Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Silnik zatarty u mechanika podczas serwisu olejowego, BMW N20
16vg60
post Sun, 09 May 2021 - 08:44
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Ale że co? , naprawili już auto, jest sprawne, wykonali remont silnika bez Twojej zgody i postawili Cię przed faktem dokonanym, na jaką kwotę jest ta faktura?


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 09 May 2021 - 08:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Feno
post Sun, 09 May 2021 - 10:34
Post #42


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Nie, nie. Mam zapacić jedynie za wykonane czynności czyli serwis olejowy, wymiane świec, uszczelnienie wymiennika ciepła i miski olejowej (około 1700zł).
W piśmie reklamacyjnym zastrzegłem, że proszę o wstrzymanie się z wykonywaniem jakichkolwiek czynności, aż do ustalenia co dalej. Czyli albo propozycja naprawy, ewentualnie rozbiórka silnika z udziałem rzeczoznawcy, a jeśli i to nie wchodzi w grę to faktura za wykonane czynności i niezwłoczny zwrot auta.
Niestety nie mogę sobie pozwolić, żeby przez 5 lat dochodzić swego w sądach z unieruchomionym autem, jak kolega George 540 ze swoim S6.
Auto planuje zrobić na własny koszt, a następnie rządać zwrotu na drodze sądowej.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mroczylas
post Sun, 09 May 2021 - 11:24
Post #43


Rookie
Dołączył: Thu, 06 August 2020
Skąd: warszawa





Nie ma znaczenia czy u Wiesia w stodole czy w wielkim i super drogim "serwisie" robisz auto. Znam blacharza który dosłownie w stodole robi mistrzowska robotę i nadmuchany warsztat co się zwie serwisem z Warszawy, który jest wymieniaczem części. Biorąc drożej za części niż w ASO. przy okazji nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za swoją robotę. Jak trafiam na takich to uciekam. Ostatnio też napisałem co mi się u nich nie podoba, że wymieniają bez właściwej diagnozy. Odpowiedz to zwykle wciskanie kitu biorąc klienta za całkowitego debila.

Napisz chociaż z jakiego miasta warszta żeby omijać z daleka!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 09 May 2021 - 12:39
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Feno @ Sun, 09 May 2021 - 10:34) *
Auto planuje zrobić na własny koszt, a następnie rządać zwrotu na drodze sądowej.

To może nie być takie proste. Bez konsultacji z ogarniętym prawnikiem nic nie zrobisz...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 09 May 2021 - 13:25
Post #45


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(Feno @ Sun, 09 May 2021 - 10:34) *
Mam zapacić jedynie za wykonane czynności czyli serwis olejowy, wymiane świec, uszczelnienie wymiennika ciepła i miski olejowej (około 1700zł).

To jest sama robocizna?? Co aż tyle kosztowało? Wiedzą, że nie wrócisz, to jeszcze zedrzeć ile wejdzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Sun, 09 May 2021 - 16:00
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





sprostuje jeden z błędów jaki wielu z Was tu w temacie powiela: w przypadku silnika n20 jak i wielu innych silników bmw, po zdjęciu miski nie zapowietrzymy silnika olejowo. żeby zapowietrzyć pompe oleju trzeba odkręcić smok !!

oczywiście przy zwykłej wymianie oleju też można zapowietrzyć pompe oleju, wystarczy spuścić olej, nie nalać i odpalić silnik laugh.gif


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil.k
post Sun, 09 May 2021 - 16:49
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Piotrków Trybunalski





CYTAT(Feno @ Sat, 08 May 2021 - 23:28) *
Niestety na niczym. 6 tygodni czekałem na propozycję rozwiązania problemu. Brak odpowiedzi na pisma, wiadomości itd. W międzyczasie auto zniknęło z miejsca gdzie je oddawałem. Okazało się, że serwis zmienił siedzibę... razem z moim autem. W czwartek otrzymałem "kosztorys" (kwotę do zapłaty za wykonaną usługę). Po wykonaniu przelewu mam dostać fakturę i mogę odebrać auto.
Jest jakaś, godna palecenia, firma, która jest w stanie sprawdzić i wyremontować ten silnik ? Oczywiście, chociaż bardzo lubię ten wóz, bo to moje pierwsze, nowe auto, to nie mam zamiaru płacić za remont tyle, ile jest obecnie warte wink.gif



Bierz adwokata i zaproponuj im odstąpienie od umowy z możliwością odkupienia auta przez warsztat w stanie w jakim zaprowadziłeś

Ich zachowanie nosi znamiona przestępstwa - celowe wprowadzenie w błąd drugiej osoby celem osiągnięcia korzyści - par 286 KK


Jako właściciel pojazdu to Ty decydujesz o wszystkim co jest związane z pojazdem i bez twojej zgody czy informacji nie mogą zmieniać miejsca postoju pojazdu itd.


--------------------
Usunięto kontrowersyjne treści. Profil pod obserwacją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 09 May 2021 - 17:44
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Sorry, ale przy wps 1700zł to żadnemu adwokatowi nie będzie się chciało w to bawić wink.gif, rozsądne prowadzenie takiej sprawy będzie droższe niż naprawa. Rozumiem, że wartość szkoda przez nich wywołana i koszty związane z jej naprawą w innym warsztacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Sun, 09 May 2021 - 19:54
Post #49


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





1700 zł to kwota jaką mam zapłacić za przeprowadzony serwis olejowy (części i robocizna) i wtedy mogę odebrać auto z zatartym silnikiem. Zatartym w trakcie jazdy próbnej po tym właśnie serwisie. Z tego co na szybko patrzyłem na allegro, remont silnika to 16000zł plus wymiana. Z radcą prawnym nie ma najmniejszego problemu. Mam kolegę, który bez problemu się tym zajmie.
Co śmieszniejsze, właściciel serwisu, strasznie narzekał, że przy zmianie lokalizacji poniósł koszty, związane z przewiezieniem mojego auta na lawecie (bez mojej wiedzy), w wysokości 250zł wink.gif


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 09 May 2021 - 19:54
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(rwtnt @ Sun, 09 May 2021 - 17:44) *
Sorry, ale przy wps 1700zł to żadnemu adwokatowi nie będzie się chciało w to bawić wink.gif, rozsądne prowadzenie takiej sprawy będzie droższe niż naprawa. Rozumiem, że wartość szkoda przez nich wywołana i koszty związane z jej naprawą w innym warsztacie.

Bez przesady, ostatnio widziałem sprawę z wartością przedmiotu sporu na 500 zł. Poza tym, zwrot kosztów zastępstwa nie musi być jedynym wynagrodzeniem, na jakie klient umówi się z pełnomocnikiem.
CYTAT(kamil.k @ Sun, 09 May 2021 - 16:49) *
Jako właściciel pojazdu to Ty decydujesz o wszystkim co jest związane z pojazdem i bez twojej zgody czy informacji nie mogą zmieniać miejsca postoju pojazdu itd.

No to gdy warsztat zmienia siedzibę, to ma zostawić auto, które zostawiono mu w pieczy? Wtedy to się dopiero naraża na ryzyko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Sun, 09 May 2021 - 19:59
Post #51


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT(maaaad @ Sun, 09 May 2021 - 18:54) *
No to gdy warsztat zmienia siedzibę, to ma zostawić auto, które zostawiono mu w pieczy? Wtedy to się dopiero naraża na ryzyko.

Ale warto by poinformować właściciela, prawda ? A gdybym, przejeżdżając obok serwisu, nie zwrócił uwagi, że auta nie ma tam gdzie stało i nie wysłał zapytanie gdzie jest, to do tej pory nie wiedziłbym czy je ukradli, zezłomowali czy może rozebrali na części.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 09 May 2021 - 20:05
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Niech się koleś warsztatu ubezpieczy (bo podejrzewam, że nie jest ubezpieczony), zgłoście uszkodzenie silnika, ubezpieczyciel w ciągu miesiąca wypłaci kasę na remont silnika.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sun, 09 May 2021 - 20:32
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Feno @ Sun, 09 May 2021 - 19:54) *
Z tego co na szybko patrzyłem na allegro, remont silnika to 16000zł plus wymiana.

Allegro to bardzo dobre miejsce do orientowania się w takim temacie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Sun, 09 May 2021 - 20:42
Post #54


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Niestety, nie znalazłem książki pt: "Cennik wymiany silnika N20" wink.gif Od czegoś trzeba wyjść, a wolałem nie wychodzić od kwoty, którą zalinkowa kolega piwo, czyli 38k zł w Hypertech, bo nie ma to ekonomicznego uzasadnienia.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 09 May 2021 - 20:52
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





"Bez przesady, ostatnio widziałem sprawę z wartością przedmiotu sporu na 500 zł. Poza tym, zwrot kosztów zastępstwa nie musi być jedynym wynagrodzeniem, na jakie klient umówi się z pełnomocnikiem." To powiem tobie, jako szanujący się adwokat, że nie biorę żadnych spraw z wps niższym niż 10tys... To co mam poprowadzić sprawę z wps za 500zl wink.gif wziąć nie wiem 3.000zl? "Poza tym, zwrot kosztów zastępstwa nie musi być jedynym wynagrodzeniem" - wynagrodzenie ma przewyższać wps?

"Niech się koleś warsztatu ubezpieczy (bo podejrzewam, że nie jest ubezpieczony), zgłoście uszkodzenie silnika, ubezpieczyciel w ciągu miesiąca wypłaci kasę na remont silnika." to będzie oszustwo jak wyjdzie na jaw sprawa karna, szkoda powstała przed zawarciem ubezpieczenia.

Pamiętaj, że to ty musisz udowodnić im, że to oni "uszkodzili" sprawny silnik.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sun, 09 May 2021 - 21:44
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(rwtnt @ Sun, 09 May 2021 - 20:52) *
"Bez przesady, ostatnio widziałem sprawę z wartością przedmiotu sporu na 500 zł. Poza tym, zwrot kosztów zastępstwa nie musi być jedynym wynagrodzeniem, na jakie klient umówi się z pełnomocnikiem." To powiem tobie, jako szanujący się adwokat, że nie biorę żadnych spraw z wps niższym niż 10tys... To co mam poprowadzić sprawę z wps za 500zl wink.gif wziąć nie wiem 3.000zl? "Poza tym, zwrot kosztów zastępstwa nie musi być jedynym wynagrodzeniem" -

Sprawa z wps za 500 zł autentyk, reprezentuję tam stronę pozwaną. Powoda reprezentuje adwokat (z Kalisza) - nie wiem, czy się szanuje, czy nie, nie mnie oceniać. Ile wziął za sprawę-również nie mnie wnikać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 09 May 2021 - 21:44
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(Taffarel @ Sun, 09 May 2021 - 16:00) *
sprostuje jeden z błędów jaki wielu z Was tu w temacie powiela: w przypadku silnika n20 jak i wielu innych silników bmw, po zdjęciu miski nie zapowietrzymy silnika olejowo. żeby zapowietrzyć pompe oleju trzeba odkręcić smok !!

oczywiście przy zwykłej wymianie oleju też można zapowietrzyć pompe oleju, wystarczy spuścić olej, nie nalać i odpalić silnik laugh.gif


Jeśli odkręcę smok, założę go z powrotem, przykręcę miskę i zaleję silnik olejem przez korek wlewu, to silnik nie odpowietrzy się samoczynnie co doprowadzi do zatarcia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 09 May 2021 - 22:38
Post #58


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(done4 @ Sun, 09 May 2021 - 21:44) *
Jeśli odkręcę smok, założę go z powrotem, przykręcę miskę i zaleję silnik olejem przez korek wlewu, to silnik nie odpowietrzy się samoczynnie co doprowadzi do zatarcia?

Zaciągnie, jedynie jak byś założył pompę oleju idealnie wymytą, wtedy mógłby być problem, kwestia konstrukcji.
Zgaduję że zapomnieli oleju nalać i odpalili.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Mon, 10 May 2021 - 06:34
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





ja wymytą pompę oleju zawsze składam obficie posmarowaną świeżym olejem, nigdy nie miałem problemów.
Znajomy sprzedawał sprawny słupek do n20, około 10 tyś zł. Gość który kupował, mówił, że do 60 tyś km (taki był przebieg) wystarczy w panewki zaglądnąć. Przy 100 tyś już pierścieni nie ma, trzeba robić.. jak ma jeździć to zakup takiego po remoncie z gwarancją to dobre wyjście
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 10 May 2021 - 11:40
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





A jak wygląda sprawa z B48? Już lepiej czy dalej gównolit?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 08:17