Shoutbox 0 nowych PW 


13 Stron V  « < 10 11 12 13 >  
Closed TopicStart new topic
> Coś wyjątkowego do 250tysi
Antybiotyk
post Sun, 13 May 2018 - 08:24
Post #221


Rookie
Dołączył: Sun, 13 May 2018





A myślałeś o 996 4S lub 996 Turbo? Zaczynają dobrze trzymać cenę i zostałoby z tej kwoty na inne wydatki. Można spróbować poszukać jeszcze 997.1 Turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 13 May 2018 - 08:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hubi91
post Sun, 13 May 2018 - 09:24
Post #222


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(piwo @ Fri, 11 May 2018 - 20:18) *
Dreszcz emocji i te cos dają lekkie auta typu elise, MX5,gt86,a110,4c.

+1, fun car to ma byc prosty woz, im wiecej ma gadżetów tym mniej dostajesz pure expernience... nie da sie tego oszukac...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 13 May 2018 - 09:59
Post #223


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Vrumm @ Sat, 12 May 2018 - 17:54) *
Jeździłem dzisiaj nowym audi s3 310KM
Dramat.Gaz w podłodze i można smsy pisać.

Mniej więcej działają tak samo wszystkie auta tego typu.. i to niezależnie czy będzie to Golf-R, Stinger GT, czy mocne audi RS.
Rożnica będzie tylko w jakości/przytulności wnętrza i czasie zatrzymania się prędkościomierza na 250km/h.

Wsiadasz, rozgrzewasz olej w silniku i skrzyni... potem guziczek/pokręcadełko na tryb sport, opierasz głowę o fotel.... i gaz do dechy.. bez odrywania nogi (bo i po co) do odcinki prędkości.
Pierwszy przejazd łaaał.
Drugi już tylko łał a w trzecim... już mówisz "no szybciej, szybciej, szybciej"...

A co robisz jak wsiadasz do mocnego RWD ? " Tylko mnie dzisiaj kur.. nie zabij" wink.gif
Nie da się przyspieszać z nogą w podłodze, bo zawsze zgubisz trakcję. Za każdym razem jest inaczej, nic nie jest powtarzalne... zawsze się uczysz i zawsze walczysz z autem i swoją niedoskonałością.
I to jest właśnie piękne.

Małe auta MX5 czy GT86 robią to samo ale w mniejszej skali i bardziej na się nad tym zapanować (czyli nie rozwalić się).

tak subiektywnie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vrumm
post Sun, 13 May 2018 - 10:59
Post #224


User
Dołączył: Sat, 14 April 2018





Dokonałem wyboru i będzie to 911 997.2
Najchętniej Manual.
To auto nic nie udaje i nic nie musi udowadniać.
Trzyma drogi jak przyklejone
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 13 May 2018 - 11:24
Post #225


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 13 May 2018 - 09:59) *
Mniej więcej działają tak samo wszystkie auta tego typu.. i to niezależnie czy będzie to Golf-R, Stinger GT, czy mocne audi RS.
Rożnica będzie tylko w jakości/przytulności wnętrza i czasie zatrzymania się prędkościomierza na 250km/h.

Wsiadasz, rozgrzewasz olej w silniku i skrzyni... potem guziczek/pokręcadełko na tryb sport, opierasz głowę o fotel.... i gaz do dechy.. bez odrywania nogi (bo i po co) do odcinki prędkości.
Pierwszy przejazd łaaał.
Drugi już tylko łał a w trzecim... już mówisz "no szybciej, szybciej, szybciej"...

A co robisz jak wsiadasz do mocnego RWD ? " Tylko mnie dzisiaj kur.. nie zabij" wink.gif
Nie da się przyspieszać z nogą w podłodze, bo zawsze zgubisz trakcję. Za każdym razem jest inaczej, nic nie jest powtarzalne... zawsze się uczysz i zawsze walczysz z autem i swoją niedoskonałością.
I to jest właśnie piękne.

Małe auta MX5 czy GT86 robią to samo ale w mniejszej skali i bardziej na się nad tym zapanować (czyli nie rozwalić się).

tak subiektywnie wink.gif


Podpisuję się pod tym! Warto tez podkreslić fakt, że własnie te dzisiejsze superszybkie automaty przyczyniły się do tego obrazu. Liniowy przyrost mocy i prędkości, niezakłócony żadną przerwą sprawił, że odczucia co do mocy auta szybko ulegają przekłamaniu. Nie ma tego uderzenia w plecy przy każdej zmianie przełożenia, dlatego umysł bardzo szybko przyzwyczaja się do tego jednostajnego przeciążenia. I mocy auta.

Kto nie rozumie tego, niech weźmie na weekend najpierw Audi S3 310 KM w DSG, a potem Audi S1 231 KM (manual). choć ten drugi przegrywa wyraźnie w kwestii osiągów, to właśnie w S1 czuć tę moc w taki sposób, jak dawniej w autach z lat 90-tych. Te 231 KM po prostu robi wrażenie, nawet jeśli na co dzień jeździsz 300-konnym kompaktem.

PS. I od razu uprzedzam pytania i sugestie - nie ma to związku z masą Audi S1, bo ta jest wysoka i niewiele niższa niż S3.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vrumm
post Sun, 13 May 2018 - 11:59
Post #226


User
Dołączył: Sat, 14 April 2018





Podpisuje się pod powyzszym

.

Mi brak we współczesnych autach twardego sprzęgła .Lewa Noga była łącznikiem z masą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 13 May 2018 - 14:39
Post #227


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





997.2 doskonały wybór smile.gif


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 14 May 2018 - 09:20
Post #228


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(GIB @ Fri, 11 May 2018 - 19:02) *
Tak bo każdy kierowca mocnego auta był w przeszłości mistrzem kartingu i ogarnia wszystko tak że z Golfa GTI / Skody RS nawet Kubica nie wycisnąłby więcej na torze. Ja spytałem co jest takiego ekscytującego w jeździe na codzień Golfem GTI że miałby się nie znudzić po 15 minutach, a Ty przytaczasz argument toru. Aha i to o mustangu dotyczyło pierwszej fajnej nowożytnej wersji czyli coś koło 2005 roku, 300 KM z v8 RWD manual, niby parametry auta w którym nie sposób się nudzić a tymczasem po tygodniu chcesz czegoś więcej. Nowsze mustangi są w tej kwestii lepsze na tle współczesnych im aut?
Szybciej znudziłby ci się mustang gt '05 czy skoda octavia rs '05 jeśli szukałbyś jakiejś ekscytacji z jazdy na codzień?

podobnie jak 99% użytkowników nie szukam samochodu, który dałby mi jakąkolwiek ekscytację na co dzień. Chcę wsiąść w auto i w sprawnie dojechać na drugi koniec Polski do klienta.

Podejrzewam, że 300KM z V8 RWD manual znudziłoby mi się przy pierwszym postoju w korku, natomiast 500KM z V8 RWD znudziłoby mi się przy pierwszej podróży autostradą w deszczu biggrin.gif Nie neguję sensu istnienia takich aut, ale miejsce dla ich parametrów jest na torze, natomiast żeby te parametry wykorzystać, trzeba być bardzo zaawansowanym kierowcą (może nie mistrzem kartingu, ale praktyka za kierownicą karta na pewno by się przydał). Jeśli mowa o mnie, to nie tyle bym się takim autem znudził, co zwyczajnie zniechęcił, gdy na torze uzyskiwałbym czasy gorsze od Golfów GTI, czy Citroenów C2. V8 RWD to naprawdę wymagające auta, dlatego niektórzy mają wrażenie, że to auto 'chce ich zabić na drodze'.

Jeśli jakiekolwiek GTI nudzi na co dzień, to trzeba wyjechać tym autem na tor - w Polsce mamy już całkiem sporą ilość tego typu obiektów, treningi odbywają się w miarę często, potrzeba tylko poświęcić trochę swojego czasu. Natomiast jazda po drogach publicznych - nuda, bez względu na auto, którym się poruszamy. No chyba, że rozmawiamy o jeździe autem po bulwarze w Międzyzdrojach dry.gif



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Mon, 14 May 2018 - 18:23
Post #229


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Miałem podobną rozkmine co założyciel tematu więc bacznie obserwowałem wątek, i miałem kilka miesięcy skrobania się po głowie co by tu kupić (po głowie chodziło: foka rs, a45amg,rs3, M2, cayman, lub używany gtr).
Przy założeniu, że to moje jedyne auto do wszystkiego, czyli ma cieszyć, mieć piękny dźwięk, być nowoczesne i szybkie, ale na co dzień ma przede wszystkim być uniwersalne i nie wkurwiać. Mam na myśli nie tyle praktyczność bo jak by istniało rs3 3drzwiowe to bym kupił, co uniwersalność bez względu na warunki atmosferyczne i częste stanie w korku.
Zaważyło też to, że miałem kilka audi, i najzwyczajniej w świecie ta marka mi pasuje (optyka, ergonomia i jakość wnętrza).
Rozsądek wskazał jedyny sensowny wybór czyli rs3, odbieram za kilka dni smile.gif
Pewnie, że chciało by się więcej i bardziej hardcorowo ale jeszcze nie teraz, jako jedyne auto nie mogłem wybrać nic sensowniejszego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 14 May 2018 - 18:46
Post #230


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(mha @ Mon, 14 May 2018 - 18:23) *
bo jak by istniało rs3 3drzwiowe to bym kupił...

Jest genialne TT RS. Szkoda że na niego się nie zdecydowałeś.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Mon, 14 May 2018 - 18:56
Post #231


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





CYTAT(Tommo @ Mon, 14 May 2018 - 18:46) *
Jest genialne TT RS. Szkoda że na niego się nie zdecydowałeś.

Różnica w cenie była nie do przyjęcia. Trzeba by dać co najmniej 40-50k więcej i to biorąc rocznik 2017 które są na stanie.
Piękne auto, ale zakup o wiele poza widełkami które dopuszczałem do wydania na auto(a i tak przekroczyłem), a co za tym idzie utrata wartości i odsprzedaż w przyszłości trudniejsze. Chodziło po głowie, kalkulowałem, ale rozsądek wygrał (o ile tu można mówić o rozsądku laugh.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 14 May 2018 - 21:27
Post #232


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 14 May 2018 - 09:20) *
Podejrzewam, że 300KM z V8 RWD manual znudziłoby mi się przy pierwszym postoju w korku, natomiast 500KM z V8 RWD znudziłoby mi się przy pierwszej podróży autostradą w deszczu..... V8 RWD to naprawdę wymagające auta, dlatego niektórzy mają wrażenie, że to auto 'chce ich zabić na drodze'.


Sprawdź, nie zgaduj. V8 RWD nawet sprzed 20 lat mają ESP i wiem że ciężko będzie uwierzyć, ale w deszczu można jeździć szybko i bez strachu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 15 May 2018 - 06:36
Post #233


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





pod warunkiem, ze nauczysz się operować gazem smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vrumm
post Tue, 15 May 2018 - 07:40
Post #234


User
Dołączył: Sat, 14 April 2018





CYTAT(hexx #2 @ Tue, 15 May 2018 - 06:36) *
pod warunkiem, ze nauczysz się operować gazem smile.gif

Tylko czy to coś da
https://youtu.be/rGuwg3iPpiE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 15 May 2018 - 07:55
Post #235


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Mustang w 6 biegowym automacie jest strasznie słaby i nie wiem jaki sens jest go brania do testów.... ale widać to nie przypadek i tak miało być wink.gif
Manual na pierwszych 3 biegach szuka trakcji.. potem już jedzie.


Szkoda, że nie spróbowali z rolki tego poprawionego Subaru z jakimś GT350 albo choć wersja z manualem smile.gif

Seria GT350
https://www.youtube.com/watch?v=hgvR4CRAoNw

a tu ładne dźwięki... których nie da nawet DB9 V12
https://www.youtube.com/watch?v=33PM0uyB6-0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 15 May 2018 - 11:04
Post #236


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Lincoln e30ix @ Mon, 14 May 2018 - 22:27) *
Sprawdź, nie zgaduj. V8 RWD nawet sprzed 20 lat mają ESP i wiem że ciężko będzie uwierzyć, ale w deszczu można jeździć szybko i bez strachu.
jasne, że się da. Tylko kto tak potrafi...
https://www.youtube.com/watch?v=eI0qQiBY0n0

CYTAT(hexx #2 @ Tue, 15 May 2018 - 08:55) *
a tu ładne dźwięki... których nie da nawet DB9 V12
https://www.youtube.com/watch?v=33PM0uyB6-0
myślę, że jeżdżenie po miasteczku 20km/h i budzenie sąsiadów rykiem silnika znudzi się jeszcze szybciej niż przyśpieszanie Audi S3.

tutaj trochę ciekawszy przejazd zwykłym GTI
https://www.youtube.com/watch?v=zLKwUD9BGLM



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Tue, 15 May 2018 - 11:59
Post #237


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Myślisz, że to wina RWD? Zresztą, chyba za dużo myślisz.
Pod Toruniem mijałem wbita w bandy Panamere Turbo - przecenil AWD na cieku wodnym?
Gaz nie działa w systemie 0-1, ale to równie trudne jak zrozumienie że szybkie auto potrzebuje dobrego kierowcy, a nie że LC i DSG i masz poczucie złapania Boga za nogi, tymczasem posadzisz na fotel teściową czy też gimnazjaliste spod Żabki i pojedzie równie szybko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 15 May 2018 - 13:06
Post #238


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





W RWD oprócz doświadczenia i znajomości samochodu bardzo ważne są jeszcze...opony. Kto nie jeździł na dobrych gumach w mocnym RWD, a raczej kojarzy to z typowymi 15-20 letnimi beemkami na 8 letnich łysych gumach ma opinię taką, jaką ma.

Natomiast w cieku wodnym jak już pójdzie nie tak zawsze troszkę łatwiej coś tym AWD próbować zdziałać niż RWD....zaś przy dużej prędkości i tu i tu możemy roztrzaskać auto.

Musimy jednak zaakceptować to, że współczesna seryjna produkcja aut to przewaga silników doładowanych, wiodące auta niemieckie nie oferują przy RWD już wolnossących jednostek, które oddawały moc w sposób liniowy. Strzał momentu a także przy np. złapaniu nieoczekiwanie luźnej nawierzchni powoduje walkę z trakcją na tylnej osi. Mam porównanie kilku aut, dobre tutaj jest M4 F82 vs. M3 E92. Ta pierwsza jest po prostu pojebana smile.gif

Ktoś tu z forum ma M5 F10 z programem na 700 KM....pisał, że dopiero na dobrych, szerokich gumach chyba PSS czy już nawet Cup łapie trakcje powyżej 100....a do tego czasu jest walka, nie mówiąc już o gorszych czy zużytych oponach - tym efektywnie nie pojedziesz, gdy 700konne RS6 po prostu się katapultuje.

BMW i Mercedes dojrzeli widać do tego, oferując nadal RWD (nowy X-drive w M5 i 4matic PLUS w AMG - czyli odłączanie przedniej osi).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 15 May 2018 - 16:22
Post #239


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Joker @ Tue, 15 May 2018 - 13:06) *
dobre tutaj jest M4 F82 vs. M3 E92. Ta pierwsza jest po prostu pojebana smile.gif

lepiej tego się nie da ująć. Mnie to nie przypadło do gustu. Jakiś chaos wprowadził ten motor do prowadzenia e-Mek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Cocoplasto_*
post Tue, 15 May 2018 - 16:50
Post #240









Komletny offtop wiec prosze o wyrozumiałość, ale. Zanabylem ostatni bmw f30 335xi. Jeszcze go nie mam ale chwila moment bedzie na miejscu. Ale o co chodzi. Naped xdrive to dla mnie nowosc i tak wertujac fora w poszukiwaniu wiedzy dotarlem do samej glebii. Do samego dna tzn rodzime forum bmw, które przez 10 stron skupia sie na wyzszoscia rwd nad awd i odwrotnie. Padaja argumenty, ze jeden taki co mial cale zycie mocne rwd raz kupil awd i sie rozbil w zime na sniegu bo przecenil naped i xdrive jest be. Glowa jest kluczowa w jezdzie. Brak swiadomosci i doswiadczenia zabija wiec wybor napedu u swiadomego czlowieka jest forma zabawy. Jak masz 100km w fwd przy braku mozgu moze byc tak samo niebezpieczny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Stron V  « < 10 11 12 13 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 16:32