Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> A6 C5 Avant Quattro 1,8T AWT K03-005 hybryda 295KM/360Nm, low boost
Pawel-2005
post Thu, 07 Jan 2016 - 00:13
Post #61


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





CYTAT(marszall @ Wed, 06 Jan 2016 - 21:56) *
A moge spytac dlaczego tak kolektor wydechowy a nie jak jz spawany to nie baran? Bo to wlasciwie wyszedl skrzynkowy

generalnie to bzdura sprawać kolektor pod takie turbo. Seryjny po odpowiednim portingu też ma przepływy na 300+ a do takiego turba spawać kolektor to przerost formy nad treścią.
Też mam taka hybryde na bazie k03 na której da się zrobić 300+ bo sam z podobnej mam 310km i to na seryjnym kolektorze z wersji 225 który ma gówniane przepływy. Fakt ,że trochę poprawione przepływy ale spawanie barana pod takie śmieszne turbinki to szkoda czasu.
Upalam auto na lpg i wszystko działa bezawaryjnie a ze spawanym mogło by być różnie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 07 Jan 2016 - 00:13
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
marszall
post Thu, 07 Jan 2016 - 06:56
Post #62


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Mi glownie chodzi o egt bo w takich kolektorach jestnapewno troche gorsze bo cylndry naprzeciw siebie wala
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Thu, 07 Jan 2016 - 09:14
Post #63


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





Jakieś nakierowanie spalin na turbo w tym kolektorze jest wiec z tego tytulu mysle ze tragedii niema. Egt bedzie jak powstanie back pressure co w takich malych spreżarkach jest norma niestety:/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marecek1522
post Sat, 09 Jan 2016 - 17:46
Post #64


Frequent User
Dołączył: Mon, 11 February 2013
Skąd: Rzeszów





o ile mnie wzrok nie myli to muszla ssąca jest z innej turbiny ? ps znajmy na seri kol wydechowym z turbiną gt28 mił 350km i egt w granicach 900 stopni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
McGiver18T
post Wed, 13 Jan 2016 - 13:45
Post #65


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 March 2013





CYTAT(marszall @ Wed, 06 Jan 2016 - 22:56) *
A moge spytac dlaczego tak kolektor wydechowy a nie jak jz spawany to nie baran? Bo to wlasciwie wyszedl skrzynkowy

baran to to nie jest, bo w baranie dąży sie do tego aby uzyskać identyczne długości rur na każdym cylindrze. Ten mój jest zrobiony na kształt oryginału, ale z kwasa z możliwie jak największymi średnicami rur, ale jest jednocześnie kierunkowany jak tylko sie dało aby zachować oryginalne mocowanie turbiny i jej położenie. Nie ma pojemnika zbiorczego w nim

CYTAT(kuki_VU @ Wed, 06 Jan 2016 - 23:14) *
Bo.chyba wlasciciel pisal wczesniej ze ma pod maska wsio.wygladac jak w.orginale
Btw. McGiver jaki masz maks odczyt z MAFa?

żebym nie zełgał, ale 214 albo 215g/s ile pamietam

CYTAT(Pawel-2005 @ Thu, 07 Jan 2016 - 00:13) *
generalnie to bzdura sprawać kolektor pod takie turbo. Seryjny po odpowiednim portingu też ma przepływy na 300+ a do takiego turba spawać kolektor to przerost formy nad treścią.
Też mam taka hybryde na bazie k03 na której da się zrobić 300+ bo sam z podobnej mam 310km i to na seryjnym kolektorze z wersji 225 który ma gówniane przepływy. Fakt ,że trochę poprawione przepływy ale spawanie barana pod takie śmieszne turbinki to szkoda czasu.
Upalam auto na lpg i wszystko działa bezawaryjnie a ze spawanym mogło by być różnie...

Pieprzysz takie farmazony że rzygać mi sie chce laugh.gif Seryjny kolektor od wzdłuzniaka na 300KM+ ? może na 500KM jeszcze smile.gif najlepszy porting seryjnego kolektora da ci 300KM z jednym małym ALE, przy odrobinie szczęścia może przy 6000-6100rpm a dalej spadek bo BP już kosmos; ty widzę nic nie czytasz ze zrozumieniem i gówno rozumiesz a mieszasz pojecia jak cholera robiąc tu jeden wielki zamęt laugh.gif kolektor od 225KM to jest od K04 który ma 3x takie przeloty jak kolektor od K03. Do kolekora k04 nie pasuje zeliwo k03, zeliwo k04-022 ma pojemność 5.82 dla wirnika 42/50 a ja mam zeliwo k03-015 4.88 dla wirnika 38/45 przerobione na wirnik 42/50 czyli dysza wychodzi na poziomie 4 albo i mniej. Boost mam na poziomie 1,1bar na odcince i mam 301KM z zapasem na N75 ponad 40% gdzie we wszystkich projektach Nka na 100% zamknieta od 5500 w góre i niech sie dzieje wola nieba, może coś tam wypluje: boost 1,5bara i 280KM laugh.gif . Na 1,2 bara zamknęło mi wtryski 440ccm i podejrzewam że turbina zamieniła sie już w suszarke bardziej, bo temp w dolocie rosła już troche ( fakt faktem że 50% FMICka zasłonięta) i przepływ dla 2280 na poziomie 318-320KM to już w zasadzie krańce flowmapy. Także twoj setup na 310KM na kolektorze K04 z muszlą K04 to żaden szał bo na swojej K03 więcej zrobiłem na stałym booscie 1,1-1,2bara. Do takiego wyniku na takim booscie i tym bardziej na takiej turbinie jak narazie nikt się nie zblizył w europie. Jest jeden gościu na vortexie który na żeliwie 5.88 zrobił podobny wynik ale nie na takim niskim booscie i mocy maxymalnej na odcięciu. Wstaw tu wykres tego swojego 310KM z logiem boostu i pochwal się, bo widze że maść na ból dupy by ci sie przydała. Nie możesz zrozumieć korelacji pojęcia boost i flow, z którego matematycznie wychodzi że boost jest jednostką bez wyznacznika i jego wartość wyrażona stosunkiem do flow określa sprawność przepływową silnika, bo widzę że uparcie jedziesz utartymi szlakami i nie jesteś w stanie zrozumieć rzeczy o których tu pisałem, bo boost i moc nie wiele mają ze sobą wspólnego, a wręcz mozna powiedzieć że boost jest negatywnym czynnikiem. Jest takie powiedzenie: jak się nie najesz, to się nie wysrasz; ale w przypadku silnika spalinowego dochodzi jeszcze: jak się nie wysrasz, to sie nie najesz tongue.gif i w tym wypadku ten kolektor i ta hybryda robią robotę dużo większą niz ci się wydaje o czym świadczą wyniki koncowe tego moda smile.gif powiem ci więcej smile.gif zrobiłem już sobie projekt strokera 2,0 biturbo na takich suszarkach lekko zmodyfikowanych który przy odrobinie szczescia może do końca roku jakoś ogarnę i pokaże tobie i tobie podobnym stereotypowcom wyniki po których wiadro mąsci ci nawet nie pomoże cool.gif WASZA wojna na konie bawi mnie do rozpuku i tylko popcorn i cole brać czytając wypociny "specjalistuf" od ich generowania. Jak już pisałem wcześniej: ci co mają pojecie siedzą cicho albo popcorn jedzą laugh.gif

CYTAT(marecek1522 @ Sat, 09 Jan 2016 - 17:46) *
o ile mnie wzrok nie myli to muszla ssąca jest z innej turbiny ? ps znajmy na seri kol wydechowym z turbiną gt28 mił 350km i egt w granicach 900 stopni

możesz mi sprecyzowac w tym momencie słowa " seri kol wydechowym" ??????? bo nie widziałem czegoś takiego na oczy i nie słysząłem o czym takim jak seryjny kolektor wydechowy pod gt28 do 1,8T????????

CYTAT(Pawel-2005 @ Thu, 07 Jan 2016 - 09:14) *
Jakieś nakierowanie spalin na turbo w tym kolektorze jest wiec z tego tytulu mysle ze tragedii niema. Egt bedzie jak powstanie back pressure co w takich malych spreżarkach jest norma niestety:/

proponuje ci spojrzeć na wykres i loga N75 i dopiero się wypowiadać w tej kwestii, bo w tym momencie bajki pieprzysz. Swoje stereotypy zachowaj dla siebie i zacznij wnioski wyciągać jakieś sensowne, bo właśnie po to otworzyłem tu ten post.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcindlug
post Wed, 13 Jan 2016 - 16:59
Post #66


User
Dołączył: Wed, 21 January 2009





CYTAT(McGiver18T @ Wed, 13 Jan 2016 - 16:13) *
możesz mi sprecyzowac w tym momencie słowa " seri kol wydechowym" ??????? bo nie widziałem czegoś takiego na oczy i nie słysząłem o czym takim jak seryjny kolektor wydechowy pod gt28 do 1,8T????????


moze eliminator?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Thu, 14 Jan 2016 - 14:10
Post #67


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





CYTAT(McGiver18T @ Wed, 13 Jan 2016 - 12:45) *
baran to to nie jest, bo w baranie dąży sie do tego aby uzyskać identyczne długości rur na każdym cylindrze. Ten mój jest zrobiony na kształt oryginału, ale z kwasa z możliwie jak największymi średnicami rur, ale jest jednocześnie kierunkowany jak tylko sie dało aby zachować oryginalne mocowanie turbiny i jej położenie. Nie ma pojemnika zbiorczego w nim


żebym nie zełgał, ale 214 albo 215g/s ile pamietam


Pieprzysz takie farmazony że rzygać mi sie chce laugh.gif Seryjny kolektor od wzdłuzniaka na 300KM+ ? może na 500KM jeszcze smile.gif najlepszy porting seryjnego kolektora da ci 300KM z jednym małym ALE, przy odrobinie szczęścia może przy 6000-6100rpm a dalej spadek bo BP już kosmos; ty widzę nic nie czytasz ze zrozumieniem i gówno rozumiesz a mieszasz pojecia jak cholera robiąc tu jeden wielki zamęt laugh.gif kolektor od 225KM to jest od K04 który ma 3x takie przeloty jak kolektor od K03. Do kolekora k04 nie pasuje zeliwo k03, zeliwo k04-022 ma pojemność 5.82 dla wirnika 42/50 a ja mam zeliwo k03-015 4.88 dla wirnika 38/45 przerobione na wirnik 42/50 czyli dysza wychodzi na poziomie 4 albo i mniej. Boost mam na poziomie 1,1bar na odcince i mam 301KM z zapasem na N75 ponad 40% gdzie we wszystkich projektach Nka na 100% zamknieta od 5500 w góre i niech sie dzieje wola nieba, może coś tam wypluje: boost 1,5bara i 280KM laugh.gif . Na 1,2 bara zamknęło mi wtryski 440ccm i podejrzewam że turbina zamieniła sie już w suszarke bardziej, bo temp w dolocie rosła już troche ( fakt faktem że 50% FMICka zasłonięta) i przepływ dla 2280 na poziomie 318-320KM to już w zasadzie krańce flowmapy. Także twoj setup na 310KM na kolektorze K04 z muszlą K04 to żaden szał bo na swojej K03 więcej zrobiłem na stałym booscie 1,1-1,2bara. Do takiego wyniku na takim booscie i tym bardziej na takiej turbinie jak narazie nikt się nie zblizył w europie. Jest jeden gościu na vortexie który na żeliwie 5.88 zrobił podobny wynik ale nie na takim niskim booscie i mocy maxymalnej na odcięciu. Wstaw tu wykres tego swojego 310KM z logiem boostu i pochwal się, bo widze że maść na ból dupy by ci sie przydała. Nie możesz zrozumieć korelacji pojęcia boost i flow, z którego matematycznie wychodzi że boost jest jednostką bez wyznacznika i jego wartość wyrażona stosunkiem do flow określa sprawność przepływową silnika, bo widzę że uparcie jedziesz utartymi szlakami i nie jesteś w stanie zrozumieć rzeczy o których tu pisałem, bo boost i moc nie wiele mają ze sobą wspólnego, a wręcz mozna powiedzieć że boost jest negatywnym czynnikiem. Jest takie powiedzenie: jak się nie najesz, to się nie wysrasz; ale w przypadku silnika spalinowego dochodzi jeszcze: jak się nie wysrasz, to sie nie najesz tongue.gif i w tym wypadku ten kolektor i ta hybryda robią robotę dużo większą niz ci się wydaje o czym świadczą wyniki koncowe tego moda smile.gif powiem ci więcej smile.gif zrobiłem już sobie projekt strokera 2,0 biturbo na takich suszarkach lekko zmodyfikowanych który przy odrobinie szczescia może do końca roku jakoś ogarnę i pokaże tobie i tobie podobnym stereotypowcom wyniki po których wiadro mąsci ci nawet nie pomoże cool.gif WASZA wojna na konie bawi mnie do rozpuku i tylko popcorn i cole brać czytając wypociny "specjalistuf" od ich generowania. Jak już pisałem wcześniej: ci co mają pojecie siedzą cicho albo popcorn jedzą laugh.gif


możesz mi sprecyzowac w tym momencie słowa " seri kol wydechowym" ??????? bo nie widziałem czegoś takiego na oczy i nie słysząłem o czym takim jak seryjny kolektor wydechowy pod gt28 do 1,8T????????


proponuje ci spojrzeć na wykres i loga N75 i dopiero się wypowiadać w tej kwestii, bo w tym momencie bajki pieprzysz. Swoje stereotypy zachowaj dla siebie i zacznij wnioski wyciągać jakieś sensowne, bo właśnie po to otworzyłem tu ten post.

Szczerze to nawet nie chce mi sie z toba gadac. Robisz jakies wywody rekordy europy jestes wielki znawca a robisz jakies marne 300km i sie tym jarasz gdzie ja podobne setupy upalałem 5 lat temu i wtedy robiło to jakieś słabe wrażenie bo chwile potem zrobiłem sobie 450 km z 1.8t ktore by zrobiło wiatrak z tego co tutaj pokazałeś. Sorry ale takie projekty to nie moja liga i nie musze ci nic pokazywac w tym wątku bo mam to gdzieś. Dla mnie to mozesz miec i n75 na 0% i miec 300km. To ze k04 nie pasuje na flansze k03 to zadna ameryka ale skoro kolektor od k04 ma duzo lepsze przeplywy niz z k03 to jestes w bledzie. X lat temu jak jeszcze nie budowales swoich zacnych projektow to ludzie na eliminatorach gt28rs robili wiecej na bazie kolektora k03 niz k04...ogolnie szkoda mojego czasu na pisanie z toba bo jestes goru w pl od 1.8 i zrobiles z niego zajebiste 300km. Gratulacje stary i pewnie sam Rafalek ci pogratuluje bo zapewne wiesz najwiecej w europie a wszyscy tutaj to leszcze. Ja koncze wypowiedzi w tym temacie bo mam ciekawsze rzeczy i projekty do roboty niz brandzlowanie sie jakas "gejowską" hybryda k03 w tym mało ciekawym temacie...teraz masz wypowiedź na swoim poziomie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 14 Jan 2016 - 14:46
Post #68


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





dajcie sobie spokój i idźcie na pw, żenada trochę. zamiast czegoś się dowiedzieć to jedyne co to obrzucanie się błotem co kto kiedy zrobił i jaki to nie jest zajebisty...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZUCZEKTT
post Thu, 14 Jan 2016 - 15:10
Post #69


Super User
Dołączył: Sat, 30 October 2010





CYTAT(marcindlug @ Wed, 13 Jan 2016 - 16:59) *
moze eliminator?

ATP robiło kiedyś takie cudo, gt28r pod kolektor k03, 28rs i 3071 pod kolektor k-04, ogólnie gówno niesamowite, mocy to nie generowało ze względu na przepływy, trwałość to 10tyś i złom, a cena 2tyśUSD, montowałem jakieś 6-7 lat temu więc piszę z doświadczenia.
A wracając do wypowiedzi autora tematu, to faktycznie zszedł do poziomu świńskiego ryja, tak że dziękuje bez odbioru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
McGiver18T
post Thu, 14 Jan 2016 - 22:10
Post #70


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 March 2013





CYTAT(Pawel-2005 @ Thu, 14 Jan 2016 - 14:10) *
Szczerze to nawet nie chce mi sie z toba gadac. Robisz jakies wywody rekordy europy jestes wielki znawca a robisz jakies marne 300km i sie tym jarasz gdzie ja podobne setupy upalałem 5 lat temu i wtedy robiło to jakieś słabe wrażenie bo chwile potem zrobiłem sobie 450 km z 1.8t ktore by zrobiło wiatrak z tego co tutaj pokazałeś. Sorry ale takie projekty to nie moja liga i nie musze ci nic pokazywac w tym wątku bo mam to gdzieś. Dla mnie to mozesz miec i n75 na 0% i miec 300km. To ze k04 nie pasuje na flansze k03 to zadna ameryka ale skoro kolektor od k04 ma duzo lepsze przeplywy niz z k03 to jestes w bledzie. X lat temu jak jeszcze nie budowales swoich zacnych projektow to ludzie na eliminatorach gt28rs robili wiecej na bazie kolektora k03 niz k04...ogolnie szkoda mojego czasu na pisanie z toba bo jestes goru w pl od 1.8 i zrobiles z niego zajebiste 300km. Gratulacje stary i pewnie sam Rafalek ci pogratuluje bo zapewne wiesz najwiecej w europie a wszyscy tutaj to leszcze. Ja koncze wypowiedzi w tym temacie bo mam ciekawsze rzeczy i projekty do roboty niz brandzlowanie sie jakas "gejowską" hybryda k03 w tym mało ciekawym temacie...teraz masz wypowiedź na swoim poziomie

Wsadzić duże turbo i zrobić moc to żadna sztuka, wsadź małą suszarkę i zrób moc wtedy będziesz się mądrzył. Iść po najprostszej linii oporu to każdy potrafi, ale jak 98% mówi że się nie da i to nie możliwe jest ponoć a 2% mówi "cholera jednak się da!!!!" to jest najfajniejsze w tym. Wsadzenie gt3071 czy jej podobnej suszarki i zrobienie 400KM+ nie jest sztuką, ale jak z gejowskiej hybryda da się zrobić moc, to ból doopy sie włącza z jednego tylko się okazuje powodu tongue.gif dla ciebie 300KM i 1,1bar z gejowskiej hybrydy to jest abstrakcja niestety. Mówili że sie nie da!!!!!!! i nie ma takiej opcji!!!! a jednak się da, tylko trzeba chcieć, tylko po co, skoro są prostsze sposoby. Dlaczego tak jest??? wiedzą wszyscy co siedzą w tym interesie, nieprawdaż??????????? Co do Rafała to ma mój wielki szacun i respekt w tym co robi, bo fakt faktem on w gejowskie k03 sie nie bawi i jak wykorzystać piec 1,8T to on chyba w Polsce wie najlepiej. Ty masz jak to mi chłopaki napisali" swój dzichad na kreski i konie z nibylandii" laugh.gif a ja wole konwersacje na wiedze, bo na bank nie znasz historii pewnej Jki i jak to ona dostała nóg z mojego zapyziałego warsztaciku rolleyes.gif cieszy mnie najbardziej to że sam do tego doszedłem wszystkiego co wiem i robie to tylko dla rozrywki. Jak zbudować 1,8T na 800KM+ czy nawet 1000 to każdy niemal wie, bo odpali sobie YT i masz tam niemal filmy z instruktarzem krok po kroku. W fizyce cudów nie ma, a bez zrozumienia, pojęcia i praktyki nikt się nie doskonali tylko się uwstecznia. Co do skończenia konwersacji twojej w tym temacie bardzo mnie to cieszy, zresztą nie tylko mnie laugh.gif Jak zrozumiesz przesłanie tego postu to się przyłącz ponownie, bo mnie wojna na konie i kreski nie interesuje, ja z piaskownicy już dawno wyszedłem. Paka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Fri, 15 Jan 2016 - 07:41
Post #71


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Cięzki masz styl przebywania na forum...a alfa i omegą nie jesteś, bo robienie 300KM a 500KM to zupełnie dwie różne rzeczy. Takiego czegoś nie przeżyłeś, a robisz z siebie gwiazdę...Chciałem wejść z Tobą w kontakt na temat hybryd, ale z tego powodu chyba nie ma sensu z Tobą dyskutować smile.gif


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Fri, 15 Jan 2016 - 08:06
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





Nie no 300km ktore na razie nic nie pokazalo poza jakims onboardem na ktorym nie jedzie to jest wyczyn bo 800 to lajt gdyż na youtube są poradniki. To po co Rafal testował ,wysadzał, łamał przecierając nam tu szlaki skoro powinien odpalić yt i by od razu osiągnął swoj cel. Tym postem się pogrążyłeś już do reszty bo za kilka lat wszyscy pojdą jeszcze bardziej na łatwiznę ładując większe turba i robiąc 1000+ z poradników a yt a ty będziesz najmądrzejszy bo pobijesz rekord świata robiąc 327km na hybrydzie z k03 z ktorej już nic prawie nie zostanie. Także ja wolę się tak nie znać jak ta cała reszta tego forum i iść na łatwiznę niż stać w miejscu twierdząc że opanowałem setupy k03 z przed 20 lat do perfekcji. Także nie mam nic już do dodatnia w tym temacie bo się nie znam a autorowi tematu życzę kolejnych wielkich sukcesów +3 km itp...

A tak na marginesie to mam 312km przy 1.1 bara ( powyzej 6 tys)na swojej hybrydzie w dupowozie i 460nm (1.5 bara). Moglbym jeszcze poprawić afr na gorze i jeszcze pare km by doszlo ale mam to gdzieś bo planuje tam dorobic 100km a nie 10.. . Ty w tej swojej zajebistej hybrydzie masz takie same kolo kompresji jak u mnie a wirnik wydechowy jeszcze mniejszy. Ja fakie turbinki miale w rekach juz ponad 3 lata temu dlatego ameryki tu nie odkryles.. Kończę już polemikę i pisz sobie co chcesz...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 15 Jan 2016 - 09:20
Post #73


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(ZUCZEKTT @ Thu, 14 Jan 2016 - 15:10) *
A wracając do wypowiedzi autora tematu, to faktycznie zszedł do poziomu świńskiego ryja, tak że dziękuje bez odbioru.

+1

CYTAT(McGiver18T @ Thu, 14 Jan 2016 - 22:10) *
mnie wojna na konie i kreski nie interesuje, ja z piaskownicy już dawno wyszedłem. Paka

Patrząc na Twoje wypowiedzi to powyższy cytat nadaje się do dowcip-rewelka. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
McGiver18T
post Fri, 15 Jan 2016 - 11:53
Post #74


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 March 2013





CYTAT(Fawor @ Fri, 15 Jan 2016 - 07:41) *
Cięzki masz styl przebywania na forum...a alfa i omegą nie jesteś, bo robienie 300KM a 500KM to zupełnie dwie różne rzeczy. Takiego czegoś nie przeżyłeś, a robisz z siebie gwiazdę...Chciałem wejść z Tobą w kontakt na temat hybryd, ale z tego powodu chyba nie ma sensu z Tobą dyskutować smile.gif

Nie robie z siebie gwiazdy bo mam na to wyebane, problem polega na tym że bardzo niewele osób zrozumiało przesłanie tego posta, bo chyba każdy by chciał mieć wszystko podane na tacy. Problem numer 2 jest taki że to nie turbina robi tu robotę, tylko wręcz powinna robić surge w tej konfiguracji w średnim zakresie obrotów a backpresure na górze powinno być wręcz kosmiczne. żeliwo w tej turbinie jest takie samo jak w 2,7t czyli 4.82 38/45 a rozwiercone jest na 42/50. Przepusciło to 320KM prawie i nie ma tam kosmicznych EGT czy BP. Czyli czysto teoretycznie takie 2,7 na takich hybrydach powinna przepchać na takich żeliwach 600KM+, tak??????? oj raczej na pewno nie. Słupek seryjne AWT nigdy nie otwierany z przelotem 283tyś. km. boost 1,1 bara ze śmiesznym wypełnieniem Nki. Czyli widzę że to jest standard i nic dziwnego tu nie ma???? OK
Go to the top of the page
 
+Quote Post
McGiver18T
post Fri, 15 Jan 2016 - 12:14
Post #75


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 March 2013





CYTAT(Pawel-2005 @ Fri, 15 Jan 2016 - 08:06) *
A tak na marginesie to mam 312km przy 1.1 bara ( powyzej 6 tys)na swojej hybrydzie w dupowozie i 460nm (1.5 bara). Moglbym jeszcze poprawić afr na gorze i jeszcze pare km by doszlo ale mam to gdzieś bo planuje tam dorobic 100km a nie 10.. . Ty w tej swojej zajebistej hybrydzie masz takie same kolo kompresji jak u mnie a wirnik wydechowy jeszcze mniejszy. Ja fakie turbinki miale w rekach juz ponad 3 lata temu dlatego ameryki tu nie odkryles.. Kończę już polemikę i pisz sobie co chcesz...

Już ci pisałem, pokaż mi loga swojej Nki i wtedy zaczniemy rozmawiać, bo ty nadal nie rozumiesz problemu. Dla jasności u mnie siedzi grucha od WG nówka seryjna, otwarcie 0,3bara. Co do turbiny to masz żeliwo 5.88 a nie 4.82 tak dla jasności. I napisze ci poraz kolejny, że to nie turbo jest kwintesencją tego postu, tylko zrozumienia CZEGOŚ co jest absurdem jak widzę dla większości cały czas, a robi robotę jak najbardziej pozytywną jednak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 15 Jan 2016 - 13:45
Post #76


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Pawel-2005 ma rację, odkrywasz amerykę grzebiąc w tematach, które były przerabiane wiele lat temu, wszyscy ewoluowali i poszli do przodu, a Ty poświęciłeś czas na odkrycie od nowa ameryki... z tą różnicą, że reszta do ameryki dopłynęła statkiem, a Ty kajakiem i na nowo musiałeś statek odkryć. efekt z tego żaden, chwalisz się czymś co wszyscy przerobili wiele lat temu i teraz mają statki, ale kosmiczne. a Ty się cieszysz, że zrobiłeś statek, który dopłynie do ameryki w 2 dni szybciej... w czasach gdy statków nikt nie używa. a do tego pisanie do Ciebie jest jak rzucanie grochem o ścianę, ludzie piszą a Ty swoje, ludzie piszą a Ty swoje dalej... konia trzepać nad swoim autem możesz, ale robienie z ludzi debili, bo zrobili 10KM mniej to nie na tym forum.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwampir
post Fri, 15 Jan 2016 - 13:56
Post #77


Frequent User
Dołączył: Thu, 30 August 2012





Z całym szacunkiem, ale jakos za dużo o ile w ogole to nie ma na tym forum o takich wynikach z takiego osprzętu. Jak się zaczyna grzebać w starych tematach to są super wyniki w stylu 220KM na k04-015 i większość znanych osob z forum pisze ze to dobry wynik we wzdłużnym 1.8T. Troche obiektywizmu a nie pisania pod wpływem emocji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Fri, 15 Jan 2016 - 14:00
Post #78


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





super. hybrydowy kolektor i turbo które nie ma nic wspólnego z k03 poza flanszą kolektora. tak, bardzo jest się czym jarać.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Fri, 15 Jan 2016 - 14:36
Post #79


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(McGiver18T @ Fri, 15 Jan 2016 - 12:53) *
Nie robie z siebie gwiazdy bo mam na to wyebane, problem polega na tym że bardzo niewele osób zrozumiało przesłanie tego posta, bo chyba każdy by chciał mieć wszystko podane na tacy. Problem numer 2 jest taki że to nie turbina robi tu robotę, tylko wręcz powinna robić surge w tej konfiguracji w średnim zakresie obrotów a backpresure na górze powinno być wręcz kosmiczne. żeliwo w tej turbinie jest takie samo jak w 2,7t czyli 4.82 38/45 a rozwiercone jest na 42/50. Przepusciło to 320KM prawie i nie ma tam kosmicznych EGT czy BP. Czyli czysto teoretycznie takie 2,7 na takich hybrydach powinna przepchać na takich żeliwach 600KM+, tak??????? oj raczej na pewno nie. Słupek seryjne AWT nigdy nie otwierany z przelotem 283tyś. km. boost 1,1 bara ze śmiesznym wypełnieniem Nki. Czyli widzę że to jest standard i nic dziwnego tu nie ma???? OK

to nie jest standard, bo w obecnych czasach nikt już za bardzo tym sie po prostu nie zajmuje smile.gif Woli włożyć większe turbo i mieć 350. A to, że Ty zrobiłeś - ok, fajnie. Pochwaliłes się, jeździ do przodu. Ale wlasnie to podsumowanie o statkach pasuje do tego bardzo dobrze smile.gif Możesz podniecać się swoim frachtowcem, ale raczej w pojedynkę bez oczekiwania poklasku, bo tutaj poklask poszedł w kierunku samolotów i rakiet biggrin.gif To, że zrobiłes coś, czego nie zrobił nikt inny nie znaczy z automatu, że to jest zajebiste...


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
McGiver18T
post Fri, 15 Jan 2016 - 17:19
Post #80


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 March 2013





CYTAT(Fawor @ Fri, 15 Jan 2016 - 14:36) *
to nie jest standard, bo w obecnych czasach nikt już za bardzo tym sie po prostu nie zajmuje smile.gif Woli włożyć większe turbo i mieć 350. A to, że Ty zrobiłeś - ok, fajnie. Pochwaliłes się, jeździ do przodu. Ale wlasnie to podsumowanie o statkach pasuje do tego bardzo dobrze smile.gif Możesz podniecać się swoim frachtowcem, ale raczej w pojedynkę bez oczekiwania poklasku, bo tutaj poklask poszedł w kierunku samolotów i rakiet biggrin.gif To, że zrobiłes coś, czego nie zrobił nikt inny nie znaczy z automatu, że to jest zajebiste...

qrde!!!!! to inaczej. Popatrz na wykres, popatrz na loga, opis turbiny i zdjęcie. Czy według ciebie wszystko jest OK????? chodzi mi tylko o to.
Bo 300KM to jest na obecne czasy gufno nie wynik i ja to wiem. Popatrz na loga i załóż czysto teoretycznie jaka jest możliwość tej suszarki w tej konfiguracji. Pokaż mi jeden jedyny taki wynik u kogokolwiek i gdziekolwiek na takiej gejowskiej turbinie????? Jak na mój gust jest to log dla charakterystyki bardzie zbliżonej do gt30 a nie k03 i cały czas mi o to chodzi, a nie o żadne posrane 300KM, które są wartością żenującą na dzien dzisiejszy niemal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 08:13