownik się będzie spisywał smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GMS.
post Sat, 04 Jan 2014 - 23:28
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





będzie latać tylko trzeba dobrze zestroić jak każe SA u mnie bez problemu 400 km i 1.5 bara smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
astra945
post Sun, 05 Jan 2014 - 02:18
Post #36


User
Dołączył: Thu, 24 October 2013





dobry projekt. . powodzenia biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrVspec
post Sun, 05 Jan 2014 - 12:43
Post #37


User
Dołączył: Thu, 19 December 2013
Skąd: Włoszczowa





EasyEcu zastał zamontowany, wstępnie zestrojony ale jeszcze muszę poprawić mapy ve i ign bo afr jest na bogato. Zostały zmienione wtryski na 270cc dla poprawy biegu jałowego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Młody c20let
post Mon, 06 Jan 2014 - 19:26
Post #38


Frequent User
Dołączył: Sat, 09 January 2010
Skąd: Poznań





osobiście kiedyś w fso połamałem wał korbowy 2 razy :-) wałek miałem od świątka jeszcze czekałem parę tygodni bo go testował ale nie pamiętam już oznaczeń było to z 14 lat wstecz i to się działo na wolnossaku fakt że lekko nie miał :-) a żywotność była na poziomie 50tyś km
mimo to sam kiedyś bym się pobawił w coś takiego szacun
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrVspec
post Sun, 12 Jan 2014 - 16:48
Post #39


User
Dołączył: Thu, 19 December 2013
Skąd: Włoszczowa





Podejrzewam że to był wałek 91, z tego co słyszałem silnik bez problemu dokręcał się do 8000 obr.. Ja maksymalnie będę kręcił do 7000 więc wał powinien pozostać na swoim miejscu. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raich
post Sat, 22 Feb 2014 - 21:33
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Sun, 05 July 2009





CYTAT(Driftman @ Sat, 04 Jan 2014 - 23:25) *
pierwszy m50 jaki ja znam akurat( a to na bank nie był pierwszy) zrobiła nowo powstała firma VTG moc 300 koni 400nm. Srebny sedan i był szybszy od m3 do tego włściciel uwielbiał latać bokiem czyli driftować hehe. Odległe czasy nie było wtedy jeszcze żadnych zawodów na ćwiartkę itd..


to nie bylo bmw z tomson'a?

jak ten trigger chodzi jak na widze,ze on ma 36 zebow tylko?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 13:21