Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Temp oleju - GOLF GTI mk7
Barejka
post Wed, 27 Jul 2016 - 18:26
Post #21


Super User
Dołączył: Sat, 06 September 2014
Skąd: Siedlce





nie oszukujmy sie taki malutki wymienniczek bedzie prowadzil zeby wyrownac te dwie temperatury, ale nie zrobi nawet w 5 procentach tego co zewnatrzna chlodnica oliwy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 27 Jul 2016 - 18:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mha
post Wed, 27 Jul 2016 - 19:40
Post #22


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Ja mam silnik CJX jak w golfie 7r i też po obu stronach zderzakow ori dwie dodatkowe male chlodnice, i na seryjnym fimc i seryjnej mocy 300 i ori oleju castrol , przy szybkiej jezdzie na trasie powiedzmy trzymanie przelotowego 180+ , temp oleju byla 110-118c.
W miescie i korkach 105-115c.

Po modyfikacjach , dużym podniesieniu mocy , fimc (2x pojemniejszy niz seryjny) , nowa pompa wody (tak bez powodu - były plotki że były wadliwe to profilaktycznie zmieniłem) , nowy plyn chłodnicy, i zalany olej cfs 5w30 motorsport (normalny , nie "long life") przejechane mam juz 4k km , i temp robocza silnika spadlła az o 10-12 stopni ! w najwiekszych upałach i szybkiej jezdzie nie widziałem wiecej niż 105c !

Olej nie znika, płyn chłodnicy nie znika ( a inni maja opinie że musza dolewac) , temp w mieście to jest 90 pare , szybka i bardzo szybka jazda ani razu nie przekroczone 105 , zazwyczaj 99-102c. Normalna grzeczna jazda na trasie 95c

Wiec trudno powiedziec ktory skladnik mocno przyczynil sie do obnizenia temp , ale finalnie jest mega poprawa , i mocno powyzej oczekiwan!

Caly czas pisze o temp oleju! mozna sobie zakodowac aby wyswietlal ci temp oleju w glownych wskazaniach FIS. Jak masz lap timer to tez powinno tam byc wyswietlane.

Osoby odpowiedzialne za projekt twierdza ze do znacznego obnizenia temp pracy silnika przyczynil sie zmieniony fimc i olej.

Napisałem o swoim 2.0tfsi bo moze bedzie pomocne wyciagniecie wnioskow a jak nie to olac/skasowac ten post. Baza podobna, i powszechny problem grzania.
Jaka mam temp wody to nie mam pojecia , i malo mnie to interesuje, bo olej jest wazniejszy. Zawsze mam temp oleju na FIS wyświetlony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Wed, 27 Jul 2016 - 19:44
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Mha latanie autem po miescie i w trasie a na tor to inna bajka...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Wed, 27 Jul 2016 - 20:54
Post #24


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Nie raz po torach latałem roznymi autami to wiem.... ale nie o tym rozmowa...

Ale jak po podniesieniu mocy w takich samych warunkach znaczaco spadly temp to uwazalem ze warto sie podzielic takim info.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kajman500
post Wed, 27 Jul 2016 - 23:11
Post #25


Frequent User
Dołączył: Tue, 17 July 2012





Sam na Kielcach N/A wozem lapalem temp oleju ponad 120stopni (na gajgerze) po paru kolkach w upalny dzien a rzeczywista temp na pewno byla jeszcze wyzsza. To tylko przyklad, ale tam sie glownie jedzie drugim biegiem, troche 3ka. Nie ma gdzie auto sie schlodzic. Nie mam pojecia jakie sa u Ciebie mozliwosci techniczne, natomiast chlodnica oleju, jesli da sie ja zalozyc, rozwiaze problem, tak jest po prostu w wiekszosci wypadkow. Dodatkowo oleju przybedzie z racji zmiany pojemnosci ukladu.


--------------------
--
B18c = 210hp/195nm
K20z4 = 255hp/235nm
STi = 350hp/500nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Thu, 28 Jul 2016 - 16:08
Post #26


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu






Trzy chłodnice wody, zasadnicza w pasie przednim oraz dwie po bokach, ta od strony kierowcy bezpośrednio chłodzi płyn dla DSG


Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Fri, 05 Aug 2016 - 11:50
Post #27


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Dzięki za wszystkie porady, sytuacja powoli się klaruje, dam znać jak już wszystko ogarnę.

Zapytam jeszcze o ten dolot, jest u mnie w domu od 3 miesięcy i czeka na montaż.

Compsport zdecydowanie odradza, Unitronic do którego mam 5 min, więc podjeżdżam kiedy tylko mogę pytać o wszystko wink.gif ....w zasadzie też odradzają. Są lepsze i gorsze, rozumiem, ale zdecydowane odradzanie zapaliło lampkę ostrzegawczą.


Dedykowany dolot do 2.0 TSI od Revo.

http://www.revotechnik.com/product-details...r-intake-system

Co sądzicie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Statham
post Fri, 05 Aug 2016 - 15:18
Post #28


Super User
Dołączył: Wed, 13 July 2011





A co mowia oprocz NIE i czym to uzasadniaja?? Oni raczej wiedza co mowia, ja tez wiem doskonale ze tego typu doloty byly niezbedne do starszych tfsi gdy chcialo sie isc z moca w górę.

swoja droga mowiac szczerze do twjego setupu jest on rzeczywiscie niepotrzebny i faktycznie nie ma sensu tym bardziej ze ma zastapic serie i w miejscu pomiaru przeplywu powietrza jest ori srednica dolotu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZUCZEKTT
post Fri, 05 Aug 2016 - 16:17
Post #29


Super User
Dołączył: Sat, 30 October 2010





Dobra chłodnica zew. oleju zalatwia sprawę przetestowane w Vrt mam stały podgląd na olej 12 rzędowy mocal i Cfs Nt 5w40 spadek temp o 20stopni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Fri, 12 Aug 2016 - 21:32
Post #30


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





Compsport się nie poddał i zmodyfikowali oprogramowanie sterujące chłodzeniem. Nie ma na to łatwego rozwiązania, bo te roczniki GTI pozbawione są dodatkowej chłodnicy wody w zderzaku która jest np R-kach. Chłodnica mnie czeka tak czy inaczej, ale obecnie udało się zbić temp roboczą oleju z ok 108-112'C do 103-106'C , średnio 4-7'C oraz wyraźnie szybciej się studzi. Przy pełnym obciążeniu temp oleju i tak idzie mocno w górę, ale zaczyna od niższego progu i szybciej opada jak odpuszczam gaz, więc dla mnie to może oznaczać kółko albo dwa więcej na krótkim torze, i lepsza odpowiedź silnika na redukcję obciążenia. Moim zdaniem b. pozytywna zmiana, ale ile to naprawdę da, zobaczę pod koniec sierpnia na kolejnym torze, niemniej jestem dobrej myśli.

Niższa temp. wody którą udało się osiągnąć, mam też wrażenie podniosła sprawność silnika i od pierwszych km miałem wrażenie że jest w nim więcej energii i jest żwawszy, pogoniłem go przy większych prędkościach i zaskoczony byłem reakcją na gaz. Trudno takie coś zmierzyć, ale miałem wrażenie od pewnego czasu że silnik jest przemęczony (mimo dobrych osiągów i fajnych wykresów na hamowni) , ale to już placebo zapewne robi swoje wink.gif

Dam znać jak będzie na torze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZUCZEKTT
post Mon, 15 Aug 2016 - 21:10
Post #31


Super User
Dołączył: Sat, 30 October 2010





Zapewne obniżyli temp zalaczania wiatraków w sofcie smile.gif Ale placebo robi swoje rolleyes.gif
Jeździsz po torze wkladaj porządną chłodnice oleju, bez dwuch zdań
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feels3
post Tue, 16 Aug 2016 - 09:10
Post #32


User
Dołączył: Mon, 25 July 2016





No tak, po to tam przyjechałem wink.gif , aby zmienić ustawienia termostatu. Teraz otwiera się przy 95'C, wcześniej przy 105'C..

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Fri, 19 Aug 2016 - 10:22
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Może maskę z wylotami jakas założyć ??
Albo na tor montowac hood spacery zeby ten gorac skuteczniej opuszczał komorę silnikowa - niemalże darmowe rozwiazanie...


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Fri, 19 Aug 2016 - 11:37
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Moim zdaniem jak najbardziej możesz odczuc pozytywną zmiane w osiągach, reakcji na gaz itp, bo komp ma przecież zawsze korekcje zapłonu/afr po temperaturach. Im gorętszy motor tym zapłony bardziej przycięte a afr podlany. Jak ktoś jest mocno wjeżdżony w auto to potrafi to odczuć - ja u siebie róznice w zwykłej jeździe w 15tu a 25ciu stopniach temp zewnętrznej (poki co dwa małe smic w BAMie) odczuwam bez problemu.

A problem z grzaniem oleju niestety dotyczy znakomitej wiekszości aut doładowanych. Zbudowałem tez kilka doładowych Hond (uturbione NA) i już po pierwszej nauczyłem się, że nawet do zestawu soft turbo nie podchodzi się bez zewnętrznej chłodnicy oleju. Podczas strojenia na ulicy 3 przejazdy trojką do odcinki i temp oleju pod 130 stopni. A był zalany jakiś 300V. Założenie jednej z najmniejszych Mocali (chyba ledwo 9 rzędów, maleństwo) - kompletne ustanie problemów z grzaniem oliwy. Trasa, miasto, hamownia - chyba nigdy w obojętnie jakich warunkach katowania nie przekroczył 105-110 stopni. Wczesniej miał tyle przy normalnej jeździe w trasie smile.gif Tak więc jeśli są jakieś zestawy dedykowane (w aucie tego pokroju to chyba najprosciej) to nie zastanawiałbym się ani chwili. Reszta to tylko kilkustopniowa kosmetyka, o której wspomniałes wyżej.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 19 Aug 2016 - 11:40
Post #35


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Co do doładowania, to należy dodać, że chodzi o turbodoładowanie. Po przygodach na torze Poznań mogę stwierdzić , że wolnossakiem osiągałem identyczne temperatury oleju (kolo 118 w misce) jak na doładowaniu kompresorem. Wszystko było pod koniec 15 minutowej sesji na torze i auta nie oszczędzałem smile.gif.
Nie mam chłodnicy oleju , tylko seryjny wymiennik k20 woda/olej.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Fri, 19 Aug 2016 - 11:59
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





bo kompresor nie jest chłodzony olejem smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasterad
post Sat, 20 Aug 2016 - 15:04
Post #37


Rookie
Dołączył: Tue, 06 January 2015





Zasadnicze pytanie czy temperatury oleju są brane z czujnika, który jest fizycznie np. w bloku czy przeliczane przez komp na podstawie temp wody itp.

Tak właśnie Francuzi robią, że czujnika nigdzie nie ma, a temperatura oleju owszem - jest wyświetlana. Też miałem problem z olejem na torze w Clio 4 RS.

Lepszy olej - nic, nowy IC + wydech z DP i bandażem + strojenie z delikatnym podlaniem na wyższych obrotach - też nic. Zamontowałem chłodnicę oleju Mocala 16 rzędową i... też bez różnicy. biggrin.gif Po odpięciu czujnika temp. wody nie pokazuje się temperatura oleju. Być może w GTI poskąpili czujnika i wszystkie zmiany, które obserwujesz to placebo? Na początku tez myślałem, że każda zmiana coś dawała, ale jak się okazywało po prostu sobie to wmawiałem. wink.gif

Opcje są dwie, chłodnica oleju albo dodatkowa chłodniczka wody spływającej z turbo. To drugie nie będzie miało takiego bezpośredniego przełożenia na temperatury oleju, ale na resztę termiki owszem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ctv
post Sat, 20 Aug 2016 - 20:20
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Mon, 17 March 2003
Skąd: lublin





to nie renault wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vasterad
post Sat, 20 Aug 2016 - 20:38
Post #39


Rookie
Dołączył: Tue, 06 January 2015





Fakt i być może czujnik fizycznie jest, ale nie oczekiwałbym wiele po tańszej wersji Golfa R wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greenhorn
post Tue, 23 Aug 2016 - 13:53
Post #40


Super User
Dołączył: Sat, 21 June 2003





W R-ce temp oleju podczas zwykłej jazdy też oscyluje w okolicach 103-109 C, więc nie spodziewaj się cudów po zamontowaniu jakichkolwiek ori elementów z Rki.

Chcąc latać po torze regularnie i bez strachu nie zastanawiałbym się dwa razy nad montażem dodatkowej chłodnicy oleju.

Olej olejem, ja się zastanawiam, jak seryjne hamulce znoszą tor smile.gif


--------------------
7:39,9
2:35,8
1:37,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 10:10