Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> MCS R53 za 15k?
ap2
post Wed, 30 Sep 2020 - 17:02
Post #21


User
Dołączył: Sat, 03 October 2009
Skąd: Oświęcim





Wiem że K20 ma potencjał ale do 15k to chyba będzie ciężko...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 30 Sep 2020 - 17:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Blaid
post Wed, 30 Sep 2020 - 18:35
Post #22


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Ja kupiłem ep3 za 14k - nowe zawieszenie eibach, poliuretany, stabilizator JDM, zero rdzy, prosta buda, zdrowy silnik. Wyprute, bez wnętrza, poobcierane, wgniotki, podgięte ranty, bez paru plasitków itp, ale na tor to żaden problem.

Od tego czasu widziałem kilka egzemplarzy w podobnych pieniądzach - mysle, że znajdziesz. Nie musisz mieć perełki polifta w oryginalnym lakierze

Go to the top of the page
 
+Quote Post
wierzba123
post Wed, 30 Sep 2020 - 19:31
Post #23


User
Dołączył: Mon, 30 March 2009
Skąd: Kwidzyn





ale piszesz o rhd ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Thu, 01 Oct 2020 - 07:03
Post #24


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(banan @ Wed, 23 Sep 2020 - 11:41) *
Kwestie funu i bezobslugowosci to chyba MX-5 ma obcykane.


Wystarczy tylko mieć zaprzyjaźnionego blacharza/lakiernika i olej kupować w beczkach ale nadal pozostaje kwestia, że dostanie baty od paska tdi na prostej i nawet na zakrętach w najsłabszej wersji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 01 Oct 2020 - 08:25
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(ap2 @ Wed, 30 Sep 2020 - 16:25) *
Podepnę się pod temat:
Od lat planowałem coś na tor ale jako n-te auto - nie daily.

Ze względu na totalny brak doświadczenia chciałbym auto, które na początek pozwoli 'wciągnąć' się w jazdę torową a w niedalekiej przyszłości umożliwi zwiększenie potencjału - gdyby moje umiejętności jakoś wzrosły smile.gif

MX5 - odrzucam. Podobnie auta francuskie.
Myślałem o jakimś aucie z T-Jet'em 120 lub 155KM ale po poczytaniu wychodzi, że Mini R53 to może być to czego szukam.

Auto nie musi być ciągle sprawne - będzie którymś 'w domu'. A jeśli ogarnę i się wciągnę to pewnie i tak będę chciał auto na tor wozić.
Nie musi być też najtańsze w utrzymaniu.

Proszę o wskazanie co jeszcze oprócz Mini - gdzie najlepiej o nim poczytać?
Budżet jak w wątku - 15k.


Nie czytaj tylko idź pojeździć ;-) Np. przejedź się na jakiś puchar zobacz czym ludzie jeżdżą co chwalą. Potem zobacz na czasy co tłucze tych co chwalą ;-) Skoro już z miejca odrzuciłeś połowę fajnych aut ;-) I nei za bardzo interesuje CIę co napisano w tym wątku. i w milionie innych podobnych.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Thu, 01 Oct 2020 - 08:29
Post #26


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





CYTAT(wierzba123 @ Wed, 30 Sep 2020 - 19:31) *
ale piszesz o rhd ?


lhd, dokładnie ten egzemplarz to był: https://www.youtube.com/watch?v=oahSCcolujQ

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ap2
post Thu, 01 Oct 2020 - 16:11
Post #27


User
Dołączył: Sat, 03 October 2009
Skąd: Oświęcim





CYTAT(kontrolm @ Thu, 01 Oct 2020 - 08:25) *
Nie czytaj tylko idź pojeździć ;-) Np. przejedź się na jakiś puchar zobacz czym ludzie jeżdżą co chwalą. Potem zobacz na czasy co tłucze tych co chwalą ;-) Skoro już z miejca odrzuciłeś połowę fajnych aut ;-) I nei za bardzo interesuje CIę co napisano w tym wątku. i w milionie innych podobnych.

Poczekaj, poczekaj...
Jestem za stary by wygrywać i chodzi mi o trochę 'przyjemności i zabawy' stąd nie chce auta które mi jakoś nie pasuje. Nie mam parcia na wynik i mogę być w ogonie stawki. Gdyby coś z tego wyszło to zmienię auto
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 01 Oct 2020 - 16:22
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(ap2 @ Thu, 01 Oct 2020 - 16:11) *
Poczekaj, poczekaj...
Jestem za stary by wygrywać i chodzi mi o trochę 'przyjemności i zabawy' stąd nie chce auta które mi jakoś nie pasuje. Nie mam parcia na wynik i mogę być w ogonie stawki. Gdyby coś z tego wyszło to zmienię auto

na zawodach przyjemnie to się wygrywa. Ciężko tam o inne przyjemności oprócz wydawania kasy ;-) I oczywiście przebywania wśród fajnych ludków.
I nigdy się nie jest za starym. Raz liźniesz podium i potem zawsze już będziesz chciał. I sam piszesz o potencjale więc to się jakoś kupy nie trzyma


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ap2
post Thu, 01 Oct 2020 - 17:04
Post #29


User
Dołączył: Sat, 03 October 2009
Skąd: Oświęcim





No jak się ma +40 i 0 doświadczania to na torze podziwia się innych. Życia nie oszukasz...
Ma być fun i wydawanie pieniędzy bez parcia na wynik...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Mon, 19 Oct 2020 - 13:39
Post #30


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Jeździłem z R53 zgrzebaną na 190km i osobiście wolałbym 120km R56 ze względu na natychmiastową reakcję na gaz, więcej funu z jazdy. Czuć że po prostu pomiędzy generacjami trochę poprawili.
Nie licząc znacznie mniej problemów z mechaniką.
No i wylądujesz w klasie do 1600.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 19 Oct 2020 - 13:53
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(InnyLogin @ Mon, 19 Oct 2020 - 13:39) *
Jeździłem z R53 zgrzebaną na 190km i osobiście wolałbym 120km R56 ze względu na natychmiastową reakcję na gaz, więcej funu z jazdy. Czuć że po prostu pomiędzy generacjami trochę poprawili.
Nie licząc znacznie mniej problemów z mechaniką.
No i wylądujesz w klasie do 1600.

ale czy w R56 1.6 120KM to nie jest ten silnik BMW z VANOSAMI co po pewnym czasie u mechanika człowiek dostaje niekontrolowanych napadów śmiechu w reakcji na usłyszane ile kosztują graty do tego ustrojstwa ?
I sam silnik niby mocny ale ma tak płasko niuta że się nim jeździ jak Toyotą Avensis - strzałka idzie do góry wszystko się zgadza tylko nie czuć przyśpieszenia - jeżeli to ten silnik.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 19 Oct 2020 - 14:36
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(ap2 @ Thu, 01 Oct 2020 - 17:04) *
No jak się ma +40 i 0 doświadczania to na torze podziwia się innych. Życia nie oszukasz...
Ma być fun i wydawanie pieniędzy bez parcia na wynik...



Po kilku TD d'a 'fun' u tylko, czy szkoleniach z instruktorem, jednak zaczniesz rzucać okiem na czasy, ba może nawet na racechrono i wykresy itd smile.gif a na zawodach znajdować swoją klasę smile.gif
Wiek wiekiem, faktycznie nie ułatwia (nie że 40 czy 50+ to gorsi kierowcy, nieeee wink.gif po prostu... ostrożniejsi , więcej do stracenia i te rzeczy wink.gif ) ale masz ogromy atut - jak piszesz - auto będzie _wyłącznie_ na tor. Więc wszelkie drogowe kompromisy będące tak naprawdę tylko obciązeniami możesz od początku odrzucić. I to nie tylko dla osiągania wyniku ale po prostu takie auta nieobciążone drogowymi obciążeniami są na torze przyjemniejsze. Czy mini miały jakieś swoje puchary żeby takie popucharowe kupić ? jak tak to jeśli tak Ci się podoba akurat Mini , to takiego bym szukał.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Mon, 19 Oct 2020 - 18:58
Post #33


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(kontrolm @ Mon, 19 Oct 2020 - 13:53) *
ale czy w R56 1.6 120KM to nie jest ten silnik BMW z VANOSAMI co po pewnym czasie u mechanika człowiek dostaje niekontrolowanych napadów śmiechu w reakcji na usłyszane ile kosztują graty do tego ustrojstwa ?
I sam silnik niby mocny ale ma tak płasko niuta że się nim jeździ jak Toyotą Avensis - strzałka idzie do góry wszystko się zgadza tylko nie czuć przyśpieszenia - jeżeli to ten silnik.


Silnik PSA/BMW jak rozrząd wymieniony to... już nie pęknie czy tam się rozciągnie. A w przypadku używanych to już zrobione. Mamy takiego 25k zrobione od zakupu, całe zawieszenie przód wymieniłem, jakąś poduszkę skrzyni, hamulce. Wszystko 1,5k kosztowało (sam robiłem). Części zużywalne, nie tanie w porównaniu do małych aut. Silnik olej zjada z 1l na 5k tak ma. Uszczelkę przy vacuum pompie wymieniłem i tyle przy silniku.
Silnik stosowany w dziesiątkach modeli ponoć najgorzej z nimi było jak jest uturbiony ale jak dbasz...
Przyśpieszenie czuję choć mam do porównania znacznie mocniejsze auto ale z turbiną. Tu natychmiastowa reakcja na gaz jak w samochodach z lat 80 na gaźniku.


Mi się mini nie podoba ale za to jak się prowadzi to chyba najbliżej do lekkich aut z centralnym silnikiem. Póki się nie przejechałem byłem negatywnie nastawiony.


Przejedź się zobaczysz!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Fri, 30 Oct 2020 - 18:23
Post #34


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Jest coś fajniejszego w tym budżecie - Smart Forfour Brabus smile.gif. W porównaniu do Mini gorsza pozycja za kierownicą znaczy się trochę jak na stołku, siedzenia półkubełki słabo trzymają, ale miejsca więcej (w Mini nie jest mało), znacznie lepsza widoczność. Głośno, głośniej ze względu na pełno plastiku i gorsze wyciszenie. Prowadzenie też zajebiste a w tym budżecie ciężko o coś lepszego i szybszego. Lepsze wyposażenie w standardzie.

Po przejechaniu "chciejomierz" wyskoczył w kosmos. Właśnie przytuliłem zobaczymy jak się sprawdzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ricoshet
post Sat, 31 Oct 2020 - 20:45
Post #35


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 August 2006
Skąd: Gdynia





Też się przymierzam w marcu do poliftowego MCS'a, myślałem nad Smartem, ale dla mnie to praktycznie Colt, no i wizualnie mi zupełnie nie podchodzi. Ale fakt - 6,9s do 100 robi robotę, jakiś program na 200 koni przy niecałych 1100kg i można śmigać smile.gif


--------------------
Speed 4life
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Baltosz
post Sun, 01 Nov 2020 - 16:12
Post #36


User
Dołączył: Mon, 18 May 2015





Cześć!

Powracam z tematem. Trochę samochodów oglądnąłem - rynek Mini R53 to trudny poligon.

Po jeździe różnymi modelami podjąłem decyzję, że wybieram pomiędzy MCS R53 polift a 206 RC. W zasadzie ciężko mi wybrać pomiędzy tymi dwoma modelami. Czy jest ktoś może kto miał styczność z tymi samochodami i potrafi je bezpośrednio porównać? Może być na priv.

Z moich obserwacji - 206 RC jest ich bardzo mało. Sporo osób straszy brakiem części - nie wiem na ile to jest prawda, ale w różnych sklepach "francuskich" nic takiego nie potwierdzili. Jeżeli chodzi o odczucia z jazdy, mam wrażenie, że 206 RC prowadzi się bardzo porównywalnie do MCS, jednak jest już blisko limitu jeżeli chodzi o jakieś możliwości rozwoju - myślę o aucie na ulice. Wydaje mi się, że MCS daje tutaj większe pole do popisu.

Jak wygląda sprawa z awaryjnością skrzyni w 206RC? Co lubi się wysypać w tym modelu i jest upierdliwie w naprawie? O Mini R53 jest mnóstwo materiałów, o RC jest jak na lekarstwo i żadnych konkretów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sun, 01 Nov 2020 - 18:46
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Baltosz @ Sun, 01 Nov 2020 - 16:12) *
Cześć!

Powracam z tematem. Trochę samochodów oglądnąłem - rynek Mini R53 to trudny poligon.

Po jeździe różnymi modelami podjąłem decyzję, że wybieram pomiędzy MCS R53 polift a 206 RC. W zasadzie ciężko mi wybrać pomiędzy tymi dwoma modelami. Czy jest ktoś może kto miał styczność z tymi samochodami i potrafi je bezpośrednio porównać? Może być na priv.

Z moich obserwacji - 206 RC jest ich bardzo mało. Sporo osób straszy brakiem części - nie wiem na ile to jest prawda, ale w różnych sklepach "francuskich" nic takiego nie potwierdzili. Jeżeli chodzi o odczucia z jazdy, mam wrażenie, że 206 RC prowadzi się bardzo porównywalnie do MCS, jednak jest już blisko limitu jeżeli chodzi o jakieś możliwości rozwoju - myślę o aucie na ulice. Wydaje mi się, że MCS daje tutaj większe pole do popisu.

Jak wygląda sprawa z awaryjnością skrzyni w 206RC? Co lubi się wysypać w tym modelu i jest upierdliwie w naprawie? O Mini R53 jest mnóstwo materiałów, o RC jest jak na lekarstwo i żadnych konkretów.

206 RC można bardzo łatwo dłubnąć i jest duze pole do popisu. Był też puchar 206-tek sporo też rajdowało także sądzę że dużo łatwiej znaleźć materiały o modzeniu 206. Skrzynia jest dosyć wytrzymała i do tego za 2 tysie masz ruskiego torsena a jak się zepsuje to masz masę skrzyń pasujących mniej lub bardziej za normalne pieniądze. Całkiem niedawno w jednym temacie było to poruszane więc poszukaj.
Cześci większość zamienna ze zwykłymi GTI i innymi bez problemu do dostania w normalnych cenach. Z Wad słaba trwałość wachaczy przód i belki tył ale nie jest to tragedia finansowa
Nie jezdzłem mocnym mini tylko takim z silnikiem 1.6 - mocy nie miał ale fajnie się prowadził. 206 RC mam nawet dwie - po prostu świetne auto na tory typu Modlin Słomczyn Łódź. W totalnej serii z ciężkimi fotelami klimą radiem ze zmieniarką itp już było konkurencyjne do znacznie mocniejszych aut i to na śmieciowych oponach. Strach pomyśleć co byłoby gdybym założył tam jakieś fajne oponki. A ABS zawsze to piszę klasa sama w sobie


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sun, 01 Nov 2020 - 19:18
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





co do 206 zawsze możesz brać 1.6 i go zaturbić smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Baltosz
post Sun, 01 Nov 2020 - 19:21
Post #39


User
Dołączył: Mon, 18 May 2015





kontrolm na twoje uwagi tutaj liczyłem tak naprawdę, pisałem pw ale masz permanentnie pełną skrzynkę wink.gif
Temat o skrzyniach widziałem, na pewno przyswoję informacje.

Mógłbyś jeszcze podpowiedzieć czy pobór oleju to normalna sprawa w tych silnikach? W TU5 JP/L4 nawet po całym dniu na torze nie występował zauważalny pobór. Kontaktowałem się z właścicielem innego 206RC i za jego kadencji ten silnik nie pił oleju. Jak to wygląda z twojej perspektywy i do jakiej wartości to normalne zużycie?

MisioLBN przeszło mi to przez myśl, ale jak się przejechałem 2.0 NA to mnie urzekło smile.gif Poza tym przy doładowaniu to wolałbym już pójść w MCS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 02 Nov 2020 - 04:36
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Baltosz @ Sun, 01 Nov 2020 - 19:21) *
kontrolm na twoje uwagi tutaj liczyłem tak naprawdę, pisałem pw ale masz permanentnie pełną skrzynkę wink.gif
Temat o skrzyniach widziałem, na pewno przyswoję informacje.

Mógłbyś jeszcze podpowiedzieć czy pobór oleju to normalna sprawa w tych silnikach? W TU5 JP/L4 nawet po całym dniu na torze nie występował zauważalny pobór. Kontaktowałem się z właścicielem innego 206RC i za jego kadencji ten silnik nie pił oleju. Jak to wygląda z twojej perspektywy i do jakiej wartości to normalne zużycie?

MisioLBN przeszło mi to przez myśl, ale jak się przejechałem 2.0 NA to mnie urzekło smile.gif Poza tym przy doładowaniu to wolałbym już pójść w MCS.

nie zanotowałem jakiegoś znaczącego zużycia oleju nawet przy pałowaniu na torze, na autostradach zazwyczaj jeżdżę na 90% możliwości ;-). Może dolałem 0,5 litra na 10tkm.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 11:10