Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> 525d a szkoda ze nie 530d:) E39
Zyniu
post Wed, 15 Dec 2010 - 19:09
Post #1


User
Dołączył: Thu, 08 November 2007





z racji tego ze praktycznie udalo mi sie pozbyc mojego aktualnego dupowozu zdecydowalem sie ze następna bedzie chyba jednak 5er E39, nie bylem nigdy wielkim fanem potocznie zwanych bemek czy betoniarek ale ten model jest dla mnie klasykiem.

W moim budżecie (30 tys) raczej nie dostane 530d w zadowalającym mnie stanie wiec alternatywa jest 525d(tak wiem w porownaniu do 530d wcale nie jedzie) w gre wchodzi tylko automat chyba ze mnie ktos przekona ze naprawde nie warto.

planuje znaleźć egzemplarz z realnym przebiegiem (takim naprawde realnym, dlatego tez zrezygnowalem z 530d) okolo 220tys. km.

i tutaj pytania.

czy przy tem przebiegu wchodzi w gre wgranie jakiegoś wirusa, mam na mysli to czy przy tym przebiegu ten silnik jest jeszcze w miare świeży i czy np. wtryski juz sie nie rozsypia?? jaka moc mozna osiagnac?

czy w seryjnym M-pakiecie zawieszenie jest juz ze tak powiem usportowione i mozna liczyc na lekko bardziej sportowa jazde?

przechodzac dalej chcial bym wiedziec czy jest mozliwosc przeprogramowania skrzyni pod wzmocniony silnik zeby to wszystko razem ze soba ladnie współgrało?

największymi konkurentami dla tego samochodu sa dla mnie Lexus gs300 rocznik okolo 00'(legendarny bezawaryjny lexus biggrin.gif) lub 530i ale tej sie troche boje bo te modele sa raczej w wiekszosci przykatowane. na rzecz tych dwoch samochodow mogl bym zrezygnowac z mniejszego spalania w.w. diesla

jaka jest wasza opinia??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 15 Dec 2010 - 19:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
BeeMiX
post Wed, 15 Dec 2010 - 19:36
Post #2


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Bierz Lexa. Mi się wydaje że własnie nie są tak przykatowane jak BMW, właściciele są raczej trochę starsi i rozsądniejsi. Może się myle ale teraz w E39 widze głównie osoby w wieku 20-30 lat. Tak samo trzeba się wystrzegać aut po dzwonach bo dużo tego jest. Części są tanie, dużo tańsze niż BMW, silnik pancerny, skrzynia nie do zabicia. Mój mechanik był w szoku że japońska tarcza hamulcowa do mojego SCka na tył kosztowała poniżej 100zł smile.gif Sam ma E39 i w tych pieniądzach to nawet najtańszego chińskiego zamiennika by nie dostał. Jest taki jakiś schemat Lexusa jako auta drogiego w utrzymaniu, z mojego doświadczenia jest właśnie na odwrót smile.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ryczko100
post Wed, 15 Dec 2010 - 20:09
Post #3


Super User
Dołączył: Fri, 23 October 2009
Skąd: Warszawa





Szukaj 530i. To co przepalisz w postaci paliwa to nic w porównaniu z tym co przez rok włożysz do klekota. Wstęp do diesla w E39, może kosztować. (podprog pompa+jezeli manual dwumas+6x wtrysk+termostaty+jezeli touring czesto nivo+przepływka+turbina).
I jeżeli myślisz, że coś z powyższych Cię nie czeka, to dam sobie paznokcie uciąć, że się mylisz :-) Za dużo przy tych samochodach spędziłem, żeby mieć inne zdanie.

Sam miałem E39 530d swojego czasu, polecam bo dupowóz bardzo fajny, ale _trudno_ znaleźć egzemplarz w którym nie wymagane są jakieś naprawy, a jak już znajdziesz to pewnie nie do sprzedaży.

Ja bym szukał benzyny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ja456
post Wed, 15 Dec 2010 - 21:47
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





W rodzinie jakiś czas temu pojawił się 530d touring - bardzo ładna sztuka, ale oczywiscie trzeba było po zakupie zrobić zawieszenie + nowe opony, z czasem zostało doprowadzone do bardzo dobrego stanu i co ciekawe właściciel był mile zaskoczony kosztem części (też znajomi go od tego pomysłu odwodzili, bo oczywiscie wszędzie krąży mit Będziesz Miał Wydatki). Wiem, że samochód udało się znaleźć sporo poniżej 30 tys zł, ale dokładnie nie wiem ile. Niedawno kolega kupił 520d też E39 kombi i narazie obaj są zadowoleni. Póki co żaden nie miał wydatków na te części, o których mowa wyżej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Wed, 15 Dec 2010 - 22:04
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Zyniu odbierz priw


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Thu, 16 Dec 2010 - 08:11
Post #6


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





To, że w używanym aucie trzeba wymienić opony czy zawieszenie jest chyba czymś normalnym bo przeważnie nikt nie wymienia tego przed sprzedażą. Od roku jeżdżę e39 530d. Zrobiłem coś ponad 50kkm. Co prawda historię auta znam od nowości więc jestem pewien co do jego bezwypadkowości etc. Ale jak w każdym aucie o przebiegu zblizającym się do 300kkm trzeba liczyć się z wymianą pewnych elementów. Nie ukrywam, że trochę w niego wsadziłem już ale wszystko to sprawy eksploatacyjne. Przednie amory siedziały w nim od nowości (wymieniłem przy 280kkm) i pewnie pojeździły by w jeszcze z 50kkm spokojnie. Jest sporo denerwujących pierdów do wyeliminowania, lecz większość wymienisz lub naprawisz we własnym zakresie jeśli masz choć trochę zaufania do siebie z kluczem w ręku wink.gif
Spalanie śmieszne, bo średnio ciężej jest spalić więcej niż 10 litrów a przy tym jak na taką szafę to jakoś jedzie w miarę przyzwoicie. Prawda jest taka, że w pl pewnie nie znajdziesz ładnej sztuki więc śmigaj na zachód a napewno sobie coś przytargasz. Napewno łatwiej i taniej kupisz niż e46 z tym motorem. Ps. do wożenia dupska jak znalazł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bart_Simpson
post Thu, 16 Dec 2010 - 10:20
Post #7


Rookie
Dołączył: Wed, 18 March 2009





teraz śmiganie do DE nie jest opłacalne, auta tam sa droższe, euro drogie, chora akcyza i wszystko wywinduje cenę za gotowe auto na horrendalną kwotę.
Jak ze szwablandii to może 520d + program wink.gif
W rodzinie mamy 525d ale e61, lecz również zrezygnowaliśmy z 530d z powodu większych przebiegów, a 525d wiele nie odstaje wink.gif


--------------------
albo grubo, albo wcale
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Thu, 16 Dec 2010 - 10:31
Post #8


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Że 525d można spotkać z mniejszymi przebiegami niż 530d ? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bart_Simpson
post Thu, 16 Dec 2010 - 11:23
Post #9


Rookie
Dołączył: Wed, 18 March 2009





Tak.
My jak szukaliśmy w Niemczech to tak było przeważnie. Podobny rocznik, mniejsza cena, mniejszy przebieg.


--------------------
albo grubo, albo wcale
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Thu, 16 Dec 2010 - 11:34
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





A dlaczego taka dziwna zależność niech mi ktoś wytłumaczy ?


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Thu, 16 Dec 2010 - 11:53
Post #11


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





W sumie aż tak bardzo te motory się od siebie nie różnią...może 3.0d mniej spala co w niemieckim kalkulatorze wychodzi na oszczędność wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Thu, 16 Dec 2010 - 11:55
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





No oszczędność więc powinni więcej jeździć niższym modelem smile.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zyniu
post Thu, 16 Dec 2010 - 13:36
Post #13


User
Dołączył: Thu, 08 November 2007





no i teraz mam metlik w glowie wiem ze jak kupie lexa to bede mial z glowy wydatki serwisowe bo tam sie raczej nic nie psuje ale za to mysle ze przy mojej jezdzie spokojnie 14litrow opierdoli a na gaz to srednio chce mi sie przerabiac, i do tego gorszy moment niz w przypadku klekota, i wieksze problemy z ewentualna odsprzedaza. w przypadku 5er. wieksze koszta uzytkowania( o ile??) ale za to mniejsze splanie, mysle ze ponizej 10 spokojnie zejde a do tego bedzie mozna sie troszke pobawic w jakis program itp. no i bmke latwo sprzedac....

moze jeszcze jakies argumenty za i przeciw??

Go to the top of the page
 
+Quote Post
crazychild
post Thu, 16 Dec 2010 - 14:27
Post #14


User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Ale bart napisał o 525d w E61 które notabene ma 3.0l pojemności. Oba te silniki w E61 to M57 jeden t2d30 albo d30 po prostu w zależności od roku lub d25 dla 525d ale różnią się osprzętem. NAtomiast w przypadku e39 m57 =3.0 a 2.5 to m51 zupełnie inne silniki!


--------------------
Audi A5 3.0 TDI - DD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maron_d
post Thu, 16 Dec 2010 - 15:30
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 March 2010
Skąd: wlkp





CYTAT(crazychild @ Thu, 16 Dec 2010 - 14:27) *
Ale bart napisał o 525d w E61 które notabene ma 3.0l pojemności. Oba te silniki w E61 to M57 jeden t2d30 albo d30 po prostu w zależności od roku lub d25 dla 525d ale różnią się osprzętem. NAtomiast w przypadku e39 m57 =3.0 a 2.5 to m51 zupełnie inne silniki!


Początkowo miały 2.5 i 177ps, dopiero po lifcie zniknął 2.5 w 525 E60/61 a zastąpiło go 197konne 3.0 z tego co pamiętam.

Odnośnie jeszcze M57, były 2,5 litrowe też w 39. W E39 przed liftem były 2.5 TDS'y M51 a po lifcie pakowali M57 2.5 o mocy 163ps o oznaczeniu "d" a nie "tds" jak te stare kible M51.


--------------------
29256
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zyniu
post Thu, 16 Dec 2010 - 17:34
Post #16


User
Dołączył: Thu, 08 November 2007





odrazu dodam ze mozna skonczyc to dyskusje bo pod uwage biore 525d o pojemnosci 2,5l smile.gif 163ps
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek_7
post Thu, 16 Dec 2010 - 18:48
Post #17


Frequent User
Dołączył: Tue, 08 July 2003





Co do Lexa to obawiałbym się kosztów i dostępności części. Ile tam kosztuje komplet amorów? Hamulce? Zawieszenie? Jakieś uszczelki silnika? Łożyska kół albo piasty? (i z ciekawości jak to wygląda we wspomnianym SC300?)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zyniu
post Thu, 16 Dec 2010 - 20:13
Post #18


User
Dołączył: Thu, 08 November 2007





tak sie rozgladalem rozrzad nie cale 400zl uszczelka pod glowice 100zl, jesli chodzi o zawieszenie to watpie ze cos sie sypnie ale piasta 300zl nowa, amortyzatory za dobre trzeba dac 400zl za sztuke, klocki to juz w ogole smiech tak jak wspomnial BeeMix, generalnie ceny czesci to porownywalne do Passata czy golfa... az sam sie zdziwilem

ale troszke caly czas boje sie splania takiej benzyny i kurde ta bmka mnie meczy te 6 cilindrowe diesle fajnie chodza, nie jest to typowy klekot...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Fri, 17 Dec 2010 - 10:10
Post #19


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Wiesz...w każdym aucie wszystko się zużywa, nawet zawiecha w lexie wink.gif

Jeśli trafisz zadbane e39 z zadbanym motorem to fajnie. Wystrzegaj się motorów o przebiegu ponad 400kkm. Weź kogoś ogarniętego kto podłączy motor pod kompa i zobaczy ile ma nalatane godzin i jakie są wszelkie parametry pracy silnika na zimnym i na ciepłym. Imho nie warto się pchać w 2.5d. Poszukaj zadbanej 3.0d a "będzie Pan zadowolony". W wersji z automatem jest szansa że silnik będzie w lepszym stanie (zakładając oczywiście prawidłową obsługę w zakresie wymiany oleju itp.). Choć ponoć automaty potrafią sprawiać problemy (ja narazie nie mogę narzekać).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ja456
post Fri, 17 Dec 2010 - 18:17
Post #20


Frequent User
Dołączył: Fri, 16 March 2007





CYTAT(cubus1 @ Thu, 16 Dec 2010 - 08:11) *
To, że w używanym aucie trzeba wymienić opony czy zawieszenie jest chyba czymś normalnym bo przeważnie nikt nie wymienia tego przed sprzedażą. Od roku jeżdżę e39 530d.

Dla mnie to też normalka, chodziło mi o to, że jak się chce to można znaleźć fajne e39 do 30 tys.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 21:30