Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Closed TopicStart new topic
> odparpowywanie benzyny z oleju
Andrzejsr
post Wed, 09 Feb 2022 - 00:49
Post #41


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





He, w nieodległym wątku o zaletach niższej lepkości oraz doświadczeniach z nie cackaniem się z olejem i jego przebiegami ten wysyp jak to się teraz mainstreamowo mówi "hejtu" jakoś tu nie pasuje.
Po olej za 75 zł też trzeba spędzić czas żeby pojechać czy zamówić.

Poza tym babraniem się na zlewanie i nalewanie znów ( ale mając warunki ku temu i czas to żaden problem przecież)

Koncerny farmaceutyczne tfu olejowe mają i tu najwyraźniej swoich… klaruje się chyba kim są Oni wink.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 09 Feb 2022 - 00:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
soltyk
post Wed, 09 Feb 2022 - 06:16
Post #42


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(InnyLogin @ Tue, 08 Feb 2022 - 22:50) *
pełen syntetyk 4l dostępny nawet z odbiorem osobistym w 59 sklepach na terenie całej Szwecji. Od ręki baniaczek 249 koron co nawet na złotówki daję 107zł.

Skoro mamy awarię i tak często zmieniamy olej, tylko mineralka ma sens. Nich wyjdzie 100 zł na całą wymianę. Następnie, wlewamy spuszczoną mieszankę do baku (na raty) i odzyskujemy 40 zł (licząc po 7 zł za litr benzyny). Jesteśmy do przodu, na całym odparowywaniu, ledwie 60 zł. Nie pamiętam jak w Szwecji, ale w Norwegii, hot-dog na stacji paliw kosztuje 40 zł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 09 Feb 2022 - 10:37
Post #43


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 08 Feb 2022 - 21:54) *
Wiecie co, najeżdżanie na kogoś, na forum gdzie połowa rozwiązań to "używka" , " oszczędność" (ba kolega jeden z wyżej krytykujacych jednocześnie pyta o użucie używek srub mimo że czuje że powinien nowe, bo.. kosztują.


Najgłośniej o zużytych kondomach krzyczy typ, któremu szkoda siana na normalny hebel w turbo Felici, bo taki jest prawy że zawsze jeździ przepisowo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Wed, 09 Feb 2022 - 11:30
Post #44


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





CYTAT(edmund43 @ Tue, 08 Feb 2022 - 19:45) *
(....)Ilosc tej benzyny w prawidlowych warunkach jest minimalna i latwo zostaje wyparowana, kiedy olej w silniku osiagnie co najmniej temperature parowania benzyny, ktora jest nizsza niz 74 stopnie C. Czyli nawet wczesniej niz otworzy sie prawidlowo dzialajacy termostat puszczajacy plyn chlodzacy na duzy obieg, czyli przez chlodnice(...)



No ogólnie racja, ale tempo nabierania temperatury przez olej a przez płyn chłodniczy to przepaść smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Wed, 09 Feb 2022 - 12:29
Post #45


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





CYTAT(Feluke @ Sat, 11 Feb 2012 - 16:26) *
Garczek, termometr w garczek i na kuchenke elektryczna i utrzymac 100*C tak przez 1h. Cala benzyna powinna ladnie odparowac.
Ze wzgledow bezpieczenstwa oslona na twarz, grube rekawice, porzadna szczelna pokrywka no i obowiazkowo duza gasnica pod reka.


Jak sie opary z benzyny nazbieraja i odpalą w zamknietym pomieszczeniu, to raczej gaśnica na nic, jak to wszystko yebnie.


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 09 Feb 2022 - 13:25
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





edmund43 pisał : ..... Robilem to w ogrodzie ...


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Wed, 09 Feb 2022 - 15:36
Post #47


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(error. @ Wed, 09 Feb 2022 - 10:37) *
Najgłośniej o zużytych kondomach krzyczy typ, któremu szkoda siana na normalny hebel w turbo Felici, bo taki jest prawy że zawsze jeździ przepisowo.

Nie mierz innych swoją miarą, to że tobie się w głowie nie mieści jak można nie być przestępcą nie znaczy że każdy nim jest tak jak ty.
Jest delikatna różnica pomiędzy niemarnowaniem pieniędzy na wymianę tormozów w zupełności wystarczających na inne w zupełności wystarczające, a wlewaniem do silnika używanego masła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 09 Feb 2022 - 15:51
Post #48


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Ty to chyba jesteś krawcem, że ciągle o tym mierzeniu. Ciebie śmieszy podejście Edmunda, a mnie twoje krzyczenie o zużytych kondomach, kiedy jest takie samo. I fajnie, można się pośmiać. Jeszcze przestępcą zostałem z nowym rokiem, dobry prawilniak z ciebie. laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arexsewen
post Wed, 09 Feb 2022 - 21:00
Post #49


User
Dołączył: Sat, 30 October 2010
Skąd: W-wa





Czytałem kiedyś książkę autorstwa pilota doświadczalnego z czasów III Rzeszy. Niemcy mieli problem z silnikami w samolotach na froncie wschodnim ( silniki z bezpśrednim wtryskiem benzyny i inne niektóre z superchargerem o mocach 1500 KM). Olej po nocy był tak gęsty jak masło. Dolewali do oleju sporo benzyny by go rozrzedzić (nie pamiętam ale chyba pow 25 proc). Inżynierowie z fabryki kategorycznie tego zabronili twierdząc , że to zabije silnik. Tymczasem było to idealnym rozwiązaniem. Silnik uruchamiano i po nagrzaniu paliwo odparowywało.
Używano tej metody bez szkody dla silników. Messerschmit miał nawet silnik tego samego producenta z "tradycją " co nasz bohater w swojej C kasie.


--------------------
06 Elise (Rotrex)
05 Elise (Eaton) sold
92 suz.dr350
03 wrx hybrid/sold
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ROTOR
post Thu, 10 Feb 2022 - 14:34
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





CYTAT(edmund43 @ Thu, 10 Feb 2022 - 08:40) *
Witam. Chcialbym zwrocic uwage co do tematu. Odparowanie benzyny z oleju silnikowego. Otoz Padlo pytanie czy to sie da zrobic i jak. Odpowiedzialem po przeprowadzeniu wielu prob, ze da sie i jak mozna to spokojnie i bespiecznie zrobic. Spotkalem sie z wieloma krytycznymi odpowiedziami typu, nie warto, poco sie babrac, naco to komu, ze jestem niepelno sprytny itp. Pomyslcie! Padlo pytanie na tym Forum, wiec udzielilem konkretnej odpowiedzi zgodnie z celem tego Forum.
Poco ten hejt? Da sie oddzielic i koniec, niema tematu. Jesli zas chodzi czy warto to robic, to juz inny temat. Jeden z Formowiczow przyznal mi nawet zlota lopate za odkopanie starego tematu. Czy stary temat to juz problem z glowy? jesli przez 10 lat nikt nie dal wiazacej odpowiedzi? wiec ta pustke wypelnilem jak tylko moglem i z detalami wlasnego doswiadczenia zaraz jak tutaj dolaczylem pierwszego dnia. Przewaznie obecny jestem na Forum mercedesa od wielu lat. Daje pytania i odpowiedzi na Forum sympatykow MB W-204, czyli klasy C. Rowniez na innych portalach zwiazanych z sympatykami marki Mercedes. Za lopate i to jeszcze od razu zlota serdecznie dziekuje. Bardziej bym byl zadowolony ze stalowej, ale w detale sie nie bede zaglebial. Chcial bym tutaj odpowiedziec koledze z Polski, ktory wie lepiej o cenach renomowanych oleji silnikowych w Szwecji, niz ja, po przezyciu tutaj ponad 40 lat i po przepracowaniu w roznych warsztatach lacznie do momentu przejscia na emeryture 29 lat. Niezapomne rowniez nadmienic ze do konca lat 70-tych, rowniez pracowalem w Polsce i miedzy innymi rowniez pare lat na Taxi w Bedgoszczy z nr. bocznym 855. Niewielu zapewne wie, albo pamieta jak wtedy trzeba bylo kombinowac aby jezdzic i zarabiac. Zdarzalo sie ze trzeba bylo wycinac klocki hamulcowe z plyty izolatorow elektrycznych, albo sklejki drewnianej, aby W Jozefa, Zofi czy swieto kobiet nie stac w garazu. Prosze mnie zle nie zrozumiec, absolutnie niemam najmniejszego zamiaru przechwalac sie, ale sytuacja mnie zmusza do bardziej szczegolowych wypowiedzi. Jesli sa tacy co to uznali mnie za naiwniaka to wyjasniam ze sie bardzo myla, jestem zawsze do wszystkich nastawiony pozytywnie i lubie ludziom pomagac A Teraz to do niego, tego kolegi co przyznal mi w nagrode lopate i wie lepiej ile olej kosztuje w Szwecji.. Jesli chodzi o Twoje rekomendacje i ceny to widze ze tak wlasciwie czegos tytaj nie rozumiesz. Oleje o ktorych mowisz, absolutnie mi nie odpowiadaja bo sie nie nadaja. Podajesz ceny baniek cztero litrowych, bo sprawdzales na necie ceny oleji w Szwecji i juz wszystko wiesz. Mowisz o cenach, gdzie tylko 1 litr mojego oleju typu Mobil.1 SAE 5W-30, albo 0W-40, wzglednie Castrol edge z specyfikacja SAE MB 229,51 tyle kosztuje. Ja juz nie moge wlac MB 229,31 zgodnie z instrukcja. Te oleje sprawdz 5 L. banka kosztuje 750 kr. do 1200 kr. i wiecej. Wyszukales jakies najtansze barachlo i cos odkryles. Za 5 L. to nawet w Biltemie na terenie calej Szwecji podrobki ponizej 599 kr. nie kupisz z ta specyfikacja. Ja Tobie tutaj podam gdzie ja najczesciej oleje zamawiam, bo wlasnie tutaj sa troszke tansze, niz w np. Economen, albo w Meca. Nie bede przeciez kupowal olej w sklepach ogrodniczych, czy z maszynami rolniczymi, bo i oni tez maja oleje i to duzo, duzo tansze. Szukaj specyfikacji MB 229.51 chodzby na www.bildelaronline24.se albo www. skruvat.se to sie przekonasz ile kosztuje banka 5 litrow, a juz nie mowie jaka bedzie roznica w gore za opakowanie 1 litrowe. Piszesz ze od reki w 59 sklepach w calej Szwecji dostaniesz baniaczak 4 litrowy syntetyku za 249 kr. Mysle ze jednak w tym przypadku internet nie przyszedl Tobie z faktyczna pomoca. Wiec szukaj ze zrozumieniem. Powtarzam sklep online. www. bildelaronline24.se albo www.skruvat.se a jest ich duzo wiecej, i zobatrz ceny po odciagnieciu rabatow, pamietaj ta specyfikacja musi byc na bankach SAE MB 229,51.miedzy innymi rekomendowanymi specyfikacjami do roznych aut i silnikow. Z mojej strony zamykam temat. Moge jedynie odpowiadac na ewentualne, merytoryczne pytania. Tylko prosze o nie zadawanie prowokacyjnych, umyslnych, wyssanych z palca pytan, typu gra o milion zlotych. Pozdrawiam Ciebie rowniez. Mysle ze zalu do mnie niemasz, zreszta toTy zaszpanowales, nie ja. Ja staralem sie wyjasnic jak tylko moglem. rolleyes.gif


Edmund, zaraz sie zapultasz. To juz nie sa czasu gdzie wracales z komuny do domu i opowiadales jakie to dziwy na zachodzie sie dzieja. Ludzie jezdza tu i tam - takie waly to przechodzily 30 lat temu. Bylem w szwecji, kupowalem rozne sprawy do samochodu. W skrocie - pierdolisz kocopoly.

Ja to widze tak - Gosc typu erotoman gawedziarz, zlota raczka i ex komunistyczny taksowkarz w swetrze w romby. Jezdzil na klockach ze sklejki, kombinator-wynalazca , podciera dupe szklem nawet w szwecji- nie naprawi auta tylko odparowuje benzyne w ogrodzie. Dla mnie obraz klasyczny. Zaczyna sie tlumaczyc ze nie wlewa nic innego jak wg. normy xxxxyyy bo tylko taka taka norma i ch&j , a olej na zachodzie to ochcho jaki drogi i nie dostepny. Co ty wogole pierdolisz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Thu, 10 Feb 2022 - 14:53
Post #51


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Myślę, ze właśnie karmisz tłuuuuuściutkiego trolla.

Ew. mocno zaburzonego neurastenika.

Wychodzi na jedno.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 19:28