Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowy projekt! radzio rajdzi
kontrolm
post Tue, 03 Oct 2023 - 05:47
Post #141


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 02 Oct 2023 - 23:24) *
Ja te tematy tylko powierzchownie liże na razie bo dopiero probuje kitcara lotuso7 podobnego z silnikiem (i skrzynia więc ) motocyklowym złożyć..i to nie takie hop siup. Nieźle się musiałem naszukac żeby ktoś się w ogóle takiego silnika rewizji podjął. Jak pytałem motocyklistów to mówili "kupujesz nowe Moto jak coś się sypie" . Nie wiem ile w tym prawdy ale chyba trochę jest.

Dziwne rzeczy prawisz - u mnie pod nosem z trzy serwisy motocyklowe i wszystkie silniki na dzień dobry rozbierają bo znów trzeba wymienić wyskakującą dwójkę od wbijania na siłę przy pałowaniu na kole laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 03 Oct 2023 - 05:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 03 Oct 2023 - 08:46
Post #142


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Mówię że to dopiero poznaję, dzięki ! będę wiedział gdzie pytać w razie W wink.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 03 Oct 2023 - 09:59
Post #143


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





1. W mojej klasie, której planuje pojeździć jeszcze w przyszłym roku sekwa jest zabroniona.
2. Druga kwestia zależało mi na możliwości szybkiej podmianki na seryjną skrzynię w razie awarii lub przeciągającego się serwisu.
3. Oczywiście kasa. Czasem udaje się znaleźć jakiegoś używanego drentha za 4-5k euro, tutaj w mniejszej kwocie dostałem wszystko nowe z fakturą.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 03 Oct 2023 - 11:32
Post #144


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Bo dobrze Radzio że są jeszcze ludzie myślący potrafiący ruszyć głową a nie portfelem.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Tue, 03 Oct 2023 - 12:59
Post #145


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Wszystko jasne.. czyli sekwa to zautomatyzowana skrzynia kłowa.

Powodzenia smile.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 03 Oct 2023 - 14:09
Post #146


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(kontrolm @ Tue, 03 Oct 2023 - 11:32) *
Bo dobrze Radzio że są jeszcze ludzie myślący potrafiący ruszyć głową a nie portfelem.


Nie do końca. Sekwa to kłówka z bębnowym mechanizmem wybierania biegów, do tego może być dorzucone sterowanie, kiedyś hydrauliczne teraz raczej pneumatyczne


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Wed, 04 Oct 2023 - 08:44
Post #147


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





OK.. thx. Wynika z tego, że w moim w zasadzie jeszcze streetowym setupie, gdy wciąż dojeżdżam na tor na kołach, sekwa nie będzie najlepszym wyborem. Lepszy byłyby jakiś szybki, bardziej klasyczny automat. Niestety do 2ZZ takich brak, za to jest sekwa Quaife 6500 funtów ohmy.gif

W sumie to była w MR2 owianą złą sławą przekładnia SMT, ale w zasadzie to był manual zautomatyzowany, wolny i awaryjny... ale to temat na inny wątek.


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 04 Oct 2023 - 09:01
Post #148


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





ja tez nad mocno myslalem ale to jest glupota straszna. kazdy automat to plus 50kg do wagi auta czego nigdy nie zrekompensujesz niczym innym. trzeba sie skupic na zrobieniu idealnego setupu manuala i to wszystko. manual to tylko 35kg wagi . jak linki wybieraki sa sprawne to nie ma niczego lepszego. musi byc tylko wszystko sprawne i dzialajace. sekwencja wydaje sie fajna ale jej fajnosc jest na poziomie pasow szelkowych. fajna to ona jest tylko w wyobrazni. to jakie problemy generuje nie sa fajne. wszytsko zaczyna wibrowac przez halas moga wywalic z toru, do tego koszty eksploatacji i wymagania serwisow czestych. czysta glupota tak samo jak szdlki czy klatka. tylko ograniczaja niewiele dajac w zamian.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 04 Oct 2023 - 09:16
Post #149


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Wed, 04 Oct 2023 - 09:01) *
ja tez nad mocno myslalem ale to jest glupota straszna. kazdy automat to plus 50kg do wagi auta czego nigdy nie zrekompensujesz niczym innym. trzeba sie skupic na zrobieniu idealnego setupu manuala i to wszystko. manual to tylko 35kg wagi . jak linki wybieraki sa sprawne to nie ma niczego lepszego. musi byc tylko wszystko sprawne i dzialajace. sekwencja wydaje sie fajna ale jej fajnosc jest na poziomie pasow szelkowych. fajna to ona jest tylko w wyobrazni. to jakie problemy generuje nie sa fajne. wszytsko zaczyna wibrowac przez halas moga wywalic z toru, do tego koszty eksploatacji i wymagania serwisow czestych. czysta glupota tak samo jak szdlki czy klatka. tylko ograniczaja niewiele dajac w zamian.

Jaja sobie robisz czy to na serio? biggrin.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Wed, 04 Oct 2023 - 09:46
Post #150


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





akurat Piwo jest znany z disowania ograniczania wolnosci smile.gif klatka to podstawowe narzedzie karania sportowcow w samochodach smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Wed, 04 Oct 2023 - 09:47
Post #151


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





ps: ale jezdzenia na torze nie w szelkach to nie rozumiem, przeciez w gownianych pasach to czlowiek lata po kabinie jak kamien na pustej wywrotce
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 04 Oct 2023 - 09:50
Post #152


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(piwo @ Wed, 04 Oct 2023 - 09:01) *
ja tez nad mocno myslalem ale to jest glupota straszna. kazdy automat to plus 50kg do wagi auta czego nigdy nie zrekompensujesz niczym innym. trzeba sie skupic na zrobieniu idealnego setupu manuala i to wszystko. manual to tylko 35kg wagi . jak linki wybieraki sa sprawne to nie ma niczego lepszego. musi byc tylko wszystko sprawne i dzialajace. sekwencja wydaje sie fajna ale jej fajnosc jest na poziomie pasow szelkowych. fajna to ona jest tylko w wyobrazni. to jakie problemy generuje nie sa fajne. wszytsko zaczyna wibrowac przez halas moga wywalic z toru, do tego koszty eksploatacji i wymagania serwisow czestych. czysta glupota tak samo jak szdlki czy klatka. tylko ograniczaja niewiele dajac w zamian.

lepszy od skrzyni jest brak skrzyni laugh.gif i motor który jest w stanie rozpędzić to auto równie szybko.
Albo skrzynia CVT gdzie zawsze masz właściwy moment kiedykolwiek go chcesz pomijając jej zwięszkoną awaryjność choć do motorsportowej sekwencji to i tak błyszczy na firmamencie i nawet została zakazana w F1.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 04 Oct 2023 - 09:52
Post #153


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(flapjck1 @ Wed, 04 Oct 2023 - 09:47) *
ps: ale jezdzenia na torze nie w szelkach to nie rozumiem, przeciez w gownianych pasach to czlowiek lata po kabinie jak kamien na pustej wywrotce

ja tam się trzymam mocno kierownicy w niekubełkowym seryjnym fotelu i seryjnych pasach laugh.gif
nie lubię tego ucisku kubła i szelek. Fakt - jest bezpieczniej.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Wed, 04 Oct 2023 - 13:29
Post #154


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Krzysiek ty serio? przeciez tracisz czas na walke z grawitacja i przeciazeniami w kabinie, w kuble i szelkach czlowiek jest szybszy na torze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 04 Oct 2023 - 13:44
Post #155


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(flapjck1 @ Wed, 04 Oct 2023 - 13:29) *
Krzysiek ty serio? przeciez tracisz czas na walke z grawitacja i przeciazeniami w kabinie, w kuble i szelkach czlowiek jest szybszy na torze

widocznie mam za słabe przeciążenia bo ja wogóle tego nie odczuwam jako walkę. Po prostu siedzę i walczę z kierownicą no bo ta chodzi u mnie naprawdę ciężko (krótki magiel bez wspomagania na szerokim slicku robi swoje)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 04 Oct 2023 - 14:26
Post #156


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ale mniej byś "walczył" będąc umocowanym jak należy.


https://speedsecrets.com/seat-is-a-key-to-faster-lap-times/

W skrócie - w jakiejś wyścigowej serii dodge neon (?) po zmianie w przepisach _tylko_ dopuszczającej fotele i pasy wyścigowe, czasy okrążenia skróciły się o sekundę .

Ja wiem że bywają upierdliwe, w dodatku jak nie podociągane jak należy wręcz niebezpieczne. No ale to nie jedyny przykład jak duży wpływ na czas mają.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 04 Oct 2023 - 14:56
Post #157


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 04 Oct 2023 - 14:26) *
Ale mniej byś "walczył" będąc umocowanym jak należy.

To jedno ale równie istotny aspekt to lepsze czucie samochodu i szybsza reakcja na niepożądane zachowania.
Ja w Audi z powodu braku porządnego kubła i szelek (auto mialo pozostać w pełni ulicznym cywilem) miałem wyłączoną lewą nogę którą mocno się zapierałem o podłogę żeby mieć lepsze umocowanie do fotela biggrin.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KarolMR2
post Wed, 04 Oct 2023 - 15:46
Post #158


Frequent User
Dołączył: Fri, 31 December 2021





Pierwszymi modami jakie zrobiłem w aucie były zawias+rollbar+kubeł+pasy4x. W fotelu fabrycznym (bardzo słabym zresztą) musiałem walczyć z autem, zapierać się nogami, trzymać kierownicy podciągając na niej jak na drążku. Było to okropnie męczące, po 2-3 sesjach na Łodzi czułem się wypompowany. Momentalnie traciłem koncentracje oraz fun. Poza poprawą bezpieczeństwa oczywiście, zestaw ten pozwolił cieszyć się jazdą i przede wszystkim skupić się na niej, a nie na walce o poprawną pozycję za kierownicą. Zgadzam się również z Tommo, że o wiele lepiej czyta się auto, zwłaszcza tylnonapędowe, barkami które są mocno unerwione. Jeśli ktoś nie ma naprawdę porządnego kubła z homologacją drogową - MUST HAVE.

p.s. to chyba już gruby offtop i wymaga osobnego wątku.. o ile wymaga wink.gif


--------------------
Toyota MR2 ZW30

1ZZ: Tor Łódź 1.01.50, Tor Poznań 1.57.82
2ZZ: ???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 04 Oct 2023 - 15:51
Post #159


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Tommo @ Wed, 04 Oct 2023 - 14:56) *
To jedno ale równie istotny aspekt to lepsze czucie samochodu i szybsza reakcja na niepożądane zachowania.
Ja w Audi z powodu braku porządnego kubła i szelek (auto mialo pozostać w pełni ulicznym cywilem) miałem wyłączoną lewą nogę którą mocno się zapierałem o podłogę żeby mieć lepsze umocowanie do fotela biggrin.gif



tak jest,o tym wlaśnie Ross Bentley i komentujący piszą. On w ogóle ma hopla na punkcie "zbierania danych" przez ciało, nie tylko wzrokowych ale właśnie przeciążeniowych, słuchowych itd.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 04 Oct 2023 - 19:19
Post #160


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(flapjck1 @ Wed, 04 Oct 2023 - 09:47) *
ps: ale jezdzenia na torze nie w szelkach to nie rozumiem, przeciez w gownianych pasach to czlowiek lata po kabinie jak kamien na pustej wywrotce

Ja tam nie latam choc oczywiscie sie zgadzam ze szelki i kubel zapewniaja lepsze czucie. Tak jak sekwa lepszy czas na torze. Ale jak duzym kosztem wyrzeczen.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 04:58