Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mocny docisk sprzęgła w M52 ( do 500Nm )
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
jackolus
Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemu z mocnym dociskiem do M52B28 (koło dwumas 240mm)
Zestaw ma przenieść ok. 500Nm
Grubość tarczy sprzęgła to 10mm

Co potrzeba żeby dopasować docisk z M57D30 , czy siadają otwory i czy głębokość koła zamachowego się zgodzi ? Czy taki zestaw przytrzyma spieka 6 łopatkowego ?
Jak bardzo różni się docisk od E38 i E39 2.5TDS od wspomnianego E46 3.0D ?

Czy są jakieś inne patenty w stylu docisku z S50 albo innego seryjnego ?

Czy robił ktoś podwójne słońce na sprężynach z B28 ? Ile trzeba stoczyć dystans od żelazka ?


z góry ogromne dzięki za pomoc
wowo
Ori sprzegło w e46 330d przenosi delikatnie ponad 500Nm. Chyba gdzies mam na zbyciu taki docisk smile.gif
Misior
A ten docisk jest z regulacją czy bez?
Pat-325
Docisk z m57 ma samoregulatory.

Najlepiej złożyć sobie zestaw stosowany w turbo beemkach:
- jednomas m50
- tarcza m30 240mm ze sprężynkami
- docisk m57
- łożysko oporowe m50/m52

Żeby założyć docisk na jednomasie trzeba przerzeźbić koło, wymagane są podcięcia.
Na seryjne koło na pewno nie siądzie.
jackolus
Skończyło się dokładnie na takim setupie jak opisuje kolega wyżej.

Dłuuuższą chwilę czekałem na odpowiedź, metodą prób i błędów doszedłem do takiego rozwiązania.
Tarcza sprzęgła z M30 straszliwie się ceni więc skończyło się na spieku na sprężynkach , 228mm z blachą na 240mm.

Patent z podwójnym słońcem niestety się nie udał, odsadzenie żelazka było kosmiczne.
Pat-325
Tarcza sprzęgła się ceni? Kager 180zł - 200zł z przesyłką.
Ostatnio zamawiałem wink.gif
jackolus
Jak możesz to wrzuć proszę linka

Podkreślam że chodzi o tarczę sprzęgła na wieloklin 10zębów , 240mm średnicy i tłumiki drgań skrętnych ( sprężynki ), bez nich na jednomasie bardzo szybko szlag trafi skrzynię.

Allegro krzyczy po 600-800zł za używane
Pat-325
Widzę, że lekko podrożała.
Ale dalej nie są to kwoty o jakich piszesz.

http://e-autoparts.pl/tarcza-sprzegla-p-174188.html

Ludzie na allegro faktycznie pogłupieli.
Używane sprzęgło do e46 330d za 1000zł, gdzie nowe w sklepie bez zniżek jest za 970zł.
jackolus
ładne jaja...
kolejny przykład że allegro nie jest najtańszym miejscem do zakupów
Jak byłem na etapie poszukiwań to znalazłem tylko sprzęgło i jednomas z 635csi używka z lat 80' za 600zł laugh.gif


Musztarda po obiedzie, mam już spieka ale dzięki za linka - zawsze człowiek bardziej świadomy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.