Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kombi/Sedan na daily 300+ za 50-75tys
Maciek1234
post Wed, 09 Dec 2020 - 08:45
Post #141


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Bio @ Wed, 09 Dec 2020 - 08:58) *
A nie są one dopiero od obecnej generacji? Najwcześniejszą datę jaką znalazłem to 2017 - 4 lata po mercu. Na premierę 2-gena.

1-szy gen z LED'ów to miał dzienne, a nie zaawansowane doświetlanie strefowe. Tam były tylko skrętne bebechy reflektora na ksenonie.

zdaje się Astra miała LEDy Matrixy w 2015 roku.

Ja rozumiem określić słowem premium dopasione Audi S6, z laserowymi światłami, naturalną skórą, prawdziwym napędem 4x4 i piekielnie mocnym silnikiem. Pójdziesz do salonu innych marek, to czegoś porównywalnego nie znajdziesz w ofercie. Ale nazywanie Audi A6 2,0 z fejkowymi wydechami, z silnikiem 2-litrowym, z prostym, rozłączalnym napędem 4x4 (Quattro Ultra), ze szmacianymi fotelami i oznaczeniem sugerującym, że tam siedzi 4-litrowy silnik jest mocno na wyrost. W ofercie większości producentów znajdziesz odpowiednika.

Aczkolwiek te wszystkie akcenty "I wanna be..." mają w Audi duże znaczenie. Jeden znajomy, nabył na początku lat 2000-tych A6 2,4 w salonie (totalna podstawka) i przekonywał wszystkich wokół, że to wersja 4,2 V8 z 4x4 biggrin.gif A druga , tym razem znajoma, kupiła ze 3-4 lata temu A6 w wersji Ultra TDI, dorzuciła duże felgi i sam się złapałem na tym, że myślałem, że kupiła A6 3,0 TDI QUATTRO, bo napis ULTRA z dalszej odległości wygląda łudząco podobnie do Quattro.

I o to w tym wszystkim chodzi - gra pozorów. S6, czy RS6 kupuje garstka, ale na 'sławie' tych aut wiezie się całkiem liczne grono użytkowników normalnych A6.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 09 Dec 2020 - 08:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
prnit
post Wed, 09 Dec 2020 - 09:38
Post #142


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





ojjjj, widać jak cie to strasznie boli...proponuje sie do roboty wziąć i wtedy też cię będzie stać , jakbyś mniej pisał tych farmazonów a więcej pracował to kto wie kto wie...


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 09 Dec 2020 - 09:58
Post #143


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Powiem ci na czym "jeszcze" to polega. Na tym, że taki Opel w dziale R&D czeka na premiery konkurencji, żeby móc taki reflektor rozebrać na czynniki pierwsze. wink.gif
I to się tyczy wszystkich marek, topowe/świeże/innowacyjne rozwiązania zawsze trafiają i będą trafiać do najwyższych modeli. ABS nieprzypadkowo debiutował w S-klasie, a i tak był dostarczany z zewnątrz. Nie zmienia to faktu, że producenci zlecają wykonanie lamp czy jakiegoś systemu nie z myślą o średnim, tylko najwyższym segmencie. Dopiero gdy spowszechnieje/będzie sprawdzony idzie pod strzechy. W kwestii innowacyjności taki Opel to żaden gracz od lat, dlatego to oni zostali ostatecznie łyknięci przez PSA, a nie odwrotnie. I to dla nich są "konkurentem", a nie dla BMW. Wszystkie auta, to tak naprawdę składaki, tyle tylko że takich bawarczyków stać na więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Wed, 09 Dec 2020 - 10:02
Post #144


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





CYTAT(prnit @ Wed, 09 Dec 2020 - 09:38) *
ojjjj, widać jak cie to strasznie boli...proponuje sie do roboty wziąć i wtedy też cię będzie stać , jakbyś mniej pisał tych farmazonów a więcej pracował to kto wie kto wie...


Ktoś to skasuje? Bo rzygać się chce od takiego leczenia kompleksów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 09 Dec 2020 - 10:38
Post #145


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(error. @ Wed, 09 Dec 2020 - 10:58) *
Powiem ci na czym "jeszcze" to polega. Na tym, że taki Opel w dziale R&D czeka na premiery konkurencji, żeby móc taki reflektor rozebrać na czynniki pierwsze. wink.gif
nie czeka, bo jak sam słusznie zauważyłeś, taki reflektor (a raczej cały system oświetlenia) opracowuje firma zewnętrzna.

Natomiast łatwiej taki reflektor, który kosztuje 7,5 tysiąca/sztuka wepchnąć do Audi RS6, która finalnie kosztuje wg cennika 800 tysięcy (koszt reflektorów ok. 2% wartości) niż do Astry za 100 tysięcy (jakieś 15% wartości).

CYTAT(error. @ Wed, 09 Dec 2020 - 10:58) *
W kwestii innowacyjności taki Opel to żaden gracz od lat
pewnie, że nie, nigdy nie twierdziłem, że to jakaś górna półka innowacyjności. Ale cały ten wątek rozpoczął się od słów:

poszukuje samochodu wygodnego, niezawodnego, stosunkowo mocnego, następujących parametrach:
-budżet załóżmy 50-80tys
-preferowane kombi, ewentualnie sedan (1 + duży pies oraz sporo gratów w bagażniku)
-moc 300+ (preferowana benzyna, mam jakąś awersję do diesli pomimo że przejechałem bezawaryjnie wiele km E61 w dieslu)
-napęd RWD/AWD
-automat
-wmiarę ludzkie koszty utrzymania, żeby serwis nie zamordował na jakichś głupotach, spalania się nie boję


jak autor nie potrzebuje aureoli Wielkiej Trójcy, to te wymagania spełni VW i Opel bez problemu. A jeśli nimb Świętego Znaczka siedzi w głowie przyszłego użytkownika, to A6 C7 z prostym silnikiem i pakiecie S-Line będzie strzałem w dziesiątkę i argument, że auto popularnej marki jest szybsze, młodsze, większe nie będzie miało żadnego znaczenia.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 09 Dec 2020 - 10:55
Post #146


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Ojej Rs6 800tys albo Milion? albo dwa..? widać że w salonie audi to byłeś raz zeby zobaczyć jak wyglada porządna fura po przesiadce z opla laugh.gif
proszę oto oferta na nowe rs6 z salonu na stronie audi.pl
Cena katalogowa brutto
638 120,00 PLN1
Cena specjalna brutto 561 546,00 PLN1

p.s a twoj argument ze auto popularnej marki jest szybsze to znowu jak kazania rydzyka, zapraszam przyjedz jakimikolwiek oplem do mnie to ci pokaze co to znaczy marka premium i dlaczego wydaje ci sie ze taki opel stoi przy mocnym audi a nie jedzie laugh.gif laugh.gif to nawet nie będzie przepaśc, to będzie miazga, tylko nie zapomnij wszystkiego zapisać i pozniej wrzucić na stronę zeperfs, zebyś miał nad czym wieczory spędzać...


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 09 Dec 2020 - 11:20
Post #147


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(prnit @ Wed, 09 Dec 2020 - 11:55) *
proszę oto oferta na nowe rs6 z salonu na stronie audi.pl
Cena katalogowa brutto
638 120,00 PLN1
Cena specjalna brutto 561 546,00 PLN1
bez słynnych Matrixów, bez regulowanych trybów jazdy, bez skórzanej tapicerki, bez HUD, bez aktywnego tylnego dyferencjału - sorry, ale motoryzacyjnego kroku wstecz robić nie zamierzam. Jak mnie będzie stać na RS6, to skonfiguruje je pod siebie, a nie będę zadowalał się podstawką.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 09 Dec 2020 - 11:25
Post #148


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





prnit wiemy już że jeździsz najlepszymi super premium furami, a teraz zrób nam przysługę i nie pisz więcej w tym temacie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Wed, 09 Dec 2020 - 12:38
Post #149


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 09 Dec 2020 - 10:38) *
nie czeka, bo jak sam słusznie zauważyłeś, taki reflektor (a raczej cały system oświetlenia) opracowuje firma zewnętrzna.

Natomiast łatwiej taki reflektor, który kosztuje 7,5 tysiąca/sztuka wepchnąć do Audi RS6, która finalnie kosztuje wg cennika 800 tysięcy (koszt reflektorów ok. 2% wartości) niż do Astry za 100 tysięcy (jakieś 15% wartości).


Oczywiście, że "czeka", bo właśnie w cudzysłów powinienem to ująć. Opracowanie własnego rozwiązania, a jego wykonanie/odnalezienie podwykonawców na rynku, to dwie sprawy.
Masz jakiś odwrotny tok rozumowania. Pomijając już cały marketing, którego z całym szacunkiem, ale chyba nie do końca rozumiesz - na ostateczną cenę auta wpływa masa czynników, ale przyjmijmy, że głównie zastosowana w nim technologia w poszczególnych elementach. Dlatego ten reflektor, który jest w Astrze, to nie ten sam co w Mercedesie S tylko taki, który go udaje. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 09 Dec 2020 - 13:02
Post #150


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 09 Dec 2020 - 11:20) *
bez słynnych Matrixów, bez regulowanych trybów jazdy, bez skórzanej tapicerki, bez HUD, bez aktywnego tylnego dyferencjału - sorry, ale motoryzacyjnego kroku wstecz robić nie zamierzam. Jak mnie będzie stać na RS6, to skonfiguruje je pod siebie, a nie będę zadowalał się podstawką.

to auto ma tak dużo w serii ze te wszystkie pierdoły nie są do niczego potrzebne, skórzana tapicerka, hud, ja rozumiem że chciałbys przed sąsiadem błysnąć ale uwierz mi ze to wyposazenie które jest w tym skonfigurowanym aucie spokojnie wystarczy, tryby jazdy oczywiscie ze są, seryjne reflektory też są lepsze niż wielu aut także znowu piszesz farmazony...\


Tommo zajmuj sie lepiej wspieraniem kolegi Macka, jak widać twojego forumowego guru laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 09 Dec 2020 - 13:29
Post #151


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(prnit @ Wed, 09 Dec 2020 - 14:02) *
ale uwierz mi ze to wyposazenie które jest w tym skonfigurowanym aucie spokojnie wystarczy

wybacz, kwestię wiary zostawmy instytucjom, które zajmują się tym zawodowo. A tu opierajmy się na faktach.

Zawieszenie sportowe RS Plus z Dynamic Ride Control (DRC) - 7 380 PLN

trójstopniowa regulacja; jednorurowe amortyzatory gazowe ze zmienną charakterystyką amortyzowania i sprężynami śrubowymi; zakres regulacji Dynamic Ride Control (DRC) wybierany w Audi drive select, trzy stopnie regulacji: comfort, auto, dynamic

Pakiet RS Dynamic - 23 580 PLN

Pakiet RS Dynamic
przesunięcie elektronicznej blokady prędkości maksymalnej do 280 km/h
dynamiczny układ kierowniczy wszystkich kół z tylną osią skrętną
sportowy mechanizm różnicowy dla napędu quattro


To są rzeczy, bez których RS6 traci wiele. Więcej "braków" mi się nie chce szukać, bo zbieram na Teslę: 2 sekundy do paki, 320km/h prędkości maksymalnej, ćwiartka poniżej 9 sekund, a kosztuje mniej od RS6. Także tego laugh.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 09 Dec 2020 - 14:44
Post #152


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





w serii masz regulowane zawieszenie, dopłacasz za obniżone zawieszenie AUDI które na codzien do niczego nie jest potrzebne, kazde auto mozna skonfigorwać na +50% nawet taki dramat jak insignie jak sie uprzesz ale nie ma to zadnego sensu, tak samo jakies dyferencjały itd, to nie jest i nigdy nie będzie auto na tor ale do szybkiego przemiesczania sie, na tor są lepsze i tańsze auta, co do tesli, bardzo mi to smutno czytać ze rozstajesz sie z oplem laugh.gif, tyle ze nie wiem czy siedziales w takiej tesli jak jestes jej takim wielkim fanem, środek to podobna jakość jak corsa...


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Wed, 09 Dec 2020 - 15:06
Post #153


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(prnit @ Wed, 09 Dec 2020 - 13:02) *
Tommo zajmuj sie lepiej wspieraniem kolegi Macka, jak widać twojego forumowego guru laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Jedyne czego bronię w tym temacie to kulturalnej i werytorycznej dyskusji. A to że akurat mamy zbieżne poglądy w tym temacie jest zupełnie przypadkowe.



--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 14 Dec 2020 - 09:34
Post #154


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Coobcio o Insigni https://www.youtube.com/watch?v=qBv9jXFExoQ 23:45
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Mon, 14 Dec 2020 - 09:58
Post #155


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





no bo taka prawda, ameryki nie odkrył, najnudniejsze auto jakie można kupić...


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 14 Dec 2020 - 10:09
Post #156


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(mystek @ Mon, 14 Dec 2020 - 09:34) *


To pewnie przekonało wszystkich i kończy temat wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Mon, 14 Dec 2020 - 15:42
Post #157


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





Rozbawił mnie ten temat niesamowicie. Najlepsze porównania aut o różnych cenach, rocznikach, segmentach itd. W każdym momencie wskazywanie 3 wybranych niemieckich marek i tylko u nich innowacji. Trochę mitów.

Miałem możliwość dużo jeździć różnymi autami głównie VAGa 2- 5 lata temu. Auta z tego samego roku i w cenie do 200k. Trafiły się VW, Skody, Seaty, Audi. Audi A4 w porównaniu do nich była bieda wersja aczkolwiek materiały były w porządku. Ale silnik słabszy no i mniej smaczków. Superb dużo miejsca fajny silnik diesel 190km, ale jakość w dół. Za to Seaty mnie najbardziej zaskoczyły najwięcej się dostawało za te pieniądze i samochód ładnie wyważony bo i silnik i wyposażenie było, fajnie się prowadził. Za to Octavia RS mniej bajerów za to w środku wykończenie jak w Seacie a silnik petarda no i V8 z głośników w trybie sport wink.gif (żart ale prawda), a co ważne siedzenia chyba były identyczne jak w Leonie FR. Passat nie miał podejścia jakością wykonania i bajerami do Mondeo, nawet nie stał obok.
Mówiąc o innowacjach i naprawdę różnicy pomiędzy samochodami to sorry ale klasa niższa, średnia pomiędzy sobą jednak mało się różni nie ważne z której części świata. Z fajnych niemieckich gdzie czujesz różnice to jednak S-klasa, CLe, 7.
Dostawało się to za co się płaciło.

Dziwi mnie to że mówiąc o Oplu (do 2017 roku). Większość ma przed oczami czysto niemiecką markę która stara się być premium i nie ma porządnego zaplecza. Jak to jedna z amerykańskich marek GM i przez taki pryzmat należy ją rozpatrywać i w obecnych czasach nie miała być premium tylko to zawsze była klasa niższa i średnia. Europejski Chevrolet z trochę lepszą jakością wykonania. Czy mogli tam zapakować V6 i V8 oczywiście, ale kto by to kupił? Dla Niemców Opel był niemiecki jak widać i dla Polaków. Czy były w czymś innowacyjne - np. fajne silniki 2.0T na Twin Scrollu. Lampy słabsze bo w USA nie trzeba i nie można mieć lepszych.
Jak we wszystkim dostawało się to za co się płaciło.

Szybkie auto pozostanie szybkim bez względu na markę. Jeżeli Dacia zrobi super samochód który będzie miał 5s do 200 i prędkość maksymalną 500. To będzie lepiej się zbierać od premium (no i obecnie wszystkiego) i wszelkie ukochanie jakiejś marki nic nie zmieni bo objedzie go Dacia. A komfort w tym wyposażenie to jest właśnie rzecz za którą się płaci i przy tych 400km/h może będzie głośniej od Koenigsegga. Ale za to zapłacisz mniej a i części dostaniesz za grosze w każdym sklepie moto, przeserwisujesz wszędzie.

Nie wiem po co się rozpisałem jak i tak to nie zmieni prostej rzeczy którą powtórzę po raz trzeci dostawało się to za co się płaciło. Aczkolwiek zgadzam się że w większości marek co używają frazesa premium jest to niewspółmierne.

Aczkolwiek jak i tak temat poszedł w fantastykę to czekam na odpowiedź Dacii na obecną Corvette smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 14 Dec 2020 - 16:01
Post #158


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Lincoln - haha, nie wiem, nie jeździłem nigdy klasą średnią-wyższą, no może jedynie Audi A6 C5 brata xx lat temu. Czytałem gównoburzę tu na forum, a dzisiaj akurat oglądałem Coobcia i wypowiedział się o tym samochodzie w skrócie stąd link.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
replay963
post Tue, 02 Feb 2021 - 08:09
Post #159


Rookie
Dołączył: Sun, 11 January 2015





I padło finalnie na f10 535i xdrive 2015 z USA - za jakiś czas pojawi się w Polsce smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tumba
post Fri, 05 Feb 2021 - 17:51
Post #160


Frequent User
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: Rzeszów





CYTAT(error. @ Wed, 09 Dec 2020 - 12:38) *
Oczywiście, że "czeka", bo właśnie w cudzysłów powinienem to ująć. Opracowanie własnego rozwiązania, a jego wykonanie/odnalezienie podwykonawców na rynku, to dwie sprawy.
Masz jakiś odwrotny tok rozumowania. Pomijając już cały marketing, którego z całym szacunkiem, ale chyba nie do końca rozumiesz - na ostateczną cenę auta wpływa masa czynników, ale przyjmijmy, że głównie zastosowana w nim technologia w poszczególnych elementach. Dlatego ten reflektor, który jest w Astrze, to nie ten sam co w Mercedesie S tylko taki, który go udaje. wink.gif

Trochę się rozmijasz z prawdą. To dostawca danego komponentu/urządzenia odpowiada za jego rozwój i to on dostarcza technologię. A jaka tachnologia zostanie użyta i materiały zależy od tego ile dany producent samochodów jest w stanie wyłożyć.


--------------------
306 GTI-6
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 23:58