Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Slick / roll bar i Tor Poznań
jackkpl
post Mon, 04 Jun 2018 - 14:59
Post #81


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(greenhorn @ Mon, 04 Jun 2018 - 14:54) *
Najpewniej wszystko co piszesz to prawda, ale wcześniejsze hamowanie i niższa prędkość na wyjściu/wejsciu, to nie moja zła wola - to kwestia opon smile.gif Na marginesie - Extreme VR2 R9 265/35/18 ważą 12,6 kg ohmy.gif

Do prędkości pokazywanych przez racechrono się nie przywiązuje, bo z ich dokładnością bywa różnie.

Czas całego okrążenia pokrywa się zawsze do kilku setnych z oficjalnym pomiarem.

Obstaję przy swoim - semi v slick w poznaniu to bardziej 4s niż 2s smile.gif


OK smile.gif. Brakuje nam telemetrycznych danych,żeby udowodnić jedno czy drugie smile.gif. Miko pod moim onboardem z poznania pisał, że na slicku 1s urwę, a może nawet i 2 smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 04 Jun 2018 - 14:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Kras
post Mon, 04 Jun 2018 - 16:13
Post #82


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Wszyscy tak o tych extremach i 03g, a czy ktos ma porownanie extrema i fz201?


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 05 Jun 2018 - 08:12
Post #83


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Kras @ Mon, 04 Jun 2018 - 16:13) *
Wszyscy tak o tych extremach i 03g, a czy ktos ma porownanie extrema i fz201?


Ciężko takie porównanie zrobić. Nikt nie finansuje z własnych środków opon i nie upublicznia testów. Ja miałem okazję (za własne) porównać CUP2/Extreme/RaceGC na suchym i wnioskami się podzieliłem.
Generalnie każdy jeździ na tym, na czym lubi smile.gif. Do tej pory z osób, którym poleciłem Extreme, każdy poprawił czasy na torze. Na RCP time attack chyba połowa zawodników na Extremie lata wink.gif.



--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 05 Jun 2018 - 08:52
Post #84


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Kras miałem FZ201 i w moim przypadku opona była niewiele lepsza niż 595, ale miałem wówczas prawdopodobnie zbyt twarde sprężyny i to psuło zupełnie odczucia, opony sprzedałem.
Jeździłem na wielu semi i jak założyłem extreme to zniszczyło mi system, nie ma tutaj podejścia żaden semi. Warto dodać, że przywoływany tutaj nieraz kierowca, który wygrał Rajd Zamkowy miał wówczas do dyspozycji 03G oraz extreme i pojechał po zwycięstwo na extreme.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Tue, 05 Jun 2018 - 08:56
Post #85


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Czyli Dunlop w 03G ze swoim calym R&D ustepuje Polskiej oponie extreme za nalewce ? Nie do wiary. Chciałbym to odszczekać.


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 05 Jun 2018 - 09:01
Post #86


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Albert @ Tue, 05 Jun 2018 - 08:56) *
Czyli Dunlop w 03G ze swoim calym R&D ustepuje Polskiej oponie extreme za nalewce ? Nie do wiary. Chciałbym to odszczekać.


Extreme ma mega dobrą mieszankę.
Dunlop musi pozycjonować produkty - nie może zrobić semi slicka tak szybkiego, jak slick. To tyle w teorii.
Wiem jedno - kolega jeźdżąc RX8 z wanklem na Pszczółkach robił 45.x, jak wsadził direzze to klepnął 44.5. TO jest czas, który tylko parę aut na tym torze zrobiło.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 05 Jun 2018 - 09:02
Post #87


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Albert nie musisz wierzyć, mi na tym zupełnie nie zależy. Fakt, że gość miał wybór, pojechał na extreme i wygrał to już interpretuj jak chcesz, ale nie próbuj tego faktu deprecjonować bo jest to fakt oczywisty.
Argumentację masz co najmniej dziwną. To jak, MSport z całym swoim R&D ustępuje polskiemu kierowcy, który jeździł prywatnie ich fiestą WRC? Jak coś z Polski to już jest lipa, tak?
Ty znasz Tomka, który stworzył extreme? Wiesz czym się zajmował w życiu, że go obrażasz na dzień dobry i odbierasz co jego? Bo faktem jest, że stworzył i wprowadził z sukcesem na rynek najszybszą oponę z homologacją drogową co Ci każdy kto na tym jeździł i ma porównanie potwierdzi.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Tue, 05 Jun 2018 - 09:06
Post #88


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





Co innego kierowca a co innego auto. Nie porównuj jablek do gruszek.

Slick ma wieksza powierznie kontaktu niz semi slick. Dwa robiony jest na krótsze przebiegi wiec mozna dac bardziej agresywną mieszanke.

Korci mnie by kupic i zrobic test Extreama.

Fakt jest inny cena/performance w Extreme jest nie do pobicia.


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 05 Jun 2018 - 09:09
Post #89


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





No właśnie. Kubica, chłopak z Polski potrafił lepiej przygotować/ustawić i wykorzystać samochód niż jego producent MSport z całym jego RD i kierowcami najlepszymi na świecie.
Powierzchnia kontaktu to nie wszystko, a Ty znasz powierzchnię kontaktu extreme vs 03G? Nagle wyskakujesz ze slickiem.
Kup, porównaj i napisz.

P.S. Porównaj jeszcze 03G i będzie konkretny test.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 05 Jun 2018 - 09:12
Post #90


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Albert @ Tue, 05 Jun 2018 - 09:06) *
Co innego kierowca a co innego auto. Nie porównuj jablek do gruszek.

Slick ma wieksza powierznie kontaktu niz semi slick. Dwa robiony jest na krótsze przebiegi wiec mozna dac bardziej agresywną mieszanke.

Korci mnie by kupic i zrobic test Extreama.

Fakt jest inny cena/performance w Extreme jest nie do pobicia.


Mi najłatwiej było odnieść się do tego jak klei opona, zmieniając tylko przednią oś. Jak guma lepiej kleiła, to auto chętniej zawijało tyłkiem, natomiast jak kleiła gorzej, to ciągle było podsterowne. W ten sposób kupujesz tylko 2 opony, a nie 4.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greenhorn
post Tue, 05 Jun 2018 - 09:41
Post #91


Super User
Dołączył: Sat, 21 June 2003





jackkpl, ja po zobaczeniu Twoich wyników kupiłem właśnie Extreme VR2 smile.gif

Mało lubię całe zamieszanie związane ze zmianą kół tylko po to, żeby sobie rekreacyjnie polatać kilka godzin.

Niestety chyba zbyt zachowawczo wybrałem mieszankę R9 i na pierwszych testach w Modlinie nie udało mi się tego dogrzać jak na zewnątrz było 12-14 stopni. Bałem się, że R7 w aucie 1700kg mogę zbyt szybko zagotować.
Mam nadzieję, że na szybszym obiekcie odczuje wszystkie pozytywy, o których piszesz.







--------------------
7:39,9
2:35,8
1:37,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 05 Jun 2018 - 11:04
Post #92


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Ale czekajcie, bo chyba wszyscy zapomnieli o jednej ważnej kwestii:
Kto robił porównanie semi (obojętnie którego) pracującego w optymalnej temperaturze, ze slickiem o porównywalnej szerokości, dobrze dobraną mieszanką i w miarę świeżego? Bo kilka osób chce pokazać wyższość semi, obojętnie jak idealny nie będzie, z "jakimś slickiem".

Nie chce mi się wierzyć, że semi będzie szybszy od pełnego slicka. Co więcej, gdyby tak było, to wsmp, gsmp i cała reszta polskiego "pro" motorsportu latała by na semi, a nie na slickach. Koszty to też ważny czynnik, więc mogą zaoszczędzić na szybszej oponie, śmiało by to zrobili smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 05 Jun 2018 - 11:17
Post #93


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





pinin gdzie i kto napisał, że extreme jest 'wyższy' szybszy, czy lepszy od slicka? Przeczytaj uważnie jeszcze raz temat. Osobiście nie mam doświadczenia ze slickiem wyścigowym. Zespół z czołówki RSMP w ubiegłym roku testował w samochodzie OPEN N extreme w porównaniu do slicka i wnioski były takie, że extreme jest wolniejszy sekundę na minutę oraz łatwiej go przebić.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 05 Jun 2018 - 11:22
Post #94


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 05 Jun 2018 - 11:17) *
pinin nie mam doświadczenia ze slickiem wyścigowym. Zespół z czołówki RSMP w ubiegłym roku testował w samochodzie OPEN N extreme w porównaniu do slicka i wnioski były takie, że extreme jest wolniejszy sekundę na minutę oraz łatwiej go przebić.


OK, nie neguję extreme, widać po czasach, że to szybki semi. Ale jednak z pełnym slikiem nie ma co go porównywać - i właśnie tutaj dochodzimy do kwestii slick/klatka na TP :)No i kolejna rzeczą jest wynik w porównaniu ze slickiem torowym. Bardzo chętnie zobaczył bym wyniki takiego porównania, z czystej ciekwości, bez żadnych podtekstów smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 05 Jun 2018 - 11:31
Post #95


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





pinin być może zgubiłem wątek, ale sprawa się tyczy ile sekund extreme jest wolniejszy od wyścigowego slicka. Jedni twierdzą, że sekundę czy dwie, a inni, że cztery. Każdy jest ciekaw jaka jest prawda i ktoś kto to rzetelnie przetestuje będzie forumowym bohaterem.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 05 Jun 2018 - 11:32
Post #96


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pinin @ Tue, 05 Jun 2018 - 11:22) *
OK, nie neguję extreme, widać po czasach, że to szybki semi. Ale jednak z pełnym slikiem nie ma co go porównywać - i właśnie tutaj dochodzimy do kwestii slick/klatka na TP :)No i kolejna rzeczą jest wynik w porównaniu ze slickiem torowym. Bardzo chętnie zobaczył bym wyniki takiego porównania, z czystej ciekwości, bez żadnych podtekstów smile.gif

Jak już pisałem, mało kto robi takie porównania i się tym dzieli. Jak tylko będę mógł moim autem jeździć legalnie na slicku, to się wynikami podzielę smile.gif. Na dodatek u mnie będą wyniki z przeciążeń w zakrętach, co pozwala odciąć "skill kierowcy" i pokazuje po prostu możliwości opony podczas hamowania i pokonywania zakrętów.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Tue, 05 Jun 2018 - 11:39
Post #97


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Jacek - na torze w Łodzi można na slicku bez klatki latać to możesz już zrobić test czy slick da 58 sekund wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 05 Jun 2018 - 11:40
Post #98


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Rexsio @ Tue, 05 Jun 2018 - 11:39) *
Jacek - na torze w Łodzi można na slicku bez klatki latać to możesz już zrobić test czy slick da 58 sekund wink.gif


To nie wchodzi w grę, bo nie mam 16 felg, żeby mieć slicka , semi slicka i jeszcze deszczówki. Klatka, przesiadka na slicka i wtedy testy.

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 05 Jun 2018 - 11:31) *
pinin być może zgubiłem wątek, ale sprawa się tyczy ile sekund extreme jest wolniejszy od wyścigowego slicka. Jedni twierdzą, że sekundę czy dwie, a inni, że cztery. Każdy jest ciekaw jaka jest prawda i ktoś kto to rzetelnie przetestuje będzie forumowym bohaterem.

To już robił kolega Czesto z Evo na torze łódź w 2017 roku. Slick Yokohama Advan i Extreme R7, na extremie był 0.2s wolniejszy. Na Poznaniu pewnie niedługo też ktoś wytestuje, może przy okazji TAP wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 05 Jun 2018 - 13:58
Post #99


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(jackkpl @ Tue, 05 Jun 2018 - 11:40) *
To nie wchodzi w grę, bo nie mam 16 felg, żeby mieć slicka , semi slicka i jeszcze deszczówki. Klatka, przesiadka na slicka i wtedy testy.


To już robił kolega Czesto z Evo na torze łódź w 2017 roku. Slick Yokohama Advan i Extreme R7, na extremie był 0.2s wolniejszy. Na Poznaniu pewnie niedługo też ktoś wytestuje, może przy okazji TAP wink.gif .


Ok, jakie rozmiary i mieszanki obu typów opon były podczas testu?


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 06 Jun 2018 - 09:58
Post #100


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pinin @ Tue, 05 Jun 2018 - 13:58) *
Ok, jakie rozmiary i mieszanki obu typów opon były podczas testu?

Wkradł się błąd smile.gif

Extreme VR2 R7 255/35/18
Slick to był hankook z VW golf cup - 240/640x18


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 19:52