Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Problem z ESP
jackkpl
post Fri, 15 Dec 2017 - 13:48
Post #21


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(zondar @ Fri, 15 Dec 2017 - 13:30) *
Ok. Spróbuje smile.gif Chodzi o to ze przy np skręconym kole podnieść wahacz ,
i patrzeć czy przy podnoszeniu nie skręca się bardziej


Heh, postarm się to opisać.

Metoda na sznurek - zaczepiasz sznurek do tylnego koła i ciągniesz do do przedniego koła. zbliżasz sznurek do koła przedniego , dopóki nie dotknie koła. Jak dotknał koła najpierw w tylnej częsci, to masz koło zbieżne (bo tylna część wystaje mocniej). Jak sznurek dotknął najpierw przedniej części, to masz rozbieżne. Dystans między sznurkiem a kołem (w tym miejscu na obwodzie, gdzie go nie dotyka) to zbieżność połówkowa w [mm].

Podnieś przód auta , ustaw koło rowno i wyjmij kluczyk (zablokuj przekładnie kierowniczą). Teraz trzymając sznurek przy kole i lewarując za wahacz zauważysz, czy sznurek się oddala czy zbliża do którejś części koła.
Sznurek musi się zawsze opierać w 1 miejscu koła (opony), w przypadku zieżności na 0 będzie dotykał koła w 2 miejscach.
Takie ustawianie zbieżności się sprawdza, jak masz zbliżony rozstaw kół na obu osiach i identyczne felgi /opony.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 15 Dec 2017 - 13:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
zondar
post Fri, 15 Dec 2017 - 14:01
Post #22


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





U mnie to wygląda tak samo jak w tym temacie

https://www.briskoda.net/forums/topic/22560...oy-bottom-arms/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tom cio
post Fri, 15 Dec 2017 - 18:43
Post #23


Super User
Dołączył: Fri, 20 June 2014
Skąd: Radzyń Chełmiński





Pamietac nalezy jeszcze o tym, ze metoda na sznurek dziala tylko wtedy jak masz przod i tyl rowny rozstaw kol, dystanse na przodzie lub tyle i juz eszystko sie rozjezdza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 15 Dec 2017 - 18:51
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(zondar @ Fri, 15 Dec 2017 - 14:01) *
U mnie to wygląda tak samo jak w tym temacie

https://www.briskoda.net/forums/topic/22560...oy-bottom-arms/

Ciemne to zdjecie z drazkiem kierowniczym, ale wyglada na to,ze musisz opuscic koncowke drazka od zwrotnicy o jakies 3cm i powinno byc ok.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Fri, 15 Dec 2017 - 19:37
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(tom cio @ Fri, 15 Dec 2017 - 18:43) *
Pamietac nalezy jeszcze o tym, ze metoda na sznurek dziala tylko wtedy jak masz przod i tyl rowny rozstaw kol, dystanse na przodzie lub tyle i juz eszystko sie rozjezdza.



Praktycznie każde auto FWD ma przednią oś szerszą niż tył o ~10-20mm przeważnie, więc tak to można sobie bieliznę suszyć co najwyżej smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Fri, 15 Dec 2017 - 20:28
Post #26


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





CYTAT(jackkpl @ Fri, 15 Dec 2017 - 18:51) *
Ciemne to zdjecie z drazkiem kierowniczym, ale wyglada na to,ze musisz opuscic koncowke drazka od zwrotnicy o jakies 3cm i powinno byc ok.



Dziwne jest to że inny taki zestaw jeździ bez problemu . Auto ta sama płyta podłogowa przecież końcówki drążków itp te same nr .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 15 Dec 2017 - 20:30
Post #27


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(GrzesiekK. @ Fri, 15 Dec 2017 - 19:37) *
Praktycznie każde auto FWD ma przednią oś szerszą niż tył o ~10-20mm przeważnie, więc tak to można sobie bieliznę suszyć co najwyżej smile.gif

To Ty susz bielizne, a mechanicy w depo beda nadal ustaeiali w ten sposob zbieznosc wink.gif. Jak znasz swoje auto , to ten rozstaw mozesz uwzglednic w pomiarze.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Fri, 15 Dec 2017 - 20:34
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(jackkpl @ Fri, 15 Dec 2017 - 20:30) *
To Ty susz bielizne, a mechanicy w depo beda nadal ustaeiali w ten sposob zbieznosc wink.gif. Jak znasz swoje auto , to ten rozstaw mozesz uwzglednic w pomiarze.


Zgadza się, mechanik w depo wie dokładnie co do mm ile ma dana oś i tak ustawi. Ale nie tłumacz chłopakowi z forum tak jak tłumaczyłeś bo to tak nie działa. Sam używam sznurka, płyt plus miarek, różnych cudatw do geo na swoje potrzeby ale wątek jest nie o mnie a o chłopaku który wszczepił przód z innego auta i teraz to już wogóle nie wie ot tak w jakich rozstawach ma auto.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Fri, 15 Dec 2017 - 20:37
Post #29


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Nie no rozstaw się nie zmienił smile.gif jest na równo przód tył
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Fri, 15 Dec 2017 - 20:43
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(zondar @ Fri, 15 Dec 2017 - 20:37) *
Nie no rozstaw się nie zmienił smile.gif jest na równo przód tył



Mylisz się, VAGowskie płyty podłogowe mają w większości 25mm różnicy w rozstawie kół przód-tył. Zmierz to dokładnie.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Fri, 15 Dec 2017 - 20:50
Post #31


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Wiem o tym . Mam dystanse i ustawione na równo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 15 Dec 2017 - 20:51
Post #32


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(GrzesiekK. @ Fri, 15 Dec 2017 - 20:34) *
Zgadza się, mechanik w depo wie dokładnie co do mm ile ma dana oś i tak ustawi. Ale nie tłumacz chłopakowi z forum tak jak tłumaczyłeś bo to tak nie działa. Sam używam sznurka, płyt plus miarek, różnych cudatw do geo na swoje potrzeby ale wątek jest nie o mnie a o chłopaku który wszczepił przód z innego auta i teraz to już wogóle nie wie ot tak w jakich rozstawach ma auto.

Ale ja mu tlumacze nie jak ustawic zbieznosc, a jak zmierzyc zmiane zbieznosci wzgledem ugiecia zawieszenia. A to akurat jest niezalezne od roznicy szerokosci osi smile.gif. Wydaje mi sie,ze jako stary wyjadasz masz tego swiadomosc wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Fri, 15 Dec 2017 - 20:52
Post #33


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Jutro to sprawdzę smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Fri, 15 Dec 2017 - 20:54
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(jackkpl @ Fri, 15 Dec 2017 - 20:51) *
Ale ja mu tlumacze nie jak ustawic zbieznosc, a jak zmierzyc zmiane zbieznosci wzgledem ugiecia zawieszenia. A to akurat jest niezalezne od roznicy szerokosci osi smile.gif. Wydaje mi sie,ze jako stary wyjadasz masz tego swiadomosc wink.gif.


Ok zakopujemy topór wojenny smile.gif Generalnie mi chodziło o jedną tylko sprawę "Metoda na sznurek - zaczepiasz sznurek do tylnego koła i ciągniesz do do przedniego koła. zbliżasz sznurek do koła przedniego , dopóki nie dotknie koła. Jak dotknał koła najpierw w tylnej częsci, to masz koło zbieżne (bo tylna część wystaje mocniej). Jak sznurek dotknął najpierw przedniej części, to masz rozbieżne. Dystans między sznurkiem a kołem (w tym miejscu na obwodzie, gdzie go nie dotyka) to zbieżność połówkowa w [mm]." - jak chłopak dokładnie nie wie jaka ma różnice rozstawu kół przód tył to w ten sposób nie wywnioskuje nic prawidłowo.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 15 Dec 2017 - 22:13
Post #35


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(GrzesiekK. @ Fri, 15 Dec 2017 - 20:54) *
Ok zakopujemy topór wojenny smile.gif Generalnie mi chodziło o jedną tylko sprawę "Metoda na sznurek - zaczepiasz sznurek do tylnego koła i ciągniesz do do przedniego koła. zbliżasz sznurek do koła przedniego , dopóki nie dotknie koła. Jak dotknał koła najpierw w tylnej częsci, to masz koło zbieżne (bo tylna część wystaje mocniej). Jak sznurek dotknął najpierw przedniej części, to masz rozbieżne. Dystans między sznurkiem a kołem (w tym miejscu na obwodzie, gdzie go nie dotyka) to zbieżność połówkowa w [mm]." - jak chłopak dokładnie nie wie jaka ma różnice rozstawu kół przód tył to w ten sposób nie wywnioskuje nic prawidłowo.

Jasne, że ta metoda ma ograniczenia i trzeba to robić świadomie smile.gif. Zobacz moje ostatnie zdanie w oryginalnym poscie (pisałem tam o różnicy rozstawu kół).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Sat, 16 Dec 2017 - 16:21
Post #36


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Możliwe że przez to że na jednym kole prawy przód jest inny kont wyprzedzenia takie coś się dzieje ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 16 Dec 2017 - 21:07
Post #37


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(zondar @ Sat, 16 Dec 2017 - 16:21) *
Możliwe że przez to że na jednym kole prawy przód jest inny kont wyprzedzenia takie coś się dzieje ?

Raczej nie, bo ESP się aktywuje, gdy samochód obraca się wolniej/szybciej niż wynika z czujnika kąta kierownicy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Sat, 16 Dec 2017 - 21:11
Post #38


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Robiłem dziś tak jak pisaliście patrzą na miarkę przy podnoszeniu koła nic się nie działo . Kiedyś czujnik kąta skrętu wywalił błąd ale to było dwa lata temu . Po skasowaniu cisza do dziś ale mam inny to podmienie może to to
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 16 Dec 2017 - 21:55
Post #39


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(zondar @ Sat, 16 Dec 2017 - 21:11) *
Robiłem dziś tak jak pisaliście patrzą na miarkę przy podnoszeniu koła nic się nie działo . Kiedyś czujnik kąta skrętu wywalił błąd ale to było dwa lata temu . Po skasowaniu cisza do dziś ale mam inny to podmienie może to to

Zrób to zdjęcie swojego zawieszenia (żeby było widać wahacz i drążek kierowniczy). Już więcej Ci bez konkretnych informacji nie wywróżymy.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Mon, 18 Dec 2017 - 20:47
Post #40


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Zdjęcia jutro zrobię . Dziś zrobiłem logi mam nadzieje że dobrze. Odnośnie logów zaczęło coś szurać w kole po odpięciu kabla cisza. Zaciągnę ręczny i to samo.


https://drive.google.com/open?id=1P8CMUGHoX...IqToXHjYvl5jy_i
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 22:07