Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Szybki polonez - total swap, Volvo 700/900 -> Polonez ??
jagus
post Wed, 04 Aug 2010 - 16:13
Post #21


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





juz na forum byl pomysl na poldolota, ktory mial objezdzac porszaki itd. kasa miala pojsc na to w wysokosci okolo 50 kpln. projekt umarl smiercia naturalna.
jesli autor tematu wstawi chociaz 1.8 k-serie to juz wg mnie bedzie sukces.
wymyslanie silnikow z sabba czy innych silnikow nie ma sensu bo projekt taki nie powstanie.
polecam forum http://fsoptk.pl/
jest tam baaardzo duzo imformacji i gotowych przepisow co z czym sie je.
warto posiedziec tydzien i postudiowac.
zycze powodzenia w projekcie i mam nadzieje ze uda sie wlozyc jakis fajny silniczek.


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 04 Aug 2010 - 16:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
elltry
post Wed, 04 Aug 2010 - 16:57
Post #22


Rookie
Dołączył: Sat, 31 July 2010
Skąd: Wawa





Dzięki Panowie za dużo pomysłów. Większość a właściwie wszystkie tutaj przytoczone wcześniej sam w głowie sobie przetworzyłem wink.gif

Główne założenie jest takie że mody mają być zrobione kompleksowo (możliwie jak najmniej ma pozostać elementów fso - bądź co bądź słabych) z jak najmniejszą ilością "patentów i poruszamy się w obrębie silników R4/V6 ze względu na rozmiar komory silnikowej poldka. Dlatego oprócz silnika ze skrzynią chcę od razu zaaplikować jakieś sensowne przeniesienie napędu (wytrzymalszy most) oraz hamulce przystosowane do mocy nowego silnika. O zawieszeniu się nie rozpisuję bo tak czy inaczej niezależnie od marki i mocy nowego silnika trzeba będzie wzmocnić.

A więc po kolei:
- silnik rover'a 1.6/1.8 odpada na starcie - nie mam ochoty na cykliczne robienie uszczelki pod głowicą. Poza tym mosty fso nie są w takim układzie mocną stroną tej przeróbki. Poldkiem z 1.8 16V z freelandera jeździłem. Jest Ok ale nie do końca o to mi chodzi.

- silniki DOHC fiata - sam silnik OK bo jest opcja z fiata coupe czy lancii dedry/themy ale co z resztą? skrzynia musiałaby iść ze 132/argenty która by miała ze 30 lat i dumanie nad mostem też z tych staruszków albo most od kolejnego dawcy (sensowny to tylko volvo- z racji ze jest to sztywny most).

Co do silników forda to opcją jest też 2.0/2.3 ze scorpio a z gamy opla 2.0/2.2 z omegi. Lepiej niż w mariażu z fiatem bo skrzynia będzie poprostu nowsza ale nad mostem innego producenta i tak trzeba podumać. Co za tym idzie - kombinacje przy łączeniu wałem fso lub firmy X skrzyni firmy Y z mostem firmy Z.


Kwestię GM/saaba odrzucam na wstępie ze względu na ich poprzeczne ułożenie i brak skrzyni do RWD.


Długo nad tym dumałem ale m.in. dlatego wybór padł na volvo. Seria 700/900 idealnie się do założeń nadaje gdyż wszystko kompleksowo bierzemy od jednego dawcy:
- silnik R4 wejdzie bez problemu, jest rozwjowy (redblock). Kwestia kolektora wydechowego przy silniku turbo - nie sprawdzone czy obejdzie się bez strugania nowego kolektora ale Wolnossak wejdzie bez problemu.
- skrzynia RWD
- most sztywny jak w poldku - wystarczy mocowania przy moście przespawać i skrócić wał
- zakładając most volvo zyskujemy niezłe hamulce tarczowe na tyle (na pewno lepsze od fso), do tego dajemy pompe hamulcowa volvo + nieunikniona kombinacja z piastą z przodu żeby tarcze wentylowane z zaciskiem volvo założyć. Ale zyskujemy tym sposobem komlpetne hamulce przystosowane do mocy włożonego silnika. Chcąc mieć lepsze - wkładamy usportowione odpowiedniki których do volvo nie brak (tarcze/klocki).
- odpodwiednia chłodnica do nowego silnika (wydajniejsza niż fso) - wkładamy z volvo
- wiązki elektryczne - od tego właściwie trzeba by zacząć - całą elektrykę z volvo wkładamy i później brak jakichkolwiek utrudnień - zachowujemy się jakbyśmy po prostu mieli volvo.
- kwestia dupereli (ale też ważnych) typu licznik czy obrotomierz mamy załatwione od ręki.

Poldka posiadam, volvo 2.3T niebawem też posiądę. Pozostaje mi znalezienie kumatej osoby która tak dziwny i nietypowy mod ogarnie... Na propozycje czekam biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Wed, 04 Aug 2010 - 17:36
Post #23


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





jaka baze posiadasz jesli moge zapytac?


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elltry
post Wed, 04 Aug 2010 - 17:50
Post #24


Rookie
Dołączył: Sat, 31 July 2010
Skąd: Wawa





Baza to gaźnikowe szerokie caro 94 z wąską chłodnicą na starym typie hamulców.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Thu, 05 Aug 2010 - 00:04
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Kupić STI po dachu i nałożyć na to karoserie z Poldka tak jak zrobił gostek od Civica.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Thu, 05 Aug 2010 - 01:16
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





polecam ten temat, najlepiej 2 razy przeczytac i 4 razy sie zastanowic.

http://www.racingforum.pl/index.php?showto...&hl=polonez


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
syncros
post Thu, 05 Aug 2010 - 17:18
Post #27


Super User
Dołączył: Thu, 21 February 2008





CYTAT(elltry @ Wed, 04 Aug 2010 - 16:57) *
Długo nad tym dumałem ale m.in. dlatego wybór padł na volvo. Seria 700/900 idealnie się do założeń nadaje gdyż wszystko kompleksowo bierzemy od jednego dawcy:
- silnik R4 wejdzie bez problemu, jest rozwjowy (redblock). Kwestia kolektora wydechowego przy silniku turbo - nie sprawdzone czy obejdzie się bez strugania nowego kolektora ale Wolnossak wejdzie bez problemu.
- skrzynia RWD
- most sztywny jak w poldku - wystarczy mocowania przy moście przespawać i skrócić wał
- zakładając most volvo zyskujemy niezłe hamulce tarczowe na tyle (na pewno lepsze od fso), do tego dajemy pompe hamulcowa volvo + nieunikniona kombinacja z piastą z przodu żeby tarcze wentylowane z zaciskiem volvo założyć. Ale zyskujemy tym sposobem komlpetne hamulce przystosowane do mocy włożonego silnika. Chcąc mieć lepsze - wkładamy usportowione odpowiedniki których do volvo nie brak (tarcze/klocki).
- odpodwiednia chłodnica do nowego silnika (wydajniejsza niż fso) - wkładamy z volvo
- wiązki elektryczne - od tego właściwie trzeba by zacząć - całą elektrykę z volvo wkładamy i później brak jakichkolwiek utrudnień - zachowujemy się jakbyśmy po prostu mieli volvo.
- kwestia dupereli (ale też ważnych) typu licznik czy obrotomierz mamy załatwione od ręki.

Poldka posiadam, volvo 2.3T niebawem też posiądę. Pozostaje mi znalezienie kumatej osoby która tak dziwny i nietypowy mod ogarnie... Na propozycje czekam biggrin.gif

Proponuje w wyzej wymienione volvo wlozyc te 10K i nie zawracac sobie gitary.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Thu, 05 Aug 2010 - 20:35
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





A ja proponuje ,żebyś zrobił to co sobie zaplanowałeś....jak by wszyscy tak doradzali to jeździlibyśmy nowymi M-kami ,S-kami,R-kami....takich nietypowych projektów brakuje biggrin.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
*Pinio
post Thu, 05 Aug 2010 - 22:55
Post #29


User
Dołączył: Fri, 26 September 2008
Skąd: Wlkp





Swojego czasu zaczynałem pasować (czyt. młody i głupi tongue.gif ) do Poldka silnik 2,0 Dohc 8v z fordowską skrzynią biegów..... i ile skrzynia podeszła bez większej rzeźby (nawet wał podpasował po lekkiej kombinacji z amortyzatorem gumowym ) to silnik aby zmieścił się w komorze wymagał już sporej rzeźby, a mianowicie:
kompletna przeróbka miski olejowej wraz ze smokiem oraz cięcie podłużnic żeby zmieścić silnik na szerokość komory.... nie wspominając o dorobieniu łap i instalacją wszelkiego rodzaju osprzętu....


--------------------
Największe kłamstwo w Internecie - Szukałem, ale nie znalazłem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Thu, 02 Sep 2010 - 15:19
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





kup e30 m20b25 i przełóż wszystko po kolei, ilość rzeźby będzie ogromna ale wg mnie to najtańsze i najbardziej trwałe rozwiązanie... a jak nadal ma być tanio to założysz lpg do silnika bmw...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Wed, 08 Sep 2010 - 22:34
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





Kibicuje!
Ciekawi mnie czy ktoś kiedyś podełni jakiegoś mocnego poldon-a.
z tego co rozmawiałem, czytałem przegładałem itd.
Niktnigdy nie zrobił poldka więcej jak 250kuni (pomijam stratopoldka)..

MI się marzy takie audi s2 z budą od poldka i mocą 450...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sbartek
post Sun, 12 Sep 2010 - 22:39
Post #32


User
Dołączył: Sat, 27 December 2008
Skąd: Łódź





Widac - takie oczekiwania sa bez sensu - dlatego forum dalo zero odezwu koledze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Sun, 12 Sep 2010 - 23:35
Post #33


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





A jednostka M42 plus turbo? Czyli popularny IS 140KM? Swojego czasu myśleliśmy nad wrzuceniem tej jednostki do Fiata 125p, ale pomysł upadł.


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 13 Sep 2010 - 18:41
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





http://www.youtube.com/watch?v=71lhUrVO5Z0 Taki filmik a propos poloneza smile.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Fri, 17 Sep 2010 - 17:32
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





za co oni to tak "upiękrzyli" ? co on im zrobił ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 19 Sep 2010 - 19:26
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Takie było założenie. Wyjeżdża "coś", a potem robi wiatrak. Z meroli i bmw za pół miliona.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 19 Sep 2010 - 21:36
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





I robi?


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Mon, 20 Sep 2010 - 07:41
Post #38


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT(GIB @ Sun, 19 Sep 2010 - 21:36) *
I robi?


Prosze cię.. chyba z mietka w124d za pół miliona rubli biggrin.gif


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 22 Sep 2010 - 00:03
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Chwilowo stoi, zmielił skrzynię(a konkretniej łożyska 5 biegu i prędkościomierza się rozleciały)... Ale już wiem, że nie jeden się poskłada.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KaeS
post Wed, 22 Sep 2010 - 02:09
Post #40


Super User
Dołączył: Thu, 02 March 2006
Skąd: Pomorskie





CYTAT(siewcu @ Wed, 22 Sep 2010 - 00:03) *
Ale już wiem, że nie jeden się poskłada.

Ze śmiechu na pewno.


--------------------
CBR F4i & CRF250R
Pug 607 2.2 HDI
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 20:02