Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Panewka korbowa, Prośba o ocenę
RasPL
post Tue, 31 Jul 2018 - 19:23
Post #81


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





niech ustawi bicie do czop 1 by było 0 i wtedy zmierzy resztę. Mocowanie wału nic nie znaczy(pod koła pasowe/zamach) Ma zmierzyć bicie pomiędzy czopami głównymi!


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 31 Jul 2018 - 19:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
m52owner
post Tue, 31 Jul 2018 - 19:36
Post #82


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





No widzisz czyli mam uczyć tokarza jak ma to zrobić smile.gif Podziękował za takie usługi..Szlifierz powiedział że jest ok,tokarz że nie.Składam wszystko do kupy tak jak jest + nowe panewki i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 01 Aug 2018 - 10:15
Post #83


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Widzisz Skiba jak to jest z tokarzami? Byłem pewien, że nie ogarnie co wynika z obcowania z kilkunastoma ślusarzami w karierze. Masz tokarkę, wyobraźnię i może patrzysz przez swój pryzmat jak wielu tutaj, którzy myślą, że jak oni wiedzą to i tokarz wie. Prawda jest taka, że tokarz nie zajmuje się co dnia pomiarami wałów i nie ma w tym doświadczenia.

m52owner z tego co napisałeś wynika, że powinieneś wziąć mikrometr i zmierzyć czopy czy nie są garbate jak na foto, które 16vg60 zaprezentował.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 01 Aug 2018 - 10:33
Post #84


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Po fotkach panewek widac iz to nie problem stozka czopu tylko bicia czop - czop. To co 16vg60 to krzywo przystawiona tarcza/ nie obciagnieta tarcza/ krzywo ustawiony wał w szlifierce


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Wed, 01 Aug 2018 - 20:50
Post #85


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Dokłądnie tak jak pisze RasPL, dopóki nie powiesz tokarzowi co ma mierzyć to skąd ma wiedzieć, samo "Panie sprawdz mi bicie na wale" niczego nie mowi. Dobrze ze nie zmierzył Ci osiowego na flanszy...
MiP ja mam w sumie ponad 300 i wiem że jak powiem co ma być zmierzone (względem czego ) to bedą wiedzieć.

Czy panewki w bloku też ruszone?
Jesli tylko dolne ruszone to imo brak oleju,
Gdyby było bicie czop-czop to ruszone bylyby obie panewki.
Tarcze zawsze po ustawieniu trzeba obciągnąć i dopiero materiał zabielać, ale tego czy to było wykonane poprawnie nie można wykluczyć. Można natomias sprawdzić poszczególne czopy w kilu miejscach na szerokości - najlepiej pasametrem.
Nie obciągnieta tarcza tez spowodowałaby kiepską jakość powierzchni.
Poza tym szlifierz zazwyczaj przed szlifowaniem takich mały wartości grubości materiału powierzchnie zaznacza sobie kredką woskową/markerem lub czyms podobny zeby mieć pewność ze równo zbiera.
Krzywo ustawiony wał w szlifierce zaowocuje różnym wymiarem na poszczególnych czopach (stożkiem na całosci).



--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 01 Aug 2018 - 21:32
Post #86


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(Skiba @ Tue, 31 Jul 2018 - 07:17) *
Nie widze żadnego problemu i jestem pewny że tokarz też nie bedzie widział.
Wcale nie musi być mierzone bicie tak jak było zamocowane do szlifowania bo nie obchodzi Cie bicie czopów do nakiełków tylko wzajemnie do siebie. Wystarczy położyć wał na pryzmach lub w tokarce zamocować w uchwyt za jeden czop oraz w podtrzymke za drugi. Ot cała filozofia.


Czyli jednak jest problem bo trzeba tokarzowi wytłumaczyć po co jest wał i co w nim ma sens mierzyć mimo iż byłeś pewien, że będzie wiedział.
Zazdroszczę Ci inteligentnych tokarzy. Ja nie trafiłem na takiego i podejrzewałem, że ten nie ogarnie. Ty byłeś pewien, że będzie wiedział i co z tej Twojej pewności autorowi?
Tak czy inaczej nie jestem tokarzem, mam tokarkę i jak przyjedzie ktoś do mnie z wałem to wiem co i jak mierzyć. Nie trzeba mi tłumaczyć. Po prostu widzę wał i wiem to, a tokarze widzą wał i nie wiedzą, brakuje im wyobraźni. Takie ja mam smutne doświadczenia. Też kiedyś myślałem, że 'tokarz ogarnie'.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Wed, 01 Aug 2018 - 22:39
Post #87


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Teraz pytanie co do pompy oleju.Oglądałem kilka sztuk i wiadomo,wszystkie mają po 20lat i są mniej lub więcej zajechane.Zamówiłem nowe rotory bo koszt jeszcze do przełknięcia ale co zrobić z rysami na obudowie?Można to zabielić?Jak tak to na jakiej maszynie to zrobić?
Zdjęcie powierzchni o którą mi chodzi (ta obudowa idzie na złom,mam drugą ale też jakieś mikro ryski posiada)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 02 Aug 2018 - 09:52
Post #88


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jak można z tyłu złapać w uchwyt to na tokarce, jak nie to w imadło i na frezarce. Alternatywnie ręcznie na płaskiej szlifującej powierzchni takiej jak np. sporej średnicy kamień szlifierski. Jak to jest uszczelniane po obwodzie?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Thu, 02 Aug 2018 - 10:36
Post #89


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Wyszlifować ręcznie na płycie traserskiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Thu, 02 Aug 2018 - 11:08
Post #90


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





w tokarkę ciężko będzie złapać Jak już coś to może w imadło łatwiej.Uszczelnienie metal-metal.Spróbuję drobnym papierem na szkle,tylko jakiej gradacji użyć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 02 Aug 2018 - 12:52
Post #91


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





metal metal bez uszczelki bez silikonu/kleju?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Thu, 02 Aug 2018 - 13:00
Post #92


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





stół traserski olej + proszek do docierania drobniuteńki

Ja taka samą pokrywe docierałem na "lapping machine" ze stołem obrotowym żeliwnym i wychodzi bajeczka, zresztą wszelakie pokrywy w ten sposób docieram.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 02 Aug 2018 - 13:56
Post #93


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Mam przeczucie, że stół traserski może okazać się problemem.

Jeżeli ten otwór centralny jest wykonany precyzyjnie to ogarnięty tokarz może go wykorzystać celem odpowiedniego ustawienia detalu. Wówczas nawet bez złapania detalu w szczęki można go przetoczyć. Patent sprzedał mi swego czasu ogarnięty tokarz forumowy marcin137. Może wyślij mu detal, albo po prostu Skiba Ci to przeszlifuje?
Jeżeli tam w otwór wchodzi wałek ciasno pasowany to skrzywienie płaszczyzny może się okazać destrukcyjne.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Thu, 02 Aug 2018 - 16:18
Post #94


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





Moge dotrzeć, nie ma problemu. Z tym że skoro pompa na allegro 50-100zł także różnica niewielka a płaszczyzna to nie wszystko ;-)
Jak coś to priv, nie ma problemu

Moje po dosłownie 1,5 minuty docierania
z takiego https://tinypic.pl/rgrrs3o3kb3a
w takie https://tinypic.pl/igu34ru9a9m6



--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Thu, 02 Aug 2018 - 17:05
Post #95


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Robione ręcznie ,tak?Maszynowo chyba lepiej by wyszło.Można by te grubsze rysy zebrać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Thu, 02 Aug 2018 - 17:16
Post #96


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





zdjecie jest tylko po 1,5 min poźniej zebrane na zero.
Robione na maszynie tego typu https://www.youtube.com/watch?v=82t24KpTYtI tylko że dużo większej.

Na żadnej tokarcze czy innej maszynie skrawającej nie uzyskasz lepszej płaskości i chropowatości.
Po nożu zawsze zostanie ślad, spirala itd..
Dla przykładu "cylindry" silnika wankla są w ten sposób docierane aby zachować płaskość i szczelność.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Fri, 03 Aug 2018 - 10:23
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





A wracając do tematu panewek wał był dzisiaj w kolejnej szlifierni igość który go mierzył powiedział to samo co poprzednik czyli że wszystkie parametry wału są OK ,czopy są OK, składać i jeździć.
Także wychodzi na to że po prostu padła pompa oleju i było za słabe smarowanie .Dobrze że mam wskaźnik ciśnienia oleju bo prawdopodobnie dzięki niemu uratowałem wał albo i silnik smile.gif(przy max RPM było 3bary)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 03 Aug 2018 - 11:01
Post #98


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Twoja panewka nie zużyła się prawidłowo i takie zużycie raczej nie wynika z niskiego ciśnienia. Nawiasem mówiąc 3ba to nie jest destrukcyjne ciśnienie, chyba, że ten silnik tak wymaga?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
badboy2673
post Tue, 07 Aug 2018 - 11:58
Post #99


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 June 2015





Dokladnie,niektore silniki maja 3.5bara stale cisnienie i nic sie nie dzieje, zuzycie panewek wyglada tak jak wczesniej sugerowano ze jest brak osiowosci bloku na podporach glownych
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 07 Aug 2018 - 14:53
Post #100


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





dokładnie skoro wal prosty to ktoś kto osiowal blok spapral go.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 02:49