Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: AR Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic > Kupujemy samochód eksploatacyjny
deftones
Miał ktoś do czynienia z tym silnikiem? Jak wygląda bezawaryjność przy tak wysilonej jednostce?
Interesują mnie również wrażenia z jazdy.
tomekp
CYTAT(deftones @ Sun, 22 Jan 2012 - 13:42) *
Miał ktoś do czynienia z tym silnikiem? Jak wygląda bezawaryjność przy tak wysilonej jednostce?
Interesują mnie również wrażenia z jazdy.


Jechałem na jeździe próbnej.. czyli niewiele smile.gif
Silnik bez wyrazu - kilka razy przeciągnąłem poza 4 tysiące obrotów, to chodził jak elektryczny - szybko i sprawnie, i po dieslu czegoś mi brakowało. Nie dochodziłem do końca skali, może tam jest ciekawiej. Wysiadłem z odczuciem lekkiego rozczarowania, potem pomyślałem, że pewnie za mało pojeździłem, aby się przestawić.

W środku fajnie, nie czuć biedy, zawieszenie przyjemne, ale to bardzo powierzchowne wrażenie - nie powiem Ci nic więcej.
kiwi
Silnik po za głowicą ( w której za otwarcie zaworów dolotowych odpowiada "moduł elektrohydrauliczny " ) to T-jet ...który problemów z awaryjnością nie ma ,....Wrażenia z jazdy jak to alfa -prowadzi się bardzo precyzyjnie na tle zwykłych kompaktów.
Wg mnie silnik fajny ..i od momentu kiedy pojawi się doładowanie ciągnie tak samo do końca ,a boost pojawia się dość wcześnie ( turbo bardzo blisko głowicy ) . Jeździ się jak dieslem ..tylko wyżej go zakręcisz i jest ciszej ,bardziej męsko .
Jak nie ma być hardkorowo to wersja idealna ( obok diesla 2,0 170KM) ...jak ma być top to wersja 1,75T 235KM ..ale pali sporo więcej wink.gif
sir
Podepne sie
Chodzę koło tego modelu ale z mocniejszym motorem, i szukam wszystkich za i przeciw ( alfa vs golf gti vs mazda
3 mps) interesuje mnie rownież jak ten motor reaguje na program.
jarek
Też przez moment byłem tym zainteresowany, nawet odbyłem jazdę testową i naprawde fajnie to się porusza i wygląda,
tyle żeby to jakoś przyzwoicie wyposażyć to trzeba ponad 100 tyś zapłacić (luty2011).
zaglądnij tu: http://www.forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/
sporo tematów na temat tego modelu.
specu
Zajrzyj rolleyes.gif
Eot

golf GTI super reaguje na program
sir
Ha to ze golf będzie dobrze reagował to wiem smile.gif no i ma dsg, ciekawy jestem raczej opinii na temat mps-a no i alfy, choć pewnie link do forum alfy ( jak tylko znajdę czas żeby tamto forum poczytać) pozwoli odpowiedzieć na większość moich pytań co do tego auta
antoś
Nie zastanawiałbym się wiele między Golfem GTI, a Alfą pomijając kwestie wizualne bo to rzecz gustu. Jakoś materiałów użytych do wykonania auta jest zdecydowanie wyższa w przypadku VW. Do tego dochodzi taka rzecz jak nawigacja, która w przypadku VW jest wyśmienita. smile.gif
Sam kiedyś byłem miłośnikiem Alfy Romeo ale po tym gdy zobaczyłem jak te auta są tandetnie wykonane w środku i w którą stronę idzie design tych aut to odpuściłem.
jarek
CYTAT(antoś @ Fri, 27 Jan 2012 - 19:43) *
Nie zastanawiałbym się wiele między Golfem GTI, a Alfą pomijając kwestie wizualne bo to rzecz gustu. Jakoś materiałów użytych do wykonania auta jest zdecydowanie wyższa w przypadku VW. Do tego dochodzi taka rzecz jak nawigacja, która w przypadku VW jest wyśmienita. smile.gif
Sam kiedyś byłem miłośnikiem Alfy Romeo ale po tym gdy zobaczyłem jak te auta są tandetnie wykonane w środku i w którą stronę idzie design tych aut to odpuściłem.


Jeśli piszesz, że materiały czy navi są lepsze w Golfie, to domniemywam że nie siedziałeś w Giulli wink.gif
exocet
Jeśli jakość w Giuli jest taka jak w 159 czy Brerze, to faktycznie Golf lepszy smile.gif
Aval
Dokładnie, Guilietta to nie 147... Materiały są naprawdę na wysokim poziomie.
PiurielSR
+1
Raceboy
Żal patrzeć na stereotypowe myślenie. Najlepszy w PL Pasio kombi w dizzelku 1.9... AR się psują, BMW jeżdżą dresy, Mercami dziadki, Volvo lekarze, Ople gniją a Hondy są nie do zajechania.

Wielki LOL!

MiTo mojej mamy jest lepiej spasowane w środku niż moje E60.
ZoLt4R
Nic dodać nic ująć. Amen smile.gif
PiurielSR
CYTAT(Raceboy @ Mon, 30 Jan 2012 - 00:16) *
Żal patrzeć na stereotypowe myślenie. Najlepszy w PL Pasio kombi w dizzelku 1.9... AR się psują, BMW jeżdżą dresy, Mercami dziadki, Volvo lekarze, Ople gniją a Hondy są nie do zajechania.

Wielki LOL!

MiTo mojej mamy jest lepiej spasowane w środku niż moje E60.


Należy dodać, że wszystkie auta mają kręcone liczniki.

Co do Alfy Romeo to już w jakimś podobnym temacie pisałem właśnie o MiTO, że jest naprawdę kozacka zabawka, natomiast Giulietta nie jest ani 159 ani Brerrą, to jest nowe auto a nie lifting modelu.
Model z tematu ma mój sasiad, który jest dilerem marek Fiat i Alfa w Łodzi. Jeździ rok swoją Giulietta zrobiona "boxem" NOVITECA na 190Km (tak zweryfikowane na hamowni seria i z boxem) bez problemów.
Naprawdę ludzie, piszecie, że alfy się psują, ale nikt nie pisze co się mu zepsuło, ewentualnie, że znajomy kolegi wujek miał i mu coś się z elektryką działo.
Gdyby były chujowe to nie było by Alfy w dziale projekty, Zolt4r nie dłubał by ich ani CINEK.
2.5 V6 kompressor
3,0 V6 kompressor
Kolejna 2,5 V6 kompressor

Na koniec mogę jedynie napisać DA FAK cool.gif
exocet
Uderz w stół... wink.gif

Nikt tu nie napisał, że Alfy się sypią, ale zaraz 5 osób pisze jakie to stereotypowe myślenie jest w narodzie. Przy tym te osoby są w jakiś tam sposób związane z tymi samochodami, więc te wypowiedzi na 100% są obiektywne wink.gif
Do mnie AR przemawiają techniką, designem, nawet przymierzaliśmy się do kilku, ale niestety materiały w środku i sposób w jaki pracują niektóre elementy we wnętrzu mnie nie przokonały do tej marki.

A to, że ktoś dłubie ten czy inny samochód wcale nie świadczy o tym, że jest czy nie jest chujowy, bo ludzie dłubią to co im się podoba i to na co ich stać.
PiurielSR
Niestety jeżdżę Golfem w tejdejiku wink.gif
sir
Temat navi jest poboczny , i nie ma kompletnie znaczenia
probowałem sie umówic na jazde Giulietta ale niestety dieler na Wroclaw nie ma wersji najmocniejszej na testówce, i nawet nie moze jej sprowadzic, przejade sie 170 wtedy podziele sie wrazeniami. Choc a propo materialów to na poczatku myslalem o 159 i zakochalem sie w czarnym szczotkowanym aluminium które miała w srodku, ale to moze kwestia gustu. Jest jeszcze jadna sprawa - kto dobrze ogarnia alfe jesli chodzi o soft? Moze jestem ograniczony ale ludzie z którymi mam kontakt i uwazam ze znaja sie na tym kawałku chleba (cs i Jet) na temat alfy za wiele nie moga powiedziec. Do kogo wiec uderzac?
ZoLt4R
do Cinka uderzaj smile.gif
exocet
W Mastersie robili T-Jeta
stefdeath
Unitronic też - mito 1.4 t-jet zdaje się
PiurielSR
Hej,

Sorry za odkop, ale skoro temat jest to po co nowy..

Wiele lat minęło od ostatniego tekstu w tym temacie, ale wierzę, że wiedza się mocno pogłębiła przez te lata.
Temat Citroena C5 zawiesiłem na kołek i pomyślałem od przeciwległym biegu do C5. Tematowa alfa.

  • Powiedzcie proszę co te silniki 1.4 wytrzymują?
  • Czy przez te lata poza tą elektro hydrauliką do zaworów się może sypnąć?
  • Jak automat to ogarnia?


Dzięki
PiurielSR
Nikt tym nie jeździł?
Na portalach aukcyjnych są na pierwszy rzut oka dobre sztuki 1.4t.
stefdeath
ja jeździłem. Miałem taką przez jakiś czas. Co tu mówić - pokomplikowali tą głowicę a korzyści z tego zero.
Moja była z 13r. i niby w tym roczniku już poprawione muduły miały być.
A mimo to miała wymieniany moduł multiair chyba jeszcze na gwarancji przy ok 40 czy 60 kkm. Jak sprzedawałem to nalotu było 190kkm i en wymieniony moduł był ciągle ok.
Z tego co wiem nikt tego nie regeneruje ale są ludzie, którzy naprawiali ( gdzieś widziałem na alfaholikach) przez wkręcanie na klej jakis tam szklanek zaworów czy coś w tym stylu.
Z tego co pamiętam trzeba jeszcze uważać na sitko w przewodach olejowych do turbiny - bo lubią się zapchać. Lubią padać poduchy silnika - auto wibruje wtedy na jałowym.
Generalnie coś tam jedzie ale bez rewelacji, spalanie spore jak na ta pojemność - do 1.4 tsi nie ma co porównywać.
Turbina mała, samym softem ciężko 200Km osiągnąć.
Tarcze miałem na brembo 330mm szybko się krzywiły.
W trasie na autostradzie cholernie głośna - 150Km/h na 6b coś koło 4k obr.
Wnerwiający DNA, który w dynamicu usztywnia sztucznie kierę i robi nadczułość na gaz a w N pedał trzeba prawie do podłogi dociskać.
Kilka wnerwiających pierdółek typu czasami głośnik nie łączył, czujnik temp powietrza w lusterku świrował, ciekła woda po zamku w bagażniku ( uszczelka w wycieraczce puszcza) itp.
Awaryjność przeciętna.
Ogólnie to dosyć szybko sprzedałem bo nie urzekła mnie niczym poza wyglądem i środkiem. Jeśli już kupować to chyba jednak lepiej w t-jetcie 120 bez modułu MA i podłubać na te 200-220KM-koszt stosunkowo nieduży.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.