Shoutbox 0 nowych PW 


26 Stron V  « < 23 24 25 26 >  
Reply to this topicStart new topic
> Honda S2000
piwo
post Wed, 20 Sep 2023 - 09:52
Post #481


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT([Yossarian] @ Wed, 20 Sep 2023 - 08:36) *

Najrozsądniej moim zdaniem by było wydzielić stanowisko pomiarowe, najlepiej ekranowane, i mierzyć każde auto przed imprezą przy jakimś tam % maksymalnych obrotów. Upewniając się tylko, ze akurat nie leci nad tym stanowiskiem samolot. Najlepiej też poza boksami, gdzieś na uboczu, na rozległym przecież terenie należącym do toru. To ograniczyłoby do minimum wpływ czynników zewnętrznych.

ale to nie moerzy ci halasu z roznicowki i z opon.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 20 Sep 2023 - 09:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 20 Sep 2023 - 10:09
Post #482


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Może zatem sciagaja za strzaly z wydechu?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scoobany111
post Wed, 20 Sep 2023 - 11:28
Post #483


Frequent User
Dołączył: Thu, 21 February 2013
Skąd: Błonie





Seryjne M2C nie ma pops & bangs smile.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
StanZee
post Wed, 20 Sep 2023 - 12:54
Post #484


User
Dołączył: Wed, 15 September 2021





Marszale ewidentnie mocno się gubili, bo jak inaczej wytłumaczyć dlaczego seryjne M2C było zdejmowane, a te z wyciętym GPF już nie? Dodatkowo, jeszcze postawili ekrany odbijające przy prostej startowej, i to na pewno przyczyniło się do tego, że auta, które wcześniej mieściły się w limicie, nagle już się nie mieszczą. Nigdy wcześniej nie było aż takich cyrków.

No cóż, kolejna kompromitacja ze strony Toru Poznań. Mega szkoda, bo tor sam w sobie jest genialny, i do tej pory jedynymi okazjami, żeby tam pojeździć w normalnych zasadach, bez tłoku i bez wyzysku w formie kar pieniężnych, to były właśnie zawody w stylu TM, lub wcześniej TAP. Teraz jak TM nie wraca na Poznań, pozostał już chyba tylko Vtec Cup plus treningi bez pomiaru czasu Sport Drive, bo na HHC i Race Cup jest już tam bardzo ciasno
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 20 Sep 2023 - 14:30
Post #485


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



ciekawe że tor nie zadba o bariery dźwiękochłonne w miejscu pomiaru laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 20 Sep 2023 - 17:55
Post #486


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



ciekawe że tor nie zadba o bariery dźwiękochłonne w miejscu pomiaru laugh.gif

Bajdełej w najbliższy weekend na TP są driftingowe mistrzostwa polski laugh.gif
No ciekawe czy będzie pomiar głośności bo póki co te fury drą japę niemiłosiernie o wspomianych przez MiP popsach to już nawet nie trzeba mówić.
A może pieniądz sprawdi że ekolodzy i mieszkańcy nagle "zapomną"...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monev
post Wed, 20 Sep 2023 - 20:45
Post #487


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 August 2015





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 19 Sep 2023 - 19:20) *
Ponadto z tego co widzialem samoloty startuja w kierunku zachodnim wiec ich silniki wydechami hałasują w kierunku wschodnim podczas gdy samochody na startowej w kierunku zachodnim.

Samoloty startują jeden na godzinę czy tam jeden na dzień. Jałowe porównanie


Samoloty startują i lądują od tej strony, od której jest korzystniejszy wiatr. Jednego dnia startują na wschód, a innego od wschodu lądują. I takich operacji lotniczych, startów i lądowań, to tam jest 4-5 na godzinę, latem pewnie jeszcze więcej jak jest więcej czarterów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Thu, 26 Oct 2023 - 15:04
Post #488


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





Autodrom Most, kozacka nitka (wybierając z pośród Silesii, Poznania, Brna, SlovakiaRing, to Most dla mnie ex aequo z Poznaniem numer 1), świetna infrastruktura, niesamowity fun z jazdy!









--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 29 Oct 2023 - 00:50
Post #489


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Zazdroszczę Ci takiego zwiedzania torów smile.gif
To jest jedna z zalet trackdayowania - można pojechać na każdy w zasadzie tor. Tenisiści raczej ma poziomie amatora Wimbledonu nie zaznają wink.gif
Tylko kurde żeby zawsze była pogoda, nie za gorąco jeżdżąc w puszce i zawsze auto sprawne smile.gif tym razem chyba patrząc po wynikach i ilości przejechanych sesji bez perypetii?
Na tym Most mierzą decybele czy jakies inne pułapki niespodzianki czyhają na kierowcę ? (Że tego auta nie wpuścimy bo nie itp?)


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sun, 29 Oct 2023 - 00:58
Post #490


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





ani most ani brno nie mierzy dB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 29 Oct 2023 - 10:43
Post #491


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(Andrzejsr @ Sun, 29 Oct 2023 - 00:50) *
Zazdroszczę Ci takiego zwiedzania torów smile.gif
To jest jedna z zalet trackdayowania - można pojechać na każdy w zasadzie tor. Tenisiści raczej ma poziomie amatora Wimbledonu nie zaznają wink.gif
Tylko kurde żeby zawsze była pogoda, nie za gorąco jeżdżąc w puszce i zawsze auto sprawne smile.gif tym razem chyba patrząc po wynikach i ilości przejechanych sesji bez perypetii?
Na tym Most mierzą decybele czy jakies inne pułapki niespodzianki czyhają na kierowcę ? (Że tego auta nie wpuścimy bo nie itp?)


w tym roku praktycznie każdy wyjazd na tor był dla mnie nowym doświadczeniem i jak słuszne piszesz to było bardziej zwiedzanie i zapoznanie sie z nowymi obiektami niż jakaś napinka, chciałem przejździć ten sezon bez awarii, poza pierwszymi dwoma wypadami testowymi na kazdym kolejnym samochód nie zawodził wiec mimo że czasy na samym końcu stawki to świetnie się bawiłem smile.gif Na szczęście kazdy wypad odbył się bez deszczu, zrezygnowałem z wypadu do Niemiec / Lausitzring ze wzgledu m.in na pogode ale i tak pogoda była super cały sezon,

Most w pełni przejechany, mam pewnie przemyślenia związane z hamulcami ale wymaga to jeszcze potwierdzneia, generalnie jak już wczęśniej pisałem kozacka nitka, baaardzo szybka, bardzo mocne dochamowanie z prostej do drugieo biegu, tor kompletny z wolniejszym, bardzo szybkimi zakrętami, fajną różnicą wysokości, infrastruktura świetna, niezaleznie czy masz box czy stoisz na parkingu cały czas bez odchodzenia od samochodu widzisz z bliska nitke i przejezające samochody, miejsca na parkingach sporo (myśle że x5 Poznań), toalety lepsze niż w czasami w jakiś hotelach czy restauracjach, stacja benzynowa pod ręką, intercars 8min od toru (w lawecie skończyły się klocki z tyłu),

nie ma pomiaru, co ciekawe spałem 2min od toru w małym hostelu ulokowanym w zwykłym osiedlu mieszkaniowym i nie mogłem uwierzyć że ten tor jest w mieście, pierwszy raz widze żeby tor był tak blisko centrum, ... i jakoś nikomu nie przeszkadza, nikt się nie rzuca, nie ma źłośliwości i łapanki, czesi to jednak mają kulture motoryzacyjna na innym poziomie, tam władze toru potrafią zadbać o normalność...

mimo dystansu, 18h za kierownicą i przejechaniu 1700km ... już nie mogę doczekać sie kolejnego wyjazdu... mam nadizje że uda się zapisać na dwa dni jazdy żeby maksymalnie się wyjeździć smile.gif






--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 29 Oct 2023 - 11:49
Post #492


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Yaca @ Sun, 29 Oct 2023 - 10:43) *
mam pewnie przemyślenia związane z hamulcami ale wymaga to jeszcze potwierdzneia

Coś nie działa? Może grupowo się wymyśli wink.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 29 Oct 2023 - 17:47
Post #493


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Fajnie to brzmi z tego co opisujesz... (a Honda fajnie wygląda btw, pewnie będzie znów sporo zdjęć z TMC!) , ale 1700km :-/ nie odwiedzę Mostu najwyraźniej , chyba że na AC wink.gif
Motoryzacja, pamiętam jak się interesowałem lotnictwem amatorskim jak to u nas nie mogli się hobbyści przebić z rejestracjami ultralekkich samolotów, a tam wtedy już bez problemu, najwyraźniej i po ludzku do samochodów podchodzą. Jak jeszcze wcześniej modele latające robiłem, to pamiętam jak w naszej składnicy harcerskiej (nie było sklepów modelarskich) był zestaw Jaskółka i w zasadzie tyle, o ile był i pare listewek sosnowych. A w Czechosłowacji doświadczyłem chyba jedynego opadu szczęki jak zobaczyłem półki i stoły sklepu modelarskiego. Nie wiem czy wszystko można zniszczeniami wojennymi tłumaczyć. Czy też efektem "bardzioej zielonej trawy u sąsiada" wink.gif




--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Mon, 30 Oct 2023 - 20:33
Post #494


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(siewcu @ Sun, 29 Oct 2023 - 11:49) *
Coś nie działa? Może grupowo się wymyśli wink.gif


drobna sprawa, skuteczność spadła, wymienie płyn, odepne węże od chłodzenia bo temp za niskie i potestuje wink.gif

CYTAT(Andrzejsr @ Sun, 29 Oct 2023 - 17:47) *
Fajnie to brzmi z tego co opisujesz... (a Honda fajnie wygląda btw, pewnie będzie znów sporo zdjęć z TMC!) , ale 1700km :-/ nie odwiedzę Mostu najwyraźniej , chyba że na AC wink.gif
Motoryzacja, pamiętam jak się interesowałem lotnictwem amatorskim jak to u nas nie mogli się hobbyści przebić z rejestracjami ultralekkich samolotów, a tam wtedy już bez problemu, najwyraźniej i po ludzku do samochodów podchodzą. Jak jeszcze wcześniej modele latające robiłem, to pamiętam jak w naszej składnicy harcerskiej (nie było sklepów modelarskich) był zestaw Jaskółka i w zasadzie tyle, o ile był i pare listewek sosnowych. A w Czechosłowacji doświadczyłem chyba jedynego opadu szczęki jak zobaczyłem półki i stoły sklepu modelarskiego. Nie wiem czy wszystko można zniszczeniami wojennymi tłumaczyć. Czy też efektem "bardzioej zielonej trawy u sąsiada" wink.gif


fajne są małe tory, ale raz na jakiś czas warto pojechać na taki obiekt, nie pożałujesz wink.gif

btw.

krótka nagrywka z ostatniego wypadu




--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 30 Oct 2023 - 23:30
Post #495


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Rake ustawiales czy taki po prostu wyszedl?
Na oko widać, ze brakuje przyczepności mechanicznej.
Ile robisz g w zakrecie i na hamulcu?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 31 Oct 2023 - 08:46
Post #496


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tu jak dodać film:

http://www.racingforum.pl/Jak-wstawiaAe-filmy-t54983.html



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Tue, 31 Oct 2023 - 11:58
Post #497


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 30 Oct 2023 - 23:30) *
Rake ustawiales czy taki po prostu wyszedl?
Na oko widać, ze brakuje przyczepności mechanicznej.
Ile robisz g w zakrecie i na hamulcu?


przed ustawianiem zawieszenia na wagach bawiłem się długo z wysokością zawieszenia i rake, bazowałem na pomiarach wysokości do punktów przy dolnych wahaczach (nie ufałem pomiarom przy kazdym kole bo aftermarketowe błotniki, poszerzenia dają jednak duży margines błedu) ale bez podnośnika ani kanału nie jest to łątwa sprawa, na pewnoe zweryfikuje teraz po sezonie jak wygląda ustawienie zawieszenia po sezonie, bede chiał obniżć caly zawias (mam wrażenie że stoi nadal wysoko), zwłąszcza przedni spliter osadzić niżej, założyłęm też na Most pierwszy raz środkowy elelment podłogi czyli teraz od przedniego splittera aż po tylny dyfer jest płaska podłoga, pozostało mi testowac opcje z dyfuzorem ale na to trzeba być dobrze wjezdzonym i przyjdzie na to czas,



czym się sugerujesz że brakuje przyczepności mechanicznej ? na podstawie tego zlepku ujęć nie wyciągałem bym jakiś wniosków, niektóre ujęcia są z pierwszych zapoznawczych kółek z tym obiektem, myśłe ze akurat przyczepności mechanicznej jak na tą moc i wage to samochód ma wystarczajaco

zresztą nadal bede się upierał że kierowca musi sie wjeździć i on jest najsłąbszym punktem w tej układance, samochód prowadzi sie dobrze, nie ma nerwowości, uciekania przodu albo tyłu, to po prostu kierowca pipa laugh.gif zresztą od samego początku tego wątku pisałem że daje sobie długi czas na ogarnięcie, teraz już mam sporo wnisków, wiem że samochód działa, wiec moge skupić sie na przygotowaniu nad samą jazdą a nie martwić się czy wszystko dobrze jest poskłądane i zaraz coś nie odleci


ps. dzięki Andrzej!


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 31 Oct 2023 - 21:40
Post #498


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





A co do hamulców to chyba trudno o za niskie temp w trackdayach zdaje mi się że szkoda zachodu z odpinaniem chłodzenia i znów zakładaniem w gorące dni. Może po prostu klocki się kończa trochę jednak pojezdiles i to na szybkich i przyczepnych torach . Ja z moich skromnych doświadczeń zaobserwowałem że nowe vs jeszcze niby z grubością ok to jednak jest różnica wyczuwalna.
Co do płynu to jakieś poradniki co czytałem starej daty ale jednak zalecają odpowietrzanie częste . Coś tam się banieczek tu i ówdzie zawsze nazbiera .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Mon, 13 Nov 2023 - 20:30
Post #499


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 31 Oct 2023 - 21:40) *
A co do hamulców to chyba trudno o za niskie temp w trackdayach zdaje mi się że szkoda zachodu z odpinaniem chłodzenia i znów zakładaniem w gorące dni.


odpięcie chłodzenia to kilka minut,

CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 31 Oct 2023 - 21:40) *
Może po prostu klocki się kończa trochę jednak pojezdiles i to na szybkich i przyczepnych torach . Ja z moich skromnych doświadczeń zaobserwowałem że nowe vs jeszcze niby z grubością ok to jednak jest różnica wyczuwalna.
Co do płynu to jakieś poradniki co czytałem starej daty ale jednak zalecają odpowietrzanie częste . Coś tam się banieczek tu i ówdzie zawsze nazbiera .


klocki mają jeszcze sporo mięsa wiec myśle że tu może być inna przyczyna, trzeba zmienić płyn, wszystko sprawdzić i testować smile.gif

-----

pozbierałem jeszcze kilka fot z ostatniej rundy TM, lista teamtów do poprawy mega długa, to bedzie pracowita zima rolleyes.gif













--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Tue, 26 Dec 2023 - 13:46
Post #500


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





niespełna rok czekania















--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Stron V  « < 23 24 25 26 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 18:59