Shoutbox 0 nowych PW 


9 Stron V  « < 5 6 7 8 9 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zdroworozsądkowy wybór, Potrzebuje gaśnicy
BlackDaro
post Sat, 24 Jun 2017 - 19:02
Post #121


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(jakub1t @ Sat, 24 Jun 2017 - 16:07) *
316/318 może i jedzie jak małe auto z 1.4 , ale po mieście . Na trasie takiej powyżej 90kmh to już mocniejsze będzie miało sporą przewagę (nawet 316 dobije do 200kmh) , a o autostradzie już nie mówię bo tam taką fabią nawet przy max prędkości nie da się dostać mandatu smile.gif Ja jeżdżę codziennie 70km do pracy , na zmianę a3 1.6 i e39 528 . Co zauważyłem że bmw jeżdżę dużo szybciej , nie czuć szybkości , komfort itp itd. W audi starcza mi 100-120kmh bo to ostatnia komfortowa szybkość i nie czuje potrzeby na więcej . Druga sprawa kiedyś jak się troszkę driftowało to nawet nie miałem potrzeby szybko jeździć po ulicy . Wszystkie swoje potrzeby "wyżycia" się dawał mi tor . U ciebie pewnie tak jest z SC .


Jakub, częściowo masz racje, ale nie w pełni sie z tym zgadzam smile.gif Pozwól, że odniose sie do tej przewagi.
Akurat z tą fabią faktycznie, bo fabia ma za dużą nadwage jak na tak mały samochód. Może za mało w życiu jeździłem fabią i patrzyłem na to przez pryzmat innych podobnych małych aut.
Mój błąd smile.gif

Ale...
Lata temu całe wieczory spędzaliśmy na ganianiu sie takimi samochodami. Teraz może to sie wydawać groteskowe i wspominanie tego budzi tylko politowanie i śmiech, no ale tak było, ach ta szalona młodość laugh.gif
Przeważnie były to ustawki z rolki od około 50-70, czyli warunki jak przy wyjściu z tego wspomnianego WKU@WIAJĄCEGO autora zakrętu, gdzie ktoś przed nami zamula, zbijamy bieg, żeby go wyprzedzić i pocimy jądra jak to autor ujął.
Małe samochodziki ok.900kg typu:
-kwadratowa mazda 323 1.3
-toyota starlet 1.3
-civic 1.4
-corsy b 1.4 8v oraz 1.2 16v (1.4 16v to już była inna liga biggrin.gif, tigry 1.4 też )
-punto 1.2 75
-nissan micra 1.3
-oraz podobne
...,,wybicie" z tej prędkości miały identyczne, a często nawet lepsze jak e36 316/318i.
Te śmieszne samochody jak równy z rownym leciały do ok.140.
Natomiast 3drzwiowe astry II 1.6 16v za każdym razem robiły z tych BMek wiatrak. Przy wyższych prędkościach też sobie niespecjalnie radziły. Nie wierze, że wszystkie bmki z tymi silnikami były popsute, 1 mogła być, ale nie 8 czy 10 sztuk. Czesto było tak, że właściciele tych wersji e36 już nie chcieli więcej przyjeżdżać na wieczorne spoty, bo po takim wyścigu publiczność płakała ze śmiechu, że ,,sportową limuzyne" objechało takie gówno.
Naście lat temu byłem pod wrażeniem jak widziałem taką e36, bo nigdy tym nie jadąc myślałem, że to zapierdala nawet z tym silnikiem, wkoncu to bmw, wyższa klasa ,,sport & comfort". Aż do pierwszej przejażdżki (cały czas mowa o 316/318i), a po pierwszych wyścigach z nimi (czy to jako kierownik czy widz) całe moje zauroczenie i podziw przekształciły sie w śmiech.

Takie moje wspomnienia z młodości cool.gif he he


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 24 Jun 2017 - 19:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Chycu
post Sun, 25 Jun 2017 - 01:50
Post #122


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 September 2013





CYTAT(latajacy_nielot @ Sat, 24 Jun 2017 - 15:07) *
Przy tej biednej fabii oprócz silnika, skrzyni jest do wymiany zawias, hample, wszystko. W zasadzie to budowa auta od podstaw. Nie wiem czy bym się w 10k zmieścił.


Jak kupisz e36 316 i bedziesz chciał robic z tego wyścigówke/rajdowke czy nawet szybkie auto na codzień to też wymieniasz wszystko i budujesz od podstaw. i też ciężko się zamknąć w 10k, tyle że know-how znacznie szersze niż przy fabii podejrzewam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lski
post Sun, 25 Jun 2017 - 09:00
Post #123


User
Dołączył: Mon, 02 May 2011





Nie wiem,co Wy macie do Fabii-wczoraj widziałem na własne oczy,jak niejaki Kluza ścigał się pod Magurę Małastowską Fabią z 10 Lancerami i nie miały z nim żadnych szans,więc może ta Fabia nie taka zła,trochę porobić przy niej i jeździ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 25 Jun 2017 - 09:04
Post #124


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Do autora tematu - mialem taka Primere dawno temu jako woz roboczy, ogolnie trwaly samochod, ale do McDrive nim nie wjedziesz wink.gif
Srednica zawracania jest tragiczna, o wiele gorsza jak w Volvo S60,a tam juz nie jest kolorowo. Najbardziej mnie to irytowalo w tym aucie, szybciej wymanerwujesz dlugim busem - powaznie. To moze byc tez spory minus.

Zamiast pognitej E36 w tym budzecie zastanowilbym sie nad Laguna II 1.8 lub 2.0 (to bylby najlepszy wybor).
Nie bedzie pordzewiale, proste, wygodne o wiele przytulniejsze wnetrze niz w Fabii,E36, Primerze czy Astrze, a w razie gdyby mocy braklo przy wyprzedzaniu masz 5 gwiazdek w NCAP.

ewentualnie 406 - pancerne

Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 25 Jun 2017 - 10:20
Post #125


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





seryjna fabia jest zla. prowadzi sie jak fortepian. skrecac nie chce, opoznienia na rekacje na gaz kosmiczne, pozycja za kierownica jak na krzesle. to nie jest auto dla kierowcy lubiacego prowadzic. typowe auto dla dziadkow i oszczedzajacych na przyjemnosciach, ktorzy w zyciu nie przekroczyli 4 tys obrotow silnika i nie zakrecili szybciej kierownica. zlom. moze i da sie z serii zrobic scigowke. wiem na pewno ze seryjnej skody fabi ja nie chce i sie nia brzydze. auta typu fiat daja wiecej frajdy z jazdy i lepszy balans nadwozia w lukach niz toto.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Sun, 25 Jun 2017 - 16:23
Post #126


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





CYTAT(latajacy_nielot @ Fri, 23 Jun 2017 - 01:38) *
HMP tobie zostało przełknąć jad, iść stąd oraz zwalić sobie na uspokojenie.


Reszta- dzięki za odpowiedzi, czarnieski- właśnie po takie opinie tu zaglądam smile.gif






hmp bujaj się jeszcze raz.


Wyrażaj się grzeczniej, nie jestem twoim kolega. POki co to ty się bujasz po internetach i różnych forach zadając głupie pytania o auta za 5 koła. Zrób obszerna relacje z poszukiwania wymarzonego bmw 3xx ,będzie śmiechu co niemiara.

Alfy,bmw,stare japończyki za 5000zl. W jakim wy świecie żyjecie? Truchla nadające się na zyletki. BMW compact 316? Za darmo bym tego nie chciał, nie wyjeżdżać z argumentami "radość z jazdy", bo mnie skręca ze śmiechu. Przegnite pudło, bez klimy, z deska z lat 80, Mielecace laka jednym kołem (gdy jest mokro), z osiągami saxo 1.4. Za 5 koła kupuje się auto,które jeździ i trzyma się kupy, a nie szuka złotego grałla.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Sun, 25 Jun 2017 - 16:53
Post #127


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





piwo- nie da się lepiej opisać ,,radości" z używania skody.

K@rol oj za granice 7k nie dostanę poliftowej Lagi. Przedliftowej się boję.

Iski, Chycu- to nie tak. Nie szukam teraz autka stricte pod mody. Zasugerowałem, że Beemka kiedyś by się do tego nadawała.
Otrzymałem wcześniej sugestię, żeby skodę swapować- napisałem że to za duży koszt.

hmp- jeszcze ci się nie znudziło? Nie pasuje temat to ,,ić stont" napisz jeszcze coś nieciekawego, niezwiązanego z pytaniem to na pewno będę ,,grzeczniejszy".

Jak wypełzniesz poza swoją majętność i zajebistość to zobaczysz że temat auta do 5/10k to temat tak samo popularny jak i niejednoznaczny temat wśród wielu użytkowników, widzów jutuba jak i samych wlogerów.

Opinie różne. Może nie tylko mnie się przydadzą. Każdy dodaje coś od siebie. Raz bardziej pozytywne, raz bardziej ,,gaszące" ale merytoryczne i dające do myślenia. ty za to wbijasz i paprzesz jakieś smuty. Fakt że dyskusja tutaj tętni w najlepsze nie zabiera ci z michy ani nie urąga. Co się więc przypierdalasz? Przestań.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yarbin
post Sun, 25 Jun 2017 - 17:04
Post #128


User
Dołączył: Wed, 25 June 2008





4 lata temu kupowałem E36 coupe i wtedy znalezienie sztuki, która się do czegokolwiek nadawała graniczyło z cudem. Obejrzałem kilkanaście samochodów w okolicy i wszystkie to były totalne padła, skończyło się 316 droższą od IS-ów, którą kupiłem od człowieka, który miał ją 5 lat i przesiadł się a E46 330Ci. Samochód miał przyzwoitą blachę i mechanikę w stanie igła - przez 2 lata poza olejem i filtrami wymiany wymagał czujnik świateł stopu za 2 dychy, ale trzeba mieć kupę szczęścia, żeby coś takiego trafić, IS za piątaka to proszenie się o kłopoty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Sun, 25 Jun 2017 - 17:11
Post #129


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





yarbin- można było przeoczyć ale napisałem, że na zakup tak 7k mogę przeznaczyć. 7 to i tak inna rozmowa niż 15 żeby dostać AR 156.

Jednakże zgadzam się że nie będzie łatwo.

Nie wspominałem o nadwoziu które najbardziej bym chciał. Oczywiście nie będę wybrzydzał. W linku wcześniej podałem coupe bo oferta ciekawa, jak w rzeczywistości z tym autem- nie wiem.

Natomiast ja najbardziej bym chciał touringa. Tyle że w zasadzie jest najdroższy i wydaje mi się, że sedan czy już nawet coupe będzie łatwiejsze do dorwania.

Choć touring powinien być mniej wytłuczony.. cholera wie. Poszukiwania rozpoczynam i tak dopiero po zbyciu skody. To przypada na środek/ koniec lipca jak dobrze pójdzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Sun, 25 Jun 2017 - 23:06
Post #130


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Touring jest wg mnie tanszy od coupe i na 99% masz wieksze szanse na znalezienie dobrej sztuki niż Sedana czy tym bardziej cupe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Sun, 25 Jun 2017 - 23:19
Post #131


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Frolik przynajmniej w moich okolicach jest znacznie mniej touringów i ich ceny wynoszą bliżej 8 tys.

Jak już będę miał kasę w kieszeni a jakiś dziadzio będzie wesoło zasuwał 35km/h moją skodą to myślę rozszerzyć poszukiwania do około 500km od mojego miejsca zamieszkania.

Touring sprawdzi się również jakp auto rodzinne wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 26 Jun 2017 - 07:22
Post #132


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Jesli touring jest czesto drozszy, to tylko z jednego powodu - bo nie jest zakatowany.
Bo to normalne kombiaki po normalnych ludziach, najczesciej ojcach rodzin itp....

A coupe i sedany jesli sie sprzedają taniej - to tylko za sprawą gorszego stanu...

W kazdym modelu BMW na rynku używanych od najstarszych po najnowsze auta za kilkaset tysiecy - najdrozsze jest coupe, potem sedan, a na koncu kombi.

Statystycznie - wezmiesz 4 sztuki e36 w identycznym stanie, tym samym silnikiem i z identycznym wyposazeniem - to Coupe bedzie kosztowac 9 tys zł, sedan 7 tys zł, kombiak 6 tys zł, compact 5 tys. W uproszczeniu, ale taka jest tendencja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Mon, 26 Jun 2017 - 09:05
Post #133


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





To mnie to cieszy niezwykle smile.gif

Przez x lat taki touring może służyć jako normalne auto, później i tak można je z powodzeniem modzić smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
R2rrr
post Mon, 26 Jun 2017 - 10:32
Post #134


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 December 2003
Skąd: WE





Czy da się kupić E36 za 6-7K?
Da. Ja moją M50B25 NV kupiłem za 6,9. Poprzednik miał ją 12 lat. wnętrze słabe, ale powoli sam ją doprowadzam do ładu. Blacharka lepsza niż zakładałem. Odrobinę problemów z silnikiem (bardzo rzadko ale jednak chodzi na mniej niż 6 cyl, wymiana świec, filtrów etc. nie pomogło).
Subscribe na tanie gruzy via FB, kryteria na OLX i codzienne szukanie.
I nie szukaj dalej niż 100 km od miejsca zamieszkania. Ja już trochę samochodów przerobiłem więc wiedziałem dokładnie o co pytać. Bordo coupe był pierwszym egzemplarzem który obejrzałem (po 3 miesiącach szukania i dziesiątkach telefonów do sprzedających).
Good luck.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 26 Jun 2017 - 23:58
Post #135


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





wszystko się da jak się chce. Da się kupic e39 528i w sportach skórzanych na bbs rc za 2500zł. Ale to są sporadyczne przypadki. Trzeba siedzieć na olx/alledrogo 24h.
Bez przesady, że nie da się kupić e36 za 5-6tyś które bd się trzymać kupy. Da się jak się chce. Ważne, żeby było po 94 roku. Jedynie IS warto kupić starszego. Dla samego motoru. Wypasu nie będzie, trochę rynek się zmienił przez ostatnie kilka lat. Części zawieszenia śmiesznie tanie (drążki, sworznie i tuleje komplet do przodu lemforder, meyle hd ok 500zł. Wszystko.), prowadzenie jak na tamte lata to wzór do naśladowania. Ważne, żeby miała tarcze z tyłu. Przesiadka z Fabii: nawet jak e36 nie będzie szybsza, będzie dawała przyjemność z jazdy. Taką, że będziesz chciał wrócić do auta.
Jak nie e36 to peugeot 406 to dobra opcja na dupowóz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 27 Jun 2017 - 10:32
Post #136


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(HMP_inc @ Sun, 25 Jun 2017 - 17:23) *
Wyrażaj się grzeczniej, nie jestem twoim kolega. POki co to ty się bujasz po internetach i różnych forach zadając głupie pytania o auta za 5 koła. Zrób obszerna relacje z poszukiwania wymarzonego bmw 3xx ,będzie śmiechu co niemiara.

Alfy,bmw,stare japończyki za 5000zl. W jakim wy świecie żyjecie? Truchla nadające się na zyletki. BMW compact 316? Za darmo bym tego nie chciał, nie wyjeżdżać z argumentami "radość z jazdy", bo mnie skręca ze śmiechu. Przegnite pudło, bez klimy, z deska z lat 80, Mielecace laka jednym kołem (gdy jest mokro), z osiągami saxo 1.4. Za 5 koła kupuje się auto,które jeździ i trzyma się kupy, a nie szuka złotego grałla.
głos rozsądku, ale rzadko kiedy młody chce słuchać dobrych rad.

Kiedyś człowiek kupił gruz za parę groszy, cieszył się, że to jeździł, a jeszcze bardziej cieszył się, jak 'porobił' na trasie jaką droższą furę. Dziś wybrzydzamy, że w autach z salonu szumy spod kół są zbyt głośne, albo boczki nie są obszyte prawdziwą skórą. Natomiast wszelkie próby ścigania się na trasie podejmowane przez posiadaczy aut 'za piątkę', albo kwitujemy delikatnym uśmiechem, albo zwyczajnie ignorujemy, bo albo jesteśmy zajęci rozmową telefoniczną, albo zwyczajnie nie zauważamy. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nie odbieraj chłopakowi szczerego, młodzieńczego entuzjazmu. Niech kupi swoje wymarzone E36 w cenie opony do F10, niech ma radość, gdy 'skilluje' na trasie swoją pierwszą Octavię TDI. 10-15-20 lat temu byliśmy tacy sami biggrin.gif


Ze swojej strony doradzałbym Opla Vectrę B 2,5 V6. Za piątkę możesz powybrzydzać, swego czasu to auto było bardzo popularne w Polsce, więc jest szansa kupić to nawet od 1-szego właściciela z salonu, wyposażenie, w porównaniu do E36 więcej niż bogate, setkę robisz w 9 sekund i na trasie, jeśli chcesz, możesz zadziwić wielu, oczywiście musisz zwrócić uwagę na stan blacharki, ale też nie ma co przesadzać - moja dawna Vectra 2000 150KM, którą po dziś mile wspominam, miała przegnitą podłużnicę (czyli coś, co dziś sprawiło, że oddałbym auto na żyletki), a mimo to, po ingerencji blacharza, auto bez problemu przejechało 100 kkm (w moich rękach jakieś 50kkm, w tym uczestniczyło w wielu próbach na kartingowym torze wyścigowym) i nic się z tym nie działo. Kupować, nie wybrzydzać, nie martwić się na zapas. To nie ma sensu.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latajacy_nielot
post Tue, 27 Jun 2017 - 11:12
Post #137


User
Dołączył: Fri, 24 March 2017





Macku1234

Propozycja Vectry 2,5 V6 w pewnym sensie ciekawa. Aż sobie patrzę teraz po ofertach z ciekawości.

Tyle że po co mi taki silnik? Pisałem tak z 756 razy- przez dłuższy czas samochód ma służyć do normalniej, spokojnej jazdy. Kiedyś, cholera wie kiedy a może nigdy, a może jednak nie nigdy tylko za X lat ten samochód będzie mógł posłużyć jako BAZA pod poskładanie czegoś do upalania. Wówczas koszt modów nie będzie istotny bo to będzie kiedyś, które może nastąpi a może nie (czyli będzie mnie stać na przesiadkę z SC na coś mocniejszego pod amatorkę i tylko amatorkę, ale ze smakiem i bez specjalnych oszczędności). BMW ma to do siebie że ma napęd tam gdzie trzeba. Know how i aftermaket ogromny. Swapy z 1,6/1,8 na 2.0 R6 dostępne od 3 tys teraz, kiedyś pewnie wiecej, ale na bank bez astronomii w cenach. Spokojne kombi kiedyś się może z powodzeniem zmienić w driftowóz, kjsowóz itd. Vectra nie może, tak samo jak szereg innych sedanów z napędem wyłącznie na przód. Gdy BMW dogorywa to można je mordować przez jakiś czas czerpiąc z tego radość niesamowitą. Czas mordowania nie będzie krótki. Inne auto jak jeszcze jeździ ale już umiera z wyeksploatowania można wykorzystać na tylko wraku ew spuścić z mostu.


Doceniam Twój przyjazny ton wypowiedzi, jednakże sugeruję przeczytanie wszystkich postów, ewentualnie ostatnich dwóch stron.

Nie będzie wówczas wątpliwości co do mojej ,,młodzeńczości", przeznaczenia samochodu, kwestii podjudzania do wyścigów i ścigania się z panami w mocno średnim wieku no i samej ,,piątki" na auto.


P.S to co pisze hmp to nie jest żadna rada. Ot tylko forumowe przypieprzanie się. Choć byś był skrajnie otwarty i niewątpiący w intencje to tego się nie da brać na poważnie.


EDIT: Faktycznie tanie te Vectry i wyposażenie konkretne smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Tue, 27 Jun 2017 - 12:04
Post #138


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





CYTAT(latajacy_nielot @ Tue, 27 Jun 2017 - 10:12) *
Spokojne kombi kiedyś się może z powodzeniem zmienić w driftowóz, kjsowóz itd. Vectra nie może, tak samo jak szereg innych sedanów z napędem wyłącznie na przód.

W driftowóz jak najbardziej, w kjsowóz już niekoniecznie. E36 na KJS'ach to słoń w składzie procelany, tak samo jak inne sedany FWD. Użytkownik Yossarian ma dużo do powiedzenia na ten temat.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Tue, 27 Jun 2017 - 12:08
Post #139


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





I tak naprawdę dochodzimy do wniosku, że za 5.000zł to można kupić rower a nie samochód i nie będzie on wcale taki rewelacyjny... Mam na myśli rower. Co ma wspólnego 316 z racing forum? Szczerze odradzam zakup takiego padła bo będzie sprawiało ono więcej problemów niż przyjemności. Zaniedbany egzemplarz nie będzie bazą do niczego w przyszłości skończy jak 99% takich aut czyli na złomie.

Za 5.000zł to się nie wybrzydza tylko kupuje się to co "jeździ".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Tue, 27 Jun 2017 - 12:14
Post #140


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Jak bardzo chcesz RWD to przemysl W202 liftowego(tam problemem jest rdza chyba gorsza jak w E36) i Omege B.
Jak to FWD ci nie przeszkadza az tak to moze 100 c4?

Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Stron V  « < 5 6 7 8 9 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 23:39