Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Peugeot 306 GTI-6
K@rol
post Mon, 19 Jul 2010 - 18:30
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Witam.

Przeszukałem forum,ale znalazłem jedynie to:http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=56727
zamknięte już więc założę nowy temat.


Panowie jest Peugeocik 306 gti-6 smile.gif Rok 98'

Kondycja auta jest generalnie dobra. Na co należy szczególnie uważać w tym aucie? Podobno te francuzy mają delikatną skrzynię biegów?
Czy silnik ma jakieś częste usterki? Jakieś bolączki? Na coś szczególnie uważać?

Kiedyś doczytałem się,że jest to silnik podatny na modyfikacje elektroniczne? (wiem,że to dziwne rolleyes.gif )

Podobno stosunkowo łatwo w nim podnieść moc?

Miał ktoś doczynienia z takim autem?

Egzemplarz który trafiłem ma jakiś dedykowany dolot i kompletny wydech, powiem,że dźwięk jest mega jak na r4 ohmy.gif
Ma regulowane zawieszenie H&R z przodu, tył siedzi również nisko, tam jest na pewno belka wiec po prostu pewnie skrecona?

Jak sprawdzić czy belka jest w dobrej kondycji?

Nie chciałbym żeby coś się wysypało a słyszałem,że to delikatne auto.

Z góry dzięki. Pozdrawiam. smile.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 19 Jul 2010 - 18:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
art...
post Mon, 19 Jul 2010 - 19:07
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 20 March 2003
Skąd: Warszawa/Poznań





belka jest przestawiona o ,,ząbek,, lub dwa , zobacz czy koła stoją prosto . Co do reszty auta to z 306 doświadczenia nie mam ,ale w saxo badałem szczególnie prace skrzyni suchość silnika i właśnie belkę . Jeżeli tam jest jak w saxo czyli wahacze mocowane do podłogi pod stopami to zobacz czy odległości przednich kół od krawędzi błotnika są takie same .


--------------------
MB W202
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czacza
post Mon, 19 Jul 2010 - 20:10
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





Swego czasu przyjechał mi 306 GTI z wyciekiem wody. Okazało się, że przewód do nagrzewnicy, nie wiedzieć po kiego grzyba urośnięty z drugim przewodem. Kosztowało to razem 700zł + wymiana. Poza tym jak to we francuzie - belka ma być cicho, silnik ma być suchy, skrzynia ma być...

Przejechałem się tym piżotkiem i powiem szczerze, że wrażenie zajebiste jak na FWD.


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Tue, 20 Jul 2010 - 16:03
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Ok, dzieki Panowie.

Ogolnie skrzynia chodzi ok, belka jest cicho,a silnik sie nie poci. Mysle,ze bedzie zyl wink.gif

Dzis po wywaleniu kanapy,zapasu, polki, itd, objechal Impreze GT, nie duzo,ale szybszy byl tongue.gif

Jakby ktos mial cos do dodania to dzieki.

Pozdro,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Fri, 23 Jul 2010 - 18:12
Post #5


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





CYTAT(K@rol @ Tue, 20 Jul 2010 - 16:03) *
objechal Impreze GT, nie duzo,ale szybszy byl tongue.gif


to straszny pazdzierz byl GTek biggrin.gif


--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
riko12
post Sat, 24 Jul 2010 - 23:19
Post #6


User
Dołączył: Wed, 05 November 2008





jeździłem 306 GTI, co prawda z 10 lat temu, ale auto jak najbardziej godne polecenia. Świetny silnik, ale przede wszystkim rewelacyjne hamulce. Jedzie w całym przedziale obrotów, może nie jest to Civic Type R, ale na pewno jest to najszybszy kompakt z tamtych czasów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kakson
post Sun, 25 Jul 2010 - 20:13
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 07 September 2008





Skrzynia 6- biegowa jest bardzo wytrzymała. Podobna była ona zaprojektowana do modelu rajdowego, później została wsadzona do cywila
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Mon, 26 Jul 2010 - 21:52
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





CYTAT
to straszny pazdzierz byl GTek

albo kierownik wink.gif ale nie jedzie źle takie 306, dość dobrze się prowadzi.

CYTAT
Skrzynia 6- biegowa jest bardzo wytrzymała. Podobna była ona zaprojektowana do modelu rajdowego, później została wsadzona do cywila

Ooo smile.gif Ciekawe bo najbardziej boje się o skrzynie, każdy narzeka,że francuzy mają delikatną skrzynię. MYślę,że będzie ok.

Dzięki za odpowiedzi. Pozdr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cienki
post Wed, 28 Jul 2010 - 23:37
Post #9


User
Dołączył: Fri, 12 January 2007
Skąd: co chwilę gdzie indziej





Uważaj na skrzynie. Rozebrałem 3 skrzynie BE3 i jedną BE1 i w każdej dyfer był zakatowany. Zęby sie kruszą i łamią. Koła zębate synchronizatory i przesówki jak na 20 lat wyglądają na 4+.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 29 Jul 2010 - 08:10
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



skrzynie be3/6 z GTi-6 to konstrukcja rodem z motosportu, ma inny mechanizm różnicowy - taki jak w skrzyniach pod HDI - znacznie mocniejszy i inne przesuwki. Wytrzymuje znacznie wiecej niż ten silnik jest w stanie wyprodukować. Nie należy jej mylić ze zwykłymi skrzyniami BE3/5 (poza HDI).

Swietne auto, świetny silnik który bez VTEC i VVTi jedzie w całym zakresie obrotów. Przepieknie zarzuca tyłeczkiem ;-)
Nieznane mu są problemy ze smarowaniem znane z MI16/S16 2.0


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Thu, 29 Jul 2010 - 17:39
Post #11


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Jedno tylko jest ciekawe, skoro te auta są takie dobre - czemu ludzie oddają je niemalże po cenie złomu? Nie jest to złośliwość, tylko normalne pytanie.. smile.gif


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czacza
post Thu, 29 Jul 2010 - 21:55
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





Rennen - jak pisałem w innym dziale - bo Polacy kochają VW i TYLKO VW. Reszta w używce jest nic niewarta, a już francuzy i włochy to się sypia i tego nie kupuj w życiu, bo sie psuje, gnije bla bla bla. A auto jak widać daję radę, tylko marka u nas renomy nie ma wśród giełdowych speców co to wszystko w życiu widzieli i wszystkim jeździli.


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZoLt4R
post Thu, 29 Jul 2010 - 22:50
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 18 January 2006
Skąd: Toruń





Niestety, ten naród jest tak ciemny i głupi, że poza VW nic nie widzi. wacko.gif


--------------------
ITAL Performance

www.ital-performance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vlodarsky
post Fri, 30 Jul 2010 - 08:57
Post #14


Rookie
Dołączył: Tue, 12 December 2006
Skąd: Warszawa





hmm dowiedziałem się czegoś ciekawego o skrzyni 6 biegowej...
ja tylko też dodam od siebie, że silnik faktycznie w całym zakresie się odpycha i zadam pytanie "kontrolm" - czym się różni układ smarowania, że nie ma z nim problemów jak w XU10J4 i XU9j4 ? (pytanie poważne smile.gif i napewno mi się przyda ! ) co powoduje, że pierwsza panewka od koła zamachowego się nie zaciera ? Przypominam, że problem z panewkami pojawiał się najczęściej po odpaleniu auta i w zakręcie kiedy olej odpływał spod smoka.


--------------------
Racing-oils.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 30 Jul 2010 - 09:12
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Problem w tym, ze nie tylko PL wartosciuje te auta w cenie zlomu...czyzby europejski spisek przeciw francuskim samochodom? wink.gif


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Fri, 30 Jul 2010 - 11:02
Post #16


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Panowie, temat jest o 306 GTI-6 i tego proszę się trzymać.


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cienki
post Fri, 30 Jul 2010 - 12:43
Post #17


User
Dołączył: Fri, 12 January 2007
Skąd: co chwilę gdzie indziej





Jak by ktoś miał zdjęcia bebechów skrzyni z GTI-6 to ja chętnie oblukam czy się tak mocno różnią.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 30 Jul 2010 - 17:08
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



na service.peugeot mozna poogladać, przede wszystkim inne materiały lub zakres obróbki, wałek jest sporo twardszy i dzieki temu nei objezdza sie wielowypust 5 biegu, i w róznicówce szersze są zęby i wieksza średnica satelitek i ich osiek. Co do smarowania głowica ma sporo mniejsza pojemnosc oleju co oznacza ze sporo go zostaje w misce, dodatkowo jest miska z przegrodą i zamontowana płyta oddzielająca układ korbowy od lustra oleju co zapobiega uderzeniom korb w lustro oleju i powstrzymuje olej przed zbytnim zbieraniem się na końcach miski przy przeciążeniach bocznych.

Co do cen jest dokładnie tak samo jak z przykładowym Golfem GTi - dobrze zadbane auto jest drozsze 2 nawet 3 razy od zajechanego złoma..Mozna kupic 306 GTi-6 za 6 tys ale zeby mieć coś dobrego trzeba wydać min 10 a zazwyczaj 12 a są też egzemplarze za 18...

Nie na darmo w TopGear tak się spuszczali nad 306 GTi-6...;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
R6
post Fri, 30 Jul 2010 - 17:13
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 February 2007





jak do setki odpycha sie takie 306 gti-6 ?


--------------------
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 30 Jul 2010 - 17:18
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



okolice 8s, choc są tacy co pomierzyli mniej ;-) wazniejsze jest to ze przy 2000 masz już 80% niemałego 196Nm momentu i tak az do 6500. Nie trzeba jezdzic biegami jak w innych 16V GTi


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 17:53