Shoutbox 0 nowych PW 


14 Stron V  « < 10 11 12 13 14 >  
Reply to this topicStart new topic
> Idealny tor jazdy w zakrętach gokartem, Zaznacz prawidlowy tor jazdy na rysunku
PMT
post Mon, 02 Apr 2012 - 10:25
Post #221


User
Dołączył: Sun, 08 June 2008
Skąd: Warszawa





Czy ktoś miał już może okazję przejechać się na nowym torze F1 Karting na Jagiellońskiej w Warszawie?

Wpadłem dzisiaj na taki artykuł na Motocainie:
http://motocaina.pl/Nowy_tor_kartingowy_w_...905,7283,1.html

Jak widzę, ich strona www.f1k.pl jeszcze nie działa.

Edit: Znalazłem na facebooku pierwszą opinię o torze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 02 Apr 2012 - 10:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
cubus1
post Tue, 17 Apr 2012 - 11:42
Post #222


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Jak narazie jest dość ślisko ale tylko z uwagi na słabo nagumowany tor. Zdalne ograniczenie mocy występuje tylko na okrążeniu zjazdowym. Trochę trudno dogrzać tam opony. Fakt, że w niedzielę lepiej nie wpadać tam bo ludzi kupa, którzy wpadają się pobawić tylko i zamulają tor;)
Obsługa spoko, system mierzenia czasów już działa prawie idealnie, tor dobrze zabezpieczony. Ze "śliskością" toru jest podobnie jak było na RCW, więc nie przejmowałbym się tym zbytnio w tej chwili. Jedyne co mi się nie podoba to jeden zakręt ale to już moja opinia, może komuś się podoba. Do tej pory jeździłem na Bemowie...było spoko oprócz stanu technicznego wózków. Na F1 Karting są nowe wózki CRG, więc technicznie są sprawne w 99%.
Reasumując, jak na tor kartingowy, który ma służyć głównie amatorom jest dla mnie na 5 z małym minusikiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PMT
post Wed, 18 Apr 2012 - 12:06
Post #223


User
Dołączył: Sun, 08 June 2008
Skąd: Warszawa





Też już miałem okazję odwiedzić nowy tor. Jak jechałem prawie dwa tygodnie temu to było ślisko jak cholera i system pomiaru czasu działał w kratkę. Po dwóch przejazdach (w cenie jednego, w ramach testowania toru, promocja chyba nadal obowiązuje...), ani razu niestety nie otrzymałem swojego czasu. Ale wpadnę tam jeszcze w tym tygodniu zobaczę co się poprawiło, bo generalnie jest całkiem ciekawe i lokalizacja mi bardzo pasuje.

Który zakręt Ci nie odpowiada, bo chyba mamy podobne wrażenie? smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Thu, 19 Apr 2012 - 11:18
Post #224


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Haa no zgadnij wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PMT
post Thu, 19 Apr 2012 - 11:52
Post #225


User
Dołączył: Sun, 08 June 2008
Skąd: Warszawa





Zaznaczyłem na czerwono fragment poniżej.
Tutaj jakoś za każdym razem miałem największe problemy z pokonaniem tego fragmentu "szybko" wink.gif



Edit: domyślam się jednak, że Tobie chodzi o ten pierwszy zakręt o 180stopni, na którym jest bardzo wąsko, trzeba mocno wyhamować i zarzucić tyłem, żeby wózek się zmieścił? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Thu, 19 Apr 2012 - 12:26
Post #226


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Nieee, dokładnie o ten sam...Należy przed wejściem trochę shamować i wziąć go dość szeroko...problem w tym, że większość niedzielnych gokartowiczów bierze go driftem i na wyściu (tam gdzie powinna być guma) jest ślisko jak sto diabłów i łatwo tyłem zahaczyć o bandę co skutkuje strzałem oparcia w żebra wink.gif
Nie wiem czy jasno to opisałem ale myślę, że wiesz o co chodzi.
Podstawa to wziąć go szeroko bo i tak do następnego zakrętu ustawiasz się maksymalnie do zewnętrznej czyli lewej strony. Jest taki moment, ze jest przyczepnie, już się rozpędzasz i nagle tył ucieka...
Nad nawrotem trzeba jeszcze popracować ale ogólnie jest spoko. Najgorsze jest to, że do tej pory (byłem dopiero 3 razy) nie udało mi się przejechać "na czysto" prawie żadnego kółka. A ciężko wykręcić dobry czas kiedy albo musisz kogoś wyprzedzić albo ktoś nagle staje w poprzek toru. Najlepszy mój to jakieś wysokie 48 sekund. Zobaczymy w piątek może uda się coś urwać wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PMT
post Thu, 19 Apr 2012 - 14:24
Post #227


User
Dołączył: Sun, 08 June 2008
Skąd: Warszawa





Mi się zdarzyło zahaczyć tyłem w tym miejscu co dało się poczuć na żebrach smile.gif
Sam jestem ciekaw swojego czasu, bo tak jak wspomniałem podczas dwóch przejazdów ani razu nie dostałem wyniku... Może dzisiaj lub jutro wpadnę wieczorową porą na tor to dam znać co udało mi się osiągnąć smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Thu, 19 Apr 2012 - 15:43
Post #228


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Ok to daj znać. System działa już na pewno od ponad tygodnia. Pierwszy raz byłem dokładnie tydzień temu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 19 Apr 2012 - 22:59
Post #229


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(cowboy @ Sun, 11 Mar 2012 - 07:23) *
bylem w koncu na gokartach w pole position na Urysnowie

pierwsza sesja 10 minutowa -masakra, w pierwszym nawrocie slisko jak na lodzie

czas około 26 sek

druga sesja 10 minutowa (panowie popsikali tor czyms) i 23,80, dwoch kolegow 23,52 i 23,75, wiec nie najgorzej

rekord toru podobno 23,26 jakis wydaje sie niewysrubowany za mocno, gdyby była 3 sesja i malo ludzi moze by sie udalo urwac cos jeszcze wink.gif


Dziś tam byłem. Nawierzchnia nawet nagumowana (choć pierwszy raz tam jeździłem, więc nie wiem jak było wcześniej). Zdecydowanie lepiej niż na Pole Position Bemowo (Tam, na pierwszym zakręcie jest istne szaleństwo).Toru niczym nie psikali, chyba uznali, ze już nie muszą. Choc może by się i przydało, bo na przedostatnim zakręcie się utrzymać bez poślizgu nie jest lekko. Na brak przyczepności na pierwszym nawrocie jednak nie narzekałem. Sesja 15 minut, 7 osób. Ja 24.46, reszta pomiędzy 24.8 a 26 sekund. Pomiar czasu jednak troche dziwny, bo rekord dla gokarta, którym jechałem pokazany na wydruku to 14 sekund, a w takim czasie to by i Schumacher chyba nie dał rady przejechać okrążenia wink.gif tym bardziej, że rekord toru to podobno 21.5


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Palec
post Sun, 29 Apr 2012 - 12:03
Post #230


Rookie
Dołączył: Sun, 19 October 2008





Byłbym ogromnie wdzięczny za rozrysowanie optymalnego toru jazdy, szczególnie tego nawrotu w środkowej częsci toru, bo z nim mam największe problemy.
Generalnie z dnia na dzień tor coraz bardziej nagumowany, karty też wyregulowane, więc można latać...
Mój najlepszy wynik to 41,251 przy rekordzie ~39,2, więc jest co zdejmować
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aludan
post Wed, 02 May 2012 - 09:43
Post #231


Rookie
Dołączył: Wed, 02 May 2012





CYTAT(Palec @ Sun, 29 Apr 2012 - 12:03) *
Generalnie z dnia na dzień tor coraz bardziej nagumowany, karty też wyregulowane, więc można latać...
Mój najlepszy wynik to 41,251 przy rekordzie ~39,2, więc jest co zdejmować

Rozumiem, że mówisz o F1 Karting ?
Jeździłeś może w sobotę 28 kwietnia ? Byłem tam chyba ok 14-15 (kompletnie nie pamiętam godziny) i kojarzę kogoś na drugim miejscu z takim właśnie mniej więcej czasem (miałem coś kolo ~41,160).

Co do samego toru, to jeździłem tylko te 2x 10 min na F1, raz na Imoli i dawno temu na jakimś malutkim torze nad morzem (nawet nie warto liczyć), więc za dużego doświadczenia nie mam biggrin.gif, ale porównując z Imolą to F1 ma lepszą nawierzchnię i karty.

Ten zakręt o którym wspomnieliście nie wydawał mi się zbytnio problematyczny do kiedy nie poczytałem więcej o technice jazdy - jak to ktoś napisał "niedzielni gokartowicze biorą go driftem" ... ja co prawda byłem sobotni, ale na pewno nie pokonywałem go bez żadnego uślizgu (na ogól lekki drift tongue.gif).

Na minus na chwilę obecną to brak wydruków i/lub wyników na stronce - dostępny jest tylko rekord toru ;/

Ps. Zapomniałem dodać - na plus jest bardzo fajnie umiejscowiona tablica wyników na torze ("2" na mapce) - bez problemu można zobaczyć swoją aktualną pozycję i czasy w trakcie jazdy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Sun, 06 May 2012 - 23:22
Post #232


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





"Jakość" toru na F1 Karting znacznie się poprawiła...żadnych uślizgów np. na wyjściu z ostatniego zakrętu na prostą start/meta co przy dość dobrym napędzeniu się nie stanowiło problemu. Kolejna sprawa...zauważyłem, że później zaczyna działąć limiter;) Głupio napisałem ale wiadomo o co chodzi. Generalnie ok. miesiąca temu dość dobrzy zawodnicy tj. lekkie zdolne dziaciaki;) nie dawały rady zejść niżej 42 sekund. Dziś widać jaki jest rekord toru...a więc do dzieła Panowie i Panie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Fri, 25 May 2012 - 08:54
Post #233


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Mały update. Byłem wczoraj na F1K i zauważyłem zdecydowaną poprawę. Tor już trzyma tak jak powinien. Tam gdzie miałem problemy z uślizgami, to praktycznie ich już nie mam. Co prawda byłem trochę zmęczony ale tak na lajcie zrobiłem bardzo niskie 41 sekund. Jest co zbjać tak naprawdę. Na pewno jest lepiej niż miesiąc temu. Aaa, na stronce zapewniali, że "polepszyli właściwości jezdne" kartów...no nie wiem, bo odcinkę na prostej odnotowałem więc sam nie wiem co to znaczy polepszenie właściwości jezdnych w ustach F1K;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 29 May 2012 - 20:06
Post #234


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Ja się przejechałem znów na Ursynowie. Moim zdaniem jest gorzej niż było, nawierzchnia się zrobiła mocno wyboista (dużo gumy), przednie opony na gokarcie którym jechałem rozpadały się w oczach, przód cały czas podskakiwał. Pierwszym razem wydawało mi się, że tor jest aż za szeroki, teraz ledwo dawałem rady się zmieścić na zakrętach. Silnik też jakoś nie bardzo miał ochotę pracować. Do tego gość z obsługi miał chyba zły dzień - facet był, delikatnie mówiąc, irytujący. Trzeba chyba będzie te F1 Karting w końcu obadać.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Thu, 31 May 2012 - 10:04
Post #235


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Jeździł ktoś z Was ostatnio na F1K? Generalnie robię powtarzalne 40,8+~max.41,102. Nie mogę zejść niżej mimo wielu kombinacji przy niektórych zakrętach. Generalnie nie mam pomysłu na ten ostatni szeroki nawrót. Wiem, że zrzucenie wagi mogłoby pomóc ale to nie wchodzi w grębiggrin.gif
Ps. wkurza limiter...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iacoski
post Thu, 31 May 2012 - 10:20
Post #236


Frequent User
Dołączył: Tue, 24 June 2003
Skąd: Warszawa





39.2 na treningu przed WLK czyli jakiś tydzień temu smile.gif


--------------------
www.iacoski.com - grafika motoryzacyjna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Thu, 31 May 2012 - 10:26
Post #237


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Waga?wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iacoski
post Thu, 31 May 2012 - 10:28
Post #238


Frequent User
Dołączył: Tue, 24 June 2003
Skąd: Warszawa





39.2 trening bez doważania czyli ok 60kg

Sorry popierniczyło mi się, na WLK jeździliśmy z doważaniem i czasy były generalnie sporo gorsze niż na treningu. Wszyscy równo doważeni do 90kg czasy ~39.8 - 40.5.
Ja okolice tej górnej granicy ale tak duża różnica między treningami a wyścigami wynikała raczej z dyspozycji dnia niż tych +30kg dodatkowo.


--------------------
www.iacoski.com - grafika motoryzacyjna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubus1
post Thu, 31 May 2012 - 10:36
Post #239


Super User
Dołączył: Sat, 14 October 2006
Skąd: że znowu





Ciekawa zależność. W zasadzie powinna być wielka róznica pomiędzy czasem przejazdu kartem z Twoją wagą wyjściową a doważoną. Niemniej jednak dobry czas:)

EDIT: a, rozumiem spoko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soft
post Thu, 31 May 2012 - 11:06
Post #240


Rookie
Dołączył: Sat, 04 November 2006
Skąd: Warszawa





CYTAT(cubus1 @ Thu, 31 May 2012 - 10:04) *
Jeździł ktoś z Was ostatnio na F1K? Generalnie robię powtarzalne 40,8+~max.41,102. Nie mogę zejść niżej mimo wielu kombinacji przy niektórych zakrętach. Generalnie nie mam pomysłu na ten ostatni szeroki nawrót. Wiem, że zrzucenie wagi mogłoby pomóc ale to nie wchodzi w grębiggrin.gif
Ps. wkurza limiter...


Ja robię 39.8-40.1 przy prawie 110 kg, więc to raczej nie kwestia masy... wink.gif Ostatni szeroki biorę na dwa szczyty - wąsko wejście pełnym ogniem, szeroko w geometrycznym szczycie (z 1-1,2 m od bandy po wewnętrznej) tam też odpuszczam gaz, wyjście też możliwie ciasno przy prawej bandzie, żeby "wyprostować następny lewy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Stron V  « < 10 11 12 13 14 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 17:04