Shoutbox 0 nowych PW 

698 Stron V  « < 696 697 698  
Reply to this topicStart new topic
> Motoryzacyjne pytania i odpowiedzi...
Andrzej87
post Thu, 24 Nov 2022 - 16:47
Post #13941

Super User

Blaszak i zrobic dodatkowe otwory wentylacyjne jezeli jest dosc szczelny.
Kolega ma blaszak na dwa auta. Trzyma tam od 3 lat samochod, ktory ma 20 lat i jest w dobrym stanie, nie posypal sie. Nie zauwazylem, zeby bylo tam jakos szczegolnie wilgotno.

--------------------
Sprzedam części do E36, E39.
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 24 Nov 2022 - 16:47
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
Nanab
post Sat, 26 Nov 2022 - 02:56
Post #13942

User

Pokrowiec+jakieś dystanse pod nim żeby był przewiew i nie gniło, albo jakaś sztywniejsza konstrukcja, zamiast blaszaka wystarczy jakaś wiata, pawilon ogrodowy albo namiot(folia do pomidorów biggrin.gif https://ogrodosfera.pl/tunel-foliowy-do-upr...slin-3x6m-bialy ).
Co do blaszaków to jak nie ma nieszczelnego kanału w którym zbiera się woda, ani nikt nie będzie tam przesiadywał, to nie będzie wilgoci, blaszak którego używam jako magazynu nic nie gnije, nie rdzewieje, w przeciwieństwie do drugiego którego używam jako warsztatu, z kanałem gdzie podcieka woda.
Ale żeby tylko przezimować samochód to mało ekonomiczne i praktyczne, ceny blaszaków poszły ostatnio kilkaset procent w górę, a złożenie i przeniesienie to spory problem w porównaniu do takiego pawilonu/namiotu.

+Quote Post
KRT
post Sat, 26 Nov 2022 - 07:28
Post #13943

User

Ja od paru lat trzymam auto pod pokrowcem ( listopad-kwiecień) z nava group. Mam dwa namioty od nich. Jeden na zimę a drugi na grad który nie był tani ale zawsze tańszy niż wgniotki do wyciągnięcia. Auto zimuje pod blokiem gdzie jest kostka i na własnych kołach bez żadnych kobyłek.

--------------------
Hokus pokus czary mary będę dmuchać ze dwa bary
Calibra 3.0 V6 TT
Leon Cupra R

+Quote Post
The Driver
post Sat, 26 Nov 2022 - 12:05
Post #13944

Frequent User

Taki tunel foliowy to wilgoć i grzyb wink.gif i w dodatku nie chroni przed uv, a to też szkodzi samochodom.

+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 26 Nov 2022 - 12:56
Post #13945

Forum Homee

Dobrze sprawdza się Carcoon :

https://www.carcoon.com/product-range/vehic...utdoor-carcoon/

--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com

+Quote Post
tomek 1980
post Sat, 26 Nov 2022 - 21:25
Post #13946

Forum Killer

CYTAT(tom cio @ Sun, 20 Nov 2022 - 09:32) *
Świeca żarowa przy tak dlugiej pracy sie nie przepala po kilku uzgciach? Pompka spryskiwacza tez raczej nie jest przystosowana do ciągłej pracy.

Witam, czy ja wiem ?
Przecież nie potrzeba nie wiadomo ile godzin na sprawdzenie takiego układu. Widziałem już kilka różnych dymiarek i wszystkie szły na świecach żarowych i większość na pompkach od spryskiwaczy. Zamiast pompki można użyć kompresora z sprężonym powietrzem, tak jak tu : https://www.tiktok.com/@aarek96/video/71633...355496131333381

Świec też mam więcej niż jedna po wymianie zawsze jakaś jest sprawna, a wymienia się zawsze wszystkie, chyba, że ktoś płacze i chce wymienić tylko spaloną. Świeca też jest zalana, także szybko się nie spali. wink.gif
Pozdrawiam.

+Quote Post
pszczelaszkov
post Sat, 26 Nov 2022 - 21:46
Post #13947

Super User

W pokrowcu najważniejsze żeby był paroprzepuszczalny i może stać. Z tym że otwierałem do góry szyber aby zrobić dystans między dachem a folią.
Tak jak słońce trochę przyświeciło to samochód był suchy pod spodem..
Problem miałem tylko w komorze silnika, jedyny wywietrznik jakim jest grill w takiej sytuacji jest przysłonięty.

+Quote Post
Nanab
post Wczoraj, 13:27
Post #13948

User

CYTAT(The Driver @ Sat, 26 Nov 2022 - 12:05) *
Taki tunel foliowy to wilgoć i grzyb wink.gif

Tak, o ile jest zamknięty wink.gif
Jak zostawisz otwarte wszystkie otwory jest przewiew lepszy niż w garażu i robi bardziej za wiatę niż szklarnię.

+Quote Post

698 Stron V  « < 696 697 698
Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 28 November 2022 - 20:25