Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  « < 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lancer Evo 9, wierny czarnuch ;)
Wojtek
post Thu, 22 Oct 2015 - 19:14
Post #221


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Moja teorie masz na pw...


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 22 Oct 2015 - 19:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Kajman
post Thu, 22 Oct 2015 - 19:25
Post #222


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Do świąt będę upalał znowu. Jedynie tłoki Omega moga trochę temat opóźnić. Ale i tak myślę że w listopadzie wyjazd.
Co do stuk, świeca, egt, jak mówiłem, każda teoria jest możliwa, co nie zmienia faktu, że jeśli wszystkie elementy zostaną sprawdzone i będą ok, niczego nowego się nie dowiem smile.gif Taka lipa, ale bardzo prawdopodobna. Jakby cokolwiek było na innych garnkach, to ok, ale pozostałe są jak nowe bez śladów jakichkolwiek.

Ktoś zna świece NGK racing?


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fobi
post Thu, 22 Oct 2015 - 19:31
Post #223


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 March 2004
Skąd: Częstochowa





Zawsze to można wyeliminować na przyszłość - 4 x AFR, albo chociaż 4 x EGT w kolektor i po robocie.


--------------------
Skoda Superb 2.0 TSI 280KM (4x4)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 22 Oct 2015 - 19:42
Post #224


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Tommo @ Thu, 22 Oct 2015 - 12:11) *
A znasz inny silnik, który wytrzyma doładowanie 1,73 bara kiedy seryjne jest 0,6 ?


Tia, już widzę minę kierownika seryjnego evo9 przy 1,7b laugh.gif
Ja mam dwie mapy jedna na wszelki wypadek 1,8b zimowa i 2,2 nie zimowa tylko jeszcze nigdy nie używałem tej zimowej laugh.gif




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Thu, 22 Oct 2015 - 19:44
Post #225


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





I myślisz, że jest czas na reakcję? smile.gif Bo obserwować na pewno nie ogarniesz toru, 7 wskaźników dodatkowych i deski smile.gif Z tego powodu mało jest takich rozwiązań. No i masz 4 sondy egt które mogą się rozwalić i wpaść w turbo wink.gif Szybciej SA z wyłączający motor, ale jakoś czarno to widzę... W sporcie to samo się zdarza, mimo że mają pełną telemetrię, nie raz słyszałem silnikach co np kopyto wystawiły a logi czyste jak łza wink.gif
Też mam dwie mapy, na codzień używam słabszej, ale na torze już niekoniecznie wink.gif


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 22 Oct 2015 - 19:55
Post #226


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Nie wiem jakie masz tloki, moze warto przy okazji pokusic sie i kupic bardziej odprezajace motor.Glowica rowniez idzie do rozebrania,mozesz zrobic maly porting.Jedna z przyczyn detonacji ,jest przegrzany motor-ciekawe jaka temperature olej lapie na torze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirage
post Thu, 22 Oct 2015 - 20:05
Post #227


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





CYTAT(addam24 @ Wed, 21 Oct 2015 - 21:56) *
Moze tez paliwo miales inne zalane.

No właśnie paliwko to chyba jakieś kiepściutkie bo brudno strasznie z tego co widać na fotkach. Mój dziadek na VPR100 lata i jak zdjęliśmy czapkę to było jak w nówce a tu nagaru od groma


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fobi
post Thu, 22 Oct 2015 - 20:18
Post #228


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 March 2004
Skąd: Częstochowa





4 sondy czy 4 x egt to nic drogiego choćby w oparciu o produkty Innovate. Oczywiście logowanie, bo patrzeć na zegary się nie da i to na etapie strojenia na drodze ewentualnie w warunkach torowych (idealna sytuacja). Drugi kolektor tylko pod to oczywiście byłby najlepszy.

Przy kosztach wsadzonych do tej pory czy kosztach remontu to wręcz śmieszne pieniądze. Spokojnie można wpiąć trochę innych czujników aby upewnić się, że wszystko jest ok i wyciśnięte jest to z silnika co powinno albo "osłabione" w stosunku do warunków na torze (temperatury oleju, wody czy czasu z butem w podłodze).

Generalnie tak się robi rzeczy do sportu - strojenie na hamowni, a potem już w warunkach realnej pracy.

To, że silnik pada, a w logach czysto to nic dziwnego, zawsze jest granica pomiędzy tym co możemy i co jest sens mierzyć. Natomiast rzeczy mechanicznych jak wady fabryczne, kiepskie spasowania, za słabe części czy przepracowane elementy nie bardzo jest jak mierzyć (albo ze względu na koszty/czas nie ma sensu).


--------------------
Skoda Superb 2.0 TSI 280KM (4x4)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 22 Oct 2015 - 20:23
Post #229


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(jackkpl @ Thu, 22 Oct 2015 - 09:44) *
Ciezko dyskutowac z ludzmi, ktorzy takie silniki skladaja dlugi czas. Ale fakt faktem, ze widac stukowe na tloku i zaworach. Rozpadajaca sie swieca robi takie spustoszenie? Myslalem,ze wylatuje po prostu zaworami wydechowymi i tyle.
Czy ten silnik ma czujniki stukowego?
Ja w kazdym samochodzie, ktorym jezdzilem (seria, modyfikowane) mialem spalanie stukowe slyszalne w kabinie i ani jednego nie uwalilem krotkim stukowym <5sek. Nie mialem co prawda 500 koni z 2.0 litrow, ale w granicach 300-350. A ostatnie k20 na doladowaniu palowalem na trasie i przez zbyt duzy IAT stukalo tak,ze w kabinie bylo slychac. Silnik nadal chodzi. Tak jak pisal hz10, musialo stukac juz od dluzszego czasu, az w koncu uwalilo polke. Paradoks jest taki,ze samo stukowe nie jest AZ TAK szkodliwe, ale powoduje wzrost temperatury w cylindrze. Po dluzszym czasie potrafi sie mieszanka detonowac zanim bedzie iskra ze swiecy. Ja mialem tak u siebie - splynal tlok , a mial moze 2 "dziabniecia" od stukowego, ale u mnie to bylo ewidetnie spowodowane wysokim EGT.


"Paradoks jest taki,ze samo stukowe nie jest AZ TAK szkodliwe, ale powoduje wzrost temperatury w cylindrze. Po dluzszym czasie potrafi sie mieszanka detonowac zanim bedzie iskra ze swiecy"- Ogarnij sie, po jakim dluzszym czasie??Spalanie stukowe WYSTEPUJE wlasnie wtedy,gdy paliwo zapala sie od nagrzanych czesci sinika(zwykle komory spalania)a nie od swiecy.I nie jest az tak szkodliwe??Obciaza termicznie I mechanicznie tlok.Bo mieszanka zapala sie kilkadziesiat razy szybciej niz w przypadku iskry ze swiecy.W mocno obciazonym motorze,potrafi zrobic destrukcje w ulamek sekundy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 22 Oct 2015 - 20:32
Post #230


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(Mirage @ Thu, 22 Oct 2015 - 20:05) *
No właśnie paliwko to chyba jakieś kiepściutkie bo brudno strasznie z tego co widać na fotkach. Mój dziadek na VPR100 lata i jak zdjęliśmy czapkę to było jak w nówce a tu nagaru od groma


Znowu zapomniales proszkow wziac?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 22 Oct 2015 - 20:39
Post #231


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(addam24 @ Thu, 22 Oct 2015 - 20:23) *
"Paradoks jest taki,ze samo stukowe nie jest AZ TAK szkodliwe, ale powoduje wzrost temperatury w cylindrze. Po dluzszym czasie potrafi sie mieszanka detonowac zanim bedzie iskra ze swiecy"- Ogarnij sie, po jakim dluzszym czasie??Spalanie stukowe WYSTEPUJE wlasnie wtedy,gdy paliwo zapala sie od nagrzanych czesci sinika(zwykle komory spalania)a nie od swiecy.I nie jest az tak szkodliwe??Obciaza termicznie I mechanicznie tlok.Bo mieszanka zapala sie kilkadziesiat razy szybciej niz w przypadku iskry ze swiecy.W mocno obciazonym motorze,potrafi zrobic destrukcje w ulamek sekundy.

a co to stuk nie może wystąpić od ch..wego kąta zapłonu?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 22 Oct 2015 - 20:41
Post #232


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





W sumie rowniez za wczesny zaplon ma na to wplyw.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 22 Oct 2015 - 21:12
Post #233


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(ledziu @ Thu, 22 Oct 2015 - 19:42) *
Tia, już widzę minę kierownika seryjnego evo9 przy 1,7b laugh.gif
Ja mam dwie mapy jedna na wszelki wypadek 1,8b zimowa i 2,2 nie zimowa tylko jeszcze nigdy nie używałem tej zimowej laugh.gif

Misiu a wiesz jakie jest seryjne doładowanie w Evo?
1.25 bara. Jebnij mu propocjonalnie ponad trzy bary bez strojenia na torze i wtedy pogadamy.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Thu, 22 Oct 2015 - 21:26
Post #234


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Obawiam się że nie do końca rozumiesz mechanizm powstawania spalania stukowego.

CYTAT(addam24 @ Thu, 22 Oct 2015 - 20:23) *
"Paradoks jest taki,ze samo stukowe nie jest AZ TAK szkodliwe, ale powoduje wzrost temperatury w cylindrze. Po dluzszym czasie potrafi sie mieszanka detonowac zanim bedzie iskra ze swiecy"- Ogarnij sie, po jakim dluzszym czasie??Spalanie stukowe WYSTEPUJE wlasnie wtedy,gdy paliwo zapala sie od nagrzanych czesci sinika(zwykle komory spalania)a nie od swiecy.I nie jest az tak szkodliwe??Obciaza termicznie I mechanicznie tlok.Bo mieszanka zapala sie kilkadziesiat razy szybciej niz w przypadku iskry ze swiecy.W mocno obciazonym motorze,potrafi zrobic destrukcje w ulamek sekundy.



--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 22 Oct 2015 - 21:29
Post #235


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(addam24 @ Thu, 22 Oct 2015 - 20:23) *
"Paradoks jest taki,ze samo stukowe nie jest AZ TAK szkodliwe, ale powoduje wzrost temperatury w cylindrze. Po dluzszym czasie potrafi sie mieszanka detonowac zanim bedzie iskra ze swiecy"- Ogarnij sie, po jakim dluzszym czasie??Spalanie stukowe WYSTEPUJE wlasnie wtedy,gdy paliwo zapala sie od nagrzanych czesci sinika(zwykle komory spalania)a nie od swiecy.I nie jest az tak szkodliwe??Obciaza termicznie I mechanicznie tlok.Bo mieszanka zapala sie kilkadziesiat razy szybciej niz w przypadku iskry ze swiecy.W mocno obciazonym motorze,potrafi zrobic destrukcje w ulamek sekundy.


To, o czym piszesz, to tzn "pre-ignition". Duzo ludzi myli te pojecia, a po angielsku maja dwie ladne nazwy : detonation i pre-ignition. Pierwsze to za szybko spalajace sie mieszanka (np zbyt uboga, za cieplo, lub po prostu za bardzo wyprzedzony zaplon). Slychac to jako stuk, bo fala palacej sie mieszanki dosc mocno wali w tlok. Druga, to samozaplon. Przy samozaplonie moze ci wypalic dziure w tloku w pare sekund, bo tlok spreza zapalona juz mieszanke i temperatura wtedy jest znacznie wyzsza, niz przy rozprezaniu dopiero co zapalonej mieszanki.

http://www.contactmagazine.com/Issue54/EngineBasics.html

Zainm zaczniesz pisac teksty "ogarnij sie", sprawdz, czy napewno masz racje.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 22 Oct 2015 - 22:09
Post #236


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Tommo @ Thu, 22 Oct 2015 - 21:12) *
Misiu a wiesz jakie jest seryjne doładowanie w Evo?
1.25 bara. Jebnij mu propocjonalnie ponad trzy bary bez strojenia na torze i wtedy pogadamy.

i bardzo zdrowe porównanie, 0.6b i 1.1b ponad serię, oraz 1.25b i prawie 2b ponad serię jako punkt odniesienia biggrin.gif evo na 1.1b ponad serię jeżdżą, nie jakoś specjalnie długo ale jeżdżą.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Thu, 22 Oct 2015 - 22:38
Post #237


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(jackkpl @ Thu, 22 Oct 2015 - 21:29) *
To, o czym piszesz, to tzn "pre-ignition". Duzo ludzi myli te pojecia, a po angielsku maja dwie ladne nazwy : detonation i pre-ignition. Pierwsze to za szybko spalajace sie mieszanka (np zbyt uboga, za cieplo, lub po prostu za bardzo wyprzedzony zaplon). Slychac to jako stuk, bo fala palacej sie mieszanki dosc mocno wali w tlok. Druga, to samozaplon. Przy samozaplonie moze ci wypalic dziure w tloku w pare sekund, bo tlok spreza zapalona juz mieszanke i temperatura wtedy jest znacznie wyzsza, niz przy rozprezaniu dopiero co zapalonej mieszanki.

http://www.contactmagazine.com/Issue54/EngineBasics.html

Zainm zaczniesz pisac teksty "ogarnij sie", sprawdz, czy napewno masz racje.



Zwraca Honor.Dobry artykul mi wyslales.Nigdy nie jest za pozno na nauke(:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Thu, 22 Oct 2015 - 22:49
Post #238


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





CYTAT(addam24 @ Thu, 22 Oct 2015 - 19:55) *
Nie wiem jakie masz tloki, moze warto przy okazji pokusic sie i kupic bardziej odprezajace motor.Glowica rowniez idzie do rozebrania,mozesz zrobic maly porting.Jedna z przyczyn detonacji ,jest przegrzany motor-ciekawe jaka temperature olej lapie na torze.

Porting jest już dawno, odprężenie ciut większe też o ile pamiętam przy strokerze poszło, panowie, to na prawdę składają ludzie którzy serwisują mistrzów Polski. O oleju też pisałem że 120 nie przekracza. To auto jest przygotowane bardzo dobrze i przez dobrych fachowców, co nie zmienia faktu, że wszystkim motory potrafią się wyjebać smile.gif Oczywiście są teorie o odprężaniu do 8:1,ale to nie auto na ćwiarę które ma 1000KM. to nie tak że to jest prototyp, takich setupów jak mój jeździ kilka-kilkanaście w sporcie, na takich samych gratach (poza turbo i kolektorami oczywiście) jeśli chodzi o motor z mocami po 750kunia i mają za sobą niektórzy 3 sezon (oczywiście z rewizjami po drodze). To nie był eksperyment, to był kolejny tak zrobiony motor wg sprawdzonej metody. I pierwszy który się tak wysrał smile.gif


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kriss20
post Fri, 23 Oct 2015 - 01:19
Post #239


User
Dołączył: Mon, 03 September 2007
Skąd: wrocław





Tu nie chodzi o to kto to składał. Chodzi o to, że coś jebło więc coś jest przyczyną. Najlepszą opcją była by ukryta wada materiału ale dużo wskazuje na to, że coś innego zapoczątkowało reakcję łańcuchową i dobrze by było to wyłapać żeby nie rwać później włosów z głowy.
Jeśli odpadły kawałki świecy to znaleźliście je ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Fri, 23 Oct 2015 - 14:33
Post #240


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Tak, ślady na łopatkach turbo jak wyleciały wink.gif
Przypominam, że dzień przed poznaniem wleciał mi też błąd pierwszej lambdy, skasowałem, nie było, na torze się jednak pojawił znowu jako chwilowy. Niby auto powinno z nim być przelane, ale ch.. wie.
Poza tym jeśli świeca dostała już kilka ciosów w tzw międzyczasie, to mogła akurat w tym momencie się poddać przy stosunkowo mniejszym obciążeniu. Generalnie kilka osób które zobaczyło ten bałagan zaczęło szukać lepszych świec do swoich aut wink.gif
I nie zawsze, nawet dość rzadko dochodzi się do tego co było przyczyną że jebnął silnik. Tak poważnie. Mam znajomych co takie historie ze świecami przeżyli, więc nie dziwi mnie ta ewentualność.


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  « < 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 19:18