Shoutbox 0 nowych PW 


26 Stron V  « < 22 23 24 25 26 >  
Reply to this topicStart new topic
> Honda S2000
Andrzejsr
post Sat, 16 Sep 2023 - 22:52
Post #461


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale nikt by chyba nic nie miał przeciw cichej mocy jakby można to było zmierzyć przed wyprawą czasem kilkudniową na ten legendarny tor. A nie dopiero w trakcie jazdy. Nie można by mierzyć na parkingu jakimś standaryzowanym db mierzem w standaryzowanej odległości ? Jak tam spełni to spełni ta samą metodą kilkaset km dalej.

Ja już chwilę temu ta formule renault widziałem parkowali przy mnie na Silesi i mówiło że zamontowali wiekszy tłumik niż std , może zmienili na trzy nie wiem . Można sobie tłumików dodawać i 10 ileż to kg doda, niewiele , byle bym wiedział jak to przed przejazdem zmierzyć a nie uda się albo się nie uda .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 16 Sep 2023 - 22:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 17 Sep 2023 - 07:16
Post #462


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Silnik generuje hałas o zmiennej czestotliwosci, a do tego moga byc strzaly przy zmianie biegow i jeszcze do tego moze jechac kilka samochodow w grupie i dzwiek zinterferuje. Nie ma pewnej garazowej metody pomiaru.
Pewne jest, ze samochody juz na ucho 'ciche' nie maja tam problemu nawet jadac w grupie


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 17 Sep 2023 - 07:25
Post #463


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





No i rownie dobrze halasowac moze roznicowka (w wielu autach duzo glosniejszy element niz silnik), lozyska i aerodynamika, opony a nie silnik.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Tue, 19 Sep 2023 - 15:03
Post #464


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





na wstępie musze podkreślić że nitka Poznania jest świetna, kombinacja i kolejność zakrętów daje niesamowity fun z jazdy, na prawde jestem totalnie zakochany jakie można uzyskać "flow" podczas przechodzenia z jednego zakrętu w drugi, mimo że nie mamy przewyższeń itd.. MEGA!

druga sprawa to regulamin, jadac na TP oczywiście akceptuje zasady max dB, jade pierwszy raz do Poznania (sierpień 2023) żeby mieć punkt odniesienia czy generuje zbyt wysoki hałas, podczas odprawy podkreślany jest fakt max dB, jeżdze cały dzień bez jakiegokolwiek odpuszczania, zero, nikt nic nie ma do mojego ukł. czy zastrzeżeń głośności, myślę sobie ok,

mija miesiąc jade na TM, wiedząc po infomracjach z Miata Challange że jest cyrk... wychodzę wolno na prostą startową, wbijam na prostej 6 bieg i staram się delikatnie tylko przyspieszać. ...ale mój wóz już jest za głośny,

nic się nie zmieniło, zero zmian, wiec WTF ?

rozumiem że każdy ma swoją prace, ale zachowanie osób z TP jest dla mnie niezrozumiałe, albo trzymamy jakiś jeden standard ale poddajemy pod wątpliwość rzetelność tych pomiarów, sorry ale tłumaczenie że dziś jest wiatr w stronę jakiegoś czujnika ablo że dzwonił prezes nikogo nie usprawiedliwia przed wyrzucaniem kogoś z sesji lub całej imprezy, cały czas startują samoloty(!!!), samochody latają w grupach i non stop machanie czerwoną flagą, nie wiadomo czy to sygnał dla przerwanej sesji czy zjazd ze wzglęgu na hałas, nerwy, wqurwianie, w żaden sposób nie przypomina to fajnej atmosfery gdzie wszystkich łączy wspólna zajawka, ściąganie seryjnych samochodów dopuszczonych do ruchu? wtf? daje się wyczuć że jest polowanie, i robienie sobie na złość, po obu tronach napinka dochodzi do tego stopnia że niewiele brakło do mordobicia,..... serio..wstyd...

----

Pozdrowienia dla wszystkich z którymi udało się zamienić kilka zdań! Pzdr dla szybkiego E46 z sąsiedniego garażu!





--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 19 Sep 2023 - 15:39
Post #465


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Generalnie sam fakt że obok lądują i startują samoloty na starcie skreśla jakąkolwiek próbę wyjaśnienia po h.... jest ten pomiar głośności.
CHodzi TYLKO i wyłącznie o kasę. O kasę którą ktoś zarobi na osiedlu stojącym w miejscu toru.
Dla dobra toru i zawodników należy tam jeździć jak najczęściej i konkretnie wziąć się za zdyskredytowanie tego pomiaru.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 19 Sep 2023 - 16:48
Post #466


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No faktycznie, samoloty przecież tam blisko .
To samo auto jednego dnia ok innego nie, a Yossarian opisywał to samo auto na jednej sesji ok na innej nie.

Może PZMot czy automobilklub , nie wiem kto tam właścicielem, ma coś przeciw temu, że niezależni od tej organizacji ludzie organizują swoje imprezy , mają na nie rzesze chętnych i zarabiają ? (nie no, ja i teorie spiskowe wink.gif )

To z czerwonymi flagami to też tu było opisywane, jak jeden znak może mieć 2 znaczenia?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 19 Sep 2023 - 17:05
Post #467


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Przede wszystkim to podejście władz poznania jest jakieś absurdalne. Dlaczego zgodzono się na pomiar z d*py, który na pierwszy rzut oka widać, że jest niemiarodajny? A potem problem przerzuca się na zawodników. Ok, mają narzucony wymóg pomiaru to w ich interesie powinno leżeć, by zrobić go zgodnie z wytycznymi np FIA albo jakiejkolwiek organizacji. A nie: postawiiony mikrofon jak popadnie bo nam kazano, a potem niech się zawodnicy męczą i zgadują czy czerwona flaga to dlatego, że za głośno, czy ktoś zginął. I dlatego ja osobiście nie zamierzam więcej tego toru odwiedzać - raz z tym cyrkiem wystarczy.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 19 Sep 2023 - 17:43
Post #468


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Oraz w razie rolki, wylotu w drzewa i krzaki (wiem, nikomu się to nie zdarzy nigdy wink.gif ) zero pomocy ze strony Kultowego Toru Poznań w wydobyciu i odholowaniu.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Tue, 19 Sep 2023 - 18:03
Post #469


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Akurat pomiar hałasu to nie widzimisię pracowników toru, tylko "kompromisowe" rozwiązanie przyjęte po bojach z okolicznymi mieszkańcami i Jaśkowiakiem, który mieszka na Ławicy. Metod pomiarów i ogólnej sensowności ich dokonywania, gdy przez płot jest pas startowy lotniska Ławica, nie komentuję. Jako że status prawny gruntów, na których posadowiony jest tor jest niedookreślony i jest przedmiotem sporów, nie ma szans na większą poprawę jego infrastruktury.
Jaja to dopiero bywały na treningach motocyklowych. Jakieś kombinowanie naprędce DB-kilerów z kuchennych druciaków, które strzelały w tył z tłumików na prostej startowej.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 19 Sep 2023 - 18:46
Post #470


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Można bić piane, ale czy to ma jakis sens? Jeśli ktos z Was ma bardziej powtarzalna metode pomiaru natężenia dzwieku niech uderzy do tych z toru i pewnie podziekuja i przybija piatke. Ilość zmiennych jest ogromna łącznie z temperatura i wilgotnością powietrza. Wiatr to juz w ogole przeciez dźwięk to fala podluzna!

Ktory samochod seryjny zdjeli z toru? Hurracan STO? Moze warto postarac sie o troche powagi?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 19 Sep 2023 - 18:55
Post #471


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 19 Sep 2023 - 18:46) *
Można bić piane, ale czy to ma jakis sens? Jeśli ktos z Was ma bardziej powtarzalna metode pomiaru natężenia dzwieku niech uderzy do tych z toru i pewnie podziekuja i przybija piatke. Ilość zmiennych jest ogromna łącznie z temperatura i wilgotnością powietrza. Wiatr to juz w ogole przeciez dźwięk to fala podluzna!


Jakoś nie wierzę, że władze toru poznań nie znają procedury pomiaru wg FIA, opisanej np w załaczniku J, artykuł 252, punkt 3.6. Pytanie, dlaczego zamiast niej stosują mierzenie czego popadnie na prostej startowej, z lecącymi nad nią samolotami włącznie


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 19 Sep 2023 - 19:20
Post #472


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





W czym ta procedura mialaby pomoc? Kolejnym razem na tor zabiore ze soba sonometr z czystej ciekawosci.

Pas startowy lotniska jest zdaje sie rownolegly do prostej startowej więc o co chodzi z latajacymi nad nia samolotami? Faktycznie jest hałas kiedy startuja ale glosne fury sporo bardziej słychać na torze niz te samoloty.
Ponadto z tego co widzialem samoloty startuja w kierunku zachodnim wiec ich silniki wydechami hałasują w kierunku wschodnim podczas gdy samochody na startowej w kierunku zachodnim.

Samoloty startują jeden na godzinę czy tam jeden na dzień. Jałowe porównanie


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 20 Sep 2023 - 07:55
Post #473


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 19 Sep 2023 - 19:20) *
W czym ta procedura mialaby pomoc? Kolejnym razem na tor zabiore ze soba sonometr z czystej ciekawosci.


1. W pomiarze w ustandaryzowanych warunkach, dzięki czemu każdy mógłby sobie spokojnie sprawdzić przed przyjazdem na tor, czy jego auto spełnia wymogi.
2. Nie byłoby sytuacji jak teraz, że to same auto raz spełnia wymogi raz nie, bo pomiar odbywałby sie w kontrolowanych warunkach a nie jak teraz, ze to wiatr wieje, to samolot leci itd. itp. Przykład mój: auto wg poimaru tego samego dnia miało raz poniżej 96 dB, raz 110 dB, zależnie od tego co im się zmierzyło. Przykład opisywanej tu Hondy S2000 podobny: dwa tygodnie wcześniej spełniała wymogi, teraz już nie. A w aucie nic się nie zmieniło.

Serio, to chyba oczywiste zalety?

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 19 Sep 2023 - 19:20) *
Pas startowy lotniska jest zdaje sie rownolegly do prostej startowej więc o co chodzi z latajacymi nad nia samolotami? Faktycznie jest hałas kiedy startuja ale glosne fury sporo bardziej słychać na torze niz te samoloty.
Ponadto z tego co widzialem samoloty startuja w kierunku zachodnim wiec ich silniki wydechami hałasują w kierunku wschodnim podczas gdy samochody na startowej w kierunku zachodnim.

Samoloty startują jeden na godzinę czy tam jeden na dzień. Jałowe porównanie


Nie wiem, czy byłeś na tym torze. Ja byłem i serio poziom hałasu jaki generują samoloty przy starcie i lądowaniu jest potężny i stojąc w boksach baaaaardzo wyraźnie słyszalny nawet przy najgłośniejszych autach jadących w tym samym czasie na torze. Fale dźwiękowe się nakładają i jeśli ktoś ma pecha akurat przejeżdżać przy pomiarze w tym momencie to wylatuje z toru


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 20 Sep 2023 - 08:17
Post #474


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Byłem na torze. Standaryzowane pomiary dźwięku możesz przeprowadzić w wyciszonym laboratorium. Jak słusznie sam zauważasz hałas tła ma na to spory wpływ dlaczego więc dziwi Cię rozrzut pomiarowy u chłopaków? Teoretycznie taki pomiar można przeprowadzić na hamowni ustalić w jakiej odległości od wydechu ma być czujnik, jaki kąt, jaka wysokość, etc. Umówić się czy bangsy wliczamy czy nie z uwagi na ich sporadyczny charakter.
Kolejnym razem jak tam będę wezmę sonometr i będziemy wiedzieć ile hałasu generują samoloty, bo na ucho to ja też je słyszałem i nie powiem, żeby były ciche, ale niektóre samochody to hałas, że łęb pęka.

Gdyby ktoś bardzo chciał to mógłby zrobić pomiary na startowej przy startującym samolocie i bez samolotu i oszacować o ile realnie musi być bardziej cichy wydech od tego limitu tak, żeby nawet przy samolocie nie było problemu.
Dlaczego nikt jeszcze nie zrobił?

Fakt niezaprzeczalny jest taki, że istnieje sporo pojazdów, dla których ten problem tam nie istnieje. Mają po prostu ciche wydechy.

Ogólnie to Ty jaką masz propozycję? Jaki pomiar i jakie wartości, żeby nie było problemu nawet ze startującymi samolotami?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 20 Sep 2023 - 08:36
Post #475


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 20 Sep 2023 - 08:17) *
Fakt niezaprzeczalny jest taki, że istnieje sporo pojazdów, dla których ten problem tam nie istnieje. Mają po prostu ciche wydechy.


Jeśli wierzyć temu co pisze Yaca (a raczej by nie oszukiwał) to ostatnio wylatywały nawet seryjne samochody. Więc problem jak widać moze istnieć dla każdego i najwidoczniej jest tam coraz gorzej jeśli chodzi o takie polowanie. Z resztą Track Masters na swoim profilu napisali, że wiecej na tym torze nie będą jeździć. Jakos w poprzednich latach nie było tam takich problemów żeby jakakolwiek liga się wycofywała z organizacji imprez na tym obiekcie.

CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 20 Sep 2023 - 08:17) *
Ogólnie to Ty jaką masz propozycję? Jaki pomiar i jakie wartości, żeby nie było problemu nawet ze startującymi samolotami?


Najrozsądniej moim zdaniem by było wydzielić stanowisko pomiarowe, najlepiej ekranowane, i mierzyć każde auto przed imprezą przy jakimś tam % maksymalnych obrotów. Upewniając się tylko, ze akurat nie leci nad tym stanowiskiem samolot. Najlepiej też poza boksami, gdzieś na uboczu, na rozległym przecież terenie należącym do toru. To ograniczyłoby do minimum wpływ czynników zewnętrznych.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 20 Sep 2023 - 08:41
Post #476


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 20 Sep 2023 - 08:17) *
Kolejnym razem jak tam będę wezmę sonometr i będziemy wiedzieć ile hałasu generują samoloty, bo na ucho to ja też je słyszałem i nie powiem, żeby były ciche, ale niektóre samochody to hałas, że łęb pęka.

Bo nie stałeś w podobnej odległości od samolotu co od samochodów.
Jak bedziesz na lotnisku to hałas z toru będzie nieznaczny przy hałasie z samolotów.
W Modlinie można znaleźć miejsce gdzie stoisz praktycznie w podobnej odlegości i to jest wiarygodne odczucie. Natomiast można oczywiście przyczepić się do odmiennego charakteru hałasu generowanego przez samoloty kontra samochody.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 20 Sep 2023 - 08:54
Post #477


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Byłem nieraz na lotnisku ale to jalowe porownanie, zwykle bicie piany, ktore nic nie zmieni.
Jaki seryjny samochód zostao zdjęty?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scoobany111
post Wed, 20 Sep 2023 - 08:57
Post #478


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 February 2013
Skąd: Błonie





Zdjęli np. seryjne M2C na jednej z sesji... Gdzie to mega ciche auto..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 20 Sep 2023 - 09:05
Post #479


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Może strzelał z wydechu? Ci pomiarowi to tez nie sa przecież idioci


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
StanZee
post Wed, 20 Sep 2023 - 09:20
Post #480


User
Dołączył: Wed, 15 September 2021





Też nie jestem w stanie zrozumieć logiki tych pomiarów. Moje auto, nawet na zamkniętycych klapach wydechu, ryczy zdecydowanie bardziej niż seryjne M2C czy Supra, które były ściągane. Mam tylko dwa malutkie tlumiki przelotowe. Nawet mi ostatnio dowód policja zabrała, bo niestety nie zmieściłem się w limicie. A tymczasem na Poznaniu na pełnym gwizdku zero problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Stron V  « < 22 23 24 25 26 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 20:44