Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: M42/S42 uszczelka głowicy 87mm
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
yansvanhorn
Witam,

Jako, że w planach zaawansowanie modyfikacje M42. Tak poszukuję elementów które pozwolą złożyć wszystko w całość:

Może ktoś się orentuje czy są dostępne uszczelki głowicy do M42/M44 ze średnicą 87mm ? Z tego co szukałem, to niestety wymiary kończą się niestety na 86mm. Cometic wspomina jedynie o 85/86mm :-(

Może ktoś już zgłębiał temat i podzieli się wiedzą?

PS: Napewno zostaje opcja dorobienia - kto wykona dobrze i za rozsądne pieniądze ?
kidzio_r5gtt
mamy od ręki 87 mm stalowe MLS do M42 - wystarczy zerknąć na stronę:

http://re5pect.pl/category/bmw-e30-silnik
yansvanhorn
Dzięki za odpowiedź. Faktycznie 87mm.

Cena jedynie zabija :-)
kidzio_r5gtt
faktycznie- tania nie jest, ale Cometic (który jakością nie powala) kosztuje ok 500-550 zł. a Athena to górna półka w uszczelkach pod głowicę
Michau9
z czego masz tloki?
yansvanhorn
CYTAT(Michau9 @ Wed, 25 Apr 2012 - 20:41) *
z czego masz tloki?


Jeszcze nie podjąłem do końca decyzji, opcji jest sporo:
- S50B30/32
- Aftermarketowe, kute oversize S50B30/32 (np. 86.0, 86.5)

d1diesel
mam taki zestaw do sprzedania na początek modyfikacji:

http://moto.allegro.pl/itb-bmw-318is-m42b1...2325030.html
yansvanhorn
CYTAT(d1diesel @ Sat, 05 May 2012 - 15:07) *
mam taki zestaw do sprzedania na początek modyfikacji:

http://moto.allegro.pl/itb-bmw-318is-m42b1...2325030025.html


Ten koleś to oszust. Po rozmowie telefonicznej kupiłem u niego wał włożony do bloku M44. Miał wyslać paczkę dobrze zabezpieczoną i na palecie. Paczka jaką otrzymałem nie odpowiadałą temu co zamawiałem.
Paczka była zapakowania jedynie w cienka tekturę, wał owiniety szmatką wsadzony lużno pomiędzy mocowania wału, brak panewek. Ale to jeszcze mało - okazało się, że nie jest ten wał, który zamawiałem (BMW 136KM M47)! Pochodzi on z rover'a 75 (produkował je dla nich BMW) - diabeł tkwi w szczegółach - wał ma zupełnie inny nos niż ten montowany orginalnie. Nie ma również pewności co do tego czy jest kuty.

Paczkę odebrałem, zapłaciłem. Zadzwoniłem do kupującego - informując, że to nie jest to co zamawiałęm, jednak sprawę jeszcze skonsultuję - może uda się nos zaadaptować. Niestety nie jest to możliwe w bezpieczny sposób dla 8-9k rpm. W związku z czym chciałem paczkę już na swój koszt odesłać.

No i kontakt się urwał. Obecnie przestał już odbierać telefony oraz sms. Najwyraźniej uznał, że w dupie ma oszukaną przez siebie osobę.

Cały ten post piszę jako ostrzeżenie - najwyraźniej koleś sam nie wie co sprzedaje a następnie próbuję się wyłgać od odpowiedzialności. Sprawy nie mam zamiaru odpuścić... jeśli do środy nie będzie kontaktu, sprawę dalej poprowadzi Policja.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.