Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 5 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Toyota MR2 ZW30 (Spyder) 1ZZ+
KarolMR2
post Sun, 15 Oct 2023 - 19:34
Post #121


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





No jak auto jeszcze nie wyprute to nie ma za bardzo miejsca na swirpot, ale może faktycznie w baku coś zamontować. Trzeba pomyśleć zimową porą smile.gif Wszak sezon na rozwój auta się zbliża smile.gif

Andrzej... widzimy się 28go na Poznaniu? smile.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 15 Oct 2023 - 19:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Sun, 15 Oct 2023 - 19:38
Post #122


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ale to nie ma 15x15cm na swirl pota?
https://fmic.pl/164004-swirl-pot-z-gniazdem...c-pomp-1-3.html


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 15 Oct 2023 - 22:26
Post #123


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





O, to jeszcze mniejszy niż ja stosowałem , i on jest do zanurzeniowej pompy do tego, więc nie trzeba zewnętrznej jak ja mam - kompaktowo , schludnie to wygląda.
Ja stosowałem tego typu : https://www.swagier.com/uklad-paliwowy/119-...ift-kjs-14.html , z zewnętrzną pompą paliwa. No ale mam dużo miejsca. Teraz bym pewnie próbował takiego jak Jacek pokazał.

Na Poznań to nieee , 4 dni w plecy żeby liczyć na loterię czy puszczą/zdejmą czy nie, albo ciągle myśleć jadąc - czym się wyholuję jak wylecę z toru - bo tor nie zapewnia wyciągania z krzaków?
Na Jastrząb i Kielce nie mam kiedy jeździć ile bym chciał . Zimno już, dzień krótki, z torami koniec w tym roku, chce jeszcze przed solą na drogach poturystykować i nacieszyć się drogowym Westfieldem.
Zresztą Poznań to za szybko tak naprawdę , teraz na tym leśnym odcinku Kielc zamiast do przodu patrzyłem jak blisko są bandy jak mnie majtnęło przy zmianie biegu wink.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Mon, 16 Oct 2023 - 08:21
Post #124


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





CYTAT(jackkpl @ Sun, 15 Oct 2023 - 19:38) *


Rozumiem, że w komorze silnika to słaby pomysł? Może w samym baku dałoby się coś takiego zamontować? Inaczej będę musiał to upchnąć gdzieś za plecami sad.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Mon, 16 Oct 2023 - 08:23
Post #125


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





CYTAT(Andrzejsr @ Sun, 15 Oct 2023 - 22:26) *
O, to jeszcze mniejszy niż ja stosowałem , i on jest do zanurzeniowej pompy do tego, więc nie trzeba zewnętrznej jak ja mam - kompaktowo , schludnie to wygląda.
Ja stosowałem tego typu : https://www.swagier.com/uklad-paliwowy/119-...ift-kjs-14.html , z zewnętrzną pompą paliwa. No ale mam dużo miejsca. Teraz bym pewnie próbował takiego jak Jacek pokazał.

Na Poznań to nieee , 4 dni w plecy żeby liczyć na loterię czy puszczą/zdejmą czy nie, albo ciągle myśleć jadąc - czym się wyholuję jak wylecę z toru - bo tor nie zapewnia wyciągania z krzaków?
Na Jastrząb i Kielce nie mam kiedy jeździć ile bym chciał . Zimno już, dzień krótki, z torami koniec w tym roku, chce jeszcze przed solą na drogach poturystykować i nacieszyć się drogowym Westfieldem.
Zresztą Poznań to za szybko tak naprawdę , teraz na tym leśnym odcinku Kielc zamiast do przodu patrzyłem jak blisko są bandy jak mnie majtnęło przy zmianie biegu wink.gif


No tak... ciepło nie będzie, ale może mokro też nie. Ja mam zamiar tam zamknąć sezon i mam nadzieję, że tym razem bez przykrych zdarzeń smile.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 16 Oct 2023 - 09:21
Post #126


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





U mnie i w niejednym kitkarze są w komorach, tylko raczej po drugiej str. od wydechu.
A w zbiorniku chyba też gdzieś w relacjach z budowy się spotkałem (tzn zbiorniki niefabryczne) .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 16 Oct 2023 - 11:43
Post #127


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(KarolMR2 @ Mon, 16 Oct 2023 - 08:21) *
Rozumiem, że w komorze silnika to słaby pomysł? Może w samym baku dałoby się coś takiego zamontować? Inaczej będę musiał to upchnąć gdzieś za plecami sad.gif

Jesli termiczne odizolujesz to od ciepła z silnika, to nie widzę problemu. Miej na uwadze, że tam sa 2 obiegi. Jeden z baku seryjnego do swirlpota i powrót do baku, a drugi ze swirl na listwe i powrót do swirla. Paliwo non stop się miesza.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Mon, 16 Oct 2023 - 13:57
Post #128


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





W sumie od strony grodzi (i baku) mam zimną stronę silnika (dolot), więc może by się udało gdzieś to upchnąć. Dwie dziurki w grodzi do zasilania i powrotu i dosłownie kilkanaście cm przewodów paliwowych. Starą pompa nadal sprawna, wróciła by do baku, nowa 255l/h do swirlpot.


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 16 Oct 2023 - 21:02
Post #129


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(KarolMR2 @ Mon, 16 Oct 2023 - 13:57) *
W sumie od strony grodzi (i baku) mam zimną stronę silnika (dolot), więc może by się udało gdzieś to upchnąć. Dwie dziurki w grodzi do zasilania i powrotu i dosłownie kilkanaście cm przewodów paliwowych. Starą pompa nadal sprawna, wróciła by do baku, nowa 255l/h do swirlpot.

Ja mam taką pompę z mercedesa r107 i ogarnia 300hp na etanolu. Pasuje do tego swirlpots i kosztuje ok 130zl. Po co kupować ogromne pompy na małe moce?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Tue, 17 Oct 2023 - 08:08
Post #130


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Ją tę pompę kupiłem pod projekt kompresora, ale narazie zostanie dla 2zz NA, dlatego została mi druga OEM.


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Thu, 23 Nov 2023 - 14:05
Post #131


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Czy możecie polecić jakieś miejsce w PL (poza Dziakiem) gdzie wykonają porting głowicy z flowbench?


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Fri, 05 Jan 2024 - 22:20
Post #132


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Cześć,

Mały update, sporo się dzieje. Graty skompletowane, głowica się robi, w Styczniu silnik powinien być gotowy, w Lutym swap.

W Międzyczasie kompletuje elementy zawieszenia, przednie już jest: wzmocnione wahacze, tuleje poli SuperPro, zwiększony KWSZ, wyższe sworznie HardRace (mają poprawić rollcenter). Tylne poli SuperPro w drodze.

Jeden z ekstrasów to solidny Shifter RzR z pełną regulacją, co mnie cieszy szczególnie smile.gif https://rzrfactory.com/product/mr-s-zzw30

Kolejne zmiany jakie zaplanowałem to wymiana EMU Classic na Black oraz felg z 15x7 na 15x8 przód dla opon 205/50 i 15x9 na tył dla 225/50.

W związku z tym chętnie sprzedam nowe EMU Classic z wiązka za 2600zł i komplet mega lekkich (5kg) OZ Ultraleggera 15x7 4x100. Więcej info w dziale sprzedam.

I to chyba wystarczy.. i tak dużo jak na jedną przerwę zimową. Szukam sponsora biggrin.gif:D:D


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Fri, 05 Jan 2024 - 22:20
Post #133


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Cześć,

Mały update, sporo się dzieje. Graty skompletowane, głowica się robi, w Styczniu silnik powinien być gotowy, w Lutym swap.

Nie zapominam jednak o poprawie prowadzenia, dlatego w międzyczasie kompletuje elementy zawieszenia, przednie już jest: wzmocnione wahacze, tuleje poli SuperPro, zwiększony KWSZ, wyższe sworznie HardRace (mają poprawić rollcenter). Tylne poli SuperPro w drodze.

Jeden z ekstrasów to solidny Shifter RzR z pełną regulacją, co mnie cieszy szczególnie smile.gif https://rzrfactory.com/product/mr-s-zzw30

Kolejne zmiany jakie zaplanowałem to wymiana EMU Classic na Black oraz felg z 15x7 na 15x8 przód dla opon 205/50 i 15x9 na tył dla 225/50.

W związku z tym chętnie sprzedam nowe EMU Classic z wiązka za 2600zł i komplet mega lekkich (5kg) OZ Ultraleggera 15x7 4x100. Więcej info w dziale sprzedam.

I to chyba wystarczy.. i tak dużo jak na jedną przerwę zimową. Teraz szukam sponsora biggrin.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 05 Jan 2024 - 22:45
Post #134


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Bardzo dużo !
I dużo pytań smile.gif
Co daje zmiana ECU Classic na Black realnie w użytku?
Shifter fajny! Ale ja się raz MR2 jak Twoja (Culmena.. ) na Kielcach przejechalem i jednym z wielu pozytywnych wrażeń były zmiany biegów krótki precyzyjny drążek klik klik wlasnie , kurcze co tam do poprawy może być ?.
A gdzie ostatecznie ta głowica?

Co do sponsora to nie pomogę ale jakimś drobnym zwrotem kosztów jest dopisanie do obecnej działalności "reklama" i umowa z jakąś agencja zaprzyjaźniona, czy jak niektórzy próbowali "taxi drive" i amortyzacja auta i w koszty każdy zakup itp. to dla JDG i liniowego podatku.
Grubszym pewnie jakaś fundacja było kilka dziwnych na trackdayach w ostatnich kilku latach ale tu już trzeba się głębiej zagłębić .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Fri, 05 Jan 2024 - 23:15
Post #135


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





No dużo dużo... muszę sobie pomóc sprzętem, żeby się do Ciebie zbliżyć wink.gif

Na Blacka zdecydowałem się z kilku powodów:
1. Classic nie obsłuży rev matching (międzygazów) dla etb, na którą będą chciał przejść. Niestety u mnie jest mało miejsca, a na codzień jeżdżę automatem i nie mogę się ich nauczyć na symulatorze robić, więc chyba się już nie nauczę, a to zapewnia stabilność na dohamowaniu, zwłaszcza w takiej konstrukcji auta.
2. Jak zacząłem myśleć, co chcę dorzucić w przyszłości np. datalogger, Adu inne bajery, to Classic tyle nie obsłuży. Tam jest jeden port rozszerzeń i w zasadzie na can-bus można go wykorzystać lub datalogger i koniec. Więc Classic na dzisiaj tak, ale już na plany 'na jutro' trochę mało.
3. Black ma dostać na dniach aktualizację softu do v3, która duuuużo zmienia w tym kompie na plus i przesuwa go znacznie w stronę EMU PRO, Classic również ma dostać ten soft, ale trochę później.

Shifter, który mam, jest faktycznie super precyzyjny do skrzyni c52-5b. Mam jego skróconą wersję tzw. TRD, ale skrzynia 5b już dużo bardziej precyzyjna niż c60 (6b), która wleci wraz z silnikiem. Ten shifter jest dużo bardziej precyzyjny i ma pełną regulację oporu, skoku itd. Zobaczymy co jest wart, ale zakup był okazyjny, więc grzech było odpuścić, zobaczymy co jest wart. Na pewno drążek dużo bliżej dłoni. Culmen miał kompresor w 2zz, więc nie wiem jaki miał tam skrzynie.. c52 czy c60/c66. Aktualnie auto jest w posiadaniu Jarka.. zapytam przy okazji.


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 06 Jan 2024 - 02:22
Post #136


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Czyli komputer podbija obroty silnika przy redukcjach? Fajne to kurcze musi być bo analogowo trzeba się nakombinowac z pedałami ich ustawieniem odległościami wysokościami żeby dosięgać gazu brzegiem stopy drugim wciąż hamując. I jednocześnie tylko hamując nie dodawać gazu. A grzebanie przy pedalierze sporej giętkości wymaga smile.gif
Z drugiej strony to w sumie fajne jest (heel and toe choć to żadne toe realnie ). Jak to się teraz mówi odlskoolowe


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Sat, 06 Jan 2024 - 09:34
Post #137


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





Z ciekawostek powiem że w niektórych automatach hydrokinetycznych, a możliwe że nawet w większości da się podbijać obroty do redukcji biggrin.gif czy to heal and toe, czy to hamując lewą nogą i podbijając prawą, musi być tylko opcja redukcji biegu z łapy, nawet taka prymitywna z wajchą D 2 L. Robi się to nie mal tak samo jak w manualu, a hydrokinetyk daje tą możlwiość żeby lekko podbić obroty na hamowaniu, sypiesz redukcje z łapy przykłądoiwo z D na 2 i wchodzi bez nawet minimalnego szarpnięcia, dużo łagodniej niż byśmy zredukowali bez podbicia, choć w tych automatach i tak się to odbywa bardzo łagodnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Sat, 16 Mar 2024 - 17:19
Post #138


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Nowy sezon za pasem, czas na małą aktualizację i fotorelację, tym bardziej, że nowy silnik jest już na aucie i na Poniedziałek zaplanowane jest uruchomienie smile.gif Poniżej Spec na sezon 2024, można powiedzieć, że to zupełnie nowe auto. Auto przygotowywane w RaceCube w KrK (pozdrawiam) smile.gif Zmiany objęły:

Silnik
- swap na silnik 2zz-ge z Toyota Celica TS (bazą była bardzo zdrową serią, nigdy nie otwierany)
- regeneracja i porting głowicy by TomekS., wałki CatCams stage 2, twardsze sprężynki+talerzyki również CC, zawory SuperTech w wersji FLAT dla podbicia kompresji (kanały ssące z fabryki dość duże i dobrze zaprojektowane, udało się zoptymalizować o ok 15-17%, więcej pola do popisu były przy kanałach wydechowych).
- blok: planowanie, korby i tłoki doważone, nowe pierścienie, reszta seria
- dynamiczne wyważenie wału razem z zamachem (zamach odelżony + wyrównanie paszczyzny), kołem pasowym i sprzęgłęm
- panewki główne, oporowe i korbowodowe ACL
- komplet uszczelnień, śrub głowicy, bloku, Lift Bolty, śrubeczek, rozrząd, pompa oleju, pierścienie tłoków - ASO
- wzmocniony rotor pompy oleju TODA Racing
- miska olejowa z przegrodami z 1ZZ + obniżony smok olejowy

Układ paliwowy
- pompa paliwa DW200 255lph
- wtryski Mazda RX8

Skrzynia biegów
- swap z c52 lsd (5b) na c66 lsd z MR2 (6b) + krótkie przełożenia ze skrzyni Celica/Corolla TS główne 4.5 + szpera Quaife (Torsen)
- Sprzęgło Extreme Clutch Stage 1
- Shiter Custom RzR
- linka zmiana na uniball

Dolot: Nowy AIRBOX z filtrem stożkowym, OEM airduckt
Wydech: Kompletnie nowy custom kolektor 4w1 2.5", DP z katalizatorem EUR4







































Elektronika:
- EcuMaster EMU Black + OEM Ecu na zegary
- DataLogger EDL1
- Tablet do wskaźników krytycznych danych
- ShiftLight







Żeby nie skupiać się tylko na mocy auta, ale równocześnie poprawiać jego prowadzenie i przyczepność, wleciało też kilka istotnych zmian w zawieszeniu:
- Nowe przednie wahacze wzmocnione, tuleje poli SuperPRO, wyższe sworznie HardRace, przesunięty Caster
- Zestaw tylnych tulei poli SuperPRO
- Nowe szersze felgi KONIG Dekagram, przód 15x8 dla opony 205/50, tył 15x9 dla opony 225/50
- serwis gwintu







Plan jest, aby w Poniedziałek odpalić auto, trzymajcie kciuki!

Ogromne podziękowania dla kilku osób, bez których ten projekt by się nie udał:
Ekipa z RaceCube (Marcinów dwóch) - ogrom pracy, pieczołowitość i zadbanie o każdy detal
Jacek - za ogarnięcie super egzemplarza silnika, co wcale nie jest łatwe w przypadku 2zz, oraz za wsparcie przy bieżącym zaopatrzeniu smile.gif
Tomek - przygotowanie głowicy
Grzesiek - przygotowanie skrzyni i elementów zawieszenia
Piotrek - pomoc w zorganizowaniu elektroniki
Wszystkim innym, którzy odkupili ode mnie stare graty, które miałby służyć projektowi 1ZZ+kompresor , w tym silnik i skrzynie biggrin.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sat, 16 Mar 2024 - 18:42
Post #139


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





nie chce mi się analizować całego tematu... to nie miał być ekonomiczny projekt?


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Sat, 16 Mar 2024 - 20:19
Post #140


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Wojtek… Ty dobrze wiesz smile.gif miał być eko z kompresorem. Pod namową wielu tu z obecnych postanowiłem zostać przy NA i tak projekt nieco się rozwinął. Wiem, że jako zagorzały fan K-Klanu, nigdy nie zgodzisz się z moją decyzją, ale dyskusja na ten temat już nie ma sensu. Stało się wink.gif Mam nadzieję, że fakt, że udało mi się trafić zdrowy egzemplarz 2zz, da nam kredyt zaufania do tego projektu smile.gif najbliższy czas pokaże smile.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 5 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 10:11