Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nissan Almera N16, SR20DET ---> SR20VET
Onyx
post Wed, 18 Nov 2015 - 13:21
Post #81


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Czas płynie bardzo szybko. Almera jest już ze mną 10 lat, więc jakieś małe jubileuszowe świętowanie było biggrin.gif



Apropos świeczek, pozbyłem się w końcu badziewnych seryjnych soczewek, które można również spotkać w Toyocie Avensis. Zrobiłem projekt adaptera i wyciąłem na laserze. Nowa soczewka idealnie w nim siadła a adapter w seryjne mocowanie. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że światła dobrze świecą a nie tlą się jak znicze.





Przy okazji udało się wybrać na małą pojeżdżawkę. Na rajdowym slicku zupełnie inna jazda, można śmiało łamać prawa fizyki wink.gif
W tym roku jeszcze wjadą sworznie na uniball'ach oraz końcówki drążków i będę w pełni zadowolony z auta. Auto hamuje i skręca tak jak z założenia chciałem, choć momentami chciałoby się mieć mniej kilogramów z przodu biggrin.gif Auto ogólnie zważyłem i na rezerwie z pełnym wnętrzem wyszło 1240kg, więc tragedii nie ma.










--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 18 Nov 2015 - 13:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Coobcio
post Thu, 26 Nov 2015 - 09:40
Post #82


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Twardszy stab z przodu by się przydał biggrin.gif
Czas zapierdziela strasznie to fakt biggrin.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Thu, 26 Nov 2015 - 10:01
Post #83


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Na efekt tripoda wiele elementów się składa to raczej już konsekwencja małego skoku zawiasu (z tyłu) i twardego staba z tyłu i może zbyt miękkiej sprężyny z przodu (ewentualnie staba). Dodatkowo mocno klejąca opona efekt potęguje. Zobacz co się dzieje z przednią oponą na tym zdjęciu i jak odchodzi od rantu wink.gif Ale generalnie takie ustawienie jak obecne sprawiło, że auto zdecydowanie lepiej się prowadzi jak na FWD z ciężkim przodem.



Sworznie na uniballach gotowe smile.gif





--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 26 Nov 2015 - 10:37
Post #84


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





No no, Onyx, widzę to auto pierwszy raz choć na forum juz długo siedzę i muszę przyznać że jestem pod ogromnym wrażeniem biggrin.gif Ciekaw jestem jak jeździ się Almerą z taka motorownią.. Do tej pory miałem dwie N16 i auto wydaje się bardzo "papierowe". Na nierównościach cała buda dziwnie pracuje, układ kierowniczy daje słabe czucie.. Owszem miałem serię 1.8 i 2.2di, no ale jakiś pogląd o samochodzie mimo wszystko to daje.

BTW, powiedz mi robiłeś coś z licznikiem? Bo w N16 cholernie zawyżają biggrin.gif


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Thu, 26 Nov 2015 - 10:55
Post #85


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Dziękuję smile.gif Jak się jeździ? Generalnie robi robotę wink.gif
Myślę, że te wrażenia jakie miałeś to kwestia stanu auta, przebiegu auta i przeszłości wypadkowej. To auto jest od początku ze mną.
Co do licznika, to względem navi nie zauważyłem jakichś drastycznych odchyłek porównując do innych aut. Może to też kwestia średnicy kół.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 26 Nov 2015 - 11:51
Post #86


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Co do średnicy kół to się zgodzę, ma znaczenie. Choć akurat ja miałem 'katalogowe' koła seryjne a i tak franca zawyżała przy 180km/h o blisko 20 smile.gif W temacie przebiegu obydwie ok 240-280tys więc już trochę przechodzone, ale w obu czułem to typowe zachowanie budy i wydaje mi się że to jest poprostu jej przypadłość. No ale musiałbym się przejechać Twoją żeby móc coś dalej wnioskować - przypuszczam że nieseryjny zawias może tu mieć bardzo duże znaczenie. Też pytanie czy masz porównanie z innymi markami w tych gabarytach i ich stylem prowadzenia smile.gif Bo dla mnie odczucie np w Golfie IV lub A3 8L albo chociaż Civic'u jest zupełnie inne niż w Almie wink.gif Masz wersję poliftową, nie pojawia ci się korozja na kielichach?


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Thu, 26 Nov 2015 - 12:15
Post #87


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Może miałeś jakieś dziwne przypadki, u mnie przy 100km/h przeklamuje ok 4-5. Przy 200 ok 8.
U mnie buda ma przebieg 90tys km więc sztywność zdecydowanie może odbiegać od egzemplarzy, z którymi miałeś do czynienia. Co do prowadzenia, seryjnie auto ma dość wysoko położony środek ciężkości, dodatkowo seryjne amorki i miękkie stabilizatory były dla mnie nieporozumieniem. Jednak nie widzę odstępstw w prowadzeniu względem innych marek z belką z tyłu.
W tym momencie praktycznie żaden element zawieszenia nie jest seryjny, więc porównywanie jest zgoła bez sensu - to 2 inne światy.
Co do korozji, to jej po prostu brak na całym aucie smile.gif


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Fri, 27 Nov 2015 - 07:14
Post #88


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Jak latanie po zakrętach to przydało by się więcej neagatu z przodu...
Ps. kiedyś jak GTiR się robiło to fajny patent był - taki poliuretan od whitelina który zwiększał kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.

Bardzo miło popatrzeć na twoje auto, takie dopieszczone - stare lata się przypominają, jak dużo wolnego czasu było smile.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Fri, 27 Nov 2015 - 10:26
Post #89


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Obecnie mam 2,5 stopnia z przodu i raczej jest to zdroworozsądkowy kompromis między jazdą na wprost a po zakrętach. Na zdjęciu są prawie maks skręcone koła.
Ogólnie już jakiś czas temu doszedłem do porządku z ustawieniem balansu stabilizatorów przód-tył. Dołożone mam też dystanse, o których piszesz by zmienić WSZ ale zrobiłem je z kwasówki wink.gif Więc ogólnie ciężko już cokolwiek poprawić. Skupiam się aktualnie na poprawie precyzji prowadzenia, dlatego też wlatują uniballe.

Dzięki smile.gif Trochę to trwało ale to taki projekt never ending story. Kiedy myślę, że już wszystko jest ogarnięte to jednak znajdują się tematy, które można jeszcze zmodyfikować i coś poprawić.

Tak... stare dobre czasy


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 14 Mar 2016 - 13:28
Post #90


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Prace przy almerze trwają dalej wink.gif

Kubełek siedzi już na swoim miejscu.



Dodatkowo zostały zainstalowane końcówki drążków kierowniczych na uniballach oraz inne sworznie - w celu przywrócenia geometrii wahaczy (poprawa roll center) oraz pozbycia się tzw. bump steer, co zostało popsute zglebieniem auta.



--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arczar
post Tue, 15 Mar 2016 - 19:55
Post #91


User
Dołączył: Wed, 20 June 2007
Skąd: Śląsk





Jakie odczucia po zmianie sworzni na uniball? Pytam o kompromis prowadzenie/komfort. Jakieś negatywne efekty?

I j.w. ale w temacie końcówek drążków kierowniczych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Wed, 16 Mar 2016 - 15:26
Post #92


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Generalnie auto zrobiło się czulsze na wszelkie ruchy kierownicy. Nie odczułem dyskomfortu z tym związanego.

Oba elementy zakładałem w jednym czasie więc trudno mi rozgraniczać.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arczar
post Fri, 18 Mar 2016 - 16:26
Post #93


User
Dołączył: Wed, 20 June 2007
Skąd: Śląsk





A gdzie coś takiego można dostać/zamówić w dobrej cenie? Szukam do Primery P11.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Fri, 18 Mar 2016 - 18:01
Post #94


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Unit Racing - sworznie
2JRacing - końcówki

Ceny końcówek ze względu na kursy walut masakra, a w przypadku sworzni fakt, że to custom - więc na dobre ceny nie licz za specjalnie.


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Mon, 18 Apr 2016 - 11:29
Post #95


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Wizyta almerą na Pozku zaliczona wink.gif Do końca nie jestem zadowolony, z powodu pogody głównie. Pierwsza sesja zapoznawcza, druga trochę szybciej a w trzeciej spadł deszcz tongue.gif
Starałem się nie przeginać pałki, bo mimo wszystko chciałem wrócić tym samym sposobem do domu w jaki się dostałem - czyli na kołach biggrin.gif

Sprzęt się sprawdził, nie spotkały mnie jakieś głupie awarie z czego się bardzo cieszę, czas poświęcony na przygotowanie auta się opłacił. Można było się skupić tylko na jeżdżeniu.

Najlepszy czas na suchym 2:04 i później na mokrym również 2:04. Potencjał w aucie ogólnie jest. Jazda trochę zachowawcza z mojej strony. Walka była bardziej sama ze sobą bardziej żeby nie przestrzelić zakrętu biggrin.gif ale ogólnie z okrążenia na okrążenie było lepiej i pozwalałem sobie na więcej. Generalnie za wcześnie hamowałem i przez to miałem niską prędkość w zakrętach. Na pewno będę się starał bywać częściej i poprawić tam gdzie dawałem ciała tongue.gif
Jak będę miał chwilę to postaram się wrzucić onboardy.





--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sun, 01 May 2016 - 13:50
Post #96


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007







--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chester
post Sun, 01 May 2016 - 21:03
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





Przyjemnie sie oglada, szkoda ze spadl deszcz. Przejazd jest na slabszej mapie?


--------------------
Ecu-Tune.Pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 01 May 2016 - 22:03
Post #98


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Kierowca mial slabsza mape wink.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Sun, 01 May 2016 - 23:23
Post #99


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Hehe wink.gif dokładnie, tu się nie dało jechać z pedałem w podłodze. Autem jeździłem ponad pół roku wcześniej sporo zmian zaszło w międzyczasie - braki wyczucia sprzętu ewidentne. Na filmiku widać, że odpuszczałem zbyt wcześnie gaz w kilku miejscach. Robiąc kolejny przejazd zdecydowanie szybciej, chwila nieuwagi okupiona została delikatnym poślizgiem - a już Speedster Turbo był na wyciągnięcie ręki tongue.gif
Grunt, że wiem gdzie zjebałem i się to poprawi smile.gif taki jest plan


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Mon, 02 May 2016 - 08:38
Post #100


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Fajna spooojna oszczedna jazda. wjezdzisz sie to sporo poprawisz.
ps. auto dawalo rade nic sie nie przegrzewalo ??


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 17:36