Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Youngtimer do Upalania, auto z duszą
paid_in_full
post Thu, 26 Aug 2010 - 13:44
Post #41


Rookie
Dołączył: Thu, 26 August 2010





Witam, bo to mój pierwszy post. Chciałbym się podłączyć do tematu i zapytać o porsche 924 (nie s). Czy to auto ma potencjał żeby brać udział w zawodach typu CA Cup czy yt.party ? Czy to auto nadaje się aby w perspektywie, na bazie oryginalnego układu napędowego zbudować szybki pojazd dający frajdę z jazdy oraz możliwośc zmierzenia się z innymi klasykami ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 26 Aug 2010 - 13:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
grzywaczewski
post Thu, 26 Aug 2010 - 14:56
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 September 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(paid_in_full @ Thu, 26 Aug 2010 - 13:44) *
Czy to auto nadaje się aby w perspektywie, na bazie oryginalnego układu napędowego zbudować szybki pojazd dający frajdę z jazdy oraz możliwośc zmierzenia się z innymi klasykami ?

Co do samego Persche nie wypowiem sie, nie znam sie. Mam jednak dwa przemyslenia:

1. rywalizacja "klasykami" nigdy nie jest tak ostra jak w przypadku nowych samochodow - jest wieksze nastawienie na swietna zabawe biggrin.gif Nie zapomina sie ile godzin, pieniedzy i serca zaangazowalo sie w samochod, przez co jest mniej chcetnych ryzykujacych rozwalenie auta dla urwania czesci sekundy; do tego scigaja ludzie realnie pracujacy nad tymi samochodami i majacy wielkie pasje, a nie po prostu kierowcy dla ktorych najwazniejszy jest czas i pokonanie wszystkich;

2. w jazdach technicznych najwazniejszym elementem jest wkladka miesna; wysmienity kierowca w przecietnym aucie i tak skopie reszcie tylki.

Wiec jesli chciales miec takie wlasnie Porsche to co sie zastanawiac. Ja moglem miec Impreze GT, ale chcialem miec stare Legacy wink.gif


--------------------
EJ20G, EJ253, C16SE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maq2
post Thu, 26 Aug 2010 - 16:39
Post #43


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 July 2009
Skąd: Ślunsk





CYTAT(paid_in_full @ Thu, 26 Aug 2010 - 13:44) *
Witam, bo to mój pierwszy post. Chciałbym się podłączyć do tematu i zapytać o porsche 924 (nie s). Czy to auto ma potencjał żeby brać udział w zawodach typu CA Cup czy yt.party ? Czy to auto nadaje się aby w perspektywie, na bazie oryginalnego układu napędowego zbudować szybki pojazd dający frajdę z jazdy oraz możliwośc zmierzenia się z innymi klasykami ?




Z tego co widzialem na ostatnim classic auo, to jest cała grupka ludzi scigajacych sie 924 i 944, chyba nawet w ramach CA Cup maja jakis swoj puchar.
Nie pamietam jaka byla ich strona, ale jesli zadzwonisz/napiszesz do kogos z redaktorow Classic Auto to napewno udziela Tobie odpowiedzie.
Maila znajdziesz na stronie CA.

Widac bylo ze zabawe mieli calkiem niezla.
A samochody nie wygladaly na mega doinwestowane, wiec podejrzewam ze koszta zabawy nie sa duze (jak na sporty motorowe)

Pozdro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Thu, 26 Aug 2010 - 21:03
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(paid_in_full @ Thu, 26 Aug 2010 - 13:44) *
Witam, bo to mój pierwszy post. Chciałbym się podłączyć do tematu i zapytać o porsche 924 (nie s). Czy to auto ma potencjał żeby brać udział w zawodach typu CA Cup czy yt.party ? Czy to auto nadaje się aby w perspektywie, na bazie oryginalnego układu napędowego zbudować szybki pojazd dający frajdę z jazdy oraz możliwośc zmierzenia się z innymi klasykami ?


Jak najbardziej na tak. Auto jest dobrze wyważone ,nie jest to drogie w naprawach 911 bo unifikacja części jest spora z vw...w razie gdy mocy bedzie mało ...były wersje turbo i wolnossące s 3,0 wink.gif

Ciekawostka związana z tym autem to silnik w starym LT( oczywiście odpręzony na gaźniku 2,0 4 cyl) który jest taki sam podobno tongue.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arekk
post Fri, 27 Aug 2010 - 07:49
Post #45


User
Dołączył: Fri, 01 January 2010
Skąd: kk





www.924.pl tu masz wszystkie inofo
a może takie cuś
http://allegro.pl/ford-sierra-xr4-poj-2800...1188314918.html
tylko szkoda że do roboty silnik i buda (ford:(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paid_in_full
post Fri, 27 Aug 2010 - 10:38
Post #46


Rookie
Dołączył: Thu, 26 August 2010





Dzięki, za wszystkie odpowiedzi. Powodem mojego zainteresowania 924 jest m.in ocynkowane nadwozie, które pozwala patrzeć z optymizmem na długie użytkowanie auta i oczywiście układ transaxle. Co do silnika do dół jest vw natomiast głowica już różni się od produktu vw (zasłyszane od użytkownika 924).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Fri, 27 Aug 2010 - 11:17
Post #47


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





CYTAT(kiwi @ Thu, 26 Aug 2010 - 21:03) *
Jak najbardziej na tak. Auto jest dobrze wyważone ,nie jest to drogie w naprawach 911 bo unifikacja części jest spora z vw...w razie gdy mocy bedzie mało ...były wersje turbo i wolnossące s 3,0 wink.gif

Ciekawostka związana z tym autem to silnik w starym LT( oczywiście odpręzony na gaźniku 2,0 4 cyl) który jest taki sam podobno tongue.gif


Wersja turbo (931) była, tylko że to
1) rzadki rodzyn,
2) mocno różni się od n/a (silnik, inna skrzynia, która jest chyba tak samo rzadka, jak dupka do 323 GT-R), więc zbudowanie sobie takiego nie będzie proste, podobnie utrzymanie.

924S miało 2.5 litra.

Poza tym 924 niby jest zunifikowane z VW, ale trochę dziwnych, własnych lub mniej typowych rozwiązań (np. okolice tylnych piast, zawieszenie na drążkach). A i z racji wieku z częściami nie zawsze jest tak słodko.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Fri, 27 Aug 2010 - 16:38
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Miałem na mysli 944 jeżeli chodzi o 3,0 S...w 924 jest 2,5 rolleyes.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Sun, 29 Aug 2010 - 20:36
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(paid_in_full @ Thu, 26 Aug 2010 - 13:44) *
Witam, bo to mój pierwszy post. Chciałbym się podłączyć do tematu i zapytać o porsche 924 (nie s). Czy to auto ma potencjał żeby brać udział w zawodach typu CA Cup czy yt.party ? Czy to auto nadaje się aby w perspektywie, na bazie oryginalnego układu napędowego zbudować szybki pojazd dający frajdę z jazdy oraz możliwośc zmierzenia się z innymi klasykami ?


Nie wiem jakim budżetem dysponujesz ...ale jest fajne 924 turbo,które już dość długo wisi na allegro

http://moto.allegro.pl/porsche-924-turbo-u...1207777396.html


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Mon, 30 Aug 2010 - 01:28
Post #50


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





931 szkoda do upalania. Trzymać toto dla potomnych w garażu i wyprowadzać na weekendowe wycieczki.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 31 Aug 2010 - 00:01
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





Wieksze klasyki jeżdżą w Classic Cup....zdarzają się uszkodzenia sprzetu ,ale kto nie jedzie ostro nie ma zabawy wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Tue, 31 Aug 2010 - 16:53
Post #52


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





W sumie kto bogatemu zabroni. Co nie zmienia faktu, że 931 jest rzadkie, części do niego również. I z 924 ma mniej wspólnych elementów niż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzywaczewski
post Tue, 31 Aug 2010 - 16:55
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 September 2009
Skąd: Łódź





A mnie sie Maserati sni wink.gif


--------------------
EJ20G, EJ253, C16SE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marlon
post Thu, 02 Sep 2010 - 11:12
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Wołomin





Maserati śni się pewnie wielu, ceny zakupu są zachęcające (co juz powinno dać do myślenia). Te sny moga zmienić się w koszmary, kiedy już takiego kupisz i zechcesz używać i serwisować.


--------------------
dragracingowy spiker do wynajęcia ;)

_http://www.youtube.com/watch?v=2opWEnxSs1g
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzywaczewski
post Thu, 02 Sep 2010 - 11:14
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Wed, 23 September 2009
Skąd: Łódź





Ja to wiem, wartosc Legaca juz podwoilem, a to relatywnie popularne auto dla ludu wink.gif


--------------------
EJ20G, EJ253, C16SE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mateo010
post Fri, 03 Sep 2010 - 16:28
Post #56


User
Dołączył: Tue, 21 November 2006
Skąd: War-Maz





to znaczy zarówno do upalania jak i do gsmp czy classic cup , auto jak najbardziej surowe , taka maskotka do za...pindalania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chris_Black
post Fri, 03 Sep 2010 - 23:43
Post #57


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 July 2005
Skąd: Wrocław





kiwi - akurat to co podesłałeś to paździerz jest (szerzej opisane na wspomnianym już forum 924.pl)


--------------------
- "Where's John ?"
- "Which half ?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Mon, 06 Sep 2010 - 22:19
Post #58


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(Chris_Black @ Fri, 03 Sep 2010 - 23:43) *
kiwi - akurat to co podesłałeś to paździerz jest (szerzej opisane na wspomnianym już forum 924.pl)



Nie sprawdzałem,jakiś czas wisi więc można było się spodziewać wink.gif Tak bardziej dla przykładu wkleiłem wink.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chris_Black
post Tue, 07 Sep 2010 - 22:52
Post #59


Frequent User
Dołączył: Fri, 15 July 2005
Skąd: Wrocław





kiwi - chill :], u nas w ogóle (i w szczególe) wiele aut jest "dla przykładu" :]

Zastanawiające jest, że bardzo dużo 924 ma namieszane w papierach w kwestii rocznika.


--------------------
- "Where's John ?"
- "Which half ?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Wed, 08 Sep 2010 - 16:51
Post #60


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





A to nie jest tak, że przyjeżdżały do kraju w czasach Wielkiego Składania?

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 12:27