Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: M67 swap do e30
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Gallardo
Panowie czy ktos posiada jakies informacje odnosnie takiego swapa ? Interesuja mnie informacje czy takie setup mozna zmiesic w e30 - czy da sie spiac skrzynie manual m60 z tym dieslem oraz jak wyglada sprawa elektryki ( czy trzeba przekladac 80% rzeczy z dawcy zeby silnik nie wpadal w tryb awaryjny jak jest w przypadku nowszych silnikow )
bimmer
CYTAT(Gallardo @ Mon, 02 Apr 2012 - 10:08) *
czy takie setup mozna zmiesic w e30

do e30 powinno wejść, skoro włążą inne V8 czy V12 to ten też powinien podejść
CYTAT(Gallardo @ Mon, 02 Apr 2012 - 10:08) *
jak wyglada sprawa elektryki ( czy trzeba przekladac 80% rzeczy z dawcy zeby silnik nie wpadal w tryb awaryjny jak jest w przypadku nowszych silnikow )

tego raczej się nie uniknie. poszukaj gdzieś info o e28 z tym silnikiem, były filmiki na YT. o ile mnie pamięć nie myli to chyba nawet projekt z PL
BARANEK
http://www.youtube.com/watch?v=Je8EjFjxylQ

e28 z m67 powstale w Holandii, na profilu tego kolesia jest pare filmikow
kurpecik
jeśli chodzi o elektrykę to masz problem z trakcją a na pewno z sygnałem prędkości prawego tylnego koła ( każdy nowy diesel cr musi mieć ten sygnał) nie wiem jak wygląda sprawa skasowania automatu chyba po odłączeniu powinien silnik pracować normalnie tylko piny we wtyczce od ews-u trzeba zmostkować bo immo musi widzieć ze auto jest na neutralu lub parku bo nie odblokuje rozrusznika , zrobisz mostek to nie masz tego problemu skrzynia od m62 powinna podejść bo czujnik wału jest w skrzyni
sam mam zamiar zrobić takiego swapa do e36 e38 z takim silnikiem już mam szukam tylko jedynie biorcy
BARANEK
@Gallardo
podbije, temat upadl czy jednak dzialasz cos w tym kierunku? wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.