Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> BMW E36 344i M62 V8
nomad66
post Fri, 23 Mar 2018 - 17:34
Post #101


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





zobacz sobie z e36 325 tds, siada na lewym kielichu i wszystko jest ok. W tamtym miejscu co masz teraz też bez problemu go zakręcisz wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 23 Mar 2018 - 17:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Fri, 23 Mar 2018 - 18:11
Post #102


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Titan @ Fri, 23 Mar 2018 - 17:02) *
Zbiornik mam z golfa bo te długie z bmw nigdzie mi nie pasowały. Mam zbiornik z e46 ale nie mam miejsca żeby go zamontować. Ew wywale elektrozawory żeby łatwiej odpowietrzyć.

To tłoki w M62 są takie słabe?

Elektrozawory nie przeszkadzają w odpowietrzaniu, wystarczy zalewać płyn na przekręconym zapłonie i włączonym ogrzewaniu.
Nie są słabe, po prostu nie są wystarczająco mocne, żeby nie wysadzać się bez odprężenia na sensownym doładowaniu. biggrin.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Fri, 23 Mar 2018 - 19:02
Post #103


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





To wiem. Może mi się zawiesiły elektrozawory bo nawet pyknąć nie chcą. Spróbuję, rozgrzeje i dam znać jak to lata i jakie ciśnienie na ciepłym. Ew będę go grzał przed jazdą.

Podchodzą tu jakieś tłoki z innych silników czy tylko aftermarket?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 23 Mar 2018 - 20:05
Post #104


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Jeśli mówisz o elektrozaworach do nagrzewnicy to je wywal, ja nie miałem i wszystko było git.
Jak miałeś wyjęty silnik to trzeba było sobie z tyłu w kolektorze wodnym wspawać króciec do powrotu do zbiorniczka. Rozwiązuje dużo problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Fri, 23 Mar 2018 - 21:04
Post #105


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





No mogłem o tym pomyśleć. Zalałem płyn, odpaliłem, nagrzałem a dalej leci zimne. Jutro je wywalę i coś pokombinuję. Ew odpowietrzę go ciśnieniowo.
Ogólnie to przejechałem się i sprawa wygląda tak:
Ciśnienie na zimnym/jałowym przez pierwsze kilka minut 8/9 barów i szybko spada do ok 6.
Po nagrzaniu wody do 90*C i już trochę oleju spadło do 2b na jałowym. Po pełnym nagrzaniu 1b jałowe i 7.5/8b pod pełnym bucie.

Jeździ fajnie chociaż przejechałem się może ze 2km bo spadła mi opona z felgi laugh.gif unsure.gif ...i musiałem zawracać.
No i chyba wchodzi w jakiś tryb awaryjny po po jeździe słabo reagował na gaz. Po dodaniu gazu najpierw spadły obroty a potem zaczął się wkręcać. Po ponownym uruchomieniu silnika problem zniknął. Dodam, że przewód z dyfra do kompa(czujnika prędkości) podpiąłem. Szarpie przy nagłym dodaniu gaz na 4 lub 3 - na za niskich obrotach. I coś łupie z tyłu, ale nie wiem co bo w środku jest tak głośno, że myśli nie słychać. Głównie ze względu na zewnętrzną pompę paliwa.

Nagrałem kilka filmików to coś tam później wrzucę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 23 Mar 2018 - 23:00
Post #106


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Titan @ Fri, 23 Mar 2018 - 19:02) *
Podchodzą tu jakieś tłoki z innych silników czy tylko aftermarket?

Nieszczególnie, stocz denka w seryjnych, by odprężyć i wal śmiało 0,7b, przeżyje długi czas.

CYTAT(Misior @ Fri, 23 Mar 2018 - 20:05) *
Jeśli mówisz o elektrozaworach do nagrzewnicy to je wywal, ja nie miałem i wszystko było git.

Git, ale w lecie nie idzie wysiedzieć i nie ma opcji włączenia chłodnego nawiewu.

CYTAT(Titan @ Fri, 23 Mar 2018 - 21:04) *
No mogłem o tym pomyśleć. Zalałem płyn, odpaliłem, nagrzałem a dalej leci zimne. Jutro je wywalę i coś pokombinuję. Ew odpowietrzę go ciśnieniowo.
Ogólnie to przejechałem się i sprawa wygląda tak:
Ciśnienie na zimnym/jałowym przez pierwsze kilka minut 8/9 barów i szybko spada do ok 6.
Po nagrzaniu wody do 90*C i już trochę oleju spadło do 2b na jałowym. Po pełnym nagrzaniu 1b jałowe i 7.5/8b pod pełnym bucie.

Jeździ fajnie chociaż przejechałem się może ze 2km bo spadła mi opona z felgi laugh.gif unsure.gif ...i musiałem zawracać.
No i chyba wchodzi w jakiś tryb awaryjny po po jeździe słabo reagował na gaz. Po dodaniu gazu najpierw spadły obroty a potem zaczął się wkręcać. Po ponownym uruchomieniu silnika problem zniknął. Dodam, że przewód z dyfra do kompa(czujnika prędkości) podpiąłem. Szarpie przy nagłym dodaniu gaz na 4 lub 3 - na za niskich obrotach. I coś łupie z tyłu, ale nie wiem co bo w środku jest tak głośno, że myśli nie słychać. Głównie ze względu na zewnętrzną pompę paliwa.

Nagrałem kilka filmików to coś tam później wrzucę.

Za duże ciśnienie na obrotach na gorącym moim zdaniem nadal. Odczytaj kody błędów z ecu, zmniejsz przerwę na świecach na 0,7mm.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ultraspool
post Sat, 24 Mar 2018 - 13:22
Post #107


User
Dołączył: Fri, 16 February 2018





Mialem tak dwa razy w silniku s50 ze zablokowal sie zaworek w pompie i auto mialo za wysokie cisnienie oleju. Dochodzilo do 9 barow. W obu silnikach padly w krotkim czasie panewki glowne. Korbowodowe ideal. Natromiast panewki glowne zatarte. Za duze cisnienie wymywa film olejowy. Na korbowodowych cisnienie jest juz mniejsze i wszystko gra, natomiast pierwsze w kolejnosci smarowania sa panewki glowne z ktorych film jest "zmywany" przez za duza ilosc przeplywajacego oleju. Za duze cisnienie jest tak samo grozne jak za male.

Widzialem opomiarowany nowszy silnik (nowka prosto z fabryki) bmw z bezposrednim wtryskiem i elektryczna pompa oleju. Cisnienie oleju pod obciazeniem bylo niesamowicie niskie no i sie nie zacieral. Wcale nie musi byc tego oleju niesamowicie duzo, a wiecej niz 5 bar to zlo.

Musisz zrobic porzadek z ta pompa. Kibicuje projektowi.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sat, 24 Mar 2018 - 20:46
Post #108


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Dzisiaj trochę pojeździłem. Wymieniłem te tuleje na wahaczach na acentryki. Jeździ super jak nie wypada zapłon. Do setki nie mierzyłem ani nic nie nagrałem bo nie miałem ręki, ale przy ruszaniu 2 i szybkie przepięcie na 3 to jest miazga. Idzie jak zły biggrin.gif

Teraz co muszę zrobić:
- Wybierak biegów ma takie luzy, że zaraz ubije motorownie jak wbiję zamiast 4, 2. Muszę kupić jakiś lepszy short shifer. Może od Swagrów.
- Obrotomierz, którego dalej nie zrobiłem. Może jutro coś podziałam. Denerwuje dość mocno bo czasem ciężko mi powiedzieć na którym biegu jestem a że lewarek luźny to mogę być na każdym tongue.gif
- Coś stuka z okolic dyfra/wału, więc cały zawias z tyłu i tak muszę przerobić. Od razu wleci duża głowa na dużych półosiach. Teraz zastanawiam się jaki dyfer. Może 2.93? 3.25? Przy elastyczności tego silnika można by pomyśleć o czymś długim.
- Z przodu też coś huczy, ale to słychać jakby gwizdanie powietrza. Może przez błotniki i te wyloty leci. Osłona pod silnik też w planie.
- Elektrozawory. Dzisiaj ich nie wyjąłem bo nie miałem czasu, ale dalej jest to w planie. Temp wody przy normalnej jeździe ok 105*C, więc chyba jest gdzieś powietrze, albo zegar przekłamuje bo ostatnio coś wariował. Chyba, że zobaczę co jest granę i dlaczego nie leci ciepłe.
- Pompa oleju, może obetnę jeden zwój i zobaczę jak będzie. Teraz było lekko ponad 7 na pełnym obciążeniu.
- No i to wypadanie zapłonów. Jutro zmienię świece na te co miałem w 3.5, bo te co teraz mam to 4 elektrodowe Boshe. Takie były jak kupiłem silnik, ale że w dobrym stanie to założyłem. Może są jakieś trafione. Chociaż po dłuższej jeździe zapłon nie wypadał, albo o wiele rzadziej.
- Ścianka działowa od bagażnika przyda się na pewno. Nie będzie tak słychać pompy paliwa i nie będzie śmierdzieć po tankowaniu. Poliwęglan 3mm będzie jak znalazł.

To tyle na chwilę obecną.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Sat, 24 Mar 2018 - 21:33
Post #109


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





sciana dzialowa to raczej blacha, nawet alu, pamietaj ze to tez sluzy jako sciana przeciwogniowa w razie pozaru w bagazniku.
wybierak mozna wcisnac tulejki z brazu/mosiadzu zeby zlikwidowac luz, ja zawsze tak w bmw robilem, tokarz mi to robil za 30zl bo uzywane wybieraki to kazdy w takim samym stanie.
m60/m62 maja normalna temp pracy okolo 100-103*C wiec raczej masz w porzadku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Sat, 24 Mar 2018 - 21:35
Post #110


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





U mnie 4 elektordowe bosche platynowe w m50 wystarczyły na krótko , po paru dniach dwie padły . (lpg)
Po co Ci długi most , na autostrady sprzęt robisz ? Przy krótkich przełożeniach jadąc bokiem , łatwiej będzie skorzystać z mocy silnika , nie będziesz miał problemów że zamuli , lub kolejny bieg nie wstanie bo jest za długi .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sat, 24 Mar 2018 - 21:39
Post #111


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Ale mam termostat z M60 na 95*C więc powinna być trochę niższa. Zwłaszcza na dwóch wentylatorach,
Wybierak chcę kupić nowy customowy a opcja z tuleją jest mi znana, ale ten co mam i tak nie skraca ruchu lewarka, bo jest co prawda nowy ale a) chińczyk, cool.gif rzeźbiony bo coś nie pasował i trzeba było go skrócić i pospawać.

To co proponujesz? 3.38 albo coś takiego? Nie wiem jaki jest najdłuższy z dużej głowy. Zawsze mogę mieć dwa lub trzy i zmieniać wedle zapotrzebowania.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 24 Mar 2018 - 23:22
Post #112


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Titan @ Sat, 24 Mar 2018 - 20:46) *
Dzisiaj trochę pojeździłem. Wymieniłem te tuleje na wahaczach na acentryki. Jeździ super jak nie wypada zapłon. Do setki nie mierzyłem ani nic nie nagrałem bo nie miałem ręki, ale przy ruszaniu 2 i szybkie przepięcie na 3 to jest miazga. Idzie jak zły biggrin.gif

Teraz co muszę zrobić:
- Wybierak biegów ma takie luzy, że zaraz ubije motorownie jak wbiję zamiast 4, 2. Muszę kupić jakiś lepszy short shifer. Może od Swagrów.
- Obrotomierz, którego dalej nie zrobiłem. Może jutro coś podziałam. Denerwuje dość mocno bo czasem ciężko mi powiedzieć na którym biegu jestem a że lewarek luźny to mogę być na każdym tongue.gif
- Coś stuka z okolic dyfra/wału, więc cały zawias z tyłu i tak muszę przerobić. Od razu wleci duża głowa na dużych półosiach. Teraz zastanawiam się jaki dyfer. Może 2.93? 3.25? Przy elastyczności tego silnika można by pomyśleć o czymś długim.
- Z przodu też coś huczy, ale to słychać jakby gwizdanie powietrza. Może przez błotniki i te wyloty leci. Osłona pod silnik też w planie.
- Elektrozawory. Dzisiaj ich nie wyjąłem bo nie miałem czasu, ale dalej jest to w planie. Temp wody przy normalnej jeździe ok 105*C, więc chyba jest gdzieś powietrze, albo zegar przekłamuje bo ostatnio coś wariował. Chyba, że zobaczę co jest granę i dlaczego nie leci ciepłe.
- Pompa oleju, może obetnę jeden zwój i zobaczę jak będzie. Teraz było lekko ponad 7 na pełnym obciążeniu.
- No i to wypadanie zapłonów. Jutro zmienię świece na te co miałem w 3.5, bo te co teraz mam to 4 elektrodowe Boshe. Takie były jak kupiłem silnik, ale że w dobrym stanie to założyłem. Może są jakieś trafione. Chociaż po dłuższej jeździe zapłon nie wypadał, albo o wiele rzadziej.
- Ścianka działowa od bagażnika przyda się na pewno. Nie będzie tak słychać pompy paliwa i nie będzie śmierdzieć po tankowaniu. Poliwęglan 3mm będzie jak znalazł.

To tyle na chwilę obecną.

Dyferek 3.15 dużą głowę polecam, na ulicę nic lepszego nie ma przy tej mocy.
105 stopni to normalna temperatura pracy M62, nawet 108 to norma, tak ma być. Przy termostacie 95 początek otwarcia będzie koło 100 stopni trzymać temperaturę.
Zmniejsz przerwę na świecach najpierw zamiast wymieniać, sprawdź błędy w ecu.



--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Wed, 28 Mar 2018 - 21:31
Post #113


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Będę się za 3.15 rozglądał, bo dyfer już łupie jakby go ktoś kilofem tłukł.
Wyjąłem elektrozawory i okazało się, że był zacięty. Nie chciał się otworzyć. Podpiąłem na krótko i odpowietrzyłem. Temp podczas spokojnej jazdy równe 85*C natomiast podczas dynamicznej tak jak wcześniej ok 100/110*C.

Swoją drogą jaka temp oleju może być "na górze" silnika skoro czujnik w misce pokazuje np 70*C? Chyba, przeniosę ten czujnik na podstawę filtra bo nie daje mi to spokoju tongue.gif

Nie udało mi się podłączyć z kompem. Nie mógł wykryć samochodu. Będę próbował jeszcze innym sposobem, ale dzisiaj już nie było czasu. Świece miałem 4 elektrodowe platynówki. Zmieniłem na 2 elektro zwykłe i w sumie jest to samo.
Było tak: jazda 50km\h na 5 biegu. Pedał w podłogę i zaczyna się dusić i przerywać.
Pomyślałem, że najlepiej będzie go trochę przypałować. Podjechałem na placyk, pokręciłem trochę kółek i jak ręką odjął. Przez następne 10km, jak dojechałem do domu było ok. 50km\h na 5 i zrywa się elegancko bez żadnych szarpnięć.
Zobaczę jak będzie jutro lub pojutrze. A no i jeszcze mam problem jak dodam intensywnie gazu to spada z obrotów a potem się wkręca. Zdarzyło się, że zgasł. Nie zawsze tak się dzieje, ale trochę denerwuje - zniknęło razem z objawem powyżej, ale na jak długo to nie wiem. Może jakaś nieszczelność w dolocie?

Dobra to na razie tyle. Działa jeździ, jestem happy wub.gif biggrin.gif cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 28 Mar 2018 - 21:34
Post #114


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





A jak byś go porównał do 3.5 . Następnym razem brał byś się za 3.5 jak już spróbowałeś 4.4 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Wed, 28 Mar 2018 - 23:48
Post #115


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





3.5 jechał lepiej niż 2.8. Nie czuć było takiego kopnięcia jak w 4.4. 4.4 nie dość, że idzie jak burza i jest bardziej czuły na gaz to ciągnie o wiele lepiej w środkowym zakresie(3.5k/4k obr). W dolnym zakresie 3.5 a 4.4 nie ma takiej dużej różnicy.
Następnym razem szedłbym od razu w większą jednostkę. Ale pewnie gdyby nie to, że pogięło dwukrotnie zawory w tamtym to bym nie zmieniał na większy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Sun, 01 Apr 2018 - 23:24
Post #116


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Dzisiaj z okazji świąt poćwiczyłem sobie na pustych parkingach i placach i wróciłem na jednej półosi laugh.gif Skończyła się szybciej niż opony. Dokładnie 160km. Chociaż coś się chyba w dyfrze rozpadło, bo półoś nie wisi i wygląda na całą a jednak ciągnie na jedno koło. Oprócz tego pękła mi szyba - było malutkie pęknięcie aż na wyboju poszło po całej szybie. No nic na razie odstawiam i zbieram graty. Może przy okazji ogarnę jakieś lepsze wahacze i amory na tył.

Wesołego jajka!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Mon, 02 Apr 2018 - 12:03
Post #117


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





No ja co najwyżej obejrzałem "kup i zrób" jak do e46 wkładali m62b44 , wolał bym pojeździć sad.gif Już w sumie parę lat porządnie nie pośmigałem . Zazdroszczę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
akim
post Mon, 02 Apr 2018 - 21:37
Post #118


User
Dołączył: Tue, 21 August 2012





Gdyby było ciągle za ciepło to pamiętaj, że m60b40 miał też wersję termostatu na ciepłe kraje 85* - bez problemu do dostania - 11 53 1 729 720

pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Titan
post Tue, 03 Apr 2018 - 01:07
Post #119


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2016





Ja mam chyba na 95* od M60, ale faktycznie 85* byłoby lepiej. Zawsze ew mogę wyjąć termostat. Mam kilku kumpli co tak latają i temp oscyluje w granicach 70 - 110 stopni przy pełnym bucie w lecie, więc opcja jest.

CYTAT(jakub1t @ Mon, 02 Apr 2018 - 12:03) *
No ja co najwyżej obejrzałem "kup i zrób" jak do e46 wkładali m62b44 , wolał bym pojeździć sad.gif Już w sumie parę lat porządnie nie pośmigałem . Zazdroszczę

Dzięki. Ja mam nadzieję, że w tym sezonie coś polatam i potrenuję. A co dalej to zobaczymy.

A tak swoją drogą to dyfer cały. Pękł przegub w półosi:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Tue, 03 Apr 2018 - 08:53
Post #120


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





Ten nr to jest nr katalogowy czy co ? Tzn gdzie ten termostat kupic?


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 15:42