Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zamknięcie toru Poznań
Type-R
post Thu, 05 Jul 2018 - 16:46
Post #61


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





"...Tor wyścigowy to naprawdę droga sprawa, a w centrum miasta to już zwłaszcza." Cyt. z poprzedniej strony.
Na razie nie ma żadnych konkretnych planów przeniesienia lotniska Ławica. Nikt też się nie "pobudował", bo w bezpośredniej bliskości, w tzw. pierwszej linii nie ma zabudowań mieszkalnych. Jest lotnisko, teren giełdy, dalej budynki - głównie warsztatowe, usługowe i motele.
"Wziuuu", jak komicznie by nie brzmiało, jest autentycznym i dosłownym cytatem n.t. toru Poznań Z Jaśkowiaka - jak by nie było aktualnego prezydenta Poznania.
Nikt tu nie neguje kwestii formalno-prawnych związanych z własnością gruntu, na którym posadowiony jest tor.
Zanim zaczniesz się sadzić, może lepiej pojedź i obejrzyj ten tor, i jego okolicę, bo chyba nie wiesz o czym piszesz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 05 Jul 2018 - 16:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
EssiRS
post Thu, 05 Jul 2018 - 17:29
Post #62


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Jak tak dalej będzie się rozwijała motoryzacja to już niebawem nie będzie pretekstu hałasu. Będą musieli znaleźć inny:
https://youtu.be/2nkqMZBR-ak


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 05 Jul 2018 - 17:49
Post #63


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Po co chodzić do filharmonii skoro cisza jest tak fajna. Co za bełkot.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PietereQ
post Thu, 05 Jul 2018 - 18:19
Post #64


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





CYTAT(Type-R @ Thu, 05 Jul 2018 - 16:46) *
"...Tor wyścigowy to naprawdę droga sprawa, a w centrum miasta to już zwłaszcza." Cyt. z poprzedniej strony.
Na razie nie ma żadnych konkretnych planów przeniesienia lotniska Ławica. Nikt też się nie "pobudował", bo w bezpośredniej bliskości, w tzw. pierwszej linii nie ma zabudowań mieszkalnych. Jest lotnisko, teren giełdy, dalej budynki - głównie warsztatowe, usługowe i motele.


Oczywiście, że były plany, potem przeszła specustawa z Euro 2012 a wraz z nią masa wałków, typu rozbudowa lotniska, której miało nie być. I na tym gruncie ludzie się sądzą i pewnie będą wygrywać. Już EOT z Ławicą, napisałem o tym, bo nic tutaj nie jest takie czarno-białe.

CYTAT(Type-R @ Thu, 05 Jul 2018 - 16:46) *
"Wziuuu", jak komicznie by nie brzmiało, jest autentycznym i dosłownym cytatem n.t. toru Poznań Z Jaśkowiaka - jak by nie było aktualnego prezydenta Poznania.
Nikt tu nie neguje kwestii formalno-prawnych związanych z własnością gruntu, na którym posadowiony jest tor.

No jasne, możemy się przerzucać głupszymi lub mniej wypowiedziami polityków tylko co to daje? Co to wnosi do dyskusji nad przyszłością Toru? Wiem, że jest wymarzonym chłopcem do bicia, ale to nie jest tak, że nagle zły Jaśkowiak przyszedł zniszczyć zajebiście prosperujący, nowoczesny, prestiżowy obiekt, który odwiedzają setki tysięcy ludzi rocznie. Wychodzą w końcu dekady zaniedbań i nieudolności i pytanie co z tym teraz zrobić?

CYTAT(Type-R @ Thu, 05 Jul 2018 - 16:46) *
Zanim zaczniesz się sadzić, może lepiej pojedź i obejrzyj ten tor, i jego okolicę, bo chyba nie wiesz o czym piszesz.


Dość zabawna wypowiedz pochodząca od kogoś kto twierdził, że Toru Poznań nie ma w Poznaniu biggrin.gif
Bywam tam dość regularnie i w związku z tym smuci mnie ta cała sytuacja.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
streetu
post Thu, 05 Jul 2018 - 21:31
Post #65


User
Dołączył: Fri, 20 June 2014





Czyli w sumie kupuje sobie sportowe auto z homologacją, chce nim pojeździć szybciej, ale i rozsądnie. więc oczywistym jest, że zabieram je na tor. A z toru mnie wyganiają, bo mam za głośne auto.
Czyli gdzie mogę pojeździć szybko swoim autem? Zostają publiczne drogi smile.gif A potem lament, że po tych drogach to same piraty jeżdżą i zabijają ludzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Thu, 05 Jul 2018 - 21:44
Post #66


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





CYTAT(PietereQ @ Thu, 05 Jul 2018 - 18:19) *
Oczywiście, że były plany, potem przeszła specustawa z Euro 2012 a wraz z nią masa wałków, typu rozbudowa lotniska, której miało nie być. I na tym gruncie ludzie się sądzą i pewnie będą wygrywać. Już EOT z Ławicą, napisałem o tym, bo nic tutaj nie jest takie czarno-białe.


No jasne, możemy się przerzucać głupszymi lub mniej wypowiedziami polityków tylko co to daje? Co to wnosi do dyskusji nad przyszłością Toru? Wiem, że jest wymarzonym chłopcem do bicia, ale to nie jest tak, że nagle zły Jaśkowiak przyszedł zniszczyć zajebiście prosperujący, nowoczesny, prestiżowy obiekt, który odwiedzają setki tysięcy ludzi rocznie. Wychodzą w końcu dekady zaniedbań i nieudolności i pytanie co z tym teraz zrobić?



Dość zabawna wypowiedz pochodząca od kogoś kto twierdził, że Toru Poznań nie ma w Poznaniu biggrin.gif
Bywam tam dość regularnie i w związku z tym smuci mnie ta cała sytuacja.


Nie twierdziłem, że administracyjnie nie leży na terenie Pzn., tylko że leży na jego peryferiach. Bo leży. Ale jak ma się z zacietrzewienia mocno ściśnięte poślady, to jak widać czytanie ze zrozumieniem słabo idzie biggrin.gif


Limity głosności na torach wyścigowych to kuriozum, które nie do końca rozumiem, a które rozpleniło się na całą Europę Zach. A chcąc być takim prawilnym, i w zgodzie z przepisami, organizator winien zdjąć z toru samochody nie mieszczące się w limicie (tak jak dzieje si e to np. na motocyklowych speeddayach), a nie zamykać całą imprezę. I w tym sensie, to rzeczywiście obciach na skale europejską. Inna sprawa że goście (zdaje się że gros ze Skandynawii) myśleli że pojadą sobie do "dzikusów", poupalać samochody, których nawet nie próbowaliby z tymi układami wydechowymi upalać u siebie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 05 Jul 2018 - 22:37
Post #67


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(streetu @ Thu, 05 Jul 2018 - 21:31) *
Czyli w sumie kupuje sobie sportowe auto z homologacją, chce nim pojeździć szybciej, ale i rozsądnie. więc oczywistym jest, że zabieram je na tor. A z toru mnie wyganiają, bo mam za głośne auto.
Czyli gdzie mogę pojeździć szybko swoim autem? Zostają publiczne drogi smile.gif A potem lament, że po tych drogach to same piraty jeżdżą i zabijają ludzi.

Widzisz masz zle podejście. Myślisz załatwiłem sobie broń chce sobie postrzelać ale na strzelnice mnie nie wpuszcza z nielegalną to postrzelam sobie do ludzi na ulicy. Założenie władzy jest takie że masz pracować budzić się codziennie z rana pozapitalac nazrec się pobzykac żonę co by dzieci były iść do kościółka i żadnych przyjemności bo one niczemu nie sluza. I o to tyczy się cała gra. O stłamszenie wszystkiego co fajne bo jest to niepotrzebne.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 05 Jul 2018 - 22:41
Post #68


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Co do tej własności. Słuchałem rok temu na zajęciach z cywila, że nie potrzebna jest żadna ustawa nt reprywatyzcji ponieważ po 30 latach, czyli w 2019 zapada klamka czasu na wszystkie takie ewentualne pozwy i żaden dwustulatek nie będzie mógł już niczego wyrwać nad Wisłą. Może znacie temat? Czy AW od 2019 nie będzie miał więcej do powiedzenia nt gruntu?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 05 Jul 2018 - 23:17
Post #69


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Type-R @ Thu, 05 Jul 2018 - 21:44) *
..Limity głosności na torach wyścigowych to kuriozum, ..


Właściciel (choć jak się okazuje nie ?) może sobie oczywiście wprowadzać zasady dot. tego kogo do siebie zaprasza .
Ale jeśli nie ma jasnej zasady pomiaru ? (regulamin Poznań : dowolna część toru, podczas jazdy, vs na przykład podawane tu przykłady Laguna Seca (stały punkt na torze) czy Nurb - podejrzany wóz kierowany na badanie statyczne wg precyzyjnych zasad -w jakiej odległości od wydechu , pod jakim kątem, jakie obroty)
To trochę różnica jest. Wg tej drugiej metody, można sobie przed wyjazdem zmierzyć i jechać spokojnie bez ryzyka wyproszenia.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 06 Jul 2018 - 09:45
Post #70


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 05 Jul 2018 - 22:41) *
Co do tej własności. Słuchałem rok temu na zajęciach z cywila, że nie potrzebna jest żadna ustawa nt reprywatyzcji ponieważ po 30 latach, czyli w 2019 zapada klamka czasu na wszystkie takie ewentualne pozwy i żaden dwustulatek nie będzie mógł już niczego wyrwać nad Wisłą. Może znacie temat? Czy AW od 2019 nie będzie miał więcej do powiedzenia nt gruntu?

Zaden nowy dwustulatek. Ale sprawy, ktore juz sie tocza to sie tocza. Fakt faktem, ze po aferach reprywatyzacyjnych w warszawie i pokazowym posadzeniu kilku gosci tak jakby mniej tych chetnych dwustulatkow ostatnio...


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 06 Jul 2018 - 12:19
Post #71


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(streetu @ Thu, 05 Jul 2018 - 22:31) *
Czyli w sumie kupuje sobie sportowe auto z homologacją, chce nim pojeździć szybciej, ale i rozsądnie. więc oczywistym jest, że zabieram je na tor. A z toru mnie wyganiają, bo mam za głośne auto.
jest kilka supersportowych aut, które homologacji drogowej nie mają. Poza tym homologacja to jedno, a faktyczny stan techniczny to drugie. Jeśli z Fiata Pandy 1,1 wymontujesz cały układ wydechowy, to mimo, ze auto ma homologację, nie zostanie dopuszczone do ruchu, bo jest zbyt głośne.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
streetu
post Fri, 06 Jul 2018 - 13:27
Post #72


User
Dołączył: Fri, 20 June 2014





CYTAT(piwo @ Thu, 05 Jul 2018 - 22:37) *
Widzisz masz zle podejście. Myślisz załatwiłem sobie broń chce sobie postrzelać ale na strzelnice mnie nie wpuszcza z nielegalną to postrzelam sobie do ludzi na ulicy. Założenie władzy jest takie że masz pracować budzić się codziennie z rana pozapitalac nazrec się pobzykac żonę co by dzieci były iść do kościółka i żadnych przyjemności bo one niczemu nie sluza. I o to tyczy się cała gra. O stłamszenie wszystkiego co fajne bo jest to niepotrzebne.


CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 06 Jul 2018 - 12:19) *
jest kilka supersportowych aut, które homologacji drogowej nie mają. Poza tym homologacja to jedno, a faktyczny stan techniczny to drugie. Jeśli z Fiata Pandy 1,1 wymontujesz cały układ wydechowy, to mimo, ze auto ma homologację, nie zostanie dopuszczone do ruchu, bo jest zbyt głośne.


Własnie o ile powiedzmy, że rozumiem, że auto "nielegalne" czyli np. z custom wydechem może zostać niedopuszczone, o tyle jak napisał EssiRS, mocniejsze auta fabryczne bez problemu przekraczają ten limit wink.gif To już jest kuriozalna sytuacja trochę.

Zresztą trochę nie rozumiem tego sporu. Jest jakiś konkretny zapis, o maksymalnym natężeniu dźwięku w dzień? Myślałem, że od 6 do 22, czyli gdy nie obowiązuje cisza nocna mogę robić co chcę, szczególnie na prywatnym terenie który jednak nie jest w bezpośrednim sąsiedztwie innych osób (do zabudowań w każdą stronę jest chyba te 100-200m?). Idąc tym tropem głośniejsze auta powinny mieć kaganiec na 3000 obrotów w mieście, żeby nie były za głośno, albo dostawać mandaty za przyspieszenie na zbyt niskim biegu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Fri, 06 Jul 2018 - 14:17
Post #73


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





https://moto.trojmiasto.pl/Przyszlosc-Autod...ia-n125314.html


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Fri, 06 Jul 2018 - 14:24
Post #74


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 05 Jul 2018 - 22:41) *
Co do tej własności. Słuchałem rok temu na zajęciach z cywila, że nie potrzebna jest żadna ustawa nt reprywatyzcji ponieważ po 30 latach, czyli w 2019 zapada klamka czasu na wszystkie takie ewentualne pozwy i żaden dwustulatek nie będzie mógł już niczego wyrwać nad Wisłą. Może znacie temat? Czy AW od 2019 nie będzie miał więcej do powiedzenia nt gruntu?


To albo się przesłyszałeś, albo coś źle zrozumiałeś albo musisz zmienić uczelnię. W niektórych przypadkach może tak być, ale gro tych wszystkich reprywatyzacyjnych kwestii to sprawy administracyjne, podstawy zwrotów/odszkodowań też jest wiele, także ogólnie bardziej złożony temat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 06 Jul 2018 - 15:10
Post #75


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(streetu @ Fri, 06 Jul 2018 - 14:27) *
Zresztą trochę nie rozumiem tego sporu. Jest jakiś konkretny zapis, o maksymalnym natężeniu dźwięku w dzień? Myślałem, że od 6 do 22, czyli gdy nie obowiązuje cisza nocna mogę robić co chcę, szczególnie na prywatnym terenie który jednak nie jest w bezpośrednim sąsiedztwie innych osób (do zabudowań w każdą stronę jest chyba te 100-200m?).
po pierwsze nie ma czegoś takiego, jak cisza nocna i nie możesz sobie np. remontu mieszkania w bloku robić od 12 do 14tej. Za to jest wykroczenie o zakłócaniu spokoju.

A po drugie, mimo, że masz swój, prywatny teren, to również nie możesz na nim robić co ci się żywnie podoba. Co zresztą jest logiczne, bo jako właściciel posesji w środku lasu, oddalonej od najbliższych zabudowań 100-200 metrów pewnie nie byłbyś zbyt szczęśliwy, gdyby w twoim sąsiedztwie ktoś pobudował zakład przemysłowy typu np. cementownia (no bo to przecież jego prywatny teren i może robić co chce).


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PietereQ
post Fri, 06 Jul 2018 - 17:49
Post #76


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





Byłem dzisiaj na torze, zobaczyć kwalifikacje do WSMP.

I nie wiem, czy to wynika z pewnego poziomu profesjonalizmu, czy odpowiedzialności, dojrzałości, czy tego jak ktoś chce się ścigać na poważnie, to jest w stanie przygotować auto tak, żeby spełniało wymogi techniczne obiektu jakim jest tor. Albo może ktoś, komu naprawdę zależy na korzystaniu z TP, po prostu łatwiej jest pójść na mały kompromis?
W każdym razie, nie było jakiegoś koszmarnego hałasu, wszystko przebiegło w cywilizowany sposób, nie wyleciało Przeźmierowo z widłami na biednych zawodników. Nawet Huracan supertrofeo brzmiało nad wyraz cywilizowanie. Dziwne, można? W sumie jeszcze nie słyszałem żeby jakiekolwiek zawody na TP zostały przerwane z powodu przekroczenia głośności.

A i taki mały szczegół, który moim zdaniem zamyka temat całej histerii wokół przerwania imprezy.

W pamiętną sobotę pomiary niektórych aut wskazywały ponad 120 dB na prostej startowej… O tym, że uczestnicy zaczęli szaleć i mimo powtarzanych próśb, żeby nie przeginali, też już niestety nikt nie napisał.
Więc nie wiem do kogo tu są pretensje? Do AW który, egzekwując ograniczenia hałasu stara się utrzymać ten obiekt, czy do organizatora imprezy, który nie był w stanie zdyscyplinować swoich uczestników? Jak dla mnie GT polonia świetnie rozegrali to PR - owo, i robią z siebie teraz pokrzywdzonych.
A co „media” i krzykacze mieli wody na młyn to mieli…

Więc wracając do pytania z pierwszego postu. Nie, nikt nie zamyka Toru Poznań.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 06 Jul 2018 - 19:55
Post #77


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





To samo sie dzieje na innych obiektach. Moje auto jest dosc ciche na seryjnym wydechu rxa i ma te 350hp. Hondy po 150-200hp wyja na maksa, gdzie logika? Na torze te 2-3% mniej mocy nie ma znaczenia na tym poziomie rywalizacji.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
streetu
post Fri, 06 Jul 2018 - 20:30
Post #78


User
Dołączył: Fri, 20 June 2014





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 06 Jul 2018 - 15:10) *
po pierwsze nie ma czegoś takiego, jak cisza nocna i nie możesz sobie np. remontu mieszkania w bloku robić od 12 do 14tej. Za to jest wykroczenie o zakłócaniu spokoju.

A po drugie, mimo, że masz swój, prywatny teren, to również nie możesz na nim robić co ci się żywnie podoba. Co zresztą jest logiczne, bo jako właściciel posesji w środku lasu, oddalonej od najbliższych zabudowań 100-200 metrów pewnie nie byłbyś zbyt szczęśliwy, gdyby w twoim sąsiedztwie ktoś pobudował zakład przemysłowy typu np. cementownia (no bo to przecież jego prywatny teren i może robić co chce).


Dziękuję za zwrócenie uwagi o tę ciszę nocną. Te godziny tak się utarly w codziennym życiu, że myślałem, iż jest to regulowane prawnie.

A co do budowy - gdyby ktoś się podbudowa obok mojej działki - okej, trochę średnio. Ale tutaj jest akurat odwrotna sytuacja. To tak jakbyś kupił działkę obok tej cementowni, a następnie postulowal o jej zamknięcie, bo jest głośno wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Sat, 07 Jul 2018 - 12:04
Post #79


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Z tym wydechem to nie takie proste. Zbudowałem clio zgodnie z homologacją. Było potwornie i dałem drugi tłumik. Końcówka clio maxi dawała extra 5 db więc wleciała tdi ale i tak jest za głośno. Teraz kminię nad wiadrem od Magnaflow i kombinuje jak to wyciszyć bo jest uciążliwe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 07 Jul 2018 - 12:53
Post #80


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie jest to poszukiwanie 2-3%. Ja też mam wydech fabryczny, z jakimi te same auta wyjeżdżały z fabryki i po Poznaniu śmigały jak miały pucharowe wyścigi. Ale pojedyncze takie samo, żeby tam jeździć już później musiało przerabiać dobry lekki wydech (czyli psuć) . Może jednym wolno, innym nie. Jakoś wątpię aby te auta z WSMP były mierzone w "dowolnej części toru w dowolnym czasie". Nie na ucho.
A historyczne ?
Ale takie dyskusje są potrzebne i owocne, można się dowiedzieć o bliżej położonych i wyglądających na ciekawsze torach przy okazji.
Przecież to Brno wygląda super - więcej zakrętów, różnice poziomów podjazdy i zjazdy, imprezy time attack, trackdaye, wyścigi dla każdego itd.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 15:55