Shoutbox 0 nowych PW 


20 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziesięcioletnie E92 M3 jako niezawodne daily?
16vg60
post Mon, 25 Nov 2019 - 18:47
Post #61


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Dokładnie, takie pierd...jakby to było M3 e30 evo w stanie mint
Ani to jeszcze klasyk,ani hiper car
Szukać ogarniętej sztuki , kupować i cieszyć się jazdą ,a nie dumać co byłoby gdyby...,
Tak jak napisałeś jesteś bezdzietny singlem więc kiedy jak nie teraz
A jak przerosną cię koszta to sprzedaż i tyle,w czym problem?


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Nov 2019 - 18:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Raziel92
post Mon, 25 Nov 2019 - 20:06
Post #62


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





Wszystko sprowadza sie do kosztow, awarie moga byc lub nie musza, ale po prostu trzeba byc na to przygotowanym.

Kwestia tez tego jak autor podchodzi do dbania o auto, czy wszystko musi byc tip top czy np oleje jakies drobne usterki nie wplywajace na prace silnika / skrzyni / bezpieczenstwo.

15tys to ja wrzucilem w Cupre w pierwszym miesiacu po zakupie, a auto i tak kupilem bardzo zadbane, salon pl, niski przebieg, mlody rocznik.

Wiec troche ciezko mi uwierzyc ze taka M3 jedyne czego bedzie wymagala na start to opon i plynow, zreszta jak juz wspomnialem sam szukalem E90 z 3 litrowym benzyniakiem, po rozmowach z kilkoma uzytkownikami odpuscilem, bo wychodzilo na to ze za auto musze dac ok 60tys, z 15 wrzucic na start i 10tys trzymac w pudelku na czara godzine



--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 25 Nov 2019 - 21:12
Post #63


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Jak dla mnie HH, który wymaga włożenia 15 koła w pierwszym miesiącu to albo zapuszczony gruz albo mega pech.
Robiłeś wogóle jakiś przegląd przed zakupem?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 25 Nov 2019 - 21:15
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





pakiet startowy w s3/golf r przy przebiegu 100 kilkudziesięciu to zwykle 10-20tys zł, oczywiście z robocizną w normalnym warsztacie. Jak doliczymy opony inne tematy, to kwota 15.000zł nie wydaje się niczym wygórowanym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Mon, 25 Nov 2019 - 21:21
Post #65


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Tak z ciekawości, co wchodzi w taki pakiet startowy za 15 koła w golfie przy przebiegu 100kkm?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 25 Nov 2019 - 21:27
Post #66


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





też jestem ciekaw, ja wprawdzie nie mam 4x4 ale za chwilę stuknie mi stówka i z tej okazji nie wydam nic.
Za kolejne 5 tys. 300zł na olej i filtry i pewnie tysiaka na heble.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Mon, 25 Nov 2019 - 21:28
Post #67


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





CYTAT(As_ @ Mon, 25 Nov 2019 - 21:12) *
Jak dla mnie HH, który wymaga włożenia 15 koła w pierwszym miesiącu to albo zapuszczony gruz albo mega pech.
Robiłeś wogóle jakiś przegląd przed zakupem?

Auto było 100% sprawne, sprawdzone w specjalistycznym serwisie zajmujacym sie vagami, po zakupie dodatkowo hamownia, wyplulo oczywiscie znacznie ponad serie, osiagi zgodne z danymi katalogowymi

W okolicy 100tys sa po prostu pewne rzeczy ktore nalezy w takim aucie i silniku zrobic, tak sie zlozylo ze do wymiany na start byly jeszcze hamulce, opony + te kilka rzeczy do zrobienia, sprawdzenia w silniku i 15k pyklo

dlatego jak wspomnialem, zalezy jak kto rozumie dbanie o auto, dla jednego bedzie to tylko olej i filtry raz w roku a dla drugiego znajomosc auta i silnika jaki w nim posiada i robienie wszystkich newralgicznych punktow na dlugo zanim sie wysraja na drodze

CYTAT(kosmita @ Mon, 25 Nov 2019 - 21:21) *
Tak z ciekawości, co wchodzi w taki pakiet startowy za 15 koła w golfie przy przebiegu 100kkm?

Po zakupie olej silnika i skrzyni, wszystkie filtry, wszystkie plyny
hpfp, dv, n75, swiece cewki
lancuch i napinacz pompy oleju, rewizja pompy oleju
pasek rozrzadu, rolki, napinacz, pompa wody, lancuch spinajacy walki rozrzadu, napinacz, fazator
Opony R19, kpl hamulce i klocki przod i tyl
czyszczenie nagaru + wszystkie uszczelki kolektora, rewizja klapek w dolocie
diagnostyka + hamownia

po takim serwisie moge powiedziec ze zadbalem o auto smile.gif to ile to kosztowalo nie jest wazne, chcialem konkretne auto i spokojny sen smile.gif

dlatego jak wspomnialem nie wierze ze po zakupie M3 skonczy sie na plynach i filtrach, oponach i hamulcach, chyba ze wlasciciel bedzie mial w d... stan auta i bedzie jezdzil dopoki te kilka newralgicznych punktow nie dadza o sobie znac


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Mon, 25 Nov 2019 - 21:35
Post #68


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(Raziel92 @ Mon, 25 Nov 2019 - 21:28) *
Auto było 100% sprawne, sprawdzone w specjalistycznym serwisie zajmujacym sie vagami, po zakupie dodatkowo hamownia.

W okolicy 100tys sa po prostu pewne rzeczy ktore nalezy w takim aucie i silniku zrobic, tak sie zlozylo ze do wymiany na start byly jeszcze hamulce, opony + te kilka rzeczy do zrobienia, sprawdzenia w silniku i 15k pyklo

dlatego jak wspomnialem, zalezy jak kto rozumie dbanie o auto, dla jednego bedzie to tylko olej i filtry raz w roku a dla drugiego znajomosc auta i silnika jaki w nim posiada i robienie wszystkich newralgicznych punktow na dlugo zanim sie wysraja na drodze


A tak konkretnie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Mon, 25 Nov 2019 - 21:36
Post #69


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





CYTAT(prez_s @ Mon, 25 Nov 2019 - 21:35) *
A tak konkretnie?

czytaj wyzej smile.gif


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 25 Nov 2019 - 21:45
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Ale to czy opony i heble są do wymiany to widać przed zakupem i można do uwzględnić w cenie. To jest świadoma decyzja: kupuje samochód który wymaga wymiany opon i hebli.
Nie każdy używany samochód wymaga nowych opon i hebli, ja swój poprzedni kupiłem z prawie nowymi ~7,5mm a hamulce przejeździły następne 20tys. czyli rok.
Zakładając że na hamulce i opony potrzeba 4 tysie zostaje 11. Tyle poszło na w 100% sprawny silnik? Serio?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 25 Nov 2019 - 21:45
Post #71


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





W ramach ścisłości M3 nie ma RunFlat i wyjeżdża na 18', tarcze przy normalnej jeździe starczają na 80kkm, a olej na 10kkm, więc powiedziałbym normalnie.
Sam jeżdżę jednym z M, czasem po prostej, czasem na winklach, ale raczej dla przyjemności i najwięcej kasy przez 7 lat zostawiłem na stacji, drugie w kolejności to rzeczy "zbędne" w daily (lepsze kolektory, zawias, bbk itd) potem profilaktykę (panewki - jeszcze by 100kkm polatały, olej co 6kkm, cewki, czujniki, MAF, Sondy). Jak ktoś już wspomniał, że to żadna technologia kosmiczna, jedynie silnik, dyfer i tarcze odstają trochę od cywilnych BMW.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MutoN
post Mon, 25 Nov 2019 - 22:38
Post #72


User
Dołączył: Tue, 08 May 2018
Skąd: Łódź





Myślę że każdy silnik M należy traktować jako wyczynowy. Żywotność takiego silnika jest dużo mniejsza niż zwykłego silnika BMW. Dochodzi jeszcze kwesta tego szczególnego okresu gdzie s85 i s65 było szczytem technologii budowania silników wolnossących. V-ki które kręcą się wyżej niż nie jeden mały rzędowy silnik, pasowanie tlokow, same prędkości posuwu tłoków. Porównajcie to sobie z innymi silnikami i zastanówcie czy 10km w jedną stronę jesienią jest dla takiego auta ok. Te silniki są szczególnie delikatne, były zaprojektowane tylko do jednego auta a nie oparte na cywilnych wersjach jak to było wcześniej czy jest teraz. Moim zdaniem zakup samochodu z s85 i s65 który ma powyżej 100k km to proszenie się o kłopoty w użytkowaniu jako daily


--------------------
1987 520i
1999 M5
2019 Fiesta ST
2017 Focus RS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Mon, 25 Nov 2019 - 22:45
Post #73


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





CYTAT(As_ @ Mon, 25 Nov 2019 - 21:45) *
Tyle poszło na w 100% sprawny silnik? Serio?

Rozumiem ze rozrzadu itp nie wymianiasz po zakupie bo po co

5tys to sam rozrzad kosztowal, zobacz sobie ile kosztuje fazator, nie grzechotal wiec mozna bylo nie wymieniac, tylko po co ryzykowac skoro i tak wszystko bylo rozebrane, fazator i tak luzujesz zeby wymienic lancuch, wiesz jak ciezko sie odkreca ta srube, raz, dwa razy sie odkrecy, za trzecim mzoe byc klopot, ja po prostu na niczym nie oszczedzalem, 100tys na takie auta to nie jest maly przebieg, dla swietego spokoju pewne rzeczy sie wymienia po tym przebiegu i jezdzi kolejne 100 bez niespodzianek


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 25 Nov 2019 - 23:18
Post #74


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Dobra nie będę teraz sprawdzać wszystkich cen, nie o to chodzi.
Ale jakbym miał władować 15tysi w serwis i 3 albo 4 razy tyle za sam samochód to bym wział nową cuprę za 2 tys. netto.

Wracając do sedna jak się kupuje używany samochód z historią serwisową to widać co kiedy było robione. Jeżeli coś wymaga zrobienia to można to wycenić i wliczyć w budżet.
Nie każdy kupuje w momencie gdy jest kumulacja wszystkich napraw, nie każdy wymienia części na zapas.
Chodzi o to żeby nie tworzyć mitów o tym że używany HH = 15tys. na start; używana emka musi być razy 3 bo to emka.
Owszem może tak być, ale równie dobrze można wydać tysiaka (tu piszę o VAGu nie emce) na podstawowy przegląd, bo pozostałe rzeczy mogły być już zrobione wcześniej albo ich czas przyjdzie za rok.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 26 Nov 2019 - 05:23
Post #75


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no tak bo sprzedajacy 10 letnie m3 tuz przed sprzedaza porobi przeglad powymienia rozrzad opony nowe i heble co by przyszlego kupujacego uszczesliwic i zeby nie musial dodatkowo 10 tys wyrzucac na naprawy czy materialy eksploatacyjne. na pewno tak bedzie. przeciez wszytskie auta na allegro tak maja i kazdy dobry handlarz wie ze tak nalezy.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 26 Nov 2019 - 08:14
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Piwo dlatego nie kupuje samochodów od handarzy którzy jak samochód ma za dobre opony to je sciągną i wsadzą jakieś smietnik używki
Jednak harmonogram serwisowy jest rozłożony w czasie i jak ktoś robi wszystko na bieżąco to potem nie ma kumulacji.
Popatrz na to z drugiej strony, jesteś włascicielem dobijasz do 120 tysiący i wiesz że trzeba zrobić rozrząd, nie robisz go bo za rok sprzedasz? A może się upiecze? Nie sądze... Przynajmniej ja tak nie robię.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Tue, 26 Nov 2019 - 08:18
Post #77


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(16vg60 @ Mon, 25 Nov 2019 - 18:47) *
A jak przerosną cię koszta to sprzedaż i tyle,w czym problem?


Oj to takie polskie... takie normalne... i pewnie jak zrobisz 10tyś.km.w poszukiwaniu nie syfu to powtórzysz to każdemu sprzedającemu...
"jesteś super kolo zrealizowałeś mażenia koszty Cię przerosły i sprzedajesz super auto".
No tak bo przecież jak miał się ktoś tego domyśleć co go czeka jak mamy tu samych różowych Misiów od mechaników których jest na pęczki oraz jakże bezawaryjnej marki BMW... która nie ma prawa się zepsuć...

A ja bym zrobił bardziej po Polsku ... tak...da się... kupić e90 2,0d dołożyć znaczek "Mpower" i społlery wtedy wizerunek marki na 100% poprawi się bo zajeżdżone M3 to za mało... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 26 Nov 2019 - 08:30
Post #78


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





ach te legendy, ile kto wpakował w auto po zakupie - i wszystko profilaktycznie biggrin.gif

Nie wyobrażam sobie, żeby w auto z przelotem 100kkm wpakować 15 tysi. Mam takie od nowości i na 120 tysięcy dostało nowy rozrząd, olej i filtry. Klocki, tarcze, amortyzatory - wszystko w stanie fabrycznym, bez potrzeby wymiany. Opony to samo - letnie i zimowe bez potrzeby wymiany.
Zresztą, to nie pierwsze takie auto - wszystkie, które miałem od nowości do 120-150kkm, bezwypadkowe, nie wymagały serwisów i wymiany połowy auta. Za to jak kiedyś kupiłem używane BMW z 'książką' z licznikowymi 140kkm, po wypadku - oj tam to się działo. Bez blacharki, na pakiet startowy można było położyć 10 tysięcy lekką ręką biggrin.gif

Wracając do M3 - tam samo ubezpieczenie OC+AC będzie kosztować z 10 tysięcy, więc nie ma co płakać, że będzie drogo. Części kosztują, ale nie ma co snuć wizji, że na początek trzeba wymieniać pół samochodu. No chyba, że auto ma stan drogomierza 100kkm, a w rzeczywistości przelatało 250kkm, wtedy faktycznie trzeba wiele wymieniać i będzie drogo.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 26 Nov 2019 - 08:33
Post #79


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Raziel92 @ Mon, 25 Nov 2019 - 22:45) *
Rozumiem ze rozrzadu itp nie wymianiasz po zakupie bo po co

5tys to sam rozrzad kosztowal, zobacz sobie ile kosztuje fazator, nie grzechotal wiec mozna bylo nie wymieniac, tylko po co ryzykowac skoro i tak wszystko bylo rozebrane, fazator i tak luzujesz zeby wymienic lancuch, wiesz jak ciezko sie odkreca ta srube, raz, dwa razy sie odkrecy, za trzecim mzoe byc klopot, ja po prostu na niczym nie oszczedzalem, 100tys na takie auta to nie jest maly przebieg, dla swietego spokoju pewne rzeczy sie wymienia po tym przebiegu i jezdzi kolejne 100 bez niespodzianek

Dobrze ze moj fazator przy 290kkm nie wie ze ma byc wymieniony smile.gif i ze 15k to ja zaplacilem za zakucie motoru z pelnym remontem rozrzadami itd. smile.gif dobrze Cie naciagaja. Nawet walek ssacy z s3 w tej cenie nowka z aso sie zmiescil no i tez 2 wymiany oleju sie zmiescily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 26 Nov 2019 - 08:48
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Dalej pianie bijecie pod czyjs portfel. wink.gif

15 postow o tym czy 2kpln to jest duzo czy malo.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post

20 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 18:06