Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> F1 sezon 2022
skrzatbz
post Sat, 19 Mar 2022 - 17:54
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





jak Wasze wrażenia po kwalifikacjach?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 19 Mar 2022 - 17:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
dzikidaniel
post Sat, 19 Mar 2022 - 19:17
Post #22


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





Zmiana sił i słaby merc. Mr. Saturday nie dał rady. Ciekawy wyścig będzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 20 Mar 2022 - 07:54
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Merc nie taki słaby, poczekajmy ze 2-3 wyścigi aż się uporają z tym skakaniem. Ale dobrze że Ferrari dołączyło, walka 3 teamów to już będzie prawdziwa frajda z oglądania.

Hulk ośmieszył Strolla, z kanapy zdjęty jeździ lepiej niż ta ciota wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sun, 20 Mar 2022 - 08:38
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





CYTAT(_adams_ @ Sun, 20 Mar 2022 - 07:54) *
Merc nie taki słaby, poczekajmy ze 2-3 wyścigi aż się uporają z tym skakaniem. Ale dobrze że Ferrari dołączyło, walka 3 teamów to już będzie prawdziwa frajda z oglądania.

Hulk ośmieszył Strolla, z kanapy zdjęty jeździ lepiej niż ta ciota wink.gif


Na ten moment są wolni i sam mercedes i wszystko co ma ich silniki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzikidaniel
post Sun, 20 Mar 2022 - 11:19
Post #25


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





CYTAT(_adams_ @ Sun, 20 Mar 2022 - 07:54) *
Merc nie taki słaby, poczekajmy ze 2-3 wyścigi aż się uporają z tym skakaniem. Ale dobrze że Ferrari dołączyło, walka 3 teamów to już będzie prawdziwa frajda z oglądania.

Hulk ośmieszył Strolla, z kanapy zdjęty jeździ lepiej niż ta ciota wink.gif

Jak całą dekadę byli 1-2s przed wszystkimi a teraz tracą 1 s to jak to nazwiesz? Słabi są. Koncepcja nie pykła, a i silnik też ma braki. Wyjątkowo słabo wyszedł mcl. Będzie ciekawie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sun, 20 Mar 2022 - 12:07
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Prawda jest taka, że te bolidy zmieniają się praktycznie z sesji na sesję a już z tygodnia na tydzień to zmiany potrafią być fundamentalne. Dlatego tacy kierowcy jak Hulk czy Mag nie stracili wiele przez brak udziału w testach a żaden z kierowców etatowych nie ogarnął jeszcze odpowiednio bolidu w stopniu dającym mu realna wymierną przewagę w stosunku do kierowcy jadącego pierwszy weekend. Tak naprawdę dla wszystkich są to zupełnie nowe konstrukcje i do ich "optymalizacji" i szukania właściwego setup-u daleka droga. Dlatego nie przeceniałbym "wyczynu" Hulkenberg-a tym bardziej, że Stroll zawalił kwalifikacje a nigdy orłem kwalifikacyjnym nie był. Zobaczymy czy jutro Hulk będzie wyraźnie lepszy. W pierwszy weekend o wyniku często nie decyduje czysta szybkość kierowcy tylko z tym jak jest w stanie zrozumieć bolid i go na szybko ustawić pod siebie. Tu liczy się doświadczenie a że jest to całkiem nowa konstrukcja (wg. całkiem zmienionego regulaminu) to znajomość bolidu z zeszłego sezonu i związane z nim doświadczenia w chwili obecnej nie mają większego znaczenia. Mnie osobiście zupełnie nie dziwi, że Mag jest przed Schumim a Hulk przed Strollem. Trzeba też brać pod uwagę, że zespoły mogą próbować odmiennego podejścia do każdego z bolidów nie tylko w kwestii ustawień ale nawet zastosowanych części. Np. Alonso i Ocon mieli inne sidepody. Oczywiście "wjeżdżanie" jest bardzo ważne ale w tym momencie nie jest to kluczowy czynnik.
Zobaczymy jak będzie jutro bo ogólnie raczej zgodnie z (moimi) przewidywaniami z kilkoma wyjątkami :
- wygląd na to, że Merdedes ma większe problemy niż zakładałem i bardziej odstaje od RBR i Ferrari - są w zasadzie w dużej drugiej grupie z Hassem, Alfa Romeo, Alpine i Alpha Tauri
- problemy Mclarena są bardzo poważne i zamiast walki o podium szykuje się walka o punkty - oczywiście do czasu aż się nie ograną
- Hass zaskoczył formą zdecydowanie na plus - liczyłem, że będą przed Williamsem i może puki co Astonem ale są w grupie zespołów walczących za plecami pierwszej dwójki.
Wygląda na to, że bolid AR ma potencjał i Bottas może dość regularnie walczyć o punkty.
Zobaczymy jak to będzie wyglądać w wyścigu bo tempo wyścigowe i obchodzenie się z oponami to może być zupełnie inna bajka. Do tego dojdzie czynnik niezawodności - nie ma szans coś się na pewno popsuje.
Zobaczymy też jak zespoły poradzą sobie z problemami. Wydaje mi się, że Mercedes i McLaren a także Aston będą w stanie znacznie poprawić się praktycznie we wszystkich aspektach jednak jeśli Merc chce stanowić konkurencje dla RBR to musi zrobić to szybko. Obawiam się, że w tempie wyścigowym Ferrari nie będzie w stanie zagrozić RBR a właściwie Verstapennowi. Jeśli tak będzie a Merc nie dociągnie to Max będzie miał większy spacerek po tytuł w tym roku niż Hamilton po większość swoich tytułów. Ferrari bardzo mocno wchodzi w sezon i ogólnie bardzo bym chciał aby byli bardzo mocną konkurencja dla RBR ale jakoś nie wierzę, że będą aż tak mocni.




--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sun, 20 Mar 2022 - 12:22
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(dzikidaniel @ Sun, 20 Mar 2022 - 11:19) *
Jak całą dekadę byli 1-2s przed wszystkimi a teraz tracą 1 s to jak to nazwiesz? Słabi są. Koncepcja nie pykła, a i silnik też ma braki. Wyjątkowo słabo wyszedł mcl. Będzie ciekawie.


Całą dekadę 1-2 sek przed wszystkimi? To mieli straszenie słabych kierowców w takim razie biggrin.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 20 Mar 2022 - 12:55
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Cała tajemnica tkwi w silnikach.
Silnik Ferrari jest świetny, więc Leclerc i Sainz są w czubie, a Haas i Alfa w środku stawki. Natomiast silnik kompletnie nie wyszedł Mercedesowi, więc Mercedes całkiem daleko od podium, a McLaren i Williams na dnie. W zeszłym sezonie było odwrotnie, dlatego Haas i Alfa byli na dnie, a McLaren i Williams w środku stawki (no, powiedzmy, że był w górnych rejonach dolnej stawki, ale to właśnie silnik ratował Williamsa przed totalnym dołem).

Jeśli nie będzie rozstrzygnięć przy zielonym stoliku a propos silników (przypomnijmy, że już kiedyś Ferrari miało przewagę, ale protest Mercedesa pozbawił ich ze 100KM), to szykuje się fajna walka między trzema kierowcami - Max, Sainz i Leclerc. Przy okazji, Leclerc ma coś do udowodnienia Verstappenowi i teraz dostał odpowiednie narzędzie.

W tempie wyścigowym Leclerc i Verstappen bardzo blisko (1:37), ciekawostką jest Bottas, który to tempo ma lepsze od Hamiltona.

No i Magnussen świetnie wyjaśnił umiejętności Schumachera biggrin.gif Niestety, chłop jest w F1 tylko za nazwisko - podobnie jak Latifi i Stroll za pieniądze papy.

Z innych ciekawostek - George całe kwalifikacje holował Hamiltona, więc miejsce Lewisa jest trochę sztucznie podniesione.

No nic, zapowiada się ciekawy wyścig, nowe twarze będą walczyły o podium. I o to chodzi smile.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sun, 20 Mar 2022 - 20:56
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Maciek ale z Ciebie fantasta. Słyszysz, że dzwoni ale nie wiesz, w którym kościele. Silnik jest oczywiście ważny nawet bardzo ważny ale nie przeceniałbym jego roli. Różnice pomiędzy silnikami nie są jakieś ogromne i o ile w sytuacji gdy "reszta konstrukcji" jest na bardzo zbliżonym poziomie silnik odgrywa decydująca role o tyle w przypadku gdy ktoś zrobi auto 1 sek wolniejsze to lepszym silnikiem tego nie zniweluje w wystarczającym stopniu. Można zyskiwać/tracić przez różnice w silnikach kilka dziesiątych sekundy ale pozostała mechanika+aerodynamika powodują znacznie większe zyski/straty. Oczywiście gołym okiem widać, że problem z siankiem w Mercedesie i jego zespołach Klienckich jest. Ale zwalanie winy na wyłącznie na silnik jest sporym nadużyciem. Hass nie przyspieszył w stosunku do Mercedesa ponad 2 sekundy tylko ze względu na jednostkę napędową. Zarówno Mercedes jak i McLaren a także Aston mają problemy innego typu, nad których rozwiązaniami intensywnie pracują. Niedostatki silnikowe tylko problemy z tempem pogłębiają.
Co do wyścigu do Ferrari spisało się fantastycznie a byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z RBR (a nawet byli ciut lepsi pod względem tempa) ponieważ ich bolidy w tym wyścigu lepiej współpracowały z oponami, które w bolidach RBR ulegały jednak wyraźnie większej degradacji. RBR pomimo wpadki z niezawodnościa są dla mnie dalej głównym kandydatem do obu tytułów w tym sezonie. Perezowi chyba lepiej pasuje tegoroczna konstrukcja bo poza pierwszym stintem jego tempo było bardzo zbliżone do Max-a a czasami nawet lepsze. Mercedes jest dobre 0,5 sek z tyłu za RBR ale to mocny zespół z moim zdaniem najlepszą parą kierowców w stawce wiec jak szybko uporają się z problemami to jest szansa, że będą w walce o tytuł.
McLaren jest za to w czarnej d...e. i na ten moment to lepszy jest nawet słabiutki Williams. W Williamsie dalej kryzys ale Albon chyba jednak będzie górą w rywalizacji z Lattifim.
Hass prezentuje się rewelacyjnie a Alfa niewiele gorzej. Są bardzo blisko Mercedesa a nawet zaryzykuje stwierdzenie, że są na tym samym poziomie. Chińczyk w debiucie zaskoczył mnie pozytywnie. Nie wiem na ile to jego zasługa na ile bolidu a może Valterii po prostu nie zrobił wszystkiego jak trzeba.
Aston słabo ale to kolejny zespół z kłopotami wiec było do przewidzenia. Hulkowi jednak przerwa w ściganiu nie posłużyła. Wydaje mi się, że to był dla niego bardzo trudny wyścig pod względem fizycznym i to również odbiło się na jego tempie. Stroll wydaje się przyzwoicie ale tak naprawdę nie mam właściwego punktu odniesienia. Dla Schumiego to może być trudny rok. Mag pojechał znacznie lepiej i jeśli aspiracje Micka sięgają Ferrari to musi wejść przynajmniej na ten sam poziom co Duńczyk.
Ocon wyraźnie lepsze tempo od Alonso ale mieli bolidy w innej specyfikacji wiec po części to może tłumaczyć różnice. Alpine solidnie ale bez rewelacji. Kierowcy to na pewno to mocny punkt tego zespołu podobnie jak w McLarenie ale tam jak widać kryzys jest głęboki jak Rów Mariański.
Gasly mógł być w nawet w top 5 a Appha Tauri wydaje się być w grupie zespołów depczących Mercedesowi po piętach jednak Hass i chyba także Alfa Romeo byli w ten weekend po prostu mocniejsi.
Ogólnie defekty bolidów RBR mogą wyjść widowisku na korzyść bo konkurenci w postaci Ferrari zyskali mocna zaliczkę a Mercedes zamiast sporo stracić to zyskła nad nimi punktowo.
Obaj kierowcy Ferrari spisali się bardzo dobrze a szczególnie zwycięzca Leclerc, który pokazał, że nie tylko Hamilton jest w stanie pokonać Max-a w sytuacji gdy bolidy mają bardzo zbliżone osiągi. Ferrari dziś były ciut lepsze bo lepiej obchodziły się z ogumieniem. W kolejnym GP sytuacja może się odwrócić. Samo czyste tempo obu bolidów jest bardzo zbliżone. Oba zespoły są znacznie lepsze od reszty stawki i Mercedesowi trudno będzie w krótkim czasie nadrobić ten dystans, choc nie jest to niemożliwe.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 21 Mar 2022 - 07:52
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Sezon zapowiada się ciekawie, zwłaszcza w Ferrari, gdzie nie można sobie wyobrazić, żeby którykolwiek zawodnik został skrzydłowym. I Leclerc, i Sainz mają świadomość, że w tym sezonie walczą o mistrzostwo, a w tym sporcie takich okazji się nie przepuszcza. Na razie jest jeszcze miło i grzecznie, bo nikt nie był pewien tempa, ale po pierwszym GP, widać, że w walce będą się liczyć kierowcy Ferrari, Max. A Mercedesa nie można lekceważyć, bo oni są w stanie w przeciągu pół sezonu zrobić gigantyczny postęp.

Wracając do wyścigu - widać było walkę na torze, i to w każdym rejonie stawki. Sezon zapowiada się fantastycznie.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 21 Mar 2022 - 08:59
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Moim zdaniem jest za wcześnie na wyciąganie wniosków, że Ferrari będzie liczyć się w walce o mistrzostwo a tym bardziej, że obaj kierowcy będą w walce o tytuł. Ferrari w ostatniej dekadzie miało 2 razy szansę zdetronizować Mercedesa ( raz mieli w przekroju senonu nawet chyba lepszy bolid tylko Seb nie dał rady) i życzę im aby weszli na ten najwyższy poziom na stałe bo niestety ale w tych 2 przypadkach nie byli w stanie w trakcie sezonu utrzymać swojej konkurencyjności na równym wysokim poziomie. Oby tym razem było inaczej ale niestety jedna jaskółka wiosny nie czyni. Mercedesa nie należy skreślać bo chyba nie ma oprócz RBR innego zespołu, który byłby w stanie "nadrobić zaległości" do najlepszych w krótkim czasie. W pierwszym GP przewaga Ferrari i RBR była ewidentna i widać, że Merc jest sporo z tyłu i nadgonienie tego dystansu nie będzie łatwe a tym bardziej w krótkim czasie.
Ferrari jeśli będzie naprawdę konkurencyjne w stosunku do RBR to będą prędzej czy później musieli postawić na jednego z kierowców i uważam, że z całym szacunkiem dla Carlosa tym kierowcą powinien być Leclerc. Sainz miał świetny zeszły sezon i jest bardzo dobrym i równo jeżdżącym zawodnikiem ale Leclerc ma w sobie więcej "pierwiastka geniuszu" a jak się walczy z takimi kierowcami jak Verstappen czy Hamilton to nie można być po prostu bardzo dobrym - trzeba być albo geniuszem albo mieć co najmniej 0,5 sek szybszy bolid.
Mnie ciekawi jak z kryzysem poradzi sobie McLaren bo przed sezonem widziałem ich walczących regularnie o podium a na dzień dzisiejszy zamykają stawkę i nie są w stanie walczyć nawet o punkty. Ciekawy jestem czy Hass będzie w stanie utrzymać wysoką formę (na dziś to 4 bolid w stawce jak nie lepiej) i jak to będzie w przypadku AR (5 bolid). 6 bolid to dla mnie Alpha Tauri a 7 Alpine. Potem Aston a stawkę zamyka Williams i McLaren. Wydaje się, że te 3 ostatnie zespoły w "normalnych warunkach" nie są w stanie dojechać w punktach. Ale po kilku GP sytuacja i układ sił może ulec znacznym zmianą. Nie wierzę, żeby McLaren nie wrócił przynajmniej do środka stawki. Obstawiam również, że Hass nie da rady utrzymać tego poziomu. Swoją drogą to gdyby nie wojna na Ukrainie i zamiast Mad-a jechał Mazepin to by pewnie oba bolidy były poza punktami i nikt by się walką Hassa z Mercedesem czy nawet przez chwilę z RBR nie podniecał.
Co do Russela to uważam, że pojechał bardzo solidny wyścig i tempem nie odstawał od Hamiltona.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 21 Mar 2022 - 09:13
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Zobaczymy w niedzielę, wtedy prognozy będą nieco bardziej miarodajne.

Szkoda Red Bulli - oby problem skutecznie rozwiązali, bo takie awarie wypaczają wynik rywalizacji. Jechali dobry wyścig.

Red Bull Racing poinformował po wyścigu, że powodem awarii w obu bolidach najprawdopodobniej była zepsuta pompa paliwowa. Max Verstappen długo utrzymywał się za Charlesem Leclerkiem, natomiast Sergio Perez znajdował się na czwartym miejscu, tuż przed Lewisem Hamiltonem. Ostatecznie zarówno Holender, jak i Meksykanin nie ukończyli ścigania w Bahrajnie. - Straciliśmy sporo punktów, nie jest to dobra sytuacja. Jedno nieskończone Grand Prix to nie koniec świata, ale wolałbym mieć 18 punktów - powiedział Verstappen.

Mistrz świata był krytyczny wobec swojego zespołu i odniósł się też do problemów z układem kierowniczym. - Na tym poziomie to nie powinno się wydarzyć. Nie wiem, co działo się z układem kierowniczym. Zupełnie tego nie rozumiemy. Czułem, że im szybciej jadę, tym większe jest opóźnienie na moje ruchy - dodał Holender. Verstappen nie był też zadowolony z restartu po samochodzie bezpieczeństwa. - Naciskałem gaz, a nie było reakcji. Mieliśmy mnóstwo problemów, z którymi nie mogliśmy sobie poradzić. To był bardzo zły restart - skwitował kierowca Red Bulla.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 21 Mar 2022 - 10:24
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(tomek evo @ Mon, 21 Mar 2022 - 09:59) *
Mnie ciekawi jak z kryzysem poradzi sobie McLaren bo przed sezonem widziałem ich walczących regularnie o podium a na dzień dzisiejszy zamykają stawkę i nie są w stanie walczyć nawet o punkty.
ten kryzys to w linii prostej pochodna słabego silnika. Słaby silnik, to agresywne ustawienia bolidu. W zeszłym sezonie McLaren miał mocny silnik, to był 4-tą siłą w stawce. Dziś brakuje silnika, to bije się z Williamsem i Astonem.

CYTAT(tomek evo @ Mon, 21 Mar 2022 - 09:59) *
Swoją drogą to gdyby nie wojna na Ukrainie i zamiast Mad-a jechał Mazepin to by pewnie oba bolidy były poza punktami i nikt by się walką Hassa z Mercedesem czy nawet przez chwilę z RBR nie podniecał.
brak Mazeniaka pokazuje, jak F1 jest psuta przez paydriverów. Mazepin, Stroll, Latifii, Schumacher - oni są zjadani przez swoich partnerów, którzy mają rok przerwy za kółkiem. Jak ja żałuję, że Piastri nie jeździ w Haasie zamiast Micka... Chłopak wygrywał wszystko, a grzeje ławę, bo ma niemedialne nazwisko.

CYTAT(tomek evo @ Mon, 21 Mar 2022 - 09:59) *
Co do Russela to uważam, że pojechał bardzo solidny wyścig i tempem nie odstawał od Hamiltona.
jakby miał pitstopy wtedy, co Hamilton, to by jechał na ogonie. Trochę obraz został wypaczony przez Safety Cara, ale w przekroju całego wyścigu, George zbliżał się do Hamiltona. Na pewno nie było takiej sytuacji, jak z Bottasem, który ciągle tracił dystans do Lewisa.
A propos - wielkim wygranym karuzeli posadowej, staje się Botti. Alfa, dzięki silnikowi Ferrari, stała się 4-tą siłą stawki, z opcją walki nawet z Mercedesami laugh.gif Czuję, że Bottas może być czarnym koniem tego sezonu.



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 21 Mar 2022 - 11:15
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Ja bym roli silnika nie przeceniał aż tak bardzo. Zarówno w przypadku McLarena jak i Mercedesa oraz Astona problem jest o wiele głębszy i dotyczy samej konstrukcji a nie mocy silnika. Silnik może i jest słabszy/mniej wydajny w stosunku do jednostki Ferrari ale to nie tłumaczy tego,że McLaren w stosunku do Hassa stracił w ciągu kilku miesięcy 4-5 sek. biggrin.gif
Russel nie tracił ale Perez chyba w sumie też się delikatnie do Max-a zbliżał co tylko pokazuje, że w zeszłym sezonie Perez nie był w stanie dogadać się z bolidem na tyle by pokazać swoje "najlepsze oblicze". A Russel będzie podgrzał Hamiltona na bank.
Ja bym wszystkich paydriverów do jednego worka nie wrzucał. Stroll jeżdzi całkiem przyzwoicie i Lattifi w sumie też ogórkiem nie jest. Młody Schumi ma niewątpliwie talent i wydaje mi się ,że jest to zawodnik bardzo inteligentny, który potrafi wyciągać wnioski i się uczyć. Pytanie tylko czy stać go na coś więcej niż bycie przeciętniakiem. Mag na razie pokazał mu miejsce w szeregu. Teraz pora aby młody się zaczął odgryzać. Suma sumarum poziom tegorocznych paydriverów w stawce oceniam bardzo wysoko na tle tego co czasami miało miejsce. Zresztą we współczesnej F1 praktycznie za każdym zawodnikiem ktoś i coś (pieniądze) stoi. Tsunoda jeżdzi tylko przez związki z Hondą, Albon dzięki RB, Zhou dzięki dolarom z Chin a nawet za wieloma bardzo dobrymi zawodnikami stoi znaczny kapitał (Perez, Sainz). Kolejna kwestia to narodowość. Nie ma co ukrywać że pewne nacje mają się lepiej - mają lepszy PR i większe wsparcie u osób decyzyjnych na najwyższych szczeblach.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 21 Mar 2022 - 12:20
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(tomek evo @ Mon, 21 Mar 2022 - 12:15) *
Młody Schumi ma niewątpliwie talent
Kevin już dobitnie wyjaśnił temat talentu Micka biggrin.gif

CYTAT(tomek evo @ Mon, 21 Mar 2022 - 12:15) *
Silnik może i jest słabszy/mniej wydajny w stosunku do jednostki Ferrari ale to nie tłumaczy tego,że McLaren w stosunku do Hassa stracił w ciągu kilku miesięcy 4-5 sek.
dokładnie to tłumaczy. Przecież McLaren w przeciągu kilku miesięcy nie zapomniał jak się projektuje bolidy, a Haas nagle nie nauczył się konstruować wspaniałych bolidów. Silnik to podstawa. Aston, McLaren i Williams są na dnie - wszędzie pracuje silnik Mercedesa. Alfa i Haas nagle wskoczyły do środka stawki, choć w zeszłym sezonie to były szary koniec.

Tak na marginesie - tydzień temu śmialiśmy się, jak Norris mówił, że będą rywalizowali z Haasem. Dziś to pobożne życzenie biggrin.gif



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 21 Mar 2022 - 12:52
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(tomek evo @ Mon, 21 Mar 2022 - 11:15) *
Stroll jeżdzi całkiem przyzwoicie i Lattifi w sumie też ogórkiem nie jest...



Dalej nie warto czytać, skoro wyciągasz takie wnioski wink.gif

Ale prawda że nie samym silnikiem bolid jedzie. Tym bardziej w tym roku, gdy różnią się od siebie dość znacznie.

Maciek McLaren miał w ten weekend poważne problemy z hamulcami, poczekajmy jeszcze 1-2 weekendy i dopiero można będzie oceniać faktyczny potencjał poszczególnych bolidów. Kierowców w większości znamy, ale niektórym zdjęto kaganiec lub dano inne narzędzia i mogą zaskakiwać.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 21 Mar 2022 - 15:09
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Maciek to są zupełnie nowe konstrukcje bolidów a zmiany silnikowe na tym tle to są kosmetyczne. Samym silnikiem nie da się wytłumaczyć nawet połowy straty Mclarena w stosunku do Hassa.
Adams trochę przesadzasz z tak surową oceną niektórych kierowców. To, że za nimi stoją pieniądze to z automatu nie oznacza, że nie potrafią jeździć. Może do tego grona dołączymy kolejnego dzieciaka bogatego Tatusia mianowicie Carlosa Sainza Jr. ? Carlos też jest taki słaby? Może Lattifi orłem nie jest i pewnie bez wsparcia rodziny by się do F1 nie dostał tak samo jak Stroll i wielu innych ale F1 naprawdę widziała w swojej historii o wiele gorszych kierowców. Tacy Yuji Ide czy Taki Inoue to był zupełnie inny poziom, do którego współcześni paydriverzy nawet nie mają szans się zbliżyć. Oczywiście Ci dwaj to prawdziwe "perełki" ale sporo było niewiele lepszych.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sat, 26 Mar 2022 - 19:48
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





no to się sezon zaczyna rozkręcać. Siedmiokrotny odpada w Q1, paydriverzy (Latifi i Schumacher) poważnie rozbijają swoje samochody, o P1 biją się trzej kierowcy, a wygrywa Perez. Fajnie, skończyła się dominacja jednego zespołu i znowu, po wielu sezonach, świetnie ogląda się F1.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 26 Mar 2022 - 22:17
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Chciałby tak nieśmiało napomknąć, że dominacja jednego zespołu to się skończyła w zeszłym sezonie. biggrin.gif


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 27 Mar 2022 - 07:56
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Maciek1234 @ Sat, 26 Mar 2022 - 19:48) *
paydriverzy (Latifi i Schumacher) poważnie rozbijają swoje samochody


Kiedyś sądziłem że Grożą i Kevin to kompletne dzbany, ale widać że Kevin się ogarnął, zo to Mick to jakaś kompletna porażka, jak Mazepin. Stroll czy Latifi ten sam poziom wink.gif

Jakże ciekawiej byłoby w drugiej połówce stawki gdyby pozbyć się tych ogórków i dać bolidy utalentowanym kierowcom, którzy mają pojęcie o ściganiu...


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 07:22