Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mechanizm Torsena i firmy które to modyfikują...
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 20:06
Post #61


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





He he, właśnie zamówiłem PSS9 do mojego autka i niedługo będzie zakładany.
Co do camberka to można łatwiej. Potrzebujesz camber plates. Przy okazji zmiany na Bilsteiny dodaj z przodu te camber plates i wtedy możesz porządnie regulować przedni camber. Do mojego to koszt $210.
Dodatkowo PSS9 do mojego ma sprężyny 400/360 co daje nadal świnkowaty balans. Dlatego przednie wymieniam na 450 by to poprawić. Twój może wymagać innych nastawów także proponuję się popytać ludzi z doświadczeniem w Audi by zrobić to raz a dobrze.

Added after 1 minutes:

Zobacz tutaj:
http://www.eurosportacc.com/camber.htm

Masz na zdjęciach camber plates i camber bolts. Moje autko ma z tyłu camber bolts (tańsze rozwiązanie ale nie tak dobre jak plates) a na przód idą Cusco camber plates.


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 04 Mar 2005 - 20:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 20:11
Post #62


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Bilstein nawet najlepszy nie jest już najnowocześniejszy ;-) Ale to i tak super zawias :-)

Rzeczywiście dobór sprężyn do coil-overs to ciekawa sprawa np. do wsyzstkich forów daja za twarde na tył z pudełka i tzreba zmieniać bo nadwozia chca pękać a auto skacze.... (moje zwykłe sprężyny w seryjnym miejcu dla odmiany są za miękkie z tyłu)

Added after 2 minutes:

CYTAT("RafalW":3cy2vn8q)
CYTAT("Azrael":3cy2vn8q)
Po prostu obracamy się wśród innych dobrychkierowców. Dobrykierowca któego ja spotykam mówi że RWD sa zepsute bo trzeba ujmować gazu i ogóle nie nie chcą prosto jeździć.

Rajdowcy? ;-)


Innych nie znam. W Polsce wyścigi praktycznie nie istnieją.

CYTAT
CYTAT
Ja nie chciałbym auta z otwarym dyfrem i nie wiem po co wtedy ten cały napęd wozić, i tyle.

Dlaczego zakładasz, że napęd nie jest potrzebny jak masz otwarty dyfer centralny? Na asfalcie raczej trudno osiągnąć sytuację gdy na jakieś koło nie masz wcale napędu (przy dobrze ustawionym zawieszeniu) także gdzie jest ten problem? I z otwartym dyfem lepiej można stawiać boki a ty to tak lubisz. :twisted:



Jakoś za cholerę nie mogę zrozumieć sensu napędu na 4 z otwartym dyfrem w zakręcie. Jeżeli pojadę po dobrej trajektorii to mogę odrobinę wczesniej dodać gaz niż w RWD zapewne ale poza tym? Na każdy uślizg muszę reagować tak jak w RWD, do tego mam wszytskie wady AWD. Szczególnie w pierwszej fazie zakrętu nie można nic skorygować gazem co się da zrobić przy dużej mocy w normalnym AWD. Poza tym jaki miałby by ć sensowny powód żeby nie mieć szpery bo nie rozumiem kompletnie.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 20:20
Post #63


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





Sedany zawsze mają zbyt twarde z tyłu by dało się załadować bagażnik i wsadzić trzy osoby na tylne siedzenie.
Po czym sądzisz, że twoje są za miękkie? Byłby to ewenement.

Added after 7 minutes:

CYTAT("Azrael":dd6irprz)
Jakoś za cholerę nie mogę zrozumieć sensu napędu na 4 z otwartym dyfrem w zakręcie. Jeżeli pojadę po dobrej trajektorii to mogę odrobinę wczesniej dodać gaz niż w RWD zapewne ale poza tym?

Mało ci? W dodatku możesz go dodać wcześniej i więcej. Na tym polega tajemnica wygrywania.

CYTAT
Na każdy uślizg muszę reagować tak jak w RWD, do tego mam wszytskie wady AWD.


Do pewnego stopnia. Jednak mimo wszystko AWD pomaga w podbramkowych sytuacjach. LSD potrzebujesz jak tracisz przyczepność a na asfalcie masz jej zwykle sporo. Jak poszukasz jak działa DCCD w opcji Auto to zobaczysz, że sporą część zakrętu pokonuje właśnie na otwartym. Spina dopiero w końcowej fazie jak przyspieszasz z zakrętu.
CYTAT
Szczególnie w pierwszej fazie zakrętu nie można nic skorygować gazem co się da zrobić przy dużej mocy w normalnym AWD.

Ciekawe czemu inżynierowie jednak stwierdzili, że DCCD ma być otwarty w początkowej fazie.

CYTAT
Poza tym jaki miałby by ć sensowny powód żeby nie mieć szpery bo nie rozumiem kompletnie.


Taki by łatwiej było przyłożyć moment obrotowy do ziemi. Skoro Cusco robi taki dyfer do sportu to chyba znaczy, że coś to daje, nieprawdaż?

Acha, a dlaczego Bilstein?
Otóż po długich rozmowach z ludźmi z doświadczeniem wyszło mi, nie ma zbyt wielu naprawdę dobrych producentów amorków. Tak naprawdę to wychodzi, że jest Moton, Koni i Bilstein. Jest jeszcze kilka firm używających ich amorków w swoich coilovers. Moton odpada ze względu na cenę, Koni nie robi nic do STi. Bilstein ma PSS9 i to w dodatku za rozsądne pieniądze. Całość z przesyłką i extra sprężynami wyszła poniżej $2k podczas, gdy różne Cusco, Zeal i inne startują od $2.5K.
A nowoczesność? Co jest nowocześniejszego? Aktywnego zawieszenia jeszcze nie widziałem a eksperymentów i tak nie chcę.


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 20:32
Post #64


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("RafalW":1bl8czxl)
Sedany zawsze mają zbyt twarde z tyłu by dało się załadować bagażnik i wsadzić trzy osoby na tylne siedzenie.
Po czym sądzisz, że twoje są za miękkie? Byłby to ewenement.


1. Czy moje auto wygląda na sedana?
2. Ja nie mam seryjnych sprężyn
3. Sądzę że sa za miękie po tym jak głęboko auto dobija - zawieszenia mimo dośc twardych amortyzatorów wchodzą tak głeboko mimo odbojów że przycierają półosiami o nadwozie...

CYTAT
CYTAT
Na każdy uślizg muszę reagować tak jak w RWD, do tego mam wszytskie wady AWD.

Do pewnego stopnia. Jednak mimo wszystko AWD pomaga w podbramkowych sytuacjach. LSD potrzebujesz jak tracisz przyczepność a na asfalcie masz jej zwykle sporo. Jak poszukasz jak działa DCCD w opcji Auto to zobaczysz, że sporą część zakrętu pokonuje właśnie na otwartym. Spina dopiero w końcowej fazie jak przyspieszasz z zakrętu.


NO raczej neima sensunic spinać jak jedziesz bez gazu. Z moich doświadczeń z DCCD-A na auto - trochę za dużo nadsterowności w niektórych typach zakrętów, ale ogólnie bajka. Nadal nie rozumiem jakie zaleety w zachowaniu ma takei AWD pozbawione szpery - jak mówiłem mój taki był jak kupiłe i była to makabra.


CYTAT
CYTAT
Szczególnie w pierwszej fazie zakrętu nie można nic skorygować gazem co się da zrobić przy dużej mocy w normalnym AWD.

Ciekawe czemu inżynierowie jednak stwierdzili, że DCCD ma być otwarty w początkowej fazie. ;-)


Ciekaw jestem skąd on wie że jest w początkowej fazie ;-) Jak ustawisz furę za głęboko to prostuje się elegancko jak typowe AWD 50/50. Przynajmniej ten ktorym jeździłem.


CYTAT
CYTAT
Poza tym jaki miałby by ć sensowny powód żeby nie mieć szpery bo nie rozumiem kompletnie.

Taki by łatwiej było przyłożyć moment obrotowy do ziemi. Skoro Cusco robi taki dyfer do sportu to chyba znaczy, że coś to daje, nieprawdaż?


Nie wiem w jakim sporcie jeżdżą AWD po torze i nie wiemd laczego tak robia - mam nadal nadzieję że się dowiem bo dla mnie to już lepsza byłaby konwersja na RWD, ale może się mylę.

Added after 3 minutes:

CYTAT("RafalW":1bl8czxl)
Acha, a dlaczego Bilstein?
Otóż po długich rozmowach z ludźmi z doświadczeniem wyszło mi, nie ma zbyt wielu naprawdę dobrych producentów amorków. Tak naprawdę to wychodzi, że jest Moton, Koni i Bilstein. Jest jeszcze kilka firm używających ich amorków w swoich coilovers. Moton odpada ze względu na cenę, Koni nie robi nic do STi. Bilstein ma PSS9 i to w dodatku za rozsądne pieniądze. Całość z przesyłką i extra sprężynami wyszła poniżej $2k podczas, gdy różne Cusco, Zeal i inne startują od $2.5K.
A nowoczesność? Co jest nowocześniejszego? Aktywnego zawieszenia jeszcze nie widziałem a eksperymentów i tak nie chcę.



Są 3 firmy na świecie? Ty ja znam jeszcze z 10 ;-) Ohlins, Proflex...., Tein.... z mniej znanych Leda, AVO, GAZ Mnie najbaridzje ofertaledy zainteresowała bo robia amorki z rozwiązaniami jak w wyczynowych OHlinsach/Proflexach ale za przystępniejszą cenę pytanie jak to działa na uicy ale są tacy którzy jeżdżą i są zachwyceni. Na gładki tor zaiweszenia w sumie chyba mająmniej wymagań niz na drogę gdzie muszą tłumic i wielkie wyrwy i malutkie nierówności. Poza tym PSS-9 chyba nadal nie ma żadnej regulacji z ręki?


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Fri, 04 Mar 2005 - 20:49
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





[quote="Azrael":3o6s4aes]
1. Czy moje auto wygląda na sedana?[/quote]

Nadal jest liczone na pełny bagażnik i max pasażerów na tylnym siedzeniu. S2000, MR2 czy Elise są pozbawione tych przywar z oczywistych powodów.

[quote]2. Ja nie mam seryjnych sprężyn[/quote]

To może masz źle dobrane?

[qute]3. Sądzę że sa za miękie po tym jak głęboko auto dobija - zawieszenia mimo dośc twardych amortyzatorów wchodzą tak głeboko mimo odbojów że przycierają półosiami o nadwozie...[/quote]

Ale jak utwardzisz tył to zmienisz balans. Możliwe, że wszystkie sprężyny masz za miękkie?

[quote]NO raczej neima sensunic spinać jak jedziesz bez gazu.[/quote]

Nie mów mi, że jedziesz bez gazu w początkowej fazie.

[quote]Z moich doświadczeń z DCCD-A na auto - trochę za dużo nadsterowności w niektórych typach zakrętów, ale ogólnie bajka.[/quote]

Nadsterowność STi to głębsze zagadnienie niż tylko DCCD.

[quote]Ciekaw jestem skąd on wie że jest w początkowej fazie [/quote]

Spytaj inżynierów. Na japońskich stronach Subaru są animacje jak DCCD-A działa. Poszukaj i obejrzyj. Chyba wiesz, że jest parę czujników specjalnie dla tego systemu?

[quote]Jak ustawisz furę za głęboko to prostuje się elegancko jak typowe AWD 50/50. Przynajmniej ten ktorym jeździłem.[/quote]

Prostuje się? Znaczy wyjeżdża z zakrętu?

[quote]Nie wiem w jakim sporcie jeżdżą AWD po torze[/quote]

W Japonii jest ich trochę. Subaru i Cusco też jakby z tamtych okolic.

[quote]Są 3 firmy na świecie?[/quote]

Czy ja coś takiego napisałem?

[quote]Ty ja znam jeszcze z 10 Ohlins, Proflex...., Tein.... z mniej znanych Leda, AVO, GAZ[/quote]

To np. powiem ci, że taki Tein i JIC to śmietnik w/g opinii znawców. Nawet gadałem z gościem z Koni, który dał ofertę, że zrobi dyno za friko i zapłaci za shipping na każdych amorkach jakich jeszcze nie testował. Z jakiegoś powodu mało było chętnych.
Gość miał (nie)przyjemność sprawdzić wiele na własną rękę i takie zestawy jak Tein czy JIC opierały się tylko na mocnych sprężynach podczas, gdy amorki były wręcz beznadziejne.
Kilka innych też testował.

[quote]Na gładki tor zaiweszenia w sumie chyba mająmniej wymagań niz na drogę gdzie muszą tłumic i wielkie wyrwy i malutkie nierówności.[/quote]

Pewnie, ale nie każdy tor jest gładki. Poza tym kontrola ruchów nadwozia obejmuje nie tylko dziury.

[quote]Poza tym PSS-9 chyba nadal nie ma żadnej regulacji z ręki?[/quote]

Co masz na myśli?

http://www.bilstein.com/html/applicatio ... /index.htm
[quote]The Bilstein PSS 9 Suspension provides the ultimate in performance tuning. The fully-adjustable monotube gas shock absorbers offer a selection of nine precise compression and rebound settings, from comfort to competition. The front and rear progressive rate springs allow accurate adjustment of the vehicle ride height and center of gravity for the level of performance you seek.[/quote]


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Fri, 04 Mar 2005 - 21:05
Post #66


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





[quote="RafalW":rfq3pxmv][quote="Azrael":rfq3pxmv]
1. Czy moje auto wygląda na sedana?[/quote]

Nadal jest liczone na pełny bagażnik i max pasażerów na tylnym siedzeniu. S2000, MR2 czy Elise są pozbawione tych przywar z oczywistych powodów.

[/quote]

Wszystkie Fordy mają stosunkowo miękki tył. Te które były homologation specials - nie wydaje mi się żeby miały za twardy, przecież to nie były prawdziwe samochody drogowe.


[quote]
[quote]2. Ja nie mam seryjnych sprężyn[/quote]

To może masz źle dobrane?
[/quote]

Mam takie jakie były dostępne. Rzeczywiście nie są najlepsze. Przy bardzo dużych prędkościach albo na torze działa to naprawdę przyzwoicie gorzej jest na nierównych nawierzchniach przy małej prędkości.


[quote]
[qute]3. Sądzę że sa za miękie po tym jak głęboko auto dobija - zawieszenia mimo dośc twardych amortyzatorów wchodzą tak głeboko mimo odbojów że przycierają półosiami o nadwozie...[/quote]

Ale jak utwardzisz tył to zmienisz balans. Możliwe, że wszystkie sprężyny masz za miękkie?
[/qoute]

Możliwe. W planie jest zmiana wszystkich albo jakieś porządne zawieszenie.


[quote]
[quote]NO raczej neima sensunic spinać jak jedziesz bez gazu.[/quote]

Nie mów mi, że jedziesz bez gazu w początkowej fazie. :shock:
[/quote]

Co więcej jadę najprawdopodobniej na hamulcu jak jadę na okrągło wyścigowym torem.

[quote]
[quote]Z moich doświadczeń z DCCD-A na auto - trochę za dużo nadsterowności w niektórych typach zakrętów, ale ogólnie bajka.[/quote]

Nadsterowność STi to głębsze zagadnienie niż tylko DCCD.
[/quote]

Na pewno głębsze niemniej miałem możliwość porównać 2 STI z tego samego rocznika jedno z drugie bez DCCD-A. To bez nie wykazywało tego dziwnego zachowania, ale ogólnie jeździło znacznie gorzej.

[quote]
[quote]Ciekaw jestem skąd on wie że jest w początkowej fazie ;-)[/quote]

Spytaj inżynierów. Na japońskich stronach Subaru są animacje jak DCCD-A działa. Poszukaj i obejrzyj. Chyba wiesz, że jest parę czujników specjalnie dla tego systemu?
[/quote]

Rafał ja naprawdę poczytałem jak to działa i tak dalej niemniej on wie co chcę zrobić a nie w której czesci winkla jestśmy. W każdym razie na rzczy dziwne typu wbicie gazu w podłoge podczas jażdżania na zakręt reaguje tak jakbym chciał :-)


[quote]
[quote]Jak ustawisz furę za głęboko to prostuje się elegancko jak typowe AWD 50/50. Przynajmniej ten ktorym jeździłem.[/quote]

Prostuje się? Znaczy wyjeżdża z zakrętu?
[/quote]

Ehhh prostuje się znaczy że prostuje się z jazdy bokiem.

[quote]
[quote]Są 3 firmy na świecie?[/quote]

Czy ja coś takiego napisałem?
[/quote]

Ta to zabrzmiało.


[quote]
[quote]Ty ja znam jeszcze z 10 ;-) Ohlins, Proflex...., Tein.... z mniej znanych Leda, AVO, GAZ[/quote]

To np. powiem ci, że taki Tein i JIC to śmietnik w/g opinii znawców. Nawet gadałem z gościem z Koni, który dał ofertę, że zrobi dyno za friko i zapłaci za shipping na każdych amorkach jakich jeszcze nie testował. Z jakiegoś powodu mało było chętnych. :twisted:
Gość miał (nie)przyjemność sprawdzić wiele na własną rękę i takie zestawy jak Tein czy JIC opierały się tylko na mocnych sprężynach podczas, gdy amorki były wręcz beznadziejne.
Kilka innych też testował.
[/quote]


Znawcy wiesz są rózni ikażdy mówi co innego ;-) o JIC nie slyszałem.


Natomaist cod o KOni to to jest dopiero zabytkowa technologia - ich dzisiejsze amorki są identyczne z tymi na których Zasada wygrywał rajdy, w Anglii wszyscy się śmieją z nich mimo że są mega popularne i tanie. U nas to niejaki Elmer pogiał dwa w parę miesięcy czy coś - ogólna porażka.Ale np. angole którzy jeżdżą na Ring i ogolnie dużo na tor jeżdżą a także po drodze polecają bardzo Leda - robią także do STi, łącznie z takimi z zewnętrznymi zbiornikami gazu itp.


[quote]
[quote]Na gładki tor zaiweszenia w sumie chyba mająmniej wymagań niz na drogę gdzie muszą tłumic i wielkie wyrwy i malutkie nierówności.[/quote]

Pewnie, ale nie każdy tor jest gładki. Poza tym kontrola ruchów nadwozia obejmuje nie tylko dziury.
[/quote]

Wiem wiem, niemniej mówię że ssam amortyzator ma wieksze znaczneie na dziurawej drodze - na torze można go łatwiej ustawić pod konkretna konfigurację a na drodz emusi radzić sobie z wolnymi i szybkimi zakrętami na małych i dużych dziurach....




[quote]Poza tym PSS-9 chyba nadal nie ma żadnej regulacji z ręki?[/quote]

Co masz na myśli?
[/quote]


Tak tak, jednak ma, pomyliło mi się. H&R nic nie ma bez rozbierania.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sat, 05 Mar 2005 - 00:34
Post #67


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





CYTAT("RafalW":ccho8n9g)
Zobacz tutaj:
http://www.eurosportacc.com/camber.htm

Masz na zdjęciach camber plates i camber bolts. Moje autko ma z tyłu camber bolts (tańsze rozwiązanie ale nie tak dobre jak plates) a na przód idą Cusco camber plates.


Fajne , ale do mojej aplikacji oczywiście nie robią

Nic bedę szukał...


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kubek
post Sat, 05 Mar 2005 - 02:00
Post #68


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 12 February 2004





Nie szukaj bo nie znajdziesz. Moge sie mylic, ale camber plates sa stosowane tylko w zawieszeniu gdzie uzywa sie kolumny McPersona. W Audi A4 jest zawieszenie typu multi link. Regolacje zawieszenia mozesz zrobic jedynie poprzez zmiane dlugosci ramion wahaczy, czyli powinienes kupic to co pokazalem na poczatku. Tak wyglada zawias z przodu

Jesli te linki sa za drogie, to mozesz sam sprobowac je zrobic. Bedziesz potrzebowac cos co sie nazywa "heim end" [url:32cw5f3r]http://www.harperracing.com/bearings.htm[/url:32cw5f3r]

Tylko trzeba zrobic to naprawde pozadnie, zeby pozniej kola same nie odlatywaly w czasie jazdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 05 Mar 2005 - 02:04
Post #69


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Kubek":3lem57b6)
Nie szukaj bo nie znajdziesz. Moge sie mylic, ale camber plates sa stosowane tylko w zawieszeniu gdzie uzywa sie kolumny McPersona.



I obstawaim że stosowalne są też nie w każdym rodzaju zawieszenia opartego na McPhersonie.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RafalW
post Sat, 05 Mar 2005 - 06:17
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 November 2003
Skąd: IL USA





Masz rację Kubek. Nie przyszło mi to do głowy a w Audi się niezbyt orientuję.


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bullitt
post Sat, 05 Mar 2005 - 12:21
Post #71


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z dupy...





Dzieki Kubek, tak własnie myślałem....


--------------------
530---------------220koni
LC----------------230 koni
Evolution V------496 koni
V12--------------408 koni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Sat, 05 Mar 2005 - 13:06
Post #72


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





CYTAT("Azrael":hx7o313l)
CYTAT("RedKivi":hx7o313l)
CYTAT("Azrael":hx7o313l)

Swoją drogą - Bullit - co Ty rozmiesz przez stały rozdział 40/60? Bo moim zdaniem to takich aut nie ma, ale może ja się nie znam.

E tam, duzo terenówek ma stały rozdział po 50%,bo nie występuje żadny mechanizm miedzyosiowy np Terrano.tylko na włączonym 4WD nie daje się tym skręcać.



Ehhhhhhhhhhhhhhhhh

Przecież gdy podniesiesz/postawisz na lodzie jedną oś to w takiej terenówce tak samo będzie 100% momentu przenoszone na jedną oś :-/ Tylko dyfer otwarty rozdziela moment zawsze w stałym stosunku!!!! Szpery właśnie się tym charakteryzują że umieją go rozdzielać nie równo. Moment to takie coś co można przyłozyć tam gdzie jest opór. Już mnie męczy tłumaczneie tego na kolejnych forach przecież to dość podstawowa fizyka


a niby dlaczego ma przenosic na jedna os na lodzie ??



jezeli zblokujesz dyfer centralny to w poslizg moga wpacs tylko po jednym kole z przodu jak i z tylu

i tu problem rozwiazuje szpera

a co do momentu to masz go na wale i dzielisz przez dwa na poszczegolne osie poprzez dyfer ktory rozdziela go w miare warunkow panujacych pod kolami

i np jezeli mamy do dyspozycji 200Nm na wale i przelozenie 4:1 to na osi tylnej mamy 800Nm ktore rozdziela wlasnie dyferencjal

niestety jak mowisz dyfer niejest przyjacielem jazdy po sliskim ale bez niego niemogli bysmy skrecac przy 100% przyczepnosci kol do asfaltu

i


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 05 Mar 2005 - 14:40
Post #73


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





Artix - przepraszam ale nic nie rozumiem z tego co próbujesz przekazać.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Sat, 05 Mar 2005 - 16:26
Post #74


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





CYTAT("Azrael":3s2uan7i)
Artix - przepraszam ale nic nie rozumiem z tego co próbujesz przekazać.


niewazne

chodzi o to dlaczego w terrano ma sie slizgac os ktora stoi na lodzie podczas wszystkie dyferencjaly sa sprzezone


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 05 Mar 2005 - 16:53
Post #75


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("artix":zzl2379r)
CYTAT("Azrael":zzl2379r)
Artix - przepraszam ale nic nie rozumiem z tego co próbujesz przekazać.


niewazne

chodzi o to dlaczego w terrano ma sie slizgac os ktora stoi na lodzie podczas wszystkie dyferencjaly sa sprzezone



Nawet w ogóle bez dyfrów moment idzie tam gdzie jest przyczepność i tyle :-)


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Sat, 05 Mar 2005 - 19:09
Post #76


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





sprzezone mam na mysli zblokowane (czy masz tez to na mysli)

ja rozumie to tak ze jezeli mamy 50-50 na sztywno to kola stojace na lodzie beda krecily siez ta sama predkoscia , czy beda napedzane z takim samym mometem,
lecz te na aswalcie beda poprostu bardziej obciazone praca jaka musza wykonac

moze mowimy o tym samym lecz na dwa sposoby


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Sat, 05 Mar 2005 - 20:47
Post #77


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("artix":2xuzgxij)
ja rozumie to tak ze jezeli mamy 50-50 na sztywno to kola stojace na lodzie beda krecily siez ta sama predkoscia , czy beda napedzane z takim samym mometem


To są dwie kompletnie różne rzeczy. Na lodzie nie ma oporu, więc i momentu nie przyłożysz.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Azrael
post Sat, 05 Mar 2005 - 22:46
Post #78


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 03 July 2003
Skąd: Warszawa





i po co się produkowałem o momencie


Dokładnie jak mówi wojtek to ze będą kręciły się z tą same prędkością nie ma nic do rzeczy moment będzie w przybliżeniu w 100% w takiej sytuacji na osi która ma przyczepność.


--------------------
Jakub "Azrael" Zawiła-Niedźwiecki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
artix
post Sun, 06 Mar 2005 - 01:38
Post #79


Moderator
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Sweden





CYTAT("hwojtek":13nqhgdg)
CYTAT("artix":13nqhgdg)
ja rozumie to tak ze jezeli mamy 50-50 na sztywno to kola stojace na lodzie beda krecily siez ta sama predkoscia , czy beda napedzane z takim samym mometem


To są dwie kompletnie różne rzeczy. Na lodzie nie ma oporu, więc i momentu nie przyłożysz.


to poprosze o wzor , twierdze -rozne innezeczy

i co to niby...to rozne inne rzeczy????
ja mowie o mechanice a nie o ,,, no wlasnie , nie o sztucznym zalamaniu funkcji dyferencjalu

panowie sie nie denerwuja bo nie chodzi o ja lepszy itp...
ja lubie pogadac


--------------------
E36 coupe M50b28 T by Artix
Audi A4 B8 TDI Avant by KingSoft
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_shafter_*
post Sun, 06 Mar 2005 - 01:50
Post #80









artix: RTFM !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 04:28