Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> C20LET - najlżejsze "oryginalne" opakowanie
evergreen
post Sun, 25 Apr 2004 - 14:56
Post #1


User
Dołączył: Sun, 25 April 2004





Zastanawiam sięm jakie jest najlżejsze "opakowanie" w które można włożyć C20LET z Calibry. Może zacznę od początku - udało mi się kupić Calibrę Turbo bez prawa do rejestracji. Za tydzień, góra dwa będę ją miał u siebie na podwórku. Samochód ma sprawny silnik i ważniejsze podzespoły mechaniczne. Teraz zastanawiam się, w co włożyć ów silnik. Chciałbym, aby samochód był w miarę lekki. Myślałem o Corsie A, GEKO taką robił, więc chciałem iśćdalej i zrobić SWAPa do Corsy A w wersji 2d (czyli taki dwudrzwiowy sedan, znalazłem takową za kilkaset Euro). Szukałem już różnych informacji na ten temat, wiem, że nawet do Tigry nie łatwo wpasować tą jednostkę napędową, więc może lepiej przekładać do czegoś, co ma większą komorę silnika. Kolejnym pomysłem jest Kadett Kombi w wersji trzydrzwiowej. Nie chce mieć auta sztampowego, raczej coś w stylu lat 70.tych, 80.tych z mocnym silnikiem... Ze składaniem tego wynalazku mi się nie spieszy, myślę, że powinienem się wyrobić w jakies 2-3 miesiące, ale jeśli wyjedzie z garażu za pół roku - też nie będzie dramatu. Jestem przygotowany na wydanie na tą zabawę jeszcze jakiś 20.000zł, za co musze kupić samochód, do którego wstawie silnik i zmieszcze się z kosztami samej przekładki. Tak silnik jak i skrzynie biegów czy inne drobiazgi będę miał z Calibry.

Co możecie poradzić?

Aha, myślę, że ze SWAPem sobie poradzę - wsadzałem już z powodzeniem 2,8 VR6 do Jetty
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 25 Apr 2004 - 14:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
!markos
post Sun, 25 Apr 2004 - 15:04
Post #2


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





zdecydowanie corsa a.
gdzie przeczytales o problemach z wpasowaniem leta do tigry?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qomo
post Sun, 25 Apr 2004 - 15:16
Post #3


User
Dołączył: Fri, 19 March 2004
Skąd: Legionowo





juz sie boje

hymm a ile miala geko na 400m??

i czemu sedean? za 50 euro mozna kupic wersje 3d...


--------------------
69034df85e]http://www.ctm238.webpark.pl/ctm_podpis.jpg[/]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Madej
post Sun, 25 Apr 2004 - 15:19
Post #4


User
Dołączył: Thu, 29 January 2004
Skąd: Wawa / ursynow





628 FIBICH EUGENIUSZ OPEL CORSA GEKO 13.393 13.26

http://www.sss.org.pl - twoim przyjacielem


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pingu
post Sun, 25 Apr 2004 - 15:41
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Fri, 01 November 2002
Skąd: Stalowa Wola





ja bym chcial zobaczyc ten silniczek w trampku albo duzym fiacie


--------------------
www.CENTRUM-FELGI.pl
Felusie: ATS, EXCLUSIVE LINE, MAK, ALUTEC, TSW, TSR, AUTEC, BORBET, CW, PRO LINE, RIAL, RONAL, BROCK, RcDESIGN, ANZIO, KAHN DESIGN, BREYTON, ANTERA, MOMO, OXIGIN, CARMANI, STILAUTO, RONDELL, CMS, SPEEDLINE, TENZO R, DOTZ, DRAG, AEZ, ROTA, ENZO, DEZENT...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evergreen
post Sun, 25 Apr 2004 - 15:58
Post #6


User
Dołączył: Sun, 25 April 2004





CYTAT("!markos":366fnxax)
zdecydowanie corsa a.
gdzie przeczytales o problemach z wpasowaniem leta do tigry?


Tutaj

Ale chodziło raczej o znalezienie samego silnika i ewentualnie o zaturbienie.

Czyli LET powinien bez większych problemów pasować do Corsy A. A jak rozwiązać sprawę układu hamulcowego? W Kadettcie to względnie proste, można przekładać z GSi, a w Corsie jest z tym pewnie straszna rzezba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evergreen
post Sun, 25 Apr 2004 - 16:05
Post #7


User
Dołączył: Sun, 25 April 2004





i czemu sedean? za 50 euro mozna kupic wersje 3d

Tak, ale skoro ktoś w Polsce już taką ma, to się dla mnie troche mija z celem... wiem, niby mozna ją zrobić inaczej, ale po co, skoro nikt nie próbował zrobić tego w "sedanie". Jest chyba także wersja 4d - będę musiał takiej poszukać, wiem, że była na rynkach południowoeuropejskich. Choć 2d jest chyba najbardziej kosmiczna... a przecież o to chodzi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sun, 25 Apr 2004 - 16:35
Post #8


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





CYTAT("evergreen":yynwe03l)
Ale chodziło raczej o znalezienie samego silnika i ewentualnie o zaturbienie.

zdecyduj sie.. albo let, albo c20xe i doturbic.. bo juz nie wiem o co chodzi. napisales, ze znalazles silnik i ze zaraz bedzie u ciebie. wiec szukasz silnika, czy juz go kupiles?
CYTAT("evergreen":yynwe03l)
A jak rozwiązać sprawę układu hamulcowego? W Kadettcie to względnie proste, można przekładać z GSi, a w Corsie jest z tym pewnie straszna rzezba.

w corsie nie ma zadnej rzezby - temat przetrenowany z kazdej strony, wszystko mozna kupic i poprostu zamontowac. wchodzi wszystko w zakresie astra gsi - calibra turbo. pytanie jak duze bedziesz mial kola, zeby to pomiescic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evergreen
post Sun, 25 Apr 2004 - 16:45
Post #9


User
Dołączył: Sun, 25 April 2004





CYTAT("!markos":35sozpw4)
CYTAT("evergreen":35sozpw4)
Ale chodziło raczej o znalezienie samego silnika i ewentualnie o zaturbienie.

zdecyduj sie.. albo let, albo c20xe i doturbic.. bo juz nie wiem o co chodzi. napisales, ze znalazles silnik i ze zaraz bedzie u ciebie. wiec szukasz silnika, czy juz go kupiles?

Oj, narobiłem zamieszania Tak, mam już całą Calibrę Turbo, ale w wątku o Tigrze problemem (cenowym) było znalezienie i uturbienie odpowiedniej jednostki

CYTAT("evergreen":35sozpw4)
A jak rozwiązać sprawę układu hamulcowego? W Kadettcie to względnie proste, można przekładać z GSi, a w Corsie jest z tym pewnie straszna rzezba.

w corsie nie ma zadnej rzezby - temat przetrenowany z kazdej strony, wszystko mozna kupic i poprostu zamontowac. wchodzi wszystko w zakresie astra gsi - calibra turbo. pytanie jak duze bedziesz mial kola, zeby to pomiescic


no właśnie, do corsy chciałbym mozliwie klasyczne felgi, choć nie ATSy... mam kilka typów, ale tu raczej 13" niż 16"... chciałbym, aby Corsa była niska, a felga szeroka, ale nie za duża...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sun, 25 Apr 2004 - 17:11
Post #10


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





CYTAT("evergreen":3hqhsd3r)
...tu raczej 13" niż 16"...

w takim ukladzie proponuje zrezygnowac z leta, bo sie zabijesz. do 13" felg wchodzi tarcza max. 236mm czyli z corsy 1.4 16v. musisz mi wierzyc na slowo - to jest za malo nawet jak na 1.4 16v...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evergreen
post Sun, 25 Apr 2004 - 17:18
Post #11


User
Dołączył: Sun, 25 April 2004





CYTAT("!markos":1vgbz2dh)
CYTAT("evergreen":1vgbz2dh)
...tu raczej 13" niż 16"...

w takim ukladzie proponuje zrezygnowac z leta, bo sie zabijesz. do 13" felg wchodzi tarcza max. 236mm czyli z corsy 1.4 16v. musisz mi wierzyc na slowo - to jest za malo nawet jak na 1.4 16v...


Zrezygnować nie zrezygnuje... najwyżej pomyśle o innej koncepcji przebudowy... ale z drugiej strony, tak myśle o tych wszystkich poturbionych cc/sc na 13" smoorach, przeciez one mają też po 100-120koni (tak w Polsce jak i za Odrą), które jakoś hamują.

A jakie najmniejsze felgi (rozmiarowo) można założyć na tarcze z, dajmy na to, Calibry Turbo (tak będzie najlogiczniej) - 15"? trochę dużo...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PatiKTP
post Sun, 25 Apr 2004 - 17:24
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Warszawa





zawsze mozesz na tyle poszerzyc bude i dac tak wielki dystans, zeby zacisk i tarcza nie byla 'w' feldze tylko 'poza nią'


--------------------
they run the best just before they grenade
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evergreen
post Sun, 25 Apr 2004 - 17:31
Post #13


User
Dołączył: Sun, 25 April 2004





CYTAT("PatiKTP":8fvdnfhd)
zawsze mozesz na tyle poszerzyc bude i dac tak wielki dystans, zeby zacisk i tarcza nie byla 'w' feldze tylko 'poza nią'


Nie wiem, nie wiem... taki szeroki dystans nie ma prawa na dłuższą metę działać... trochę bym się tego bał, chyba jednak wolę wikszą felgę, choć nie jest to idealne rozwiązanie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 25 Apr 2004 - 18:11
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





tyle, ze geko to c20xe a nie let... gdybys wstawil let-a bylbys najprawdopodobniej pierwszy w polsce... choc jest jeden polak w reichu, ktory ma takie auto.

tu masz info o geko - http://www.gekocars.pl/corsa.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
REN
post Sun, 25 Apr 2004 - 18:22
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("ju-by":h8dbev0t)
tyle, ze geko to c20xe a nie let...


corsa GEKO ma X20XEV z turbiną

CYTAT("ju-by":h8dbev0t)
gdybys wstawil let-a bylbys najprawdopodobniej pierwszy w polsce... choc jest jeden polak w reichu, ktory ma takie auto.


ja mam LET'a tyle, ze nie w Corsie ale przod ten sam

CYTAT("evergreen":h8dbev0t)
ale z drugiej strony, tak myśle o tych wszystkich poturbionych cc/sc na 13" smoorach, przeciez one mają też po 100-120koni (tak w Polsce jak i za Odrą), które jakoś hamują


"jakos" to bardzo dobrze powiedziane, u mnie przy mocy troche ponad 200KM zestaw hamulcowy od Astry GSi wystarcza na 2 miesiace, klocki sie pala tarcze sie krzywia


--------------------
2:05.534 Tor Poznań - zwykłe Combo na SP9000
2:26.273 - seria Combo 1.3CDTI
następnym razem testuję Vivaro 1.9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACIOR
post Sun, 25 Apr 2004 - 18:31
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 19 March 2003
Skąd: Lublin





A co z napędem Cali Turbo była 4x4, a corsa na przód, co ze skrzynią ????


--------------------
Hp is one thing, putting it down to the track is another.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 25 Apr 2004 - 18:31
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





ja mam LET'a tyle, ze nie w Corsie ale przod ten sam

ale nie w corsie a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzegscvan
post Sun, 25 Apr 2004 - 18:34
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 26 November 2002
Skąd: poznan





A ja bym ci proponował kadetta c coupe i silnik let


--------------------
czołg sprzedany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
REN
post Sun, 25 Apr 2004 - 18:35
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("MACIOR":27e3njom)
A co z napędem Cali Turbo była 4x4, a corsa na przód, co ze skrzynią ????


mozna zalozyc F20 z 2.0 16V albo przerobic F28 z Cali Turbo

CYTAT("ju-by":27e3njom)
ale nie w corsie a


uhhh przepraszam, Corsa A od B tak straszliwie sie roznia ze to zupelnie inna robota ... jedyna roznica polega na tym ze w Corsie A jest wiecej miejsca pod maska ...


--------------------
2:05.534 Tor Poznań - zwykłe Combo na SP9000
2:26.273 - seria Combo 1.3CDTI
następnym razem testuję Vivaro 1.9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 25 Apr 2004 - 18:41
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





uhhh przepraszam, Corsa A od B tak straszliwie sie roznia ze to zupelnie inna robota ... jedyna roznica polega na tym ze w Corsie A jest wiecej miejsca pod maska ...

no tak, ale skoro kolega chce samochod z lat 80-tych i to w miare niepowtarzalny, to przerobka combo nie ma chyba sensu nie bylby jedyny, a wnioskuje, ze na tym mu zalezy...

mowiac szczerze komora silnikowa corsy b wyglada na wieksza, ale to moze tylko zludzenie, wiec sie nie sprzeczam
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 17:15