Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Slick / roll bar i Tor Poznań
pinin
post Wed, 06 Jun 2018 - 13:11
Post #101


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(jackkpl @ Wed, 06 Jun 2018 - 09:58) *
Wkradł się błąd smile.gif

Extreme VR2 R7 255/35/18
Slick to był hankook z VW golf cup - 240/640x18


Czyli mniej więcej porównywalnie. To już daje jakiś odnośnik, ale hankook był nowy? Czy używka/leżak? Zazwyczaj jak ktoś pisze o slicku z jakiejś serii wyścigowej, to mówimy o oponach używanych, w nie wiadomo jakim stanie. Sens ma porównywanie obu nowych typów opon.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 06 Jun 2018 - 13:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
HubertRinkon
post Wed, 06 Jun 2018 - 13:16
Post #102


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





Wg mnie nie ma bardziej konkurencyjnej opony na rynku jeśli chodzi o cena/czasy jak Extreme .
Na moim przykładzie na dobrym slicku jadę 0,5-1,0s szybciej na minucie jazdy niż na Extreme .


--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 06 Jun 2018 - 14:09
Post #103


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





HubertRinkon jakiego producenta ten 'dobry slick', że ma takie lipa R&D?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 06 Jun 2018 - 15:18
Post #104


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pinin @ Wed, 06 Jun 2018 - 13:11) *
Czyli mniej więcej porównywalnie. To już daje jakiś odnośnik, ale hankook był nowy? Czy używka/leżak? Zazwyczaj jak ktoś pisze o slicku z jakiejś serii wyścigowej, to mówimy o oponach używanych, w nie wiadomo jakim stanie. Sens ma porównywanie obu nowych typów opon.


Oczywiście, że używany. Cała ta dyskusja toczy się w okół używanych slicków. Kajto kupuje nowe, ale tam budżet na jeden rajd jest taki, jak u mnie na 10 sezonów wink.gif.
Ile osób z tego forum miało okazję jeździć na nowym slicku?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 06 Jun 2018 - 16:44
Post #105


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





W sumie patrzac po cenach z sieci to nowy slick kosztuje w miare porownywalnie co nowe 03G albo nowe Trofeo-R. Wiec pewnie ktostam na nich jezdzi smile.gif
Ale tutaj wiadomo, ze odnosimy sie do opcji budzetowej.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 06 Jun 2018 - 20:29
Post #106


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale slick ma mniej gumy (na pewno mniej niż Extreme tak z połowę lub 1/3 mniej) przez co jest lżejszy ale mniej trwały. No i traci swoje właściwości z każdym rozgrzaniem i schłodzeniem. Nawet na używanych to zauważam, na pewno nie bez powodu dostępne są tak duże ilości "lekko użytych". Gość od którego Pucharówkę kupowałem dorzucił mi stos opon - kwalifikacje i szły out, a na auto nowe na koła.

@Pinin i MIP - wspominając o HANS'ie przytoczyliście artykuł o mocowaniu pasów do użycia HANS'a :
pewnie ten ?:

https://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/regul...amochodowym.pdf

Zacząłem się zastanawiać czy przy prowadzeniu pasów bez-HANS'a też powinny iść na skos za fotelem - zbliżać się do siebie ? Bo jeździłem dotąd z idącymi równolegle za mną , ale wygląda na to że powinny iść skrzyżowane jednak ? (ta instrukcja powyżej dopuszcza krzyżowanie gdy długie te odcinki za fotelem są). Swoją drogą te wytyczne mówią o 20cm (dwudziestu!) za fotelem do mocowania . A max tam jest 80cm . Ja mam 90 przy max z tyłu fotelu zamontowanym. Przynajmniej idą tylko kilka stopni opadając, więc w tym względzie zgodnie z zaleceniami.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 07 Jun 2018 - 09:36
Post #107


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 06 Jun 2018 - 20:29) *
Ale slick ma mniej gumy (na pewno mniej niż Extreme tak z połowę lub 1/3 mniej) przez co jest lżejszy ale mniej trwały. No i traci swoje właściwości z każdym rozgrzaniem i schłodzeniem. Nawet na używanych to zauważam, na pewno nie bez powodu dostępne są tak duże ilości "lekko użytych". Gość od którego Pucharówkę kupowałem dorzucił mi stos opon - kwalifikacje i szły out, a na auto nowe na koła.

@Pinin i MIP - wspominając o HANS'ie przytoczyliście artykuł o mocowaniu pasów do użycia HANS'a :
pewnie ten ?:

https://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/regul...amochodowym.pdf

Zacząłem się zastanawiać czy przy prowadzeniu pasów bez-HANS'a też powinny iść na skos za fotelem - zbliżać się do siebie ? Bo jeździłem dotąd z idącymi równolegle za mną , ale wygląda na to że powinny iść skrzyżowane jednak ? (ta instrukcja powyżej dopuszcza krzyżowanie gdy długie te odcinki za fotelem są). Swoją drogą te wytyczne mówią o 20cm (dwudziestu!) za fotelem do mocowania . A max tam jest 80cm . Ja mam 90 przy max z tyłu fotelu zamontowanym. Przynajmniej idą tylko kilka stopni opadając, więc w tym względzie zgodnie z zaleceniami.


Bo przynajmniej teoretycznie pasy do hansa powinny być montowane do klatki. Wtedy robisz jak w instrukcji. Jeśli hansa nie masz, a pasy mocujesz do podłogi, to musisz mieć zachowany kąt (okolice 45 stopni) opadania pasów oraz powinny iść na krzyż. Jeśli pasy montujesz do poprzeczki klatki, wtedy idą na wprost. Ale! Musisz także zachować kąt ich opadania.
Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz - dużo lepszym rozwiązaniem od Hansa jest uprząż Simpsona. Nie łamie obojczyków przy dużym dzwonie, co przy Hansie miało miejsce wiele razy i z tego co wiem, FIA pochyla się nad problemem już od jakiegoś czasu.
Co do niepoprawnego montażu kubełków i pasów, to co zauważyłem przez kilkanaście lat sędziowania:
- Normą jest montaż prawego pasa brzusznego do tego samego mocowania co fotel. Bzdura kompletna, ale większości się tak wydaje, bo przecież nie będą wiercić i spawać tunelu...
- Wielu montuje kubeł jak najniżej, czyli przykręca go na podkładkach do panelu podłogi. Nie do oryginalnych mocowań (co też jest średnie, ale lepsze niż do cieniutkiej blachy), ale do blaszki 0.5-0.8mm grubej, bo kubeł musi być nisko
- Stosowanie oryginalnych pasów 3 punktowych do kubła w taki sposób, że pas biodrowy nawet nie dolega do ciała. Zamiast przeprowadzić go przez przelotki, idzie górą ścianek bocznych
- O mocowaniach pasów i kubłów na śrubki m6 już nie wspomnę, ale to niemal norma.
U nas np na 1/4 mili jest totalna wolna amerykanka. Ale jak wspomnisz na badaniu, że to nie ma prawa działać i auto jest niebezpieczne dla kierowcy, słyszę, że na innych zawodach to przechodzi i mam się nie czepiać biggrin.gif A mówię tylko o 1/4 mili, gdzie jest ryzyko rolki przy dużych prędkościach, nie ma band na naszych "torach". Choć jak robiliśmy Lap Race to było lepiej, ale nie dużo wink.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 07 Jun 2018 - 09:52
Post #108


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Klatki nie klatki. Hans pierwotnie miał zastosowanie w bolidach, później w rajdówkach, więc nie dziw się Andrzejsr, że 'tylko 20 cm'. Co do mocowania śrubami 6mm to kolega w rajdach wydzwonił i wyrwany fotel ścisnął go do pasów. Długo z tego wychodził i do rajdów już nie wrócił.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Thu, 07 Jun 2018 - 10:09
Post #109


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(pinin @ Thu, 07 Jun 2018 - 10:36) *
Bo przynajmniej teoretycznie pasy do hansa powinny być montowane do klatki. Wtedy robisz jak w instrukcji. Jeśli hansa nie masz, a pasy mocujesz do podłogi, to musisz mieć zachowany kąt (okolice 45 stopni) opadania pasów oraz powinny iść na krzyż. Jeśli pasy montujesz do poprzeczki klatki, wtedy idą na wprost. Ale! Musisz także zachować kąt ich opadania.
Weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz - dużo lepszym rozwiązaniem od Hansa jest uprząż Simpsona. Nie łamie obojczyków przy dużym dzwonie, co przy Hansie miało miejsce wiele razy i z tego co wiem, FIA pochyla się nad problemem już od jakiegoś czasu.
Co do niepoprawnego montażu kubełków i pasów, to co zauważyłem przez kilkanaście lat sędziowania:
- Normą jest montaż prawego pasa brzusznego do tego samego mocowania co fotel. Bzdura kompletna, ale większości się tak wydaje, bo przecież nie będą wiercić i spawać tunelu...
- Wielu montuje kubeł jak najniżej, czyli przykręca go na podkładkach do panelu podłogi. Nie do oryginalnych mocowań (co też jest średnie, ale lepsze niż do cieniutkiej blachy), ale do blaszki 0.5-0.8mm grubej, bo kubeł musi być nisko
- Stosowanie oryginalnych pasów 3 punktowych do kubła w taki sposób, że pas biodrowy nawet nie dolega do ciała. Zamiast przeprowadzić go przez przelotki, idzie górą ścianek bocznych
- O mocowaniach pasów i kubłów na śrubki m6 już nie wspomnę, ale to niemal norma.
U nas np na 1/4 mili jest totalna wolna amerykanka. Ale jak wspomnisz na badaniu, że to nie ma prawa działać i auto jest niebezpieczne dla kierowcy, słyszę, że na innych zawodach to przechodzi i mam się nie czepiać biggrin.gif A mówię tylko o 1/4 mili, gdzie jest ryzyko rolki przy dużych prędkościach, nie ma band na naszych "torach". Choć jak robiliśmy Lap Race to było lepiej, ale nie dużo wink.gif



Nie wiem jaką instrukcje do Hansa czytałeś ale jakieś bzdury piszesz, nigdy nie bedzie to 45st.
Zawsze musi to być kąt który nie powoduje zbytniego docisku w dół aby zapobiec kompresyjnemu uszkodzeniu kregosłupa - zalecane 15-20 stopni.

https://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/regul...amochodowym.pdf tu szczegóły co do hansa.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 07 Jun 2018 - 10:32
Post #110


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Skiba @ Thu, 07 Jun 2018 - 10:09) *
Nie wiem jaką instrukcje do Hansa czytałeś ale jakieś bzdury piszesz, nigdy nie bedzie to 45st.
Zawsze musi to być kąt który nie powoduje zbytniego docisku w dół aby zapobiec kompresyjnemu uszkodzeniu kregosłupa - zalecane 15-20 stopni.

https://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/regul...amochodowym.pdf tu szczegóły co do hansa.


Przeczytaj dokładnie co napisałem. BEZ HANSA pasy mocowane do podłogi powinny być pod kątem około 45 stopni. 10-15 stopni jest do mocowania do poprzeczki klatki.Jak chcesz zamocować pasy do podłogi pod kątem 10-15 stopni? Dospawasz kilka metrów auta z tyłu, by zachować kąt pasów?


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 07 Jun 2018 - 10:39
Post #111


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Skiba @ Thu, 07 Jun 2018 - 10:09) *
Nie wiem jaką instrukcje do Hansa czytałeś ale jakieś bzdury piszesz, nigdy nie bedzie to 45st.
Zawsze musi to być kąt który nie powoduje zbytniego docisku w dół aby zapobiec kompresyjnemu uszkodzeniu kregosłupa - zalecane 15-20 stopni.

https://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/regul...amochodowym.pdf tu szczegóły co do hansa.


Skiba, ten link jest powyżej. A Pinin przy kącie opadania pasów pisze o sytuacji BEZ HANSA o ile dobrze zrozumiałem, a te 45 stopni dopuszcza załącznik J - przypuszczam że w sytuacji bez HAnsa.

Co do tego Simpson to kurcze najtańsze są 2-3x droższe niż kołnierz HANS, który chyba i tak już sporo przecież daje jak na powyższych filmach widać.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 07 Jun 2018 - 11:11
Post #112


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Daje bardzo dużo i żeby połamać obojczyki to musisz wydzwonić naprawdę grubo. Poza tym musisz mieć posturę gościa, którego układ kostny jest miernie rozbudowany, ale widać w rajdach u nas (i nie tylko) szyje niektórych kierowców są takie jak mojej Ani, albo i węższe. Ile prędkości miał Massa jak zapakował w te opony po uderzeniu przez sprężynę?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 07 Jun 2018 - 11:32
Post #113


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Temat szeroki w ogóle (wyposażenia bezpieczeństwa) i im dalej w las tym więcej drzew widzę, a niby mam przecież samochód przygotowany (niby, bo kloc gaśnica jak była umocowana to się przestraszyłem) .

Na przykład temat pasa kroczowego (pas-ów) . Ja wiem że ma zapobiegać mechanizmowi nurkowania, ale : faktycznie jeździcie z pasami kroczowymi ciasno zapiętymi czy je zostawiacie ? (ja dylematu nie miałem bo gdzieś mi wcięło zaraz po zakupie, ale czuję że powinien być bo część biodrowa pasów ma tendencję do podjeżdżania w górę , a nie powinna. Z drugiej strony... : (i niby ten gość mógł mieć niedociągnięte , i po 3 dniach wyszedł do domu co przy dzwonie przy 100km/h to i tak nieźle (co nie znaczy że zdrów 100%) , no ale... ):
https://www.sciencedirect.com/science/artic...572346106002236


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 07 Jun 2018 - 11:49
Post #114


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No oczywiście, że zapięte kroczowe. Klamra jest przy kroczowych więc jak to się da zapiąć bez nich?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Thu, 07 Jun 2018 - 11:50
Post #115


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Załącznik J (bez hansa) mowi że max 45* i rekomendowane jest nieprzekraczanie 10*.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 07 Jun 2018 - 11:53
Post #116


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 07 Jun 2018 - 11:32) *
Temat szeroki w ogóle (wyposażenia bezpieczeństwa) i im dalej w las tym więcej drzew widzę, a niby mam przecież samochód przygotowany (niby, bo kloc gaśnica jak była umocowana to się przestraszyłem) .

Na przykład temat pasa kroczowego (pas-ów) . Ja wiem że ma zapobiegać mechanizmowi nurkowania, ale : faktycznie jeździcie z pasami kroczowymi ciasno zapiętymi czy je zostawiacie ? (ja dylematu nie miałem bo gdzieś mi wcięło zaraz po zakupie, ale czuję że powinien być bo część biodrowa pasów ma tendencję do podjeżdżania w górę , a nie powinna. Z drugiej strony... : (i niby ten gość mógł mieć niedociągnięte , i po 3 dniach wyszedł do domu co przy dzwonie przy 100km/h to i tak nieźle (co nie znaczy że zdrów 100%) , no ale... ):
https://www.sciencedirect.com/science/artic...572346106002236


Zobacz sobie ostatni post u mnie na fb (masz w podpisie). Tak się kończy niedociągnięcie pasów szelkowych.
Podejrzewam (ale nie dam sobie ręki uciąć, jakkolwiek by to nie brzmiało) że gość z Twojego artykułu miał właśnie dość luźny pas kroczowy.Co do wyposażenia bezpieczeństwa, to temat mega rozległy i przyszłościowy - cały czas się to rozwija, ale też nie można popadać w skrajności. Ja walczę z ostrą patologią na zawodach, więc wiele razy juz słyszałem, jakim to Ch... jestem biggrin.gif
Ogólnie to nie da się wyeliminować ryzyka. Ono zawsze będzie i jedyne co możemy zrobić, to je minimalizować. Dlatego ja też podchodzę do tego w ten sposób, że jeśli coś może się zdarzyć, to się zdarzy. Jeśli klatka, to zgodna z załącznikiem/innymi dokumentami FIA. Jeśli fotel, to w dobrym stanie, poprawnie zamocowany. Pasy - fake takata odpada w przedbiegach.



--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 07 Jun 2018 - 12:03
Post #117


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pinin @ Thu, 07 Jun 2018 - 11:53) *
Zobacz sobie ostatni post u mnie na fb (masz w podpisie). Tak się kończy niedociągnięcie pasów szelkowych.
Podejrzewam (ale nie dam sobie ręki uciąć, jakkolwiek by to nie brzmiało) że gość z Twojego artykułu miał właśnie dość luźny pas kroczowy.Co do wyposażenia bezpieczeństwa, to temat mega rozległy i przyszłościowy - cały czas się to rozwija, ale też nie można popadać w skrajności. Ja walczę z ostrą patologią na zawodach, więc wiele razy juz słyszałem, jakim to Ch... jestem biggrin.gif
Ogólnie to nie da się wyeliminować ryzyka. Ono zawsze będzie i jedyne co możemy zrobić, to je minimalizować. Dlatego ja też podchodzę do tego w ten sposób, że jeśli coś może się zdarzyć, to się zdarzy. Jeśli klatka, to zgodna z załącznikiem/innymi dokumentami FIA. Jeśli fotel, to w dobrym stanie, poprawnie zamocowany. Pasy - fake takata odpada w przedbiegach.

Ja zawsze mam siniaki na obojczykach, a w zasadzie na miesniach naramiennych obok obojczyka po track dayu smile.gif. Chyba za mocno zapinam.

A tu ciekawostka z internetu


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Thu, 07 Jun 2018 - 12:16
Post #118


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





CYTAT(jackkpl @ Thu, 07 Jun 2018 - 12:03) *
Ja zawsze mam siniaki na obojczykach, a w zasadzie na miesniach naramiennych obok obojczyka po track dayu smile.gif. Chyba za mocno zapinam.


A mnie napiernicza zawsze lewe kolano od zapierania się nogą podczas hamowania wink.gif

Śledze wątek bo mnie już moje zwykłe pasy trafiają i chętnie zrobie użytek z lewej nogi podczas jazdy (bez kubła i odpowiednich pasów ciężko o hamowanie lewą, latam po aucie na wszystkie strony)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 07 Jun 2018 - 12:19
Post #119


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 07 Jun 2018 - 11:49) *
No oczywiście, że zapięte kroczowe. Klamra jest przy kroczowych więc jak to się da zapiąć bez nich?


Do klamry wchodzą końcówki , wchodzą dwie z biodrowego, dwie z ramion a nie ma dolnej - bo nie ma tej części pasa. Poszukiwania zacząłem na nowo, ale to może nie być łatwe jeden element dokupić.

Z drugiej strony są przecież w użyciu pasy 4ro punktowe też i chyba też w sporcie dopuszczalne?

Pinin - z dociąganiem to wiem, i w tym artykule o mosznie też przypuszczają niedociągnięte. Na to zwracam uwagę od początku, przynajmniej to co mam - aby dociągać , zresztą na niektórych TD sędziowie / wypuszczający też (na Wyścigu Drivecup siedzę sobie przed startem a tu bach drzwi się otwierają i ktoś szarpie (próbóje bo ręki nie włożył pod smile.gif ) pasy ) . NA TD z SJS też sprawdzali, czy instruktor na Jastrzębiu.

Zresztą - trafiłem nieraz na stwierdzenia o doświadczenia poparte, że kubełek i dociągnięte pasy to coś około sekundy na 1-1,5 minutowym okrążeniu, no to już chyba jest motywacja smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 07 Jun 2018 - 12:21
Post #120


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(feels3 @ Thu, 07 Jun 2018 - 12:16) *
A mnie napiernicza zawsze lewe kolano od zapierania się nogą podczas hamowania wink.gif

Śledze wątek bo mnie już moje zwykłe pasy trafiają i chętnie zrobie użytek z lewej nogi podczas jazdy (bez kubła i odpowiednich pasów ciężko o hamowanie lewą, latam po aucie na wszystkie strony)

Miałem to samo po szybszych torach. Montaż pasów bez kubła pomógł, a kubeł + pasy to bajka.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 12:17