Shoutbox 0 nowych PW 


62 Stron V  « < 57 58 59 60 61 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Opinie o narzędziach i pytania o marki
flapjck1
post Thu, 21 Oct 2021 - 22:30
Post #1161


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(flapjck1 @ Tue, 05 Oct 2021 - 17:07) *
a ktory dokladnie model? mozesz podac? cyferki typu 1153...


zamowie sobie kilka roznych na probe ale trzeba wiedziec ktore dokladnie smile.gif



wiec tak, kupilem takie z numerkiem 1154 ( dodatkowo ocieplone ) plus jakies HUSKY, plus spawalnicze z dlugim mankietem, a wystarczyly tak naprawde zwykle "mechaniki", do wymiany klockow byly spoko, mozna chwycic, dotknac itp, na moje szczescie na 9h jazdy w endurance tylko jedna wymiane samych klockow finalnie mialem, bez tarcz smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 21 Oct 2021 - 22:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mati1999
post Tue, 09 Nov 2021 - 20:52
Post #1162


Rookie
Dołączył: Tue, 09 November 2021





Jakiś czas temu wielu z was pisało na temat kluczy/zakrętaków udarowych akumulatorowych. Generalnie potrzebuję klucz do zmiany kół na slicki przed weekendem i tego typu sporadyczne kręcenie. Wystarczy do zakręcenia max. 110/120 NM. Fajnie jakby wytrzymał odkręcenie i zakręcenie w 1 dzień. Co polecacie w przyzwoitej cenie? Rozmiar ten bardziej kompaktowy, nie te duże kierdy. Najlepiej na uchwyt 1/2". Dzięki za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 09 Nov 2021 - 22:20
Post #1163


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Ja mam Metabo LTX - kompaktowy, z dużą regulacją i działa już trochę lat u mnie jako sprzęt do obsługi rajdówki, w tym do wymiany kół. Ogólnie mega wygodny sprzęt.

https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/urzadz...ki-udarowe.html

Mi się udało go nowego kupić za ~1600 w walizce z 2szt. akumulatorami 5,2 Ah. No ale to chyba 4 czy 5 lat temu już było.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Tue, 09 Nov 2021 - 22:57
Post #1164


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Mały klucz z realnymi 100-150Nm może mieć problem z odkręceniem.
Kompromisem jest mieć dwa. Co polecam. Mały jest genialny do dokręcania czegokolwiek, po poluzowaniu śrub koła też pójdą albo jak często odkręcane.
A większy +300Nm. Praktycznie wszystko odkręci bez problemów.

Z marek weź cokolwiek znanego, warto z regulacją siły. Chińczyki z olbrzymim momentem odpuść. Realnie mają ~100Nm a są duże i ważą więcej niż markowy klucz. Dla testu kupiłem i siła jak w małym. Za to masa 3x krotnie wyższa a efekt taki że dużo hałasu i się grzeją, a śrubki nie odkręcą.

Najlepiej weź pod uwagę jakie jeszcze narzędzia będziesz dokupywał, aby mieć jeden system akumulatorów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 10 Nov 2021 - 07:30
Post #1165


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





nie jest kompaktowy, ale mam tego od Ryobi (bo system aku i inne narzędzia dokupuję) - radzi sobie spokojnie z kołami, a po dokupieniu nasadki/przedłóżki, która ogranicza moment - dokręcenie kół to w ogóle bajka i nie musze się przejmować że dokręcam śrubę na "10x uga duga".
https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akc...owa-1-2-170027/

Sam klucz Ryobi - na aku 4Ah (zużył mniej niż połowę) - ogarnął ściągnięcie i założenie 2 kół + ściśnięcie i poluzowanie 2 sprężyn na tył (za każdym razem trzeba było parę razy przekładać i skręcenie 1 ścisku wymagało tyle pracy co odkręcenie z 2-3x śrub na kole, więc myślę, że 2Ah wystarczy na 2x wymianę kompletu kół)


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mati1999
post Wed, 10 Nov 2021 - 08:31
Post #1166


Rookie
Dołączył: Tue, 09 November 2021





No właśnie. Ryobi też myślałem, bo można rozszerzyć o więcej urządzeń.
Jest jeszcze Bosch GDX 200, który beż baterii i ładowarki kosztuje ok. 470 zł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wymiot
post Wed, 10 Nov 2021 - 14:56
Post #1167


Frequent User
Dołączył: Sat, 23 March 2013





CYTAT(Bio @ Wed, 10 Nov 2021 - 07:30) *
nie jest kompaktowy, ale mam tego od Ryobi (bo system aku i inne narzędzia dokupuję) - radzi sobie spokojnie z kołami, a po dokupieniu nasadki/przedłóżki, która ogranicza moment - dokręcenie kół to w ogóle bajka i nie musze się przejmować że dokręcam śrubę na "10x uga duga".
https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akc...owa-1-2-170027/

Sam klucz Ryobi - na aku 4Ah (zużył mniej niż połowę) - ogarnął ściągnięcie i założenie 2 kół + ściśnięcie i poluzowanie 2 sprężyn na tył (za każdym razem trzeba było parę razy przekładać i skręcenie 1 ścisku wymagało tyle pracy co odkręcenie z 2-3x śrub na kole, więc myślę, że 2Ah wystarczy na 2x wymianę kompletu kół)

Tych małych czarnych baterii osobiście nie polecam, narzędzia jakoś "gorzej" pracują.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Thu, 11 Nov 2021 - 08:35
Post #1168


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(wymiot @ Wed, 10 Nov 2021 - 14:56) *
Tych małych czarnych baterii osobiście nie polecam, narzędzia jakoś "gorzej" pracują.

Ogólnie jest polecane, żeby do udaru 4Ah w górę używać. Różnica jakaś mała jest, 120Nm śruby kół na 2Ah, trochę więcej "uga,duga" potrzebuje. Ale mogło mi się wydawać biggrin.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Thu, 11 Nov 2021 - 10:28
Post #1169


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





również moge polecić Ryobi, mam od kilku już lat (+baterią 5Ah) i bardzo dobrze sobie radzi, rozkręciłem cały samochód, półosie, sworznie, zawias.. a bateria wytrzymuje baaaaaardzo długo.


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Thu, 11 Nov 2021 - 10:29
Post #1170


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Ja mam lidlowego parkside. Nie jest mały ani lekki, ale na zmiane koł na trackday nic lepszego mi nie trzeba. Mam go od lipca i korzystałem na zniego chyba na trzech imprezach plus pare razy koła odkręcałem w cywilnych autach. Chyba raz go ładowałem na wszelki wypadek. Kosztował jak dobrze pamiętam 370zł w komplecie z walizką i jakimiś tam nasadkami. Tylko nie wiem czy jest teraz dostępny w tej cenie i trzeba polować jak sie pojawi w asortymencie sklepu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacog
post Thu, 11 Nov 2021 - 17:20
Post #1171


User
Dołączył: Wed, 23 September 2009





Serio na nasadka ograniczająca moment współpracuje z kluczem udarowym? Miałem to w rękach ostatnio i już prawie miałem włozyć do koszyka ale nie umiałem sobie racjonalnie wytłumaczyć po co mi to - koła odkręcam udarowym, dokręcam dynamometrycznym. Może warto spróbować inaczej?!

BTW Klucz kupiłem Ryobi z myslą o dokupieniu reszty narzędzi ale po zakupie wiertarki kątowej nie potrafie się "skusić" na kolejne zakupy. Sam klucz z aku 4Ah super ale ta wiertarka to iskrzący i terkoczący smieć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mati1999
post Fri, 12 Nov 2021 - 06:58
Post #1172


Rookie
Dołączył: Tue, 09 November 2021





Po dłuższym researchu Ryobi jest niezłe i ma dobry moment. Chyba najlepszy stosunek ceny do jakości. Ogrom możliwości zakupu urządzeń na tą samą baterię.
Natomiast są też recenzje skrajne, gdzie trafiają się egzemplarze wadliwe, nie mogące ruszyć śrub w kołach i ludzie mają problem z gwarancją.
Oglądałem na wulkanizacji Milwaukee Fuel i to jest piękny sprzęt. Tylko cena x3 i do domowego kręcenia to overkill.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mati1999
post Fri, 12 Nov 2021 - 06:58
Post #1173


Rookie
Dołączył: Tue, 09 November 2021





Po dłuższym researchu Ryobi jest niezłe i ma dobry moment. Chyba najlepszy stosunek ceny do jakości. Ogrom możliwości zakupu urządzeń na tą samą baterię.
Natomiast są też recenzje skrajne, gdzie trafiają się egzemplarze wadliwe, nie mogące ruszyć śrub w kołach i ludzie mają problem z gwarancją.
Oglądałem na wulkanizacji Milwaukee Fuel i to jest piękny sprzęt. Tylko cena x3 i do domowego kręcenia to overkill.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 12 Nov 2021 - 07:31
Post #1174


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Na jednych zawodach kolega miał problem by odkręcić śrubę koła w BMW. Ryobi nie dawało rady, moje Metabo bez problemu sobie poradziło. Więc ja tak średnio ufam tej marce.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ROTOR
post Fri, 12 Nov 2021 - 09:48
Post #1175


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





Mam duzego dewalta, nowy bez bateri kosztowal lekko ponad 700zl. Baterie mam z innych elektronarzedzi tej firmy. Odkreca wszystko elegancko. Ryobi to ta sama firma co milwaukee - poprostu linia marketowo - hobbystyczna. Nie ma co tego porownywac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 12 Nov 2021 - 13:42
Post #1176


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(jacog @ Thu, 11 Nov 2021 - 17:20) *
Serio na nasadka ograniczająca moment współpracuje z kluczem udarowym? Miałem to w rękach ostatnio i już prawie miałem włozyć do koszyka ale nie umiałem sobie racjonalnie wytłumaczyć po co mi to - koła odkręcam udarowym, dokręcam dynamometrycznym. Może warto spróbować inaczej?!


tak jest po prostu szybciej. Mam dłuższe śruby niż OEM (Alfa standardowo daje letko za krótkie + dystans) - więc dokręcając manualnie, czuję że się starzeję. A tak - cyk, cyk, gotowe, zrzut z podnośnika i zostaje tylko dokręcić 120Nm dynamometrem, czyli koło 1/4 obrotu

CYTAT(jacog @ Thu, 11 Nov 2021 - 17:20) *
BTW Klucz kupiłem Ryobi z myslą o dokupieniu reszty narzędzi ale po zakupie wiertarki kątowej nie potrafie się "skusić" na kolejne zakupy. Sam klucz z aku 4Ah super ale ta wiertarka to iskrzący i terkoczący smieć.

Mam też wiertarkę z udarem - jak na ogarnianie rzeczy po wprowadzce do domu: wiercenie dziur na kołki i tak dalej - sprawdziła się świetnie.


Dodatkowo z Ryobi mam pistolet do klejów/sylikonów, grzechotkę (wszystkie meble w domu złożone z nią, praktycznie zerowała akumalor za akumulatorem ilością pracy - jest świetna), narzędzie multifunkcyjne (świetne do docinek). Wszystko mi pasuje, działa bez problemów, nie dbam jakoś specjalnie. Do końca miecha będę miałstację ładującą na 6 aku + tą składaną latarkę, więc będę (dzięki łądowarce i kilku aku) gotowy na praktycznie cokolwiek od ryobi (jakieś narzędzia ogrodowe itd.)

Wiadomo - Ryobi to nie jest nawet "niebieski bosch". Ale kwotowo też wychodzi 3/4 ceny (swego czasu porównywałem dewalta, milwaukee, metabo, bosha i kilka innych). Milwaukee - ponad 3x droższy. Makita, Metabo czy Dewalt - też 2x. Ogólnie wydaje mi się, że jeśli ktoś to kupuje z myślą "dodatek" i ważniejszy jest dla niego system, żeby nie skończyć z 14 ładowarkami - to jest to jedna z ciekawszych opcji na rynku.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
behbeh
post Fri, 12 Nov 2021 - 16:26
Post #1177


Frequent User
Dołączył: Mon, 15 October 2018





ja od prawie 3 lat uzywam yato YT-82804. Dokrecam na 120N i nie ma z odkrecaniem zadnego problemu, starcza na dzien na torze. No chyha, ze bedzisz zmienia wszystkie l kola kilka razy to nie wiem co bedzie smile.gif wtedy pewnie mozna sobie dokupic ten wiekszy akumulator od yato.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sat, 13 Nov 2021 - 15:30
Post #1178


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Używał ktoś takiego podnośnika do skrzyń? link
Da się z tym pracować? Nie spadnie mi skrzynia na głowę? biggrin.gif
Zastosowanie amatorskie, mam do wytargania skrzynię z e36. Warto dopłacić do tej dodatkowej platformy?


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sat, 13 Nov 2021 - 16:14
Post #1179


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





skrzynia z e36 to w rękach wychodzi bez problemu, chyba, że to automat wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sat, 13 Nov 2021 - 16:44
Post #1180


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Duży ZF, niby racja, ale wolę jednak mieć ją czym podeprzeć niż później zbierać z dna kanału, będę to robił pierwszy raz więc może to jak strzelanie do wróbla z armaty, ale zawsze wolę być przygotowany niż się później wkur$&ać wink.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post

62 Stron V  « < 57 58 59 60 61 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 19:51