Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Montaż wydajniejszych hamulców, W co pójść ?
zmoświ
post Wed, 14 Apr 2021 - 14:24
Post #21


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





Jeżeli cały układ hamulcowy był rozszczelniony to bym jeszcze spróbował odpowietrzyć pompę abs za pomocą vag'a.
Druga rzecz to sprawdź czy do twojego auta nie było różnych grubości klocków na tył i czy masz zamontowane najgrubsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 14 Apr 2021 - 14:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
wskers
post Wed, 14 Apr 2021 - 15:45
Post #22


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





MisioLBN byłem obecny podczas montażu hebli i nic na 100% nie zostało zamienione. Tarcze też zostały właściwie zamontowane, tzn nie zostały zamienione stronami.

zmoświ do mojego auta jest tylko 1 rozmiar klocków do tych tarcz - inne po prostu nie będą pasować. A co do odpowietrzania pompy ABS, to ciekawy trop bo to akurat na pewno robione nie było. Tylko nawet jak mechanik mi powie, że to zrobił, to ja nie będę mieć pojęcia, czy wykonał to poprawnie, bo się na tym po prostu nie znam. Niemniej na pewno zlecę do mechanikowi jak najszybciej do wykonania. A z 2 strony co miałaby zapowietrzona pompa ABS do słabych hamulców? Czy nie wariowałby tylko ABS w takim przypadku?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 14 Apr 2021 - 20:46
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





spróbować odpowietrzyć z delikatnym ciśnieniem do zbiorniczka. Są niektóre auta które nawet w serwisówce mają, że taka jest technika odpowietrzania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Wed, 14 Apr 2021 - 20:50
Post #24


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Co to znaczy " z delikatnym ciśnieniem do zbiorniczka " ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Wed, 14 Apr 2021 - 22:22
Post #25


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





znaczy odpowietrzanie ciśnieniowe
bierzesz taki sprzęt robisz 0,5b do 1b ciśnienia i popuszczasz pokolei odpowietrzniki
https://allegro.pl/oferta/przyrzad-urzadzen...ASABEgJHIPD_BwE
ja osobiście polecam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flatron66
post Wed, 14 Apr 2021 - 22:31
Post #26


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





Jak to działa? To jest kompresorek jakiś i robi ciśnienie w zbiorniczku, czy tłoczy płyn hamulcowy do zbiorniczka? Czy trzeba zewnętrzny kompresor podpiąć czy ma wbudowany?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Thu, 15 Apr 2021 - 07:50
Post #27


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Wszystko fajnie, tylko nie mam dostępu do takiej zabawki, a kupować na raz to też trochę średnio. Popytam, może ktoś w okolicy dysponuje taką maszynką.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Thu, 15 Apr 2021 - 07:55
Post #28


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(wskers @ Wed, 14 Apr 2021 - 15:45) *
zmoświ do mojego auta jest tylko 1 rozmiar klocków do tych tarcz - inne po prostu nie będą pasować. A co do odpowietrzania pompy ABS, to ciekawy trop bo to akurat na pewno robione nie było. Tylko nawet jak mechanik mi powie, że to zrobił, to ja nie będę mieć pojęcia, czy wykonał to poprawnie, bo się na tym po prostu nie znam. Niemniej na pewno zlecę do mechanikowi jak najszybciej do wykonania. A z 2 strony co miałaby zapowietrzona pompa ABS do słabych hamulców? Czy nie wariowałby tylko ABS w takim przypadku?


Pompa ABS jest w układzie hamulcowym, zobacz pod maską, że przewody z pompy hamulcowej idą do pompy ABS i potem dalej na zaciski, więc masz powietrze w układzie hamulcowym.

Poniżej instrukcja jak to zrobić w autach na płycie golfa 4, zresztą zapożyczone z vwgolf.pl. Potrzebujesz vaga i drugą osobę.

1. Wchodzimy w [03 - ABS - hamulce]
2. Wchodzimy w [04- Basic settings (Nastawy podstawowe)]
3. Wybieramy Grupę 001, i [GO!]
4. Sterownik każe nam nacisnąć pedał hamulca, więc wciskamy. Po jakiejś sekundzie pedał opada do podłogi (pewnie otworzył się zawór pompy ABS). Ciągle trzymamy pedał hamulca. Za chwilę, znów po jakiejś sekundzie, pompa ABS się załącza na chwilkę co powoduje, że pedał podnosi się do góry. Sterownik każe nam puścić pedał hamulca i odkręcić odpowietrzniki z przodu.
5. Zmieniamy grupę na 002 (ciągle jesteśmy w Basic Settings).
6. Sterownik każe nam nacisnąć 10 razy pedał hamulca i pozakręcać odpowietrzniki. I tak robimy.
7. Zamykamy VAG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Thu, 15 Apr 2021 - 19:08
Post #29


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Dzięki za wskazówki. Poszukam kogoś kumatego z VAG-iem żeby wspólnie ogarnąć akcję. Tylko tak się zastanawiam jakie objawy daje zapowietrzona pompa ABS ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 15 Apr 2021 - 21:42
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Takie że brakuje Ci skoku na pedale a samochód słabo hamuje.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Thu, 15 Apr 2021 - 21:49
Post #31


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Co do skoku to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, ale pedał hamulca " ma luz " ok 1 cm licząc od naciśnięcia do chwili poczucia oporu. Niemniej auto hamuje słabo i tak jak pisałem wcześniej - trzeba się naprawdę solidnie postarać, aby zadziałał ABS na suchej nawierzchni. Zobaczymy czy coś da przeprowadzenie procedury o jakiej pisał zmoświ
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 15 Apr 2021 - 22:23
Post #32


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





CYTAT(flatron66 @ Wed, 14 Apr 2021 - 22:31) *
Jak to działa? To jest kompresorek jakiś i robi ciśnienie w zbiorniczku, czy tłoczy płyn hamulcowy do zbiorniczka? Czy trzeba zewnętrzny kompresor podpiąć czy ma wbudowany?

podpinasz kompresor i tłoczy płyn do zbiorniczka. Przepycha cały układ płynem i jednocześnie wypycha powietrze. Odpowietrzasz w jedną osobę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 16 Apr 2021 - 08:10
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(wskers @ Thu, 15 Apr 2021 - 21:49) *
Co do skoku to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, ale pedał hamulca " ma luz " ok 1 cm licząc od naciśnięcia do chwili poczucia oporu. Niemniej auto hamuje słabo i tak jak pisałem wcześniej - trzeba się naprawdę solidnie postarać, aby zadziałał ABS na suchej nawierzchni. zmoświ


Z tego co piszesz nie masz zapowietrzonego układu. Jeśli już za pierwszym depnięciem możesz uruchomić ABS i przy kolejnych próbach pedał nie narasta to wszystko jest ok, nie powierza w układzie.

A to że trudno zblokować to nie wada układu tylko za słaby nacisk na pedał, na suchym przy dobrych oponach w niektórych autach trzeba naprawdę mocno depnąć żeby zblokować koła.

Radzę zmienić tarcze i klocki a dopiero potem szukać innych przyczyn. To że są dosyć grube to nie znaczy że nie są gów... warte. Same klocki nawet, jeśli tarcze nie mają rantów są proste.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Sat, 17 Apr 2021 - 08:00
Post #34


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Tak też właśnie mi się wydaje, że nie ma powietrza w układzie, bo nie ma ku temu żadnych objawów. Opony mam raczej dobre ( Dunlop Bluresponse - oczywiście na obu osiach )
Tylko czy zakładać tarcze gładkie + porządne klocki ( tuningowe / wzmacniane ), czy zakładać tarcze nacinane / nawiercane i też takie klocki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sat, 17 Apr 2021 - 08:20
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Na co dzień najlepiej sprawdzi się gładka tarcza i porządny klocek. Nacinane/wiercone sprawiają nieco kłopotów, szybko zjadają klocki, hałasują, zatykają się, a największą robotę i tak robi klocek.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Sat, 17 Apr 2021 - 08:27
Post #36


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Jeszcze tylko sprawdzę, czy wykonanie procedury o jakiej pisał zmoświ coś da i wszystko wtedy będzie jasne ( jestem umówiony na poniedziałek ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Mon, 19 Apr 2021 - 17:33
Post #37


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Przepraszam, że post pod postem, ale nie miałem wyjścia. Dziś została wykonana procedura o jakiej pisał zmoświ, i nic to nie zmieniło. Skok pedału hamulca jest dokładnie taki sam, hamowanie też. Więc pozostaje chyba tylko zmienić tarcze i klocki ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Mon, 19 Apr 2021 - 17:47
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Przy okazji zmiany tarcz klocków zwróć uwagę na zaciśki, jeśli to zacisk jednotłoczkowy to prowadnice zacisku oraz prowadzenie klocka w nich oraz na tloczki. Może tutaj leży problem.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wskers
post Mon, 19 Apr 2021 - 17:59
Post #39


User
Dołączył: Fri, 18 March 2016





Wszystkie tłoczki są nowe, a prowadnice oraz ślizgi klocków zostały solidnie oczyszczone więc to raczej nie to. Zaciski są jednotłoczkowe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Tue, 20 Apr 2021 - 12:58
Post #40


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Kiedyś zdarzyło mi się Sharanem na sztywnym holu ciągnąć inne auto no i słabiej hamował ale miał 900-1000kg więcej. Na suchej nawierzchni przy mocniejszym wciśnięciu dało się uruchomić ABS. Klocki, tarcze były zwykłe ATE. Prowadnice ślizgi warto wymieniać a nie czyścić na jeden zacisk to koszt ~10zł.

Zmień warsztat niech ktoś przejrzy cały układ hamulcowy. Może mechanik coś zrobił źle, nie zauważył że trzeba coś wymienić...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 05:56