Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Modyfikacja skrzyń biegów PSA rodziny BE4 z silnikami benzynowymi
radzio_gsi
post Wed, 03 Aug 2016 - 00:44
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Podlacze sie pod temat. Jakie i z czego jest najkrotsze przelozenie glowne podchodzace do skrzyni be z 206 rc?


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 03 Aug 2016 - 00:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
usuniety
post Mon, 24 Oct 2016 - 19:46
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Pojawił się short-shifter mtech do skrzyń be4 - miał ktoś okazję już potestować?
są jakieś alternatywy innych producentów?
http://www.short-shifters.com/be4x-short-shifter-kit.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Mon, 24 Oct 2016 - 20:39
Post #63


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





O Cię w cholerę, daj co potrzebujesz to zrobię za 130 ale PLN. Tylko peugeoty to czarna magia dla mnie. Więc potrzebowałbym pomocy w zaprojektowaniu. To tylko 4 blaszki pospawane ze sobą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Mon, 24 Oct 2016 - 20:56
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(SAS Parts @ Mon, 24 Oct 2016 - 20:39) *
O Cię w cholerę, daj co potrzebujesz to zrobię za 130 ale PLN. Tylko peugeoty to czarna magia dla mnie. Więc potrzebowałbym pomocy w zaprojektowaniu. To tylko 4 blaszki pospawane ze sobą.

Ten element wybieraka od strony skrzyni Ci wystarczy na wzór?
swoją drogą zastanawiałem się dlaczego widoczny na zdjęciu metalowy wodzik, po lifcie zmienili na plastikowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Tue, 25 Oct 2016 - 08:21
Post #65


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Tak ten mechanizm plus know how jak to działa - który wodzik za który ruch odpowiedzialny, o ile przełożenia pozmieniać itd itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Tue, 25 Oct 2016 - 09:02
Post #66


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





CYTAT(SAS Parts @ Tue, 25 Oct 2016 - 08:21) *
Tak ten mechanizm plus know how jak to działa - który wodzik za który ruch odpowiedzialny, o ile przełożenia pozmieniać itd itp.


No i właśnie ten KNOW HOW kosztuje 139 euro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Tue, 25 Oct 2016 - 13:05
Post #67


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Gdybym miał każdy samochód świata pod domem ..... więc podstawcie mi samochód - i żadnego know how nie będę potrzebował smile.gif . To jest dźwignia, zmieniając przełożenia zmieniasz drogę prowadzenia wybieraka - ot całe know how. Ja muszę wiedzieć która linka odpowiedzialna jest za ruch przód tył, która na boki. I jak jest z miejscem dookoła żeby nie było kolizji i problemów z montażem. I o ile zmienić przełożenie - o 10 - 20 czy 90% ....

Tutaj wiem że sprawa jest bajecznie prosta, bo są dwie linki i można sobie zmniejszyć skok wybieraka w dwóch płaszczyznach dowolnie, w BMW na przykład już można sobie zmienić tylko skok przód tył, bo na boki już przełożenie dźwigni nie ma wpływu bo ważny jest kąt pochylenia wybieraka nie długość drogi jaką pokona.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Tue, 25 Oct 2016 - 13:53
Post #68


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(SAS Parts @ Tue, 25 Oct 2016 - 08:21) *
Tak ten mechanizm plus know how jak to działa - który wodzik za który ruch odpowiedzialny, o ile przełożenia pozmieniać itd itp.

mam cały wybierak nowy w garażu (od strony skrzyni + od strony lewarka i linki) także dzisiaj postaram się obejrzeć jak to wygląda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Tue, 25 Oct 2016 - 14:48
Post #69


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Usunięty jak coś będziesz grzebał na własną rękę to przy lewarku zmniejsz przełożenie dźwigni lub zwiększ przełożenie przy skrzyni. Ten czerwony shifter działa na zasadzie wydłużenia dźwigni "Łapki" która tam w skrzyni przestawia tryby. Jeśli w serii długość dźwigni ma X i odpowiada temu ruch obrotowy wałka o X to skrócenie dźwigni na 1/2X w tym elemencie zaowocuje połową skoku lewarka. Jeśli natomiast jest ruch posuwisto zwrotny to na odwrót, zwiększenie w tym elemencie przy skrzyni długości dźwigni z X na 2X (tak wydłużenie przy ruchu posuwisto zwrotnym a skracać należy dźwignię przy ruchach kątowych) skróci skok dźwigni o połowę.

To taki TIP ode mnie dla tych którzy mają systemy zmiany biegów na linkach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Fri, 11 Nov 2016 - 10:48
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Nie będę grzebał sam bo nie mam takiej możliwości z wielu powodów.

Kolejny temat - czy ktoś może korzysta z koła zamachowego Pug1off - https://peugeot-tuning-parts.co.uk/206-gti-...d-balanced.html ?
Może kojarzycie jakieś alternatywne produkty?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 11 Nov 2016 - 11:10
Post #71


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Ten sam motyw co wybierakiem;-) Wyślij do Otoczaka będzie równie fajnie a jak podliczysz moniaki to znacznie fajniej ;-) I kasa zostanie w PL a nie wyfrunie za granicę.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Fri, 11 Nov 2016 - 11:16
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(kontrolm @ Fri, 11 Nov 2016 - 11:10) *
Ten sam motyw co wybierakiem;-) Wyślij do Otoczaka będzie równie fajnie a jak podliczysz moniaki to znacznie fajniej ;-) I kasa zostanie w PL a nie wyfrunie za granicę.

no taki był plan. nawet mam nowe oryginalne koło zamachowe valeo do ew10j4 ale numer części jest inny niż ten dla koła z ew10j4s, a niestety nikt nie jest mi w stanie powiedzieć jakie są różnice - zakładam, że właśnie w wadze.
Używanego koła nie chcę odchudzać, a nowe oryginalne do ew10j4s to wydatek 1500zł stąd moje zainteresowanie pug1off.

p.s. short-shifter zamówiłem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 11 Nov 2016 - 11:20
Post #73


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



a co ma takiego używane koło że nie chcesz go odchudzić ???
To kawał stalowego mela i szczerze to nawet lepsze jest stare bo wszystkie naprężenia po odlewaniu już dawno zeszły.
Nie wiem czy wiesz ale jak BMW w latach 80-tych robiło silnik do F1 który z 1500cm3 w kwalifikcjach miał nawet 1500KM to nie brali bloków z taśmy produkcyjnej tylko po złomach szukali starych bloków które dzięki temu były już "wysezonowane",


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Fri, 11 Nov 2016 - 11:26
Post #74


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(kontrolm @ Fri, 11 Nov 2016 - 11:20) *
a co ma takiego używane koło że nie chcesz go odchudzić ???
To kawał stalowego mela i szczerze to nawet lepsze jest stare bo wszystkie naprężenia po odlewaniu już dawno zeszły.
Nie wiem czy wiesz ale jak BMW w latach 80-tych robiło silnik do F1 który z 1500cm3 w kwalifikcjach miał nawet 1500KM to nie brali bloków z taśmy produkcyjnej tylko po złomach szukali starych bloków które dzięki temu były już "wysezonowane",

To, że wszystkie używane zamachy do ew10j4s, mają mniejsze lub większe uszkodzenia powierzchni związane z przegrzaniem.
Jestem pewien, że zamach z mojego auta będzie miał dokładnie takie same uszkodzenia.

Z resztą ja już tak mam, że wleci równocześnie nowy komplet wszystkich śrub itd. jest to wg mnie po prostu zgodne ze sztuką.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 11 Nov 2016 - 11:57
Post #75


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



po 10 tys ostrzejszej jazdy powierzchnia potrafi wyglądać jak w zamachu po 500tkm. Zrobisz jak zechcesz Twoja kasa tyle że tą kasę można mądrzej zainwestować a nie sztuka dla sztuki i nie ma co mylić z tym nowych śrub do zamachu.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fireman112.
post Mon, 14 Nov 2016 - 16:09
Post #76


Rookie
Dołączył: Mon, 14 November 2016
Skąd: Toruń





Witam.Chciałbym zapytać czy skrzynia od citroen c5 1.8 benzyna o oznaczeniu 20DM70 pasuje na 100% do Peugeot 407 1.8 116 bo zakup możliwy jest tylko wysyłkowa.Proszę o pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Sun, 28 May 2017 - 22:12
Post #77


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Przeczytałem temat, przejechałem dzisiaj 600 km trasę c2 VTS. Wg internetu mam tam chyba skrzynię BE4-5L (ale to chyba oznaczenie całej rodziny skrzyń). Nie udało mi się zdekodować modelu dokładnego. W tygodniu porozkręcam autko, to pewnie kod skrzyni znajdę.
Co chciałbym osiągnąć? na 5 niższe obroty. 4000 przy 120 to szaleństwo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xBrakes
post Sun, 28 May 2017 - 23:14
Post #78


User
Dołączył: Sun, 01 March 2015
Skąd: Katowice





Skrzynia w C2 ,pochodzi z rodziny MA a nie BE wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 29 May 2017 - 23:07
Post #79


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(bielawa @ Sun, 28 May 2017 - 22:12) *
Przeczytałem temat, przejechałem dzisiaj 600 km trasę c2 VTS. Wg internetu mam tam chyba skrzynię BE4-5L (ale to chyba oznaczenie całej rodziny skrzyń). Nie udało mi się zdekodować modelu dokładnego. W tygodniu porozkręcam autko, to pewnie kod skrzyni znajdę.
Co chciałbym osiągnąć? na 5 niższe obroty. 4000 przy 120 to szaleństwo.


Jak masz krotka skrzynie, zrob sobie wydech przelotowy, zapomnisz o pierwszym problemie.


Zart biggrin.gif mam nadzieje, ze nie masz mi za zle. Skads wiem o czym mowisz. :-)


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Tue, 30 May 2017 - 09:12
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





haha, teraz już po 2 dniach się doedukowałem ;-)

Miał być dupowóz bez modów, a już szukam kolektora wydechowego i dolotu.
A przy okazji wiem, że pasuje bardzo ładnie turbo z thp tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 18:47