Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Opony EXTREME VR1, Alternatywa dla Profila ?
Andrzejsr
post Mon, 27 Feb 2017 - 18:25
Post #81


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





To ten okres gdy kupowałem więc całkiem możliwe - w marcu 2016 już ją używałem.
A bieżnika to nie wiem czy nawet nie z 8mm miała smile.gif w każdym razie grubo.
Aha, ciśnienia teraz miałem coć ok 2,3-2,4 z przodu i 2,0-2,2 z tyłu i było elegancko i nic nie zmieniałem (auto 1150kg + ja 100 smile.gif , FWD ) .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 27 Feb 2017 - 18:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Porsz
post Mon, 27 Feb 2017 - 22:47
Post #82


User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: Kraków





15stki VR1 maja 6,5mm, nie bylo innej opcji. Z cisnieniami radze jednak zejsc troche nizej. Bylo juz kilku takich ktorzy za wszelka cene chcieli je pompowac tak wysoko, albo i wyzej, ale to nigdy nie wychodzi na dobre, chyba ze chcesz zbic spalanie na autostradzie wink.gif 2,0-2,1 na zagrzanej oponie to jest sprawdzone optimum. Z tylu 1,8-1,9. Sprobuj i porownaj czasy. Dupochamownia czasem sie myli tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 28 Feb 2017 - 00:31
Post #83


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie no te 8 to na oko smile.gif
Ale tu byly jednookrazeniowe próby. Bez szans na zagrzanie. I jednak niższe ciśnienie to większe opory a mocy niecałe 150 koni, to tak wykoncypowalem ze będzie ok.
I tak nie dalem 3 barów jak to dawali w teście który krytykowales pamiętam.
Generalnie na te warunki to uważam ze fajnie sie spisaly. Miejsce wśród mocarzy AWD cos tam mówi i o oponie jednak (poza tym że i o Alfie mimo amatora wewnątrz smile.gif ) :



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsz
post Tue, 28 Feb 2017 - 08:38
Post #84


User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: Kraków





Spójrz na to z innej strony. Niższe ciśnienie to większa praca opony, a co za tym idzie szybsze nagrzanie i lepsza przyczepność. 2.4 bara to nie jest jakiś dramat, ale na granicy gdzie może już nie pracować prawidłowo, także jeszcze raz polecam nieco spuścić. Dziesiątki testów i rajdów się nie mylą wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Tue, 28 Feb 2017 - 09:05
Post #85


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT([Yossarian] @ Thu, 23 Feb 2017 - 21:51) *

NK to jest oznaczenie, że robiona na nowym karkasie

W praktyce co tzn. i jak to się przekłada na normalnego użytkownika?
Czym się różni nowy karkas od starego?
Karkas to jest po prostu ścianka boczna?
Zdecyduję się chyba na VR2 r5 + r7 na nowym karkasie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 28 Feb 2017 - 09:07
Post #86


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Się zastosuję , tylko nie wiem kiedy smile.gif bo warunki dla tych opon tak 2x w roku występują - późna jesień/wczesna zima i późna zima/wczesna wiosna z tego co widzę. Czyli zimno i mokro. A żeby jeszcze było dość czasu na przetesowanie wiarygodne czyi po podbrym wjeżdżeniu się w dany układ toru żeby jeździć powtarzalnie, no nie jest to prosta sprawa testowanie na sobie.
To sumie wąsko wyspecjalizowane opony ( type W ) . No albo na tył przy FWD jak trochę cieplej , ale na krótkie próby .
A co do testów w rajdach (brudna nawierzchnia, czy wręcz szutry itd.) , to chyba trochę inne warunki niż czystego gładkiego asfaltu toru .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsz
post Tue, 28 Feb 2017 - 09:38
Post #87


User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: Kraków





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 28 Feb 2017 - 09:07) *
Się zastosuję , tylko nie wiem kiedy smile.gif bo warunki dla tych opon tak 2x w roku występują - późna jesień/wczesna zima i późna zima/wczesna wiosna z tego co widzę. Czyli zimno i mokro. A żeby jeszcze było dość czasu na przetesowanie wiarygodne czyi po podbrym wjeżdżeniu się w dany układ toru żeby jeździć powtarzalnie, no nie jest to prosta sprawa testowanie na sobie.
To sumie wąsko wyspecjalizowane opony ( type W ) . No albo na tył przy FWD jak trochę cieplej , ale na krótkie próby .
A co do testów w rajdach (brudna nawierzchnia, czy wręcz szutry itd.) , to chyba trochę inne warunki niż czystego gładkiego asfaltu toru .


A tak po prostu na mokrym ? Deszcz jednak też się zdarza wink.gif

Jak chodzi o ciśnienia, to 2.0 na ciepłym sprawdza sie i na torze i w rajdach. Wiadomo że sposób nagrzewania jest inny, ale to jest bazowe ciśnienie do którego można się odnosić i potem kombinować wedle własnych upodobań. Na torze stosowaliśmy zazwyczaj niższe, bo też są lepsze warunki do nagrzania, ale z drugiej strony jeden z zawodników używających VR1 i VR2 w RSMŚl 2016 (zresztą bardzo utytułowany) stosował ciśnienia 1.5 i 1.3 na zimno, więc... Nie ma czego się obawiać. Żadna opona nie zsunęła się z felgi, nie było narzekania na za miękkie ścianki, a wyniki były dość imponujące wink.gif

CYTAT(usuniety @ Tue, 28 Feb 2017 - 09:05) *
W praktyce co tzn. i jak to się przekłada na normalnego użytkownika?
Czym się różni nowy karkas od starego?
Karkas to jest po prostu ścianka boczna?
Zdecyduję się chyba na VR2 r5 + r7 na nowym karkasie.


Nowy karkas odnosi się do bazy na której produkowana jest opona. Standardowo opony bieżnikowane produkuje się na oponach używanych, natomiast w wersji NK, jako bazę do produkcji opony wykorzystuje się nieużywaną, fabrycznie nową oponę. Reszta procesu produkcyjnego jest taka sama.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 28 Feb 2017 - 10:00
Post #88


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Porsz @ Tue, 28 Feb 2017 - 09:38) *
A tak po prostu na mokrym ? Deszcz jednak też się zdarza wink.gif


Jak będzie okazja to zrobię nawet 1,8 z przodu i 1,5 z tyłu smile.gif
Ale czy będzie to nie wiem, na deszcz i ciepło mam jeszcze kilka slicków deszczowych Dunlopa, o cechach jednak slicka jeśli chodzi o przeniesienie ruchu kierownicy na asfalt natychmiastowe , z których część staaaara bardzo i jest pierwsza w kolejce do jazdy żeby zużyć , bo pęka guma ze starości.

Naprawdę nie tak łatwo o rzetelne testy amatorskie , z rzetelnymi wnioskami. A to się coś zmieni w zawieszeniu, a to tor inny, a to "wydaje się" . Trzeba by robić dobrych kilka kółek , nagrzać , stanąć natychmiast , pomierzyć temp wewn, środek, zewnątrz opony, ciśnienia - jak się zmieniło od ciśnienia startowergo.

A przede wszystkim jeździć mega powtarzalnie, żeby wyeliminować inne czynniki poza oponami. Co jest w amatorskim (nawet raz na miesiąc , noo nawet dwa - mało realne - awarie, inne sprawy codzienne) trenowaniu , na za każdym razem innym układzie toru - praktycznie nierealne.
Przypuszczam, że jeżdżący często na stałej pętli toru jak Poznań, i to naprawdę często , ze świetną powtarzalnością czasów to mogą coś powiedzieć o oponie. Ale rajd, czy trackdaye gdzie za każdym razem inny układ jest - to tylko z grubsza można coś powiedzieć typu - jest ok, lub guzik to w tych warunkach trzyma.
A na pewno nie niuanse typu różnica przy 0,2 bara. No i moje 2,4bara może być czyimiś 2 barami - niedokładności manometrów.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsz
post Tue, 28 Feb 2017 - 10:07
Post #89


User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: Kraków





Andrzeju, to co mówie bierze się z prawie 1000 km testów torowych i 3 lat w RSMŚl, a nie z gdybania amatorów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 28 Feb 2017 - 10:36
Post #90


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie podważam tego co mówisz tylko po prostu zwracam uwagę, że własne próby nie są proste. I właśnie podkreśliłem, że pamiętałem i wziąłem pod uwagę Twoje sugestie żeby nisko z ciśnieniem z tymi oponami schodzić i jak mówisz w górną granicę się wstrzeliłem jeszcze smile.gif

Ale z tych 1000km doświadczeń - naprawdę moc auta nie ma znaczenia przy doborze ciśnienia ? w takich imprezach raczej mocne auta testowały Extremy.
Mam wątpliwości - przy słabym aucie każdy opór przeszkadza bardziej bo trudniej odzyskać jak się coś straci z prędkości, a nie zawsze jest na tyle szybkości żeby musieć na 100% hamować i żeby wykorzystać maxymalne boczne trzymanie opony. Więc czy nie jest tak, że przy mocnym wozie można sobie pozwolić na te niskie bardzo ciśnienia , a słabszy wóz jednak powinien mieć mniejszą powierzchnię styku opony z asfaltem ? Wystarczy spróbować przepchać auto na 1,5 bara po gładkiej podłodze garażu i w tym samym miejscu na 2,2 . Czuć wyraźnie gdzie mamy większy opór, silnik musi to czuć, nie ma bata.
Dlatego nie podważam Twoich doświadczeń, ale potrzebne są swoje ze swoim autem , a to jest niełatwe do zrobienia , aczkolwiek się staram smile.gif



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Sat, 04 Mar 2017 - 19:20
Post #91


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





założyłem vr2 nk - normalnym jest, że szumią jak złe smile.gif?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sat, 04 Mar 2017 - 19:29
Post #92


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Wrażenia akustyczne to chyba to cecha semislicków w ogóle. Tzn ja miałem tylko 2 różne semislicki (Nankang NS2R i Extreme Vr1) - może nie tyle szumią co buczą mocno (w porównaniu do cywilnych, i w cichym w miarę wozie) . A z Vr2 może jest postęp , to nie buczą , a szumią smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 04 Mar 2017 - 23:56
Post #93


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Cup2 jest cichy, vr2 i vr1 glosne. To raczej kwestia ksztaltu rowkow i ich rozmiaru.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Sun, 05 Mar 2017 - 10:55
Post #94


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





Vr2 ma praktycznie poziome nacięcia, dziwne gdyby nie szumiały wink.gif


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsz
post Sun, 05 Mar 2017 - 22:54
Post #95


User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: Kraków





Tak ma być. Extreme'y są głośne z natury smile.gif Chociaż z drugiej strony, w porównaniu do rajdowego slicka, to jest full komfort...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinwrxsti
post Tue, 07 Mar 2017 - 09:01
Post #96


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 April 2009
Skąd: Łódź





Założyłem vr2 r5 na tył i r7 na przód. 224/40 na 18 . Auto - wrx sti 2011 zakuta "seria" 310 - 480 nm. waga 1560 ( wyciszenie , nagłosnienie). felga 18.
Na poznaniu w niedziele wykręciłem 1;52. co uznaje za swój sukces. Opony trzymały b. dobrze. Jednak kolejnego Poznania mogą nie dokończyć..... Jestem zadowolony z czasów ale obawiam się o ich trwałość. Na Dmackach byłem wolniejszy ale mniej się zużyły. Być może za dużo dmuchnąłem - 1,8 przed sesją co daje 2.2 po ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 07 Mar 2017 - 11:38
Post #97


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(marcinwrxsti @ Tue, 07 Mar 2017 - 09:01) *
Założyłem vr2 r5 na tył i r7 na przód. 224/40 na 18 . Auto - wrx sti 2011 zakuta "seria" 310 - 480 nm. waga 1560 ( wyciszenie , nagłosnienie). felga 18.
Na poznaniu w niedziele wykręciłem 1;52. co uznaje za swój sukces. Opony trzymały b. dobrze. Jednak kolejnego Poznania mogą nie dokończyć..... Jestem zadowolony z czasów ale obawiam się o ich trwałość. Na Dmackach byłem wolniejszy ale mniej się zużyły. Być może za dużo dmuchnąłem - 1,8 przed sesją co daje 2.2 po ....


To kup R9 na przod i R7 na tyl smile.gif. Wiadomo ,ze twardsza guma dluzej wytrzyma, ale bedzie gorzej kleic. Poznan jest dosc specyficzny, bo w jednej sesji przez 15 minut robisz 30km. Tam nawet najtwardsza guma sie dogrzeje.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 07 Mar 2017 - 15:11
Post #98


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(Andrzejsr @ Sat, 04 Mar 2017 - 19:29) *
Wrażenia akustyczne to chyba to cecha semislicków w ogóle.

Michaly Cup1/Cup2, Pirelli Corsa czy Trofeo R, Dunlop 03G, Kumho V70A nie zauwazylem zeby byly zauwazalnie glosniejsze niz normalna opona UHP typu PSS. O zadnym huczeniu, dudnieniu czy odglosach startujacych odrzutowcow nie ma mowy.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 07 Mar 2017 - 23:00
Post #99


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie no, nie odrzutowców, daleko im do tego, i buczące łożysko przez szym Nankanga jakoś usłyszałem smile.gif Ale wspomniane przeze mnie na pewno są głośniejsze niż zwykła opona cywilna - Nokian czy Vredestein (z klasycznym bieżnikiem, nie jodełką) . Dunlop 03G nie był od pozostałych głośniejszy ? - bieżnik to sugeruje, ale pewnie są różne czynniki na to wpływające.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 08 Mar 2017 - 09:30
Post #100


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





03G mialem na Lotusie wiec powiedzmy, ze ogolnie najcichsza fura to nie byla smile.gif Ale ich nie slyszalem, a np R888 juz tak.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 09:53